تزیین اتاق خواب دخترانه یکی از کارهایی است که باید از اجرای ایده خود کاملا مطمئن باشید. برخی از دختران دوست دارند با ابزار و وسایلی که در دست دارند به تزیین اتاق خواب خود بپردازند و اتاق خود را نونوار کنند. گروه دیگر از دختران با خرید برخی وسایل جذابیت‌های خاصی را برای تزیین اتاق خواب خود به ارمغان خواهند آورد.

در هر صورت جهت اقدام برای تزیین اتاق خواب دخترانه باید از قبل ایده‌های بکری داشته باشید تا در نهایت از نتیجه کار رضایت صددرصد داشته باشید.

در این صفحه از استاده مگ علاوه بر دیدن چندین عکس جدید از تزیین اتاق خواب دخترانه در سال 2022، به نکات مهمی در این خصوص دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه خواهیم پرداخت.

قبل از تزیین اتاق خواب دخترانه بخوانید!

چه بهتر که همیشه قبل از انجام دادن تزیینات، چندیدن ایده را مشاهده و بررسی کنیم. از همین رو برای طبق تجربیات طراحان دکوراسیون داخلی چندین نکته بسیار مهم را یادآور خواهیم شد:

از آنجایی که دختران وسایل بسیار زیادی دارند از جمله تعداد زیادی کیف، کفش، شال، روسری و لباس پس استفاده درست از فضا خیلی مهم است. به همین دلیل سعی کنید در تزیین اتاق خواب دخترانه از قفسه‌های زیاد، کمد و یا رگال بهره بگیرید.

اگر هزینه برای شما زیاد مهم نیست می‌توانید که کمد دیواری سرتاسری داخل اتاق خواب خود داشته باشید و همه آن را بسته به نیاز خود قفسه‌بندی کنید. این کاری است که می‌توانید تمام لوازم ریز و درشت خود را به‌صورت کاملا مرتب جاسازی کنید و از آن لذت ببرید.

یک میز و صندلی به عنوان میز آرایش یا میز توالت (در زمان قدیم به آرایش، توالت می‌گفتند) می‌تواند زیبایی تزیینات اتاق خواب دخترانه را چندین برابر کند. مخصوصا استفاده از رنگ سفید! چون فضای اتاق را باز می‌کند

دکوراسیون داخلی به سبک روستیک را در این صفحه از استاده مشاهده کنید و از آن ایده بگیرید.

البته انتخاب رنگ بسیار سلیقه‌ای می‌باشد. توجه کنید اگر اتاق شما کوچک است برای چوب‌ها از رنگ قهوه‌ای تیره استفاده نکنید. رنگ قهوه‌ای روشن علاوه بر اینکه فضا را بزرگتر نشان می‌دهد، رنگی است که این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده و مد شده است.

سعی کنید از میزهای کوچک و با ابعاد کم استفاده کنید تا بتوانید از فضای اتاق خود به خوبی استفاده کنید. سعی کنید فضا را با وسایل پر نکنید. چون در این شرایط حس آرامش را به‌صورت کامل دریافت نخواهید نکرد.

استفاده از گیاهان طبیعی را فراموش نکنید! چیزی که در جذب انرژی مثبت و افزایش نشاط ما در تزیین اتاق خواب دخترانه نقش اساسی دارد استفاده از گیاهان سبز و گل‌های زیبا می‌‌باشد. تصور کنید نور زیبایی به گیاه موجود در اتاق خواب شما بتابد و با نوشیدن قهوه‌ای دلچسب از این منظره لذت ببرید.

توصیه می‌کنیم از گیاهان و گل‌های مصنوعی در تزیین اتاق خواب دخترانه استفاده نکنید و یا قاب‌های قدیمی و ساعت استفاده نکنید.

آینه کاری یکی از کارهای لوکس و مدرنی است که امروزه برای تزیین اتاق خواب دختران بسیار پرطرفدار و زیباست. پس اگر طرفدار اتاقی لوکس و مدرن می‌باشید حتما از آینه کاری استفاده کنید. برای این کار می‌توانید بخش کوچکی از یک دیوار را در نظر بگیرید و با استفاده از چند گلدان زیبا به صورت کوتاه و بلند، جلوه زیبایی به اتاق خود بدهید.

نکته همه دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که در اتاق خواب از یالان یا والان برای پرده استفاده نکنید! مگر آنکه جنسی نرم، لطیف و نازک داشته باشد. استفاده از پرده‌های پانچ این روزها مد است و همچنین پرده‌های حریر و بلندی مکه تا روی کف اتاق بیفتد.

استفاده از اکسسوری‌ها و لوازم دکوراتیو مورد علاقه خود حتما در لیست وسایلی است که می‌خواهید آن را به اتاق خواب خود اضافه کنید. سعی کنید در استفاده بیش از حد آن خودداری کنید و یا مکان خاصی را به آنها اختصاص دهید.

یکی دیگر از وسایلی که طرفدار ویژه‌ای دارد استفاده از آباژور می‌باشد. استفاده از آباژور برای تزیین اتاق خواب دخترانه گزینه هوشمندانه‌ای است که می‌توانید از مدل‌های پایه بلند و یا رومیزی آن استفاده کنید. اگر فضای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه مدرن است پیشنهاد می‌کنیم از آباژورهای بلند استفاده کنید.

دقت داشته باشید که برای انتخاب روتختی اتاق خود از پارچه ساده استفاده کنید. می‌توانید دو تناژ رنگی انتخاب کنید و با استفاده از این دو رنگ تخت خود را زیبا کنید. فرض کنید از رنگ کرم و سبز یشمی استفاده می‌کنید. روی تخت خود را با رنگ کرم بپوشانید و پتوی سبک یشمی رنگ و یا بافت سبک یشمی رنگ به صورت نیمه، تخت خود را پوشش دهید.

استفاده از کوسن‌ها را حتما جدی بگیرید و اگر اتاق خواب شما ساده و یک دست شده، می‌توانید با یک کوسن با رنگ متضاد به تزیین اتاق خواب دخترانه نشاط ببخشید. برای رنگ کرم و یشمی، رنگ زرشکی می‌تواند گزینه هیجان انگیزی باشد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در