پذیرایی منزل یکی از نقاط مهم در ساختمان است که می‌تواند در زیبایی خانه نقش مهمی داشته باشد. امروزه از مبل های راحتی در اکثر خانه‌ها استفاده می‌شود و اگر چینش این مبل ها به‌درستی رعایت شود، می‌تواند زیبایی خانه را دوچندان کند و به پذیرایی ساختمان نظم بیشتری ببخشد.

نحوه چیدمان مبل های راحتی در پذیرایی‌های مستطیل شکل باتوجه به نسبت طول، عرض و ارتفاع انجام می‌شود. چیدمان مبل ها در این نوع خانه‌ها به نسبت سخت‌تر و دشوارتر از ابعاد مربعی شکل است. در این صفحه از استاده می‌خواهیم انواع روش‌های چیدمان مبل های 5 نفره، 7 نفره و 8 نفره را در طراحی دکوراسیون پذیرایی‌های مستطیل شکل بررسی کنیم. همراه ما باشید.

چیدمان مبل 7 نفره راحتی

قبل از هر چیزی بهتر است تا ابتدا به رعایت دو نکته ضروری در هنگام چیدمان مبل های راحتی اشاره کنیم:

مشخص‌کردن مسیر رفت‌وآمد

ابتدا مسیر رفت‌وآمد را در نظر بگیرید تا بعد از چیدمان مبل های راحتی، مزاحمتی برای شما به وجود نیاید.

محل قرارگیری تلویزیون

تلویزیون یکی از نقاط موردتوجه در خانه است. بهتر است تا ابتدا موقعیت تلویزیون خود را مشخص کنید و سپس نوع چیدمان مبل های راحتی را در نظر بگیرید.

چیدمان مبل راحتی 7 نفره در پذیرایی‌های مستطیل شکل انواع مختلفی دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

چیدمان دوبخشی مبل های راحتی

اگر محیط آشپزخانه شما فضای کافی برای استفاده از میز ناهارخوری را ندارد یا می‌خواهید آن را با مبلمان خود ست کنید می‌توانید از این روش استفاده کنید.

برای چیدمان مبل ها کافی است تا پذیرایی خانه را به دو قسمت مربعی تقسیم در یک طرف مبل های راحتی و در طرف دیگر میز نهارخوری را قرار دهید. اگر چیدمان مبل ها به‌صورت مربعی شکل امکان‌پذیر نبود، از پای برای تکمیل محیط خانه استفاده کنید.

از این روش برای مبلمان‌های ۵ و ۷ نفره بیشتر استفاده می‌شود برای چیدمان مبل های راحتی 7 نفره می‌توانید مبلمان‌های دو تا سه‌نفره را روبه روی یکدیگر و مبل های‌تک نفره را نیز مقابل هم قرار دهید. برای ست کردن مبل های 5 نفره نیز می‌توانید مبل بزرگ را روبه‌روی دو مبل تک نفره قرار دهید و یا دو مبل تک نفره را روبه‌روی هم قرار دهید.

نمونه‌ای از ست‌کردن مبل های راحتی و میز نهارخوری پذیرایی مستطیلی

مبلمان ال شکل در فضای مستطیل شکل

مبل های ال شکل یکی از چیدمان های محبوب در بین مبل های راحتی است. این نوع چیدمان پذیرایی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. در چیدمان ال شکل مبل ها با زاویه  90 درجه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. همچنین می‌توانید میز نهارخوری را نیز با مبل خود ست کنید و همانند روش قبل در پذیرایی خود قرار دهید. در ادامه چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل را نیز مشاهده خواهید کرد.

چیدمان مبل راحتی ال شکل
چیدمان مبل های راحتی به‌صورت ال شکل همراه با میز نهارخوری
ست‌کردن مبل ها ی راحتی ال شکل و میز نهارخوری در پذیرایی مستطیلی
قرارگیری مبل های ال شکل در کنار میز نهارخوری
قرارگیری مبل های ال شکل در کنار میز نهارخوری

یکی از روش‌های چیدمان مبل های ال شکل، ست‌کردن آن با کتابخانه است که در تصویر مشاهده می‌کنید. این نوع ست‌کردن، زیبایی خاصی به خانه می‌بخشد به شرطی که از چیدن وسایل اضافی خودداری کنید.

اگر می‌خواهید بدانید چه زمانی باید مبلمان را تعویض کنید، روی لینک کلیک کنید.

چیدمان مبل راحتی در پذیرایی

طراحی خاص مبل های ال شکل به‌گونه‌ای است که افراد بیشتری از آن می‌توانند استفاده کنند. به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین چیدمان ها در بین مبل های راحتی به شمار می‌روند.

کوسن مبل راحتی، 6 تا از بهترین مدل‌ها را اینجا مشاهده کنید.

مبلمان ال شکل در فضای مستطیل شکل

همچنین می‌توانید مبل های 5 نفره خود را نیز در حالت 90 درجه و مدل ال شکل در کنار یکدیگر قرار دهید. تصویر زیر یکی از روش‌های چیدمان مبل های 5 نفره به‌صورت ال شکل است.

چیدمان مبل های راحتی به‌صورت واحد در پذیرایی‌های نقلی

برای پذیرایی‌ های نقلی از مبل های 5 و 7 نفره استفاده می‌شود و مبل های 9 نفره کاربرد چندانی ندارند. برای چیدمان مبل های 7 نفره در پذیرایی با ابعاد کم بهتر است، مبل های دو تا سه‌نفره و مبل های تک نفره هرکدام روبه‌روی یکدیگر قرار بگیرند. برای مبل های 5 نفره نیز بهتر است تا مبل سه نفره روبه روی تلویزیون و مبل های تک نفره مقابل یکدیگر باشند. قوانین چیدمان مبلمان در منزل و خانه‌های کوچک را دراین صفحه از استاده بخوانید.

نحوه چیدمان مبل های 7 نفره به‌صورت واحد

برای ست‌کردن مبل های 5 نفره مطابق تصویر بالا زیر است تا مبل تک نفره روبه‌روی تلویزیون و مبل های دو نفره مقابل یکدیگر باشند.

نحوه چیدمان مبل 7 نفره

چیدمان مبل 8 نفره راحتی

استفاده از مبل های ۸ نفره بیشتر برای فضاهای بزرگ کاربرد دارد. برای چیدمان مبل ها در فضای بزرگ مستطیل شکل، راحت‌تر می‌باشید و می‌توانید به روش‌های دل‌خواه خود مبل ها را در کنار هم قرار دهید.

یکی از روش‌های چیدمان مبل راحتی 8 نفره این است که مبل های سه نفره روبه‌روی یکدیگر و مبل های تک نفره در کنار هم قرار دهید.

می‌توانید پذیرایی ساختمان را به دو قسمت مربعی تقسیم کرده و دودست مبل در آن قرار دهید.

سخن پایانی:

نحوه چیدمان مبل های راحتی در زیبایی پذیرایی خانه تأثیرگذار است. در این مطلب سعی کردیم تا شما را با انواع روش‌های مختلف از چیدمان مبل های 5 نفره،7 نفره و 8 نفره در پذیرایی مستطیل شکل آشنا کنیم.

چیدمان مبل های راحتی می‌تواند بنا به سلیقه و خلاقیت شما تغییرات زیادی داشته باشد. اما به یاد داشته باشید قبل از چیدمان مبل ها، مسیر رفت‌وآمد و محل قرارگیری تلویزیون را انتخاب کنید. نحوه چیدمان مبل های راحتی علاوه بر زیبایی ساختمان بر نظم و خانه نیز اثرگذار است.

طبقه بندی شده در

با برچسب در