آشپزخانه همواره یکی از پراثرترین بخش‌های منزل است که نه تنها در زیبایی آن بسیار اثرگذار است بلکه تاثیر زیادی نیز در راحتی اعضای خانواده دارد. کابینت آشپزخانه یکی از مهم‌ترین بخش‌های دکوراسیون آشپزخانه است. طراحی مناسب این بخش هم در زیبایی آشپزخانه موثر است و هم می‌تواند فضای مناسبی برای قرار دادن وسایل اضافه منزل فراهم کند. استفاده از خدمات طراحی کابینت 3D باعث می‌شود که پیش از سفارش و ساخت کابینت دید کاملی نسبت به نحوه طراحی و محل قرارگیری آن‌ها داشته باشید. در این صفحه به قیمت طراحی کابینت 3d نیز می‌پردازیم.

چرا نیاز به طراحی سه‌بعدی کابینت داریم؟

با توجه به اینکه قیمت چوب و طراحی و نصب کابینت بسیار بالا رفته است، امکان تغییر دکوراسیون منزل به صورت مرتب وجود ندارد. بنابراین بهتر است پیش از آنکه از یک کابینت ساز بخواهید اندازه‌های آشپزخانه شما را گرفته و دست به کار شود، از یک طراح بخواهید آنچه را که به آشپزخانه شما رخ می‌دهد پیش‌بینی کند. این کار باعث می‌شود که شما متوجه شوید که شکل آشپزخانه شما پس از نصب کابینت‌ها چگونه خواهد شد و در صورت لزوم بخشی از طراحی را تغییر دهید.

علاوه بر صاحبان منازل طراحی سه‌بعدی کابینت آشپزخانه برای کابینت سازها نیز مناسب است. به این صورت کابینت ساز متوجه خواهد که ابعاد دقیق کابینت‌ها باید چگونه باشد تا زیباترین فضا را در آشپزخانه ایجاد کند. به‌علاوه دید بازتری نسبت به نقاشی آشپزخانه و فضاسازی کابینت‌ها پیدا خواهد کرد و به مناسب‌ترین شکل ممکن کابینت‌ها را ساخته و نصب می‌کند.

هزینه‌های طراحی 3D کابینت آشپزخانه

نوع طراحیقیمت به تومان
طراحی کابینت سه بعدی مدرن150.000 تا 650.000
طراحی کابینت سه بعدی کلاسیک350.000 تا 950.000
هر متر اضافه‌تر10.000 تا 50.000

عوامل مختلفی می‌تواند بر هزینه‌های طراحی سه‌بعدی کابینت آشپزخانه موثر باشد. مهم‌ترین عامل تعیین هزینه زمانی است که طراح برای طرح شما سپری می‌کند. اگر شما خودتان طرح را به طراح بدهید و صرفا بخواهید نتیجه آن را مشاهده کنید هزینه کمتری باید بپردازید. اما اگر از یک طراح بخواهید که بر اساس دکوراسیون داخلی سایر بخش‌های منزل و شکل آشپزخانه خود طرحی را به شما پیشنهاد دهد هزینه بیشتری باید بپردازید.

به طور کلی عواملی چون متراژ و شکل آشپزخانه، مقدار نقش طراح در طراحی، سبک طراحی، متریال مورد استفاده، رنگ‌بندی، مدل کابینت و میزان ظرافت و دقت به کار رفته در طراحی می‌تواند بر هزینه‌های آن موثر باشد. شما می‌توانید هزینه‌های 150 تا 950 هزار تومانی را برای طراحی سه‌بعدی کابینت آشپزخانه در نظر بگیرید.

طراحان معمولا یک قیمت پایه را تعیین می‌کنند که هزینه‌های شما پس از سفارش بسته به مواردی که مدنظر دارید بالاتر خواهد رفت. هزینه طراحی به ازای متراژ آشپزخانه متغیر است و معمولا به ازای هر مترمربع متراژ اضافه‌تر بین 10 تا 50 هزار تومان به هزینه پایه اضافه می‌شود. همچنین سبک طراحی کلاسیک نیازمند هزینه بیشتری نسبت به طراحی مدرن است. چرا که این طراحی دارای ظرافت‌های بیشتری بوده و جذاب‌تر است. هزینه طراحی کابینت مدرن معمولا بین 150 تا 650 هزار تومان متغیر است. طراحی سه بعدی کابینت کلاسیک نیز هزینه‌ای بین 350 تا 950 هزار تومان برای شما به دنبال خواهد داشت.

چگونگی سفارش طراحی سه‌بعدی کابینت

برای آشنایی با کار طراحان پیش از سفارش حتما نمونه کار آن‌ها را مشاهده کنید. اگر آشپزخانه شما طبق اصول ساخته شده و دارای کجی یا ناقصی نیست، طرح‌های نمونه معمولا پاسخگوی نیاز شما هستند. در غیر این صورت از شرکت طراح بخواهید که نمونه کارهای خود برای آشپزخانه‌های دارای اشکال را به شما نشان دهد. در صورتی که شرکت در این زمینه نمونه کاری نداشت بهتر است به شرکت دیگری مراجعه کنید که تجربه کافی در زمینه پوشاندن ایرادهای آشپزخانه را داشته باشد.

پس از مشاهده نمونه کارها لازم است تعدادی عکس از بخش‌های مختلف آشپزخانه تهیه کنید و ابعاد آشپزخانه را به طور دقیق بفرستید. در صورتی که قصد قرار دادن وسایلی همچون یخچال، ماشین لباسشویی و ماشین ظرف‌شویی در بین کابینت‌ها را دارید، ابعاد آن‌ها را نیز برای طراح ارسال کنید. همچنین ابعاد دیوارها، ابعاد سینک، فاصله شیرهای ورود و خروج آب و ابعاد و تعداد درب‌ها و پنجره‌ها را نیز بفرستید تا طراحی کاملا دقیق انجام شود. در ادامه تعدادی نمونه کار طراحی کابینت در سبک مدرن و کلاسیک ارائه می‌شود.

نمونه‌های طراحی سه‌بعدی کابینت مدرن

نمونه‌های طراحی سه‌بعدی کابینت کلاسیک

جمع‌بندی

طراحی کابینت آشپزخانه بر زیبایی و راحتی منزل شما بسیار اثرگذار است. بسیاری از طراحان ماهر می‌توانند در فضایی کوچک تعداد زیادی کابینت قرار دهند تا فضای کافی برای قرار دادن وسایل در اختیار شما قرار بگیرد. برای آنکه طراحی کابینت مطابق سلیقه شما باشد و کابینت ساز نیز به طور دقیق از نیازهای شما مطلع شود، مراجعه به یک طراح سه بعدی را جدی بگیرید. این امر باعث می‌شود که شما بتوانید با پرداخت هزینه بسیار کمتر طراحی آشپزخانه را به دلخواه تغییر دهید و شکل آشپزخانه خود را پس از چینش وسایل مشاهده کنید. با این کار رضایت شما از دکوراسیون داخلی بسیار بیشتر بوده و خانه خود را بیش از پیش دوست خواهید داشت.

طبقه بندی شده در