قیمت نصب ماشین ظرفشویی و هزینه‌های لوله‌کشی آن

لیست تعمیرکاران ماشین لباسشویی و ظرفشویی در تهران

استفاده از ماشین‌های اتوماتیک نظیر ماشین ظرف‌شویی جهت انجام کارهای منزل بسیار پرکاربرد است. این وسیله نه تنها کار شستن ظرف را به خوبی و با سرعت انجام می‌دهد بلکه تا حد زیادی نیز باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود. نکته قابل توجه پیش از استفاده از ماشین ظرفشویی نصب صحیح آن است. برای نصب این وسیله باید هزینه‌هایی را پرداخت کنید که در ادامه این صفحه از خدمات آنلاین استاده به قیمت نصب ماشین ظرفشویی و عوامل موثر در آن خواهیم پرداخت. برای مشاوره می‌توانید از متخصصین تعمیر ماشین ظرفشویی در استاده کمک بگیرید.

برای دریافت هزینه نصب و تعمیر ماشین ظرفشویی روی آن کلیک نمایید.

قیمت نصب ماشین ظرفشویی

قیمت اصلی نصب ماشین ظرفشویی

نصب ماشین ظرفشوییقیمت به تومان
قیمت نصب150.000
شیر ماشین ظرفشویی یک عدد38.000 تا 50.000
ایاب و ذهاب20.000 تا 35.000

عوامل زیادی بر هزینه نصب ماشین ظرفشویی موثر است. برای کم شدن این هزینه‌ها می‌توانید پیش از زنگ زدن به نصاب برخی کارها را خودتان شروع کنید. یکی از این کارها تعیین محل قرارگیری ماشین ظرف‌شویی است. این محل باید دارای ابعاد مناسبی بوده و لوله‌کشی مناسب برای نصب ماشین ظرف‌شویی را داشته باشد. پیش از اینکه از نصاب بخواهید به منزل شما بیاید، همه ابزار کار موردنیاز را تهیه کنید. در صورتی که از این ابزار اطلاعی ندارید می‌توانید از نصاب سوال کنید.

زمانی که نصاب برای نصب می‌گذارد بر روی هزینه نصب تاثیر زیادی دارد. بنابراین وسایل کار را آماده کنید و اطراف محل نصب را تا حد امکان خلوت سازید. همچنین شیرهای ورودی و خروجی آب را چک کنید تا در صورت وجود مشکل قبل از آمدن نصاب با مراجعه به یک لوله‌کش مشکل آن‌ها را برطرف سازید. اگر وسیله کار را آماده کنید و نصاب تنها کار نصب ماشین ظرف‌شویی و اتصال آن به شیرهای آماده را انجام دهد هزینه‌ای در حدود 140 هزار تومان از شما خواهد گرفت. اما به طور کلی اگر نصاب کلیه خدمات نصب شامل نصب شیرآلات، لوله‌ها و خود ماشین ظرف‌شویی را انجام دهد، هزینه کار افزایش خواهد یافت.

هزینه جانبی نصب ماشین ظرف‌شویی

منظور از هزینه‌های جانبی، هزینه‌هایی است که باید برای آماده کردن محیط نصب ماشین ظرف‌شویی بپردازید. این هزینه‌ها شامل مناسب‌سازی محل نصب، سیم‌کشی و لوله‌کشی ورودی آب و خروجی فاضلاب می‌شود. معمولا بهترین محل برای نصب این وسیله کنار ماشین لباسشویی است. این امر باعث می‌شود که نیاز به لوله‌کشی‌های اضافه نداشته باشید و از محل یکسانی برای ورود و خروج آب استفاده کنید. بهتر است هنگام نصب کابینت‌ها محل مناسب برای قرارگیری ماشین ظرف‌شویی را در نظر بگیرید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

اگر قصد تعویض کابینت‌ها را نداشته و صرفا می‌خواهید یک ماشین ظرف‌شویی در آشپزخانه خود داشته باشید، باید کاشی‌ها و سرامیک‌های اطراف را محکم کنید و یک محل صاف، بدون پستی و بلندی برای قرار گرفتن ماشین ظرف‌شویی انتخاب کنید. هزینه‌های مربوط به انتخاب و آماده‌سازی محل نصب کاملا وابسته به این است که شما قصد تغییر همه دکوراسیون آشپزخانه را دارید یا تنها بخشی از آن را تغییر می‌دهید. بنابراین نمی‌توان مقدار مشخصی را برای آن تعیین کرد. چرا که بستگی به موادی دارد که استفاده می‌کنید.

هزینه‌های سیم‌کشی ماشین ظرفشویی در صورتی به وجود می‌آید که شما پریز برق مناسبی برای اتصال آن نداشته باشید. بهتر است پریز برق را در نزدیک‌ترین محل به ماشین ظرف‌شویی و در فاصله 1.2 متری از سطح زمین قرار دهید. از سالم بودن آن مطلع شوید. فیوز پریز برق مناسب برای ماشین ظرف‌شویی باید 15 آمپری باشد و ولتاژ آن نیز باید برابر با توضیحات دفترچه راهنما باشد. بهتر است از اتصال ماشین ظرف‌شویی به سه‌راهی بپرهیزید و اگر پریز نزدیکی ندارید، یک پریز برق دارای سیم اتصال به زمین نصب کنید. اگر پریزی با این مشخصات دارید تنها کافی است هزینه تست آن را بپردازید در غیر این صورت باید یک پریز جدید نصب کنید.

بخش نهایی و اصلی هزینه‌های نصب ماشین ظرف‌شویی مربوط به هزینه لوله‌کشی است. برای یک ماشین ظرف‌شویی باید یک مجرای ورود آب سرد، مجرای ورود آب گرم و مجرای خروج فاضلاب قرار دهید. هزینه نصب این شیرها بستگی به دوری یا نزدیکی ماشین ظرف‌شویی از شیر اصلی آب دارد. ممکن است طول لوله کشیده شده برای انتقال آب زیاد باشد و هزینه شما بالاتر برد. اما به طور کلی هزینه‌های کشیدن و تنظیم شیر آب ورودی از ۵۰ هزار تومان به بالا خواهد بود.

شیر تخلیه فاضلاب را باید به لوله فاضلاب سینک وصل کنید. با توجه به اینکه آب خروجی از این بخش معمولا گرم است باید از شلنگی استفاده کنید که در برابر حرارت مقاوم باشد. همچنین ارتفاع و طول شلنگ نیز باید استاندارد باشد تا تخلیه آب به درستی انجام شود. اگر شیر تخلیه آماده بوده و دارای مشکل خاصی نباشد هزینه اتصال آن به نسب زمانی که نیاز باشد تا کاملا نصب شود و اتصالات برقرار شود کمتر خواهد بود. به طور کی هزینه انجام این کار نیز از ۵۰ هزار تومان به بالا برآورد می‌شود.

جمع‌بندی

در این متن موارد تاثیرگذار بر قیمت نصب ماشین ظرفشویی و لوله‌کشی آن و میزان تقریبی این هزینه‌ها بیان شد که به این مبالغ هزینه ایاب و ذهاب هم اضافه می‌شود. هم‌چنین یشنهاد می‌شود تا پیش از مراجعه به نصاب با او تماس گرفته و وسایل کار را آماده کنید تا وقت و هزینه کمتری از شما گرفته شود.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.