سنگ کاری ستون و سنگ کاری دیوار یکی از کارهایی است که از دیرباز محبوبیت داشته است. سنگ کاری دیوار و سنگ کاری ستون و به طور کلی سنگ کاری به دلیل استحکام بالای آن، عمر طولانی داشته و قابل شستشو نیز می‌باشد. در این صفحه از “استاده” به خدمات سنگ کاری ستون، دیوار و کف حیاط و همچنین قیمت سنگ کاری دیوار حیاط و ستون پرداخته‌ایم.

قیمت سنگ کاری دیوار حیاط

خدمتقیمت به تومان
سنگ کاری دیوار داخلیاز 110.000
سنگ کاری دیوار راه پلهاز 140.000
سنگ کاری کف (60*60)از 120.000
سنگ کاری کف (80*80)از 140.000
سنگ کاری کف (100*100) و بیشترتماس بگیرید

قیمت سنگ کاری دیوار حیاط با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود. همچنین برای مشخص کردن این عوامل شرایط متعددی نیز وجود دارد. در حال حاضر قیمت سنگ کاری کف با روش متر مربع مشخص می‌شود.

عوامل موثر در تعیین قیمت سنگ کاری دیوار حیاط

 • مصالح
 • نیاز داشتن یا نداشتن به زیرسازی
 • دستمزد متخصص
 • نوع فرایند تولید سنگ
 • محل اجرا
 • رولپلاک کردن یا نکردن سنگ‌ها
 • جنس سنگ
 • رنگ سنگ
 • نیاز داشتن یا نداشتن به نصب داربست
 • مساحت محل اجرا
 • روش کار
 • ابعاد سنگ

سنگ کاری ستون

سنگ کاری ساختمان انواعی دارد که یکی از آنها، سنگ کاری ستون است. البته این سنگ کاری نسبت به سایر سنگ‌ها هزینه بالاتری دارد. روش سنگ کاری با توجه به محل اجرا، متفاوت خواهد بود. جهت سنگ کاری دیوار راه پله به همراه عکس کلیک کنید.

سنگ کاری ستون داخلی یا خارجی بناها طرفداران زیادی دارد. این کار باعث می‌شود تا زیبایی و استحکام ساختمان شما چند برابر شود. این کار علاوه بر اجرا در ساختمان‌های نو ساخت، در بازسازی منازل و ساختمان های قدیمی نیز کاربرد دارد. در ساختمان‌های نو ساخت نیز برای تزیین و زیباسازی این کار بر روی ستون‌های داخلی و خارجی با توجه به سلیقه شما انجام خواهد شد.

مصالحی که برای سنگ کاری ستون استفاده می‌شود ممکن است سنگ طبیعی یا مصنوعی باشد. همچنین شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌تان از سنگ‌های صخره‌ای، گرانیت، ناصاف و مرمر صاف و صیقلی استفاده کنید.

جهت اقدام برای هر یک از خدمات زیر در استاده روی آن کلیک کنید:

سنگ کاری دیوار

سنگ کاری دیوار و نمای ساختمان یکی دیگر از اقداماتی است که حتی امروزه نیز مورد توجه افراد قرار دارد و در ساختمان‌های زیادی مشاهده می‌شود. برای این کار معمولا از سنگ رسوبی، سنگ دگرگون و سنگ آذرین استفاده می‌شود. به طور مثال سنگ‌های تراولین و سنگ مرمر و همچنین سنگ گرانیت و بازالت و گابرو از سنگ‌های مورد استفاده در این امر هستند.

همچنین امروزه مناسب‌ترین نوع سنگ تراولین و گرانیت برای نمای ساختمان محسوب می‌شوند. البته دقت کنید که در سنگ کاری دیوار باید به شرایط آب‌وهوایی نیز توجه داشته باشید و سنگ مدنظر را با توجه به شرایط جوی و وزش باد و زلزله انتخاب کنید. همچنین برای سنگ کاری دیوار و نمای ساختمان آیین نامه‌هایی وجود دارد که باید طبق آنها عمل کنید و تمام استانداردها و مسائل امنیتی را رعایت کنید. مصالح انتخابی برای دیوار و نمای ساده و نمای رومی باید استحکام و مقاومت زیادی داشته باشد تا با توجه به شرایط جوی مشکلی پیش نیاید.

سنگ کاری دیوار حیاط

لازم است به منظور انتخاب سنگ و مصالح در سنگ کاری دیوار حیاط به عوامل مختلفی توجه داشته باشید. به طور مثال سنگ باید طوری انتخاب شود که در مجاورت و تماس مستقیم با آب آسیب نبیند. همچنین با توجه به قرار گرفتن سنگ در فضای باز از مشکلات اکسید شدن و رطوبت هوا نیز در امان باشد. علاوه بر این اگر سنگ نامناسبی انتخاب کنید و همه جوانب را در نظر نگیرید، ممکن است بعد از گذشت زمان سنگ، رنگ اصلی خود را از دست بدهد و یا به مرور از دیوار جدا شود.

معمولا از سنگ تراولین و گرانیت برای این کار استفاده می‌کنند تا از چنین مشکلاتی در سنگ کاری دیوار در امان باشید.

سنگ کاری کف حیاط

حیاط ساختمان‌ها جزو یکی از قسمت‌های پرتردد یک ساختمان محسوب می‌شود به همین دلیل باید در انتخاب سنگ برای سنگ کاری کف حیاط دقت به خرج داد. علاوه بر این پس از ورود به ساختمان اولین چیزی که توجه افراد را به خود جلب می‌کند، کف حیاط است. پس باید به زیبایی سنگ انتخابی نیز توجه داشته باشید.

مصالح مورد استفاده در سنگ کاری کف حیاط

برای کف حیاط می‌توانید از مصالح زیادی استفاده کنید؛ اما یکی از زیباترین و مقاوم‌ترین آنها سنگ کاری و استفاده از سنگ است. علاوه بر آن، تمیز کردن سنگ نیز امر بسیار ساده‌ای است و از پیچیدگی چندانی نسبت به سایر مصالحی که در کف حیاط استفاده می‌شود برخوردار نیست. همچنین سنگ‌ها انواع و تنوع بسیار زیادی دارند و شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را برای سنگ کاری کف حیاط استفاده کنید.

طراحی نمای نئوکلاسیک و سبک نئوکلاسیک در معماری داخلی چگونه است؟

تا حد ممکن برای این کار از سنگ‌هایی که صاف و صیقلی هستند استفاده نکنید و سعی کنید تا سنگی که کمی زبر و دارای اصطکاک است را برای کف استفاده کنید.

گرانیت

سنگ گرانیت کی از زیباترین سنگ‌ها برای این کار محسوب می‌شود؛ اما قیمت بالایی دارد. البته کیفیت، زیبایی و استحکام این سنگ سبب شده است تا یکی از سنگ‌های پرطرفدار در این حوزه محسوب شود.

آهک

سنگ آهک نیز یکی از دیگر سنگ‌هایی است که در این زمینه بسیار پرکاربرد است و در رنگ‌های سفید و خاکستری موجود است.

تراورتن

سنگ تراورتن نفوذ پذیری کمی داشته و با استحکام بالایی که دارد در بین باقی سنگ‌ها برای خود جا باز کرده و بسیار پر استفاده است. این سنگ نسبت به آهک نفوذپذیری کمتر و نسبت به گرانیت ضخامت بیشتری دارد. همین امر سبب محبوبیت آن شده است.

تمامی سنگ‌های نام برده شده با توجه به شرایط جوی و کارکرد ساختمان، مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است موارد فوق تمام سنگ‌هایی نیستند که در این کار استفاده می‌شود و شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌تان سنگ مدنظر خود را برای سنگ کاری کف حیاط انتخاب کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در