تلویزیون یکی از پراستفاده‌ترین وسایل در اکثر خانه‌ها است و معمولاً هنگام چیدمان مبل به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. در این راستا، نحوه‌ی چیدمان مبل‌های راحتی در مقابل تلویزیون برای افرادی که علاقه‌ی زیادی به تماشای فیلم و سریال دارند، اهمیت زیادی دارد.

امروزه مبل های راحتی به دلیل جمع‌ و جور بودن و طراحی خاص خود در بسیاری از خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین دلیل در این صفحه از “استاده” می‌خواهیم به بررسی انواع چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون و پذیرایی صحبت کنیم. همراه ما باشید

نحوه چیدمان مبل جلوی تلویزیون

قبل از بررسی روش‌های چیدمان مبل‌های راحتی بهتر است به این نکته اشاره کنیم که چیدمان اصولی می‌تواند باعث زیبایی و نظم در خانه شما شود. تمامی روش‌های ذکر شده در این صفحه صرفاً برای ایده گرفتن در نوع چیدمان مبل های راحتی است. در این راستا شما می‌توانید با خلاقیت خود مدل‌های جدیدتری را پیاده‌ سازی و اجرا کنید.

12 تا از مهم‌ترین قانون قدرتمند دکوراسیون داخلی 2022 برای طراحی دکوراسیون منزل را در “خدمات آنلاین استاده” بخوانید.

روش اول چیدمان مبل‌های راحتی

در این روش که برای مبل‌های 5 نفره استفاده می‌شود، پیشنهاد می‌شود کاناپه سه‌ نفره را روبه‌روی تلویزیون و مبل‌های تک نفره را در کنار یکدیگر قرار دهید.

روش اول چیدمان مبل های راحتی

روش دوم چیدمان مبل‌های راحتی

این نوع چیدمان بیشتر برای مبل‌های 7 نفره کاربرد دارد. در این روش کاناپه سه‌ نفره روبه‌روی تلویزیون، مبل‌های تک نفره در کنار هم و مبل دو نفره در مقابل آن قرار می‌گیرد. با دکوراسیون خانه نقلی درست، متراژ آپارتمان را افزایش دهید.

روش دوم چیدمان مبل های راحتی

روش سوم چیدمان مبل‌های راحتی

اگر پذیرایی شما بزرگ است و می‌خواهید از مبل 7 نفره و پاف به‌ صورت ترکیبی از هم استفاده کنید، کاناپه سه‌ نفره را مقابل تلویزیون و مبل‌های تک نفره را در کنار هم قرار دهید. اصول چیدمان مبل راحتی در پذیرایی مستطیل شکل را در این صفحه مشاهده کنید و ایده بگیرید.

لازم به ذکر است در این صورت، محل قرارگیری پاف‌ها نیز باید در نزدیکی تلویزیون باشد.

روش سوم چیدمان مبل های راحتی

روش چهارم چیدمان مبل‌های راحتی

برای مبل‌های 8 نفره می‌توانید کاناپه‌های سه نفره را جلوی هم و مبل‌های تک نفره را در کنار آنها قرار دهید. البته در این روش معمولاً یکی از کاناپه‌ها در نقطه‌ی کور استفاده از تلویزیون قرار می‌گیرد. نحوه چیدمان مبل 7 نفره راحتی در پذیرایی مستطیل شکل را اینجا مشاهده کنید.

روش چهارم چیدمان مبل‌های راحتی

روش پنجم چیدمان مبل‌های راحتی

چیدمان مبل‌های ال، هم برای خانه‌های کوچک و هم برای خانه‌های بزرگ کاربرد دارد و برای مبل‌های 5، 7 و 9 نفره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش مبل‌ها به‌صورت ال شکل و زاویه نود درجه در کنار هم قرارمی گیرند که پذیرایی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

روش پنجم چیدمان مبل‌های راحتی

روش ششم چیدمان مبل های راحتی

می‌توانید تلویزیون را در کنج دیوارها نصب‌ کرده یا بر روی میز تلویزیون قرار دهید. مزیت استفاده از این روش این است که دید بهتری را برای شما فراهم می‌کند و تلویزیون نیز از نقاط مختلف پذیرایی قابل‌ استفاده و قابل دیدن است.

نکات مهم درباره نحوه چیدمان مبل های راحتی جلوی تلویزیون در پذیرایی

  • قبل از چیدمان مبلمان راحتی در اولین گام، محل رفت‌وآمد را مشخص کنید.
  • اگر پذیرایی خانه بزرگ است، می‌توانید پذیرایی را به دو قسمت مربعی تقسیم کنید. در یک طرف، مبل‌های راحتی و در طرف دیگر میز نهارخوری را قرار داده و با یکدیگر ست کنید.
  • در صورتی‌ که شومینه و تلویزیون هر دو نقطه‌ی کانونی پذیرایی هستند، بهتر است تلویزیون را با زاویه‌ی مناسبی از شومینه قرار دهید.
  • اگر پذیرایی خانه پنجره‌های زیادی دارد، بهتر است تلویزیون را در گوشه‌ای از دیوار نصب کنید.
  • برای چیدمان مبل‌های دو رنگ پیشنهاد می‌شود از حالت تضاد استفاده کنید. در این روش مبل‌های متضاد در کنار هم یا مقابل هم قرار می‌گیرند.

سخن پایانی

چیدمان مبل نوعی هنر به‌ حساب می‌آید که خلاقیت در آن نقش بسیار مهمی دارد. چیدمان اصولی مبل‌ها می‌تواند محیط خانه را زیباتر و منظم‌تر نشان دهد. در این صفحه سعی کردیم تا بعضی از روش‌های چیدمان مبل‌های راحتی جلوی تلویزیون و پذیرایی را بررسی کنیم. به یاد داشته باشید خلاقیت در نوع چیدمان حرف اول را می‌زند و شما می‌توانید با ایده‌پردازی، مبلمان خود را مطابق با علاقه و سلیقه‌ی خود در کنار یکدیگر قرار دهید. در این راستا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در