برخی افراد بر این عقیده پایبند هستند که چون آشپزخانه منزلشان کوچک است دیگر نمی‌توانند تمامی نیازهایی که دارند را برطرف کنند و ملزومات آشپزخانه را طبق نیاز تهیه کنند. اما شما می‌توانید با استفاده از مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک فضای آشپزخانه را طوری طراحی کنید که تمامی نیازهایی که وجود دارد برطرف بشود و از همه قسمت‌های آشپزخانه استفاده بهینه شود‌. در این صفحه از استاده مگ چندین طرح کابینت جدید برای آشپزخانه‌های کوچک را مشاهده خواهید کرد.

مدل کابینت برای آشپزخانه کوچک

پیش از انتخاب مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک زمان طراحی دکوراسیون داخلی، باید به مدل آشپزخانه نیز توجه کنید. با این کار شما مدل کابینت را طوری طراحی و انتخاب می‌کنید که علاوه بر قرارگیری لوازم در بهترین حالت، دسترسی به قسمت‌های مختلف و رفت و آمد افراد مختل نشود. در ادامه انواع مدل آشپزخانه نام برده شده است:

 • آشپزخانه ال
 • آشپزخانه باز
 • آشپزخانه جزیره
 • آشپزخانه خطی
 • آشپزخانه اپن

نکاتی که در انتخاب مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک باید به آن توجه شود:

 1. کابینت‌های کلاسیک و ممبران را از لیست انتخابتان حذف کنید. این نوع کابینت‌ها برای محیط کوچک مناسب نیستند.
 2. به نورپردازی توجه ویژه‌ای داشته باشید. رنگ‌های روشن باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن محیط می‌شوند و شما می‌توانید رنگ‌های سفید و زرد را به کار ببرید تا محیط  آشپزخانه بزرگ‌تر به نظر برسد. آینه و سطوح براق نیز در این امر موثر هستند. نورپردازی مسئله بسیار مهمی است زیرا با نورپردازی اشتباه باعث می‌شوید تا فضا از آن چیزی که هست کوچک‌تر به نظر برسد. قیمت طراحی کابینت آشپزخانه 3D همراه نمونه سه‌بعدی را در این صفحه از استاده مشاده کنید.
 3. کابینت هایگلاس به دلیل براق بودن می‌تواند انتخاب مناسبی برای این محیط باشد و شما می‌توانید با انتخاب رنگ‌روشن برای این کابینت از دوعامل برای بزرگ‌تر نمایش دادن محیط استفاده کنید. البته لازم به ذکر است تناسب رنگ و هماهنگی دیزاین آشپزخانه با سایر قسمت‌های منزل نیز در این عامل تاثیرگذار هستند.
 4. کابینت با در شیشه‌ای انتخاب درستی است. زیرا همانطور که گفته شد در شیشه‌ای بسته بودن فضا را کاهش می‌دهد.
 5. طرح کابینت و سبک‌های مدرن و جدید می‌تواند انتخایی مناسب برای این موضوع باشد که در انتهای مطلب، عکس چند طرح کابینت مدرن موجود است.
 6. با توجه به دیزاین منزل ممکن است رنگ‌های آبی روشن، کرمی و طوسی کمرنگ نیز کمک کننده باشند. این رنگ‌ها نیز باعث بزرگ‌تر نشان دادن محیط آشپزخانه می‌شوند.
 7. یکی از مدل‌های جدید کابینت برای آشپزخانه کوچک مدلی است که از تمامی دیوارهای آشپزخانه استفاده بهینه برای نصب کابینت شده است. این مدل نیز ممکن است کمک کننده باشد.
 8. انتخاب کابینت متحرک می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب باشد. زیر آن چرخ قرار گرفته و قابل جابجایی است. می‌توانید با ایجاد جزیره از این این مدل کابینت بهره ببرید و زمانی که به آن نیازی ندارید ان در گوشه‌ای قرار می‌دهید.

در ادامه چند مدل جدید کابینت برای آشپزخانه کوچک را مشاهده می‌کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در