با شرایط خانه‌های آپارتمانی و کوچک امروزی با استفاده ازدکوراسیون مناسب و استفاده از چیدمان مبلمان و دکور منزل مناسب می‌توان محیط خانه را به محل زیباتری تبدیل کرد. امروزه کمتر خانه‌ای خالی از مبلمان است حتی ترجیح خانواده در خانه‌های کوچک هم استفاده از مبلمان است اما دکوراسیون داخلی برای چیدمان مبلمان در خانه‌های کوچک دارای اصول مهمی است که با رعایت این اصول می‌توان فضای خانه را بزرگتر جلوه داد.

قوانین چیدمان مبلمان در منزل

در ادامه این صفحه از استاده مگ 5 قانون مهم و راه‌حل‌های کاربردی جهت چیدمان مبلمان در منزل برای خانه‌های کوچک ارائه می‌گردد. پنج ترکیب رنگ اعجاب انگیز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل را اینجا مشاهده کنید.

قانون اول: فضای مناسب برای مبل‌ها نقطه‌ی مرکزی خانه است.

یکی از اشتباهات غلط در چیدمان مبلمان خانه همین است که مبلمان را دورتا دور خانه بچینیم، با رعایت این مورد می‌توانید واحد آپارتمان خود را بزرگتر نشان دهید برای فضای خالی اطراف چیدمان مبلمان خود هم می‌توانید از سرامیک‌های رنگ روشن و خنثی استفاده کنید تا فضای خانه بازتر به نظر برسد.

ایده‌های سال 2021 برای رنگ کابینت آشپزخانه در دکوراسیون را از دست ندهید!

قانون دوم: در چیدمان مبلمان از فرش‌های کوچک استفاده کنید!

در سبک زندگی مدرن امروزی کمتر از فرش بزرگ برای سرتا سر منزل استفاده می‌شود و اغلب زمین آپارتمان‌ها دارای چینش سرامیک و کاشی و یا کفپوش است از این رو برای چیدمان مبلمان در منازل کوچک فرش‌های مناسب و کوچک را انتخاب کنید (با دکوراسیون خانه نقلی درست، متراژ آپارتمان را افزایش می‌دهید) در این صورت پایه‌های مبل روی فرش قرار نمی‌گیرند و محیط‌تان دارای فضای آزاد و خالی است و جلوه‌ی نامنظمی به فضای خانه نمی‌دهد.‌

اصول چیدمان مبل راحتی جلوی تلویزیون و پذیرایی را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

قانون سوم: بهترین مدل مبلمان درخانه‌های کوچک، طرح ساده است!

نکته‌ای دیگرکه باید در چیدمان مبلمان منزل استفاده کنید این است که از طرح‌های شلوغ و پر از رنگ صرف نظر کنید ومبلمان‌تان را با طرحی ساده انتخاب کنید .طرح‌های مینیمال همیشه زیبایی و جذابیت خود را حفظ میک٬نند و با گذشت زمان هم هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند.

بهترین ایده‌ها برای دکوراسیون داخلی در پاییز همراه عکس

قانون چهارم: بهترین رنگ برای چیدمان مبلمان درخانه‌های کوچک رنگ روشن است.

سفید،کرم،آبی روشن،کرمی ،شیری و … از جمله رنگ۲هایی هستند که باعث می‌شوند فضای خانه جلوه‌ی بازتری داشته و دارای انرژی مثبت و حس آرامش باشداز نظر روانشناسی هم  این ترکیب رنگ‌ها می‌تواند برای استراحت مناسب باشد. چیدمان صحیح مبلمان و اکسسوری خانه در ایجاد حس آرامش برای شما و سایر اعضای خانه موثر است. 6 تا از بهترین مدل‌های کوسن مبل راحتی را اینجا مشاهده کنید.

ایده بالکن کوچک با دکوراسیون بالکن خلاقانه 2022 را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

قانون پنجم: تعادل بصری

در نظر داشته باشید که در چیدمان مبلمان خانه حتما باید تعادل درفضا حفظ شود ، حفظ تعادل بصری به این معنا است که اگر در چیدمان مبلمان خانه‌ای کوچک یک کاناپه دو نفره در یک سمت قرار داشته باشد و در سمت روبرو یک صندلی یک نفره باشد درکنار آن بهتر است حتما یک آباژور یا میز پذیرایی قرار گیرد تا باعث ایجاد تعادل در محیط شود به این گونه که همه‌ی اسباب در یک نقطه قرار نمیگیرد و از نظر بصری جلوه‌ی بهتری دارد. جدیدترین آینه کاری دکوراتیو را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

چه نوع مبلمانی برای خانه‌های کوچک مناسب است؟

بهترین نوع مبل در چیدمان مبلمان خانه‌های کوچک مبل‌های ال شکل هستند. این مدل مبل‌ها به دلیل نداشتن دسته مناسبتر هستند و افراد بیشتری می‌توانند روی آن بنشینند همچنین به نسبت فضایی که اشغال می‌کنند کارایی بیشتری هم دارند. می‌توانید صندلی تکی میزبان را روبروی این نوع مبل قرارداده تا در هنگام میزبانی هم به‌راحتی با مهمانان رو در رو و در تعامل باشید و برای حفظ تعادل فضای خانه هم از میز پذیرایی و یا آباژور در کنار آن استفاده کنید آباژور و حفظ نور کافی در فضا حس بهتری به شما می‌دهد. راهنمای انتخاب رنگ کوسن برای مبل قهوه‌ای را در این صفحه بخوانید

جای مناسب برای تلویزیون آپارتمان کوچک

در آپارتمان‌های کوچک باید از حداقل فضاها هم استفاده کرد. تلویزیون در هرخانه‌ای بخش زیادی از فضا را به خود اختصاص میدهد و توصیه می‌شود در خانه‌های کوچک از میز تلویزیون استفاده نشود و تلویزیون را بر روی دیواری که دید مناسبی دارد نصب کنید. در این صورت برای چیدمان سایر مبلمان‌ها دست‌تان باز است و فضای بیشتری دارید.

18 مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک 2022 را در این صفحه مشاهده کنید.

ایده کاربردی آخر

اگر از کاناپه برای چیدمان مبلمان در فضای وسط مرکزی خانه استفاده کنید قطعا یک بخشی از فضای پشتی کاناپه خالی و بدون استفاده است که می‌توانید دراین قسمت یک میز با پایه‌ی کوتاه قرارداده و روی آن را با دکوراسیون مناسب پر کنید سبدهای حصیری که داخل آن کتاب‌های درسی کودکان و سایر وسایل متفرقه‌ی خود را چیده اید و … می‌تواند گزینه‌ی کاربردی و مناسبی باشد .

طبقه بندی شده در

با برچسب در