دستگاه دی وی دی وسیله‌ای الکترونیکی است که به کمک آن می‌توان فایل‌های تصویری، ویدیویی و موسیقی را از طریق تلویزیون مشاهده کرد. دی وی دی قابلیت پخش فایل‌ها را از طریق لوح فشرده سی دی، دی وی دی یا فلش USB دارد. بنابراین، خدمات تعمیر دی وی دی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ممکن است دستگاه دی وی دی مانند هر وسیله برقی دیگری خراب شده و مانند سابق عملکرد خوبی نداشته باشد. دی وی دی متشکل از قطعات بسیار کوچک و آسیب‌پذیری می‌باشد. این موضوع سبب می‌شود تعمیر دی وی دی در محل در میان خدمات مختلف تعمیر وسایل صوتی و تصویری منزل بسیار رایج باشد. در این صفحه از استاده درباره تعمیر دی وی دی برندهای نام‌آشنای مارشال، سامسونگ، ال جی و سونی در منزل یا در محل کار شما صحبت خواهیم نمود. جهت بهره‌مندی از خدمات تعمیر تلویزیون و دی وی دی و با ما همراه باشید.

دسترسی سریع به مطالب

تعمیر دی وی دی در منزل

این روزها یکی از پرطرفدارترین خدماتی که در تعمیر لوازم خانگی وجود دارد، ارائه خدمات در منزل و محل است. در خصوص تعمیر دی وی دی در منزل نیز مراکز معتبر و تعمیرکاران ماهری وجود دارند که می‌توانید با آنها تماس گرفته و پس از شرح مشکل رخ داده برای دستگاه دی وی دی، مشخصات و آدرس خود را تعیین نمایید.

پس از این کار متخصص تعمیر دی وی دی در اسرع وقت با ابزار لازم و مورد نیاز برای تعمیر دی وی دی در محل شما حاضر شده و دی وی دی را عیب‌یابی می‌نماید.

خدمات تعویض پنل تلویزیون همراه هزینه تعمیر و تعویض انواع پنل تلویزیون را در استاده بخوانید.

مزایای تعمیر دی وی دی در منزل

تعمیرات دی وی دی در منزل مزایای زیادی داشته که از جمله آنها می‌توان به صرفه‌جویی در زمان و انرژی برای رفت‌وآمد به مرکز تعمیرات لوازم صوتی و تصویری اشاره نمود. در امان ماندن از ترافیک شهری از دیگر مزایای خدمات در محل است. خدمات تعمیر فلت تلویزیون سامسونگ، سونی و ال جی را بخوانید.

مزیت دیگر تعمیر دی وی دی در محل این است که در صورتی که مشکل رخ داده برای دستگاه به گونه‌ای باشد که نیاز به انتقال آن به کارگاه مخصوص تعمیرات نباشد، بدون معطلی و در همان زمان نسب به تعمیر اصولی دی وی دی اقدام می‌شود.

تعمیرات دی وی دی مارشال

یکی از برندهای مطرح در زمینه دستگاه دی وی دی، برند مارشال است. یکی از مشکلاتی که ممکن است دی وی دی مارشال با آن مواجه شود، به گوش رسیدن سروصدای غیرعادی از دستگاه است.

این مشکل معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که دیسک در سینی مربوط به آن به درستی جا نگرفته باشد. بنابراین هنگامی که از دی وی دی مارشال صدای غیرطبیعی به گوش رسید، بهتر است در اولین اقدام از درست قرار گرفتن دیسک در محل مناسب آن اطمینان حاصل کنید.

اگر مشکل از این طریق برطرف نشود، لازم است تعمیر دی وی دی مارشال و بررسی قطعات داخلی آن توسط متخصص ماهر انجام شود.

تعمیرات دی وی دی مارشال

تعمیر دی وی دی ال جی

عدم خوانش دیسک توسط دستگاه از مشکلاتی است که در تعمیر دی وی دی ال جی قابل مشاهده است. این مشکل در دی وی دی ال جی احتمال دارد با پیام‌هایی مانند No disc نمایش داده شود. اگر سطح دیسک مورد نظر تمیز بوده و دارای خط و خش نباشد، علت بروز این مشکل معمولا خرابی لنز دستگاه دی وی دی ال جی است.

لنز قطعه‌ای در دستگاه دی وی دی است که عملکرد حساسی دارد و اگر دچار خرابی شده باشد، قابلیت خوانش اطلاعات موجود بر دیسک را ندارد.

لنز دی وی دی ال جی مانند سایر دستگاه‌های دی وی دی پس از مدتی با نفوذ گرد و غبار درون دستگاه خراب شده و کارایی خود را از دست می‌دهد. در این هنگام راهکاری که به نظر سودمند می‌رسد، پاک کردن لنز از گرد و غبار و آلودگی‌ها است.

باید دقت داشت که تمیز کردن لنز دی وی دی ال جی کار ساده‌ای نیست و اگر با دقت و تجربه کافی انجام نشود، به این قطعه حساس آسیب وارد می‌شود.

اگر مشکل نخواندن دیسک توسط دی وی دی ال جی با تمیز کردن لنز برطرف نشود، مشکل رخ داده برای لنز جدی بوده و نیازمند تعمیرات دی وی دی به صورت تخصصی و حرفه‌ای است. در این موارد پس از عیب‌یابی دقیق لنز و سایر اجزای مربوط به آن، تعمیرات دی وی دی آغاز می‌شود. اگر با تعمیر لنز یا قطعاتی مانند موتورها و سوئیچ‌ها مشکل دی وی دی ال جی قابل حل نباشد، قطعه آسیب‌دیده با نمونه مشابه تعویض می‌گردد.

تعمیر دی وی دی ال جی

تعمیر دی وی دی سامسونگ

علاوه بر مشکلاتی مانند سروصدای دی وی دی و نخواندن دیسک توسط دستگاه، از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای دی وی دی سامسونگ رخ دهد، گیر کردن سینی دی وی دی و باز و بسته نشدن درب آن است. دلایل مختلفی سبب گیر کردن درب دی وی دی سامسونگ می‌شود. خراب شدن پیچ‌ها، موتور، تسمه یا برد الکترونیکی که فرمان باز و بسته شدن آن را می‌دهد از جمله این دلایل هستند.

تعمیر دی وی دی سامسونگ که باز و بسته نشده و سینی آن گیر کرده باشد، کار سخت و زمانبری به حساب نمی‌آید. در این حالت، مختصص تعمیرات دی وی دی با باز کردن پنل‌های دی وی دی سامسونگ به راحتی می‌تواند این مشکل را برطرف نماید.

تعمیر دی وی دی سامسونگ

تعمیرات دستگاه دی وی دی سونی

یکی از مشکلات شایعی که در تعمیر دی وی دی سونی مورد تقاضا قرار می‌گیرد، روشن نشدن دستگاه است. از نشانه‌های این نوع مشکل در دی وی دی سونی، روشن نشدن لامپ کوچک رنگی است که بر روی دستگاه قرار گرفته است. این قطعه، معروف به لامپ استندبای است.

یکی از دلایل بروز این مشکل در دستگاه دی وی دی سونی، اختلال در عملکرد برد تغذیه است که به آسانی توسط تعمیرکار ماهر و مسلط به دانش فنی تعمیر خواهد شد. از دیگر مشکلاتی که از خرابی برد تغذیه ناشی می‌شود می‌توان به روشن شدن دستگاه دی وی دی سونی با تاخیر بسیار زیاد اشاره نمود.

تعمیرات دستگاه دی وی دی سونی

به جز موارد دیگری که در بخش‌های قبلی به عنوان مشکلات رخ داده برای دی وی دی‌های برندهای گوناگون نام برده شد، شکستن محل قرار دادن دیسک، صدا نداشتن دی‌ وی دی، تصویر نداشتن دی وی دی، سیاه یا سفید بودن تصویر، نچرخیدن دیسک درون دستگاه و… از جمله مواردی است که در خدمات تعمیرات دی وی دی در محل برای تمامی برندها و مدل‌های دستگاه دی وی دی ارائه می‌گردد.

طبقه بندی شده در