آخرین نرخ اتحادیه قیمت نقاشی ساختمان در سال 1400

لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

قیمت نقاشی ساختمان

زمانی که حرف از رنگ و نقاشی خانه می شود اولین چیزی که به ذهن ما می رسد قیمت نقاشی ساختمان است. اینکه چگونه نقاشان ساختمان متراژ خانه را محاسبه می کنند و قیمت دقیقی را اعلام می کنند شاید موضوعی باشد که برای شما نیز جالب توجه باشد. در ادامه می خواهیم ضمن ارائه قیمت نقاشی ساختمان، چگونگی محاسبه متراژ خانه جهت رنگ آمیزی را بیان کنیم تا بتوانید خود به راحتی همچون یک نقاش ماهر به محاسبه متراژ و هزینه ها بپردازید.

قیمت نقاشی ساختمان:

قیمت‌ها در فروردین 1400 به‌روز رسانی شده است

نوع رنگقیمت هر متر مربع (تومان)
رنگ روغن 23.000 تا 27.000
رنگ پلاستیک 18.000 تا 23.000
رنگ آکریلیک 19.000 تا 27.000
رنگ نما24.000 تا 32.000
رنگ بلکا 21.000 تا 26.000
رنگ کنیتکس 20.000 تا 24.000
رنگ مولتی کالر 20.000 تا 27.000
نقاشی ابزار گچی14.000 تا 16.000
هر متر طول
نقاشی سقف شیروانی25.000 تا 27.000
کناف بتونه ماستیک25.000 تا 28.000
کناف بتونه و درزگیری12.000 تا 14.000
بتونه کاری24.000 تا 34.000
بتونه روغنی ماستیک یک دست30.000 تا 35.000
رنگ کنتیکس اکرلیک و روغنی20.000 تا 27.000
کناف بتونه ی درزگیری بدون مصالح5.000 تا 9.000

اختلاف قیمت‌ها براساس نوع رنگ استفاده شده تغییر خواهد کرد. برای مثلا استفاده از رنگ روغن هادی ویا سحر کیفیت بیشتری دارند یا برند کاپارول در نقاشی اکریلیک کیفیت بالاتری دارند یا رنگ پارس بهار از بهترین برندها در زمان نقاشی با رنگ پلاستیک است.

نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

قطعا بسته به نوع رنگی که در نقاشی ساختمان استفاده می شود، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بودو دستمزد نقاش نیز، برحسب هر مترمربع از دیوار و همچنین رنگ آمیزی سقف‌ها محاسبه می شود.

اما به صورت کلی قیمت ها و هزینه نقاشی ساختمان با توجه به نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان به این صورت است:

 • در صورتی که برای سقف رنگ پلاستیک و برای دیوارها رنگ روغنی مات استفاده شود، هزینه نقاشی ساختمان با در نظرگرفن مصالح، هر متر مربع 18.000 تا 23.000 تومان است.
 • اگر سقف با رنگ پلاستیک و دیوارها با آکریلیک رنگ شده باشند، قیمت نقاشی ساختمان با در نظر گرفتن مصالح آن، هر متر مربع 19.000 تا 27.000 تومان است.
 • اگر دیوارها و سقف هر دو با رنگ های پلاستیک رنگ آمیزی شوند، هزینه رنگ آمیزی ساختمان با در نظر گرفتن مصالح، هر متر مربع 21.000 تومان است.
 • همچنین قیمت رنگ بلکا، مولتی کالر و کنیتکس، برای هر متر مربع، با در نظر گرفتن مصالح 20.000 تومان است و بسته به مصالح مصرفی می تواند تا 25.000 تومان نیز تغییر کند.

توجه کنید که برای رنگ آمیزی بدون مصالح، از هر نوعی که در بالا گفته شد، هنگام محاسبه قیمت رنگ ساختمان طبق قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان ، دو هزار تومان از هر متر کسر خواهد شد.

به طور کلی، میانگین قیمت نقاشی ساختمان مدرن برای رنگ های پلاستیک، بسته به کیفیت و نوع رنگ مصرفی، بین 6 هزار تومان تا نهایتا 12 هزار تومان، در نظر گرفته می شود. همچنین برای رنگ های روغن نیز، قیمت رنگ آمیزی ساختمان، باز هم بسته به کیفیت و نوع رنگ مصرفی، بین 20.000 تومان تا نهایتا 26.000 تومان خواهد بود.

قیمت نقاشی نرده

نقاشی نرده بسته به نوع رنگ، متراژ کلی، زیر کاری، نوع نرده که از جنس نرده ساده، فرفورژه ساده ویا پیچیده دارد متفاوت است.

نوع خدمتهر طرف متر مربع (تومان)
نقاشی نرده ساده10.000 تا 20.000
نقاشی نرده ساده فرفورژه20.000 تا 28.000
نقاشی نرده فرفورژه پیچیده32.000 تا 37.000

قیمت رنگ درب حیاط

نوع خدمت قیمت به تومان
رنگ درب حیاط250.000 تا 500.000
رنگ درب پارکینگ300.000 تا 500.000

برای قیمت رنگ درب حیاط آهنی باید بگوییم هزینه زیادی نسبت به سایر اجزای ساختمان ندارد. اینکه از چه نوع رنگی استفاده شود و آیا از رنگ ضد آب استفاده می‌شود یا خیر در قیمت رنگ درب آهنی بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

نکته دیگری که در قیمت رنگ درب حیاط تاثیرگزار است اندازه درب آهنی می‌باشد و همچنین استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای نیز می تواند قیمت رنگ درب آهنی را افزایش دهد. طرح درب حیاط نیز هر چقدر ساده‌تر باشد قیمت رنگ‌آمیزی نیز کاهش می‌یابد و بالعکس.

قیمت نقاشی درب و پنجره

نوع خدمت قیمت به تومان
نقاشی درب (هر عدد چهارچوب)22.000 تا 35.000
نقاشی پنجره یک رو22.000 تا 35.000
نقاشی پنجره دو رو45.000 تا 70.000

زمانی که می‌خواهید اقدام به نقاشی ساختمان کنید قیمت نقاشی درب و پنجره بر روی قیمت کل نقاشی حساب می‌شود؛ اما اگر بخواهید به صورت جداگانه اقدام به این کار نمایید نوع رنگ مصرفی، قیمت رنگ آمیزی در و پنجره را افزایش یا کاهش می‌دهد.

برای دستمزد رنگ آمیزی در و پنجره باید بگوییم بسته به تعداد و اندازه درب و پنجره‌ها قیمت رنگ آمیزی در و پنجره متفاوت است.

محاسبه متراژ خانه

محاسبه متراژ خانه

به طور کلی برای به دست آوردن قیمت نقاشی ساختمان ابتدا می بایست متراژ زیر بنای آن واحد را به دست آوریم.

سپس باید، متراژ زیر بنا را در عدد 3 ضرب کرده که در این صورت متراژ کل خانه برای رنگ آمیزی ساده به دست می آید.

به دو مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید که قرار است قیمت نقاشی ساختمان یک واحد 200 متری را محاسبه نمایید. در این صورت، متراژ کل خانه که برای محاسبه نقاشی یا رنگ آمیزی در نظر گرفته می شود، 600 متر مربع است. یعنی این متراژ، متراژ رنگ آمیزی ساده دیوارها و همچنین سقف ها است.

در صورتی که ابزارهایی مانند دکور خانه به رنگ دیگری، غیر از رنگ دیوارها یا رنگ زمینه، رنگ آمیزی شده باشد، در این صورت هر متر طول این ابزار، به میزان نصف قیمت دیوار، به قیمت نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی کل محاسبه می شود.

price-of-painting-building

قیمت رنگ آمیزی چارچوب درب به صورت عددی و با میزان متر طول آنها، محاسبه می شود.

توجه کنید که معمولا نقاشان هنگام تعیین قیمت برای رنگ درب پارکینگ و حیاط قیمت مشخصی را تعیین نمی کنند و به صورت توافقی با شخص هزینه را تعیین خواهند کرد.

مورد بالا یک مثال فرضی است، ولی خانه ها با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه قیمتی که هر واحد رنگ آمیزی  می شود متفاوت خواهد بود حتی اگر دو واحد به یک میزان متراژ داشته باشند.

مثلا فرض کنید یک واحد کمد دیواری نداشته باشد یا مثلا تنها یک اتاق داشته باشد. ولی در مقابل، یک واحد دیگر، با همان متراژ زیر بنا، دو خوابه باشد و در هر دو خواب و یا یکی از آنها، کمد دیواری وجود داشته باشد. قطعا، هزینه نقاشی ساختمان برای این دو واحد با یکدیگر متفاوت خواهد بود. حتی اگر زیربنای هردو یکی باشد. جهت انجام خرده کاری نقاشی ساختمان همین حالا در استاده اقدام کنید.

در نقاشی ساختمان، علاوه بر متراژ دیوارها به موارد زیر نیز توجه می شود:

 • همانطور که در بالا گفته شد، قیمت رنگ آمیزی دیوار و سقف های خانه بر حسب متر مربع محاسبه می شوند.
 • دربها نیز، برحسب متر مربع محاسبه خواهند شد.
 • قیمت رنگ آمیزی نرده ها نیز متفاوت است و به نسبت اینکه ساده باشد و یا دستگیره داشته باشد، بر حسب متر مربع یا متر طول محاسبه می شود.
 • درهای آهنی خانه، مانند درب پارکینگ و یا درب حیاط خانه، به صورت عددی محاسبه می شوند.
 • متراژ ابزارهایی که ممکن است که در سقف یا دیوار خانه وجود داشته باشند، برحسب متر طول محاسبه می شود و قیمت رنگ آمیزی آنها براساس همین متراژ خواهد بود.
 • چارچوب درب ها بسته به انواع آنها، ممکن است بر حسب متر طول و یا به عدد محاسبه شوند.

متراژ فضاها و ابزارهای دیوار ها و سقف ها مانند پنجره ها، اگر نیاز به رنگ آمیزی نداشته باشند، برحسب متر طول محاسبه شده و از متراژ کل خانه کسر می شود.

ظریف کاری چقدر در قیمت نقاشی ساختمان موثر است؟

نقاشی ساختمان فقط برای رنگ کردن دیوارهای صاف با سطح یک اندازه نیست. رنگ کردن گچبری‌ها، آرک آشپزخانه، چهارچوب درها، سقف‌های کاغذ و هر جایی که نیاز به ظریف کاری داشته باشد وقت و دقت بسیار زیادی لازم دارد. مهارت یک نقاش کاربلد در هنگام رنگ کردن این موارد مشخص می‌شود و هر چقدر نقاش ماهرتر باشد، دستمزدش نیز بیشتر می‌شود. ظریف کاری یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه نقاشی ساختمان است و هر چقدر نیاز به ظریف کاری بیشتری باشد، هزینه نقاشی نیز بالاتر می‌رود. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ نانو را اینجا ببینید.

هزینه نقاشی ساختمان‌های قدیمی

هر چقدر ساختمان قدیمی‌تر باشد و سن دیوارها بالاتر باشد، آسیب‌های وارد شده به آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. نم داشتن دیوار، ترک داشتن و پوسته پوسته شدن از جمله مواردی است که ممکن است در دیوارهای با سن بالا وجود داشته باشد. نقاش باید ابتدا با زیرسازی، نسبت به رفع این ایرادات اقدام کند و هر چقدر سن دیوار بالاتر باشد، زیرسازی قوی‌تری نیاز دارد. بنابراین برای ساختمان‌های قدیمی با دیوارهای مسن، هزینه زیرسازی بالاتر می‌رود و در نتیجه هزینه نقاشی این ساختمان‌ها بالاتر است.

رنگ‌های مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان

رنگ‌های مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان
 • رنگ مناسب و توصیه شده برای درب های فلزی، درب های چوبی و همچنین چارچوب های فلزی، رنگ روغن است که هنگام ترکیب رنگ نیز رنگ های زیبایی می توان خلق کرد.
 • برای دیوار و سقف می توانید از رنگ پلاستیک استفاده نمایید.
 • رنگ مناسب و توصیه شده برای سقف آشپزخانه، رنگ های مات است. اما اگر در آشپزخانه تان هود داشته باشید و گرد و غبار زیادی نیز در آشپزخانه وجود نداشته باشد، می توانید رنگ های پلاستیک را در سقف آن به کار ببرید.
 • برای قرنیزهایی که از جنس سنگ هستند رنگی که می توانید استفاده کنید، رنگ روغن است.
 • همچنین توصیه می شوند درب های چوبی خانه به صورت آماده رنگ شوند. در غیر این صورت، می توانید با روغن جلای چوب این نوع درب ها را رنگ کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. Avatar نقاش ساختمان گفت:

  سلام داداش بهتره هروز قیمت رو به روز کنی من هر چند روز واسه کار خرید رنگ میکنم حد‌اقل هفته ای چند هزار رو قیمت رنگ میاد.اگه اینجوره من دیگه نقاشی نمیکنم دلالی بیشتر میصرفه یه کاری میکنیم من کار بهتون میدم شما با این قیمت برام نقاشی کنید با تضمین کیفیت طرف حصابتونم من باشم مثل کنترات شماره بدیدلطفا

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

   دوست عزیز سلام
   سیاست سایت استاده هیچ وقت بر این مبنا نبوده است که بخواهیم اختلالی در روند بازار شما ایجاد کنیم.
   تمام تلاش هم میشود قیمت ها به صورت هفتگی بررسی و در صورت تغییر در سایت به روزرسانی شود.
   اگر تمایل به همکاری با سایت استاده یا سرویس کاران استاده دارید، خوشحال خواهیم شد.

 2. Avatar غلامشاد گفت:

  سلام چهار چوب اطاقی دانه ایی چند رنگ بامن

 3. Avatar امیرعلی گفت:

  سلام با انصاف باشی هیچوقت ضرر نمیکنی

 4. Avatar مهدی گفت:

  سلام ببخشید میخواستم بدونم که قیمت متر ضدزنگ درب پنجره چقدر است

 5. Avatar محمد گفت:

  سلام ببخشید ما میخاستیم یه مجوز یا همون کارت شناسایی اتحادیه بگیریم چکار باید بکنیم شرایطش چیه چجوریه

 6. Avatar مهدی گفت:

  سلام
  نرده ساده را به چه صورت متر میکنند

 7. Avatar فرزادمددی گفت:

  سلام‌خسته‌نباشی‌این‌قیمت‌ها‌چه‌جوری‌برای‌تان
  میصرفه‌‌چه‌جوریحساب میکنین‌رنگ‌ها‌گرون‌شده

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

   جناب مددی عزیز سلام
   قیمت‌های درج شده برای مهر 1399 است و متخصصین استاده درحال حاضر با این قیمت‌ها و تضمین کیفیت درحال انجام کار هستند

   • Avatar Arya گفت:

    سلام.الان بتونه ماستیک کناف قیمت میدم ۱۳۰۰۰شوک میزنن یا پلاستیک ۱۵۰۰۰ برا ماستیک روغنی حاظریم ۱۲۰۰۰بگیریم ولی …

 8. Avatar صنوبری گفت:

  سلام الان شما یک واحد120چندتمام مشه

  • Avatar حجت محمدیان (نقاش ساختمان) گفت:

   سلام
   از چه رنگی میخواین استفاده کنید؟
   آشپزخانه چه رنگی؟

 9. Avatar وفائی گفت:

  خیلی خوب

 10. Avatar میلاد گفت:

  استادان نقاش وهمکاران گرامی هیچ ارزانی بیحکمت نیست

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

   میلاد عزیز سلام
   تلاش شده قیمت نقاشی ساختمان در هرماه در صورت تغییر قیمت به روز رسانی شوند.
   اگر پیشنهادی برای ارائه بهتر قیمت به کاربران داریم، خوشحال خواهیم شد که کمک کنید.

  • Avatar Taha گفت:

   سلام خسته نباشید خاستم بدونم قیمت رنگ کاری دوتا در اتاق خواب یه در ورودی با در بالکن که فقط یه متر مربع هست با یطرف در کمد دیواری که دو دره است حدودا چقدر میشه

 11. Avatar پارسا گفت:

  سلام ی سری به بازار بزنید ببینید قیمت رنگ چقد سر به فلک زده بعد ای قیمت ها رو بزنید که ما هم ایقد با مردم سر وکله نزنیم و به خاطر نرخ اتحادیه زحمت های ما به باد بره

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

   پارسا عزیز سلام
   قیمت‌ها مهر 1399 در سایت به روز رسانی شد

 12. Avatar مرتضی گفت:

  سلام چرا سعی در فریب مردم و خراب کردن قیمت کارگران زحمت کش نقاش میکنید امروز یک کیلو رنگ روغنی 60000تومان قیمت دارد چه طور هرمتر مربع 15000تومان. قیمت میدید مگر یک مترمربع با سه دست رنگ و بتونه کشی روغنی چیزی حدود متر 60 تا 80 هزار قیمت داره لازم میدونم اینم به مردم بگم که پلاستیک درجه 2 گالن 4 کیلویی 200هزار تومان پولش است حالا خودتون قضاوت کنید. اینها قیمت زدن اب به دیوار به شما میدن نه نقاشی ساختمان.

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده گفت:

   مرتضی عزیز سلام
   ممنون از وقتی که گذاشتی و دغدغه ای که در تخصص نقاشی ساختمان داری
   همونطور که میدونی قیمت رنگ در هر ماه تغییر می کنه و از طرف دیگه هم ما موظف هستیم که قیمت به کاربران استاده اعلام کنیم.
   تیم محتوا استاده تلاش می کنه که قیمت های نقاشی ساختمان در هر ماه به روز کنه.
   مرتضی عزیز استاده متخصص خدماتی خودشو تایید می کنه و سرویس دهنده های استاده موظف هستند در صورت ناراضی بودن مشتری، رضایت مشتری جلب کنند یا هزینه بازگشت بدن.
   پس استفاده از رنگ بی کیفیت ویا کمکاری از طرف متخصصین استاده امکانپذیر نیست و تمام تلاش خود را خواهیم کرد که این اتفاق نیوفته

  • Avatar جلال مقدم گفت:

   سلام و احترام خدمت دوستان لطفا اول قیمت بروز رنگهارو بگیرید تا بعدا قیمت کلی بامصالح رو مشخص کنید

 13. Avatar افضلان گفت:

  باسلام
  شما به قیمت زیرسازی ماستیک برای رنگ روغنی اشاره نکردید.در ثانی میخواستم ازتون سوال کنم که این نرخ برای اجرای هر دست رنگ هستش یا خیر؟

  • admin admin گفت:

   سلام
   حتما قیمت انواع زیرسازی هم درج خواهد شد. ممنون از اینکه به ما کمک می کنید برای درج بهتر قیمت ها
   قیمت های درج شده برای هر دست نیست، برای نقاشی کامل است

 14. Avatar کوچکیان گفت:

  شما اتحادیه هستید میشه لطف کنید بفرمایید اتحادیه کجا این قیمتها رو اتحادیه به شما داده

  • admin admin گفت:

   جناب کوچکیان عزیز سلام
   خیر ما اتحادیه نیستیم
   تمامی قیمت ها در این صفحه مستقیم از اتحادیه دریافت شده

 15. Avatar نقیبی گفت:

  با سلام میخاستم بدونم قیمت نقاشی آپارتمان 100متری سقف پلاستیک و دیوارها روغنی مات حدودا چقد میشه

  • نقوی (نقاش ساختمان) نقوی (نقاش ساختمان) گفت:

   سلام
   قیمت حدودی به این صورت محاسبه کنید
   زیربنا ضرب 3 کنید و جواب را ضرب در قیمت رنگی که میخواید بزنید بکنید هزینه حدودی دستتون میاد. متراژ پنجره و… هم باید کم بکنید

   • Avatar حسین گفت:

    باسلام. رنگ‌دبه‌شده‌۲۴۰هزار‌تومان‌بعدش‌شما‌با‌این‌نرخ‌قیمتتون‌بروز‌نشده

 16. Avatar نقوی (نقاش ساختمان) گفت:

  سلام
  فروش ابزار نداریم

 17. Avatar خلیلی گفت:

  باسلام خدمت شما باعرض خسته نباشید می خواستم قیمت ابزار پلاستیکی همراه با رنگ ونصبش چقدر درمیاد