تعمیر DVR و تعمیر برد دی وی ار

تعمیر DVR دوربین مداربسته به صورت تخصصی توسط تعمیرکاران معرفی شده در استاده از دیگر خدماتی است که در این صفحه به آن پرداخته شده است. جهت اقدام برای تعمیر برد دی وی ار می‌توانید با شماره تماس‌های زیر ارتباط بگیرید.

لیست تعمیرکاران دوربین مداربسته در تهران

یکی از کاربردهای مهم سیستم مداربسته، ذخیره کردن تصاویر و فیلم‌ها است که در یک سیستم مداربسته‌ی آنالوگ، دوربین‌های مداربسته توسط یک کابل به دستگاه دی وی آر متصل هستند. درواقع کار آن، ضبط دیجیتالی تصاویر دوربین‌های مداربسته است. DVR ، تصاویر را از دوربین‌ها می‌گیرد و آن‌ها را در هارد دیسک ذخیره می‌کند و درنهایت می‌توان آن تصاویر را از صفحه نمایشگر به صورت فیلم و تصویر مشاهده کرد. تعمیر برد DVR دوربین مداربسته را می‌توان یکی از بیشترین دلایل خرابی در زمان تعمیر دوربین مداربسته نام برد.

تعمیر DVR دوربین مداربسته

 اگر دوربین‌های مداربسته تصویر خوب و واضحی ندارند و یا در ضبط تصاویر مشکلی وجود دارد، احتمالا این اشکال مربوط به دی وی آر است. این اتفاق معمولا بیشتر از خراب شدن خود دوربین می‌افتد. خرابی DVR انواع مختلفی دارد که یک تعمیرکار ماهر، آن‌ها را شناسایی و تعمیر می‌کند.

ما انواعی از دستگاه DVR داریم که باتوجه به شرکت سازنده‌ی آن‌ها، از نظر برد متفاوت می‌باشند. معمول‌ترین نوع دی وی آر، دارای این سه جزء می‌باشد: برد تغذیه‌ی اصلی، main board و برد پردازشگر، برد پنل ونمایش وضعیت دستگاه

برد دوربین مداربسته، از آی سی و خازن‌های زیادی تشکیل شده است که در اثر عوامل مختلفی، از کار می‌افتد. این عوامل عبارتند از:

 1. نوسان برق
 2. نفوذ مایعات به داخل آن
 3. عوامل دیگر

در این صورت برد باید تعمیر شود تا دستگاه به درستی کار کند. البته همیشه تعمیر برد DVR جواب نمی‌دهد و گاهی ممکن است که تعمیرکار مجبور شود تا از برد جدید استفاده کند.

دسترسی سریع به مطالب

خرابی DVR

 • یکی از انواع مشکلات این است که دی وی آر، هارد دیسک را شناسایی نمی‌کند.
 • یکی دیگر از خرابی‌های مربوط به دی وی آر، این است که تصاویر نمایش داده می‌شوند، اما این تصاویر ذخیره نمی‌شوند.
 • گاهی اوقات تصاویر به صورت دیجیتال ذخیره‌ می‌شوند، اما تصاویر روی نمایشگر نمایش داده نمی‌شوند.
 • اگر هارد دی وی آر ارور داد، نشان دهنده‌ی این است که هارد پر شده است و دیگر قابلیت ذخیره کردن تصاویر را ندارد.
 • دستگاه دی وا آر با فشار دادن کلید، روشن نمی‌شود.
 • ممکن است تنظیمات دی وی آر بهم ریخته باشد.
 • گاهی ممکن است که تصاویر در دی وی آر هنگ کند.
 • اگر شما پسورد را فراموش کرده باشید، تعمیرکار می‌تواند این مشکل را برطرف کند.
 • مشکلات نرم افزاری DVR
 • خرابی ریموت کنترل DVR

لازم به ذکر است که تعمیر DVR خیلی آسان و ساده نیست، بلکه این دستگاه از قطعات زیادی تشکیل شده و به همین دلیل عیب یابی آن خیلی ساده نیست و باید دستگاه باز شود تا عیب یابی و تعمیر دی وی آر انجام شود. بنابراین سعی کنید که در مراقبت از آن بکوشید و در صورت خراب شدن، تعمیر DVR یا تعمیر برد دی وی آر باید توسط تعمیرکار ماهر در این زمینه صورت بگیرد. استاده با معرفی افراد ماهر و باتجربه در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.