لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

آرام بندها نیز از این قاعده مستثنی نبوده و پس از مدتی مستهلک می‌شوند و اغلب یکی از دغدغه‌های مردم تعمیر آرام بند درب منزلشان است. هدف این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” معرفی تعمیرکاران و نصابان حرفه‌ای جهت تعمیر و نصب آرام بند و همچنین نحوه نصب آرام بند درب ساختمان و آشنایی شما با دلایل کار نکردن این وسیله و حواشی آن‌هاست. با ما همراه باشید.

یکی از دردسرهای کسانی که از درب برقی برای ورودی خانه خود استفاده می‌کنند خراب شدن و تعمیر آرام بند درب است. برای آرام بند از نام‌های دیگری مانند جک آرام بند، فنر آرام بند، جک درب یا فنر درب نیز استفاده می­کنند. به اطراف خود نگاه کنید، به نظرتان وسیله‌ای پیدا می‌شود که استهلاک نداشته باشد؟! بدون شک نه!

قیمت نصب آرام بند

قیمت به‌طور میانگین50.000 تومان تا 380.000 تومان

آنچه که مهم است قیمت نصب آرام بند است که متفاوت بوده و معمولا توسط خود فروشگاه‌های عرضه کننده یا الکتریکی‌ها انجام می‌شود اما نرخ کلی این کار به صورت ثابت طبق جدول در نوسان است. در زیر به چند مورد از دلایل تفاوت نرخ‌ها اشاره شده است:

 • نوع درب

وزن درب و اینکه قرار است روی درب پارکینگ یا نفر رو نصب شود یکی از موارد تشخیص هزینه نصب آرام بند است. معمولا درب‌های دو لنگه به موتور قوی تر و آرام بند دو جکه نیاز داشته که طبیعتا هزینه بالاتری نیز باید متقبل شد.

 • برند جک آرام بند

مثل هر وسیله دیگری برندها اثر زیادی بر هزینه نصب آرام بند دارند. معمولا برندهای خیلی خوب قوی­تر و جک‌های سنگین سه سرعته داشته که به تبع آن نصب سخت‌تر و در نهایت هزینه بیشتری به خود اختصاص خواهند داد.

 • محله

بله محله درهزینه‌ها بسیار موثر است. اگر از نصاب‌های ساکن در دیگر محله‌ها استفاده کنید قطعا هزینه ایاب و ذهاب و حمل وسیله‌های سنگین آن­ها با شما خواهد بود، پس باید منتظر هزینه بیشتری برای نصب آرام بند منزلتان باشید. 

به طور کلی شما می‌توانید متوسط قیمت نصب آرام بند را با توجه به فاکتورهای بیان شده ۹۰ هزار تومان در نظر بگیرید.

قیمت تعمیر آرام بند

وزن دربقیمت به تومان
زیر 80 کیلوگرم50.000 تا 250.000
بالای 80 کیلوگرم250.000 تا 380.000

اگر آرام بند درب منزلتان دچار مشکل شود چه خواهید کرد؟ گاهی افراد خود آن را حل می‌کنند. اما اگر متوجه شدید که نمی‌توان کاری کرد برای تعمیر آرام بند درب ورودی ساختمان حتما با یک متخصص تماس بگیرید. استاده با معرفی بهترین تعمیرکان در زمینه نصب و تعمیر آرام بند درب این شرایط را برای شما فراهم آورده تا بتوانید از این خدمت استفاده کنید.

قیمت تعمیر آرام بند با توجه به وزن درب متغیر است که در جدول بالا می‌توانید این حدود را ببینید. ذکر این نکته نیز واجب است، مسافتی که فرد تعمیر کار تا منزل شما می‌پیمایید نیز قیمت تعمیرات آرام بند را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نصب آرام بند درب

یکی از مشکلاتی که هم آلودگی صوتی ایجاد می‌کند و هم به لحاظ امنیتی خطرناک است، باز ماندن در خانه است که با بادی آرام هم محکم بسته می‌شود. با اختراع آرام ‌بندها این مشکلات به حداقل رسید و نصب آرام ‌بند کم کم رواح پیدا کرد. همانطور که از نام این وسیله مشخص است، ابزاری است که به آرام بسته شدن درب کمک می‌کند. اما ماهیت این وسیله چیست و چگونه کار می­کند؟ با ما باشید تا بیشتر با نصب آرام بند و نحوه عملکردش آشنا شویم.

آرام‌بند ابزاری با نیروی محرکه قوی است که رابط بین درب ساختمان و چهارچوب آن می‌باشد و درواقع عمل بسته شدن درب را پس از هر بار باز شدن سهل می‌کند. آرام بند از چند جزء اصلی تشکیل می‌شود که شامل: بازوی اصلی، پیچ تنظیم سرعت، پاشنه و ساعد بازویی می‌شوند.

 1. بستن پیچ تنظیم سرعت در جهت عقربه‌های ساعت: آرام بسته شدن درب
 2. بستن پیچ تنظیم سرعت در خلاف عقربه‌های ساعت: بسته شدن درب با سرعت بیشتر

نترسید، کار سختی نیست! تنها در چند قدم می‌توانید به راحتی نحوه نصب جک آرام بند درب منزل را بیاموزید و آنرا نصب کنید که به ترتیب زیر می‌باشند:

 • قدم اول در آموزش نصب آرام بند: یک آرام بند درب هیدرولیکی مناسب بخرید.

قبل از انتخاب نهایی آرام بند، حتما درب منزل خود را اندازه بگیرید و عرض مناسب آن را پیدا کنید. در این صورت است که می‌توانید با مراجعه به فروشگاه آرام بند مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

 • قدم دوم در نحوه نصب آرام بند: آرام بند قبلی را از روی درب بردارید.

بعد از برداشتن آرام بند قبلی با استفاده از یک پیچ گوشتی تمام پیچ‌های متصل به درب را به ترتیب باز کنید و در حین اینکار مواظب باشید که پیچ‌ها در یک لحظه از دست‌تان سر نخورند زیرا ممکن است موجب افتادن درب یا حتی آرام بند شود.

 • قدم سوم در طریقه نصب آرام بند: آرام بند جدید را کار بگذارید. 

در مرحله نصب آرام بند به جوشکاری و عمدتا کار با دریل نیاز پیدا خواهد شد اما تعویض آن راحت‌تر از نصب است. آرام بند تازه را روی چهارچوب درب قرار داده و پیچ‌های هر دو طرفش را محکم کنید.

 • قدم چهارم در آموزش نصب آرام بند: یک آرام بند جدید هیدرولیکی نصب کنید.

اما اگر درب منزل‌تان قبلا آرام بند نداشت چه باید کرد؟ در اینصورت به فروشگاه رفته و آرام بندی را که مناسب درب منزل‌تان بوده انتخاب کنید. آرام بند را در جای مناسب نگه دارید و با دریل مکان پیچ‌های دستگاه را به صورت حفره درآورید. برای طرف دیگر نیز این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که انواع آرام بند مثل هم نبوده و در صورت ایجاد ابهام و مشکل در هنگام نصب آرام بند می‌توانید از متخصصین استاده در زمینه نصب آرام بند کمک بگیرید.

دلایل خرابی و تعمیر آرام بند درب

دلایل اصلی خرابی آرام بند چیست؟

شما با وسیله‌ای سرو کار دارید که روزانه به وفور باز و بسته می‌شود، اما باید به نحوه کار با آن حسابی دقت کرد.

می‌توان اصلی‌ترین دلیل خرابی این وسیله را درست استفاده نکردن از آن برشمرد. اگر به صورت نامتعارف به درب فشار وارد شود در نهایت موجب خرابی آرام بند و نشت روغن اورینگ آن خواهد شد. می‌دانیم که پاشنه آشیل درب‌ها نیز روغن کاری آن‌هاست.

در هنگام نصب یا حتی تعمیر آرام بند درب ورودی ساختمان باید حواسمان باشد که پیچ‌های آن نباید کم­تر از 2 دور بسته شود، چراکه موجب روغن ریزی از محل این پیچ‌ها می‌شود. از طرفی نیز اگر این پیچ‌ها را بیش از 2 دور ببندید موجب افزایش نیرو به بدنه داخلی و پوسته آرام بند شده و در نهایت روغن آن نیز بیرون خواهد ریخت.

اما در همین راستا باید توضیح مهمی داده شود و آن هم این است که اگر پیچ‌ها را محکم بسته و روغن آن از دست برود دیگر امکان تعمیر آرام بند وجود نداشته و باید آن را تعویض کرد، اما می‌پرسید چرا؟ به دلیل اینکه آرام بند درب پلمپ بوده و نمی‌توان آن را باز و تعمیر کرد؛ البته باز هم تاکید می‌کنیم که عدم امکان تعمیر آرام بند زمانی اتفاق می‌افتد که فشار بیش از حد به آن موجب سوراخ شدن و ریختن روغن این دستگاه شود. علت سفت بودن آرام بند را اینجا بخوانید.

اگر یکی از موارد زیر را دیدید باید آرام بند را تعمیر کنید:

 • روغن آرام بند بیرون ریخته و به تعمیر نیاز دارد.
 • پیچ تنظیم درب به درستی کار نکرده و درب منزل با شتاب به هم برخورد می‌کند.
 • ممکن است پیچ آرام بند از نوع پلاستیکی باشد که مرور زمان موجب گشاد شدن جای آن‌ها شده و در نتیجه درب شل شود که هر لحظه امکان سقوط آن وجود دارد.
 • اگر پیچ درب از نوع آهنی باشد نیز ممکن است با گذشت زمان جک توان تنظیم آرام بند را از دست دهد و درب بسته نشود. 

مشکل روغن در آرام بند

در بخش قبل به نحوه بستن پیچ‌های آرام بند و تاثیر آن بر روغن این دستگاه اشاره کردیم. اما یک نکته مهم‌تر که بر روغن آرام بند تاثیر گذاشته و قبل از تعمیر آرام بند درب ورودی ساختمان تاثیر گذاشته و اغلب نادیده گرفته می‌شوید بحث انبساط و انقباض است. آنچه که تاثیر به سزایی در این مورد دارد گرما و سرما است. در واقع تغییر فصل یک دردسر اساسی برای روغن آرام بند است و منظور از مشکل روغن در آرام بند نیز همین مورد است.

با آمدن فصل تابستان این روغن شروع به انبساط و روان شدن کرده و در مقابل زمستان موجب انقباض و جمع شدگی روغن می‌شود. اما شاید بپرسید که آیا راه چاره­ای هست؟ بله هست! در این شرایط بهتر است که پیچ‌های تنظیم سرعت آرام بند را محکم یا شل‌تر کرد تا به ثبات درب کمک کند. اما باز هم باید تاکید کرد که در باز و بسته کردن پیچ نباید خیلی افراط کنید. حد معقول بستن پیچ‌ها دو دور است نه کم­تر و نه بیشتر.

روغن جک چه تاثیری دارد؟

ممکن است آرام بند در حین باز و بسته شدن دچار اختلال شده یا صدا دهد که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن فرسودگی روغن جک است. در پاسخ به این سوال که روغن جک چه تاثیری دارد باید گفت که سرد و گرم شدن هوا موجب انقباض و انبساط روغن شده و کیفیت آن را تقلیل می‌دهد و در نتیجه در حرکت اتومات درب خلل ایجاد می‌کند. بنابراین باید به زمان تعوض آن دقت کرد.

گارانتی نصاب و جنس آرام بند

گارانتی نصاب و جنس آرام بند دو فاکتور کاملا به هم مرتبط هستند. معمولا فروشگاه‌های عرضه کننده آرام بند خدمات پس از فروش و گارانتی را نیز پوشش می‌دهند؛ البته به شرط انجام تمام مراحل از نصب آرام بند تا تعویض و تعمیر توسط خود فروشگاه.

ذکر این نکته نیز مهم است که هر چقدر برند یک دستگاه بهتر باشد گارانتی طولانی‌تری خواهید داشت.

چه گارانتی تعمیرکار به شما می دهد؟

اگر هنوز مهلت استفاده رایگان از گارانتی آرام بند مانده باشد، تعمیرکار بدون پرداخت هزینه آرام بند درب منزل شما را تعمیر خواهد کرد؛ اما اگر این مهلت تمام شده باشد مانند هر وسیله دیگری باید هزینه تعمیر آرام بند درب منزل خود را پرداخت کنید. برای مثال با خرید آرام بند nhn ژاپن شما گارانتی ۵ ساله طلایی خواهید داشت. پس قبل از تهیه آرام بند دقت کنید که فروشنده و تعمیرکار چه گارانتی به شما می‌دهند.

در پایان

اگر هر گونه مشکل و نقصی از سوی آرام بند درب منزل خود پیدا کردید حتما در اولین فرصت به تعمیر این دستگاه اقدام کنید؛ چراکه با ادامه این شرایط ممکن است کار از کار گذشته و به خاطر پلمپ بودن دستگاه مجبور به تعویض آن شوید. آرام بند­ها نیز به مرور زمان مستهلک خواهند شد پس در هنگام استفاده از آنها سعی کنید به درستی و با رعایت اصول اولیه آنها را مورد استفاده قرار دهید تا در کوتاه مدت کار به تعمیر نرسد یا حداقل پس از زمان زیادی این اتفاق بیفتد.

استفاده از آرام بند به راحت شدن ورود و خروج از منزل بسیار کمک می­کند. در نحوه نصب آرام بند حتما به اصول اولیه‌ای که باید رعایت شود و در بالا به آنها اشاره شد دقت نمایید. یک برند مناسب می‌توانید سال‌ها بدون دردسر کار کرده و به این راحتی به تعمیر یا تعویض نیاز نداشته باشد. اگر فکر می‌کنید به استفاده از این دستگاه تمایل دارید، پس منتظر چه هستید!

طبقه بندی شده در