آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

ترکیدگی لوله آب اتفاقی است که در هر ساختمانی رخ خواهد داد که تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه یکی از راه‌کارهایی است که می‌توان از آن بهره برد زیرا تشخیص و رفع سریع ترکیدگی لوله می‌تواند از خسارات زیاد در طی زمان جلوگیری کند.

 در این صفحه قصد داریم که ضمن بیان توضیحات لازمه در مورد تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه به بیان موارد احتیاطی و همچنین تعمیر ترکیدگی لوله بپردازیم.

 تشخیص ترکیدگی 

تشخیص ترکیدگی

برای تشخیص ترکیدگی و انجام صحیح و درست رفع این مشکل نیاز به 2 ابزار می‌باشد:

  1. دستگاه نشت یاب
  2. تکنسین ماهر و باتجربه 

هر 2 این مورد برای تشخیص ترکیدگی و کاهش میزان خسارت و کنده‌کاری لازم است. چرا که اگر تکنسین ماهر نباشد، نمی‌تواند با ابزارهای پیشرفته نیز محل دقیق ترکیدگی لوله را مشخص کند و به رفع آن بپردازد.

همان‌طور که تشخیص ترکیدگی و پیدا کردن محل دقیق آن نیاز به دستگاه پیشرفته دارد، اما کار کردن و استفاده از این دستگاه پیشرفته نیز نیاز به تخصص و تجربه دارد. به همین دلیل یک کارشناس تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب می‌تواند محل مشکوک را تعیین و شناسایی کند.

حتما بخوانید: هزینه تشخیص ترکیدگی لوله چقدر است؟

تشخیص ترکیدگی لوله آب

تشخیص ترکیدگی لوله آب

ترکیدگی لوله آب به دلایل؛

  • یخ زدن آب لوله‌ها در زمستان
  • انجام لوله کشی غیراستاندارد
  •  پوسیدگی لوله آب به دلیل قدیمی بودن تاسیسات
  • استفاده از لوله‌های بی‌کیفیت
  • آسیب‌دیدگی لوله‌های آب به دلیل انبساط و انقباض وغیره رخ خواهد داد.

می‌توان با انجام اقدامات پیشگیرانه‌ای تا حد زیادی از به وجود آمدن این قبیل مسائل جلوگیری کرد.

 به عنوان مثال در فصل زمستان معمولاً این اتفاق و تشخیص ترکیدگی لوله آب مشکل جدی‌تری خواهد بود. اما می‌توان با عایق‌کاری لوله‌های آب از این اتفاق پیشگیری کرد.

 توجه به قبوض آب و مبلغ آن نیز می‌تواند در تشخیص ترکیدگی لوله آب کارساز باشد. اگر بیش از حد معمول برای شما مبلغ قبض تعیین شده است، پس مطمئناً برای لوله‌های آب منزل مشکلی رخ داده است.

روش دیگر تشخیص ترکیدگی لوله آب که خودتان می‌توانید انجام دهید، توجه به فشار آب منزل است. اگر شاهد افت شدید و ناگهانی فشار آب هستید، پس احتمالا یکی از لوله‌های آب منزل، دچار نشتی شده است.

 روش ساده دیگر برای تشخیص ترکیدگی لوله، صدای چکه چکه آب در منزل می‌باشد. اگر تمام شیرهای آب منزل را کامل بسته‌اید، اما صدای چکه چکه آب را می‌شنوید، احتمالاً مشکل از ترکیدن لوله می‌باشد. تشخیص ترکیدگی لوله آب و ترمیم سریع آن باید در اولین فرصت انجام گیرد. چرا که بی توجهی و عدم تشخیص آن مطمئناً خسارات مالی زیادی را در پی خواهد داشت.

 تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه

اگر ترکیدگی لوله آب در تاسیسات ساختمان رخ دهد، می‌توان از طریق دستگاه نشت باب در مورد تعیین محل خاص این مشکل چاره‌جویی کرد.

تشخیص ترکیدگی لوله آب با دستگاه، بدون نیاز به کندن مکان‌های دیگر صورت می‌گیرد. این دستگاه با اثر امواج عمل می‌کند که به همین دلیل می‌تواند مکان نشت لوله ایجاد شده را شناسایی‌کند.

در واقع تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه در زمان کوتاه و بدون دردسری انجام می‌گیرد و دستگاه نشت یاب جزئی‌ترین امواجی را که در اثر ترکیدگی لوله آب دریافت می‌کند؛ اعلام می‌کند.

نشت یاب لوله آب

نشت یاب لوله آب

اگر برای تشخیص ترکیدگی از دستگاه نشت یاب لوله آب استفاده شود، این دستگاه‌ها قادر به شناسایی محل دقیق نشت لوله آب تا عمق نزدیک به نیم متر می‌باشند.

البته انواع مختلف دستگاه‌های تشخیص ترکیدگی لوله با کاربردها و امکانات مختلف وجود دارد. اما برای نشت یاب لوله آب برای منازل و ساختمان‌های مسکونی از این نوع استفاده می‌شود.

 ترکیدگی لوله آب در ساختمان 

ترکیدگی لوله آب در ساختمان

معمولاً به دلیل این که لوله‌ها از دید ما پنهان هستند، ترکیدگی لوله آب در ساختمان ممکن است که برای سال‌ها پنهان بماند و شناسایی نشود. از این رو مشکلات دیگری را چون اتلاف آب و افزایش هزینه‌های ساختمان، نم ساختمان و ترک‌خوردگی دیوار و… در پی خواهد داشت. ساده‌ترین روش برای شناسایی ترکیدگی لوله آب در ساختمان، چک کردن کنتور آب می‌باشد.

 اگر بعد از بستن تمام شیرهای آب ساختمان، کنتور را چک و رقم آن را در نظر گرفتید و بعد از 10 دقیقه این رقم افزایش یافت، پس مطمئناً ترکیدگی لوله آب در ساختمان رخ داده است که باید سریعا مشکل را برطرف کنید.

 تعمیر ترکیدگی لوله 

 بعد از تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه، باید نسبت به تعمیر ترکیدگی لوله و ترمیم هر بخش اقدام کنید. بعد از تخریب محل مورد نظر برای تعمیر ترکیدگی لوله، اگر لوله قابل ترمیم باشد، حتما آن را ترمیم کنید، اما گاهی نیاز به تعویض مجدد می‌باشد. در این صورت باید حتما برای انجام صحیح تعمیر ترکیدگی لوله دست به‌کار شد و وسواس لازم را به خرج دهید تا مشکلات دیگری رخ ندهد.

در پایان

در مجموع تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه و سپردن امور به کارشناسان مجرب بسیار حساس و ارزشمند می‌باشد. بهتر است که در صورت بروز هرگونه مشکل که نشان از نشتی آب و مشکل لوله آب منازل می‌باشد، خیلی سریع مسئله را برطرف و در هزینه کردن اصلاً کوتاهی نکنید.

طبقه بندی شده در