آبگرمکن برقی وسیله‌ای برقی بوده که در انواع و برندهای مختلفی ساخته شده و از آن برای گرم کردن آب استفاده می‌شود. این دستگاه ممکن است به مرور زمان دچار فرسودگی یا خرابی شود که در چنین مواقعی باید با کمک تعمیرکاران متخصص به عیب یابی و تعمیر آبگرمکن برقی بپردازید.

بنابراین با ما همراه باشید تا در این صفحه از استاده به عیب یابی و تعمیرات آبگرمکن برقی بپردازیم تا با اطلاعات بیشتری دستگاه خود را تعمیر نمایید.

تعمیر آبگرمکن برقی در محل

یکی از بهترین راه‌ها برای تعمیر آبگرمکن برقی، تعمیر دستگاه در محل است. در واقع شما از این طریق می‌توانید بدون جابه‌جا کردن آبگرمکن برقی، آن را تعمیر نمایید، بدین منظور با مرکز تعمیرات آبگرمکن برقی تماس گرفته تا کارشناسان متخصص و حرفه‌ای به محل مورد نظر مراجعه کرده و به تعمیر دستگاه بپردازند.

معمولا در چنین شرایطی تعمیرکار با استفاده از تجهیزات خود به بررسی خرابی پرداخته و به صورت تقریبی قیمت تعمیر تخمین زده و پس از رضایت شما به تعمیر آبگرمکن برقی می‌پردازد. همچنین پس از تعمیر نیز به شما گارانتی داده که طبق آن اگر آبگرمکن برقی در مدت زمان مشخص شده در گارانتی، دچار همان خرابی شود، تعمیرکار موظف است به صورت رایگان، دستگاه را مجددا تعمیر نماید.

تعمیر آبگرمکن برقی در محل

تعمیر آبگرمکن برقی در محل مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ می‌توان به صرفه جویی در زمان، نظارت بر عملکرد تعمیرکاران، عدم پرداخت هزینه بابت حمل و نقل دستگاه، در امان ماندن آبگرمکن برقی از آسیب‌هایی که ممکن است حین جابه‌جایی آن رخ دهد و… اشاره نمود.

تعمیر آبگرمکن برقی در محل از خدمات زیادی برخوردار می‌باشد که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشند.

  • تعمیر یا در صورت لزوم تعویض قطعات داخلی با استفاده قطعات باکیفیت و اورجینال
  • تعمیر آبگرمکن برقی در تمام برندها
  • بازرسی کلی آبگرمکن برقی
  • تست و بررسی عملکرد دستگاه
  • برطرف نمودن انسدادهای موجود در لوله و شلنگ‌ها
  • تعمیر تخصصی کلیه خرابی‌های آبگرمکن برقی از قبیل تعمیر ترموکوپل آبگرمکن برقی، تعمیر ترموستات، تعمیر اتصالات، تعمیر پمپ و…  

همچنین به این نکته توجه داشته باشید که استاده دارای تعمیرکاران متخصص و باتجربه‌ای است که آن‌ها را برای تعمیر آبگرمکن برقی به تمام مناطق استان تهران (شمال، جنوب، غرب، شرق) اعزام می‌نماید.

عیب یابی آبگرمکن برقی

عیب یابی آبگرمکن برقی

آبگرمکن برقی امکان دارد با گذشت زمان، دچار خرابی شود که در چنین مواقعی باید با کمک تعمیرکاران متخصص به عیب یابی و تعمیر دستگاه بپردازید. برخی از رایج‌ترین خرابی‌های آبگرمکن برقی که نیاز به عیب یابی و تعمیر دارند به صورت زیر هستند.

گرم نشدن آب

یکی از خرابی‌های رایج آبگرمکن برقی، گرم نشدن آب است. در واقع گرم نشدن آب مصرفی توسط آبگرمکن برقی امکان دارد به دلایل متعددی صورت گرفته باشد.

عیب یابی گرم نشدن آب: برای عیب یابی چنین مشکلی، ابتدا باید به بررسی جریان برق پرداخته تا از وصل بودن آن، مطمئن شوید. اگر پس از بررسی جریان برق، باز هم خرابی برطرف نشد باید به بررسی اقدامات دیگری بپردازید. یکی از مهم‌ترین دلایل این نوع خرابی، خرابی المنت‌های آبگرمکن می‌باشد که باید مورد بررسی قرار گیرند.

در این شرایط تعمیرکار باتجربه به تعمیر و در صورت لزوم تعویض المنت‌ها می‌پردازد. همچنین خرابی قطعات دیگری مانند ترموستات، ممکن است باعث ایجاد این نوع خرابی شده باشد که این قطعه نیز باید توسط تعمیرکار تست گردد.

روشن نشدن آبگرمکن برقی

یکی دیگر از خرابی‌های رایج، آبگرمکن برقی، روشن نشدن آن است.

عیب یابی روشن نشدن آبگرمکن برقی: ابتدا باید با استفاده از یک مولتی‌متر به بررسی جریان برق و اتصالات بپردازید. اگر پس از بررسی جریان برق و اطمینان از وصل بودن آن، باز هم خرابی وجود داشت باید المنت‌های آبگرمکن برقی را بررسی نمایید، چون معیوب بودن المنت‌ها نیز ممکن است باعث ایجاد این نوع خرابی شده باشد.

تولید سروصدای زیاد توسط آبگرمکن برقی

تولید صدای زیاد آبگرمکن برقی، امری غیر طبیعی بوده و از خرابی‌های آن به شمار می‌آید که باید عیب یابی و تعمیر گردد.

عیب یابی صدای زیاد آبگرمکن برقی: برای عیب یابی این نوع خرابی باید به رسوب زدایی دستگاه بپردازید. در واقع یکی از مهم‌ترین دلایل ایجاد این نوع خرابی، رسوب گرفتن آبگرمکن برقی است که در چنین شرایطی، آب درون مخزن بیش اندازه جوش شده و این امر باعث تولید سروصدای زیاد از آبگرمکن می‌شود.

توجه داشته باشید که رسوب زدایی به موقع آبگرمکن برقی از ایجاد مشکلات بیشتر، جلوگیری می‌کند، چون اگر به موقع انجام نشود، ممکن است مخزن آبگرمکن نیز خراب شود. در این صورت علاوه بر رسوب زدایی آبگرمکن باید به تعمیر یا تعویض مخزن آب دستگاه نیز بپردازید.

نشتی آب

نشتی آب یکی از خرابی‌های آبگرمکن برقی است که باید عیب یابی و تعمیر گردد.

عیب یابی نشتی آب: برای عیب یابی این نوع خرابی، باید به بررسی مخزن آب آبگرمکن برقی بپردازید. همچنین لوله‌های ورودی و خروجی آن را نیز بررسی نمایید. در حقیقت نشتی آب در آبگرمکن  برقی به دلایل گوناگونی ممکن است رخ دهد. در بعضی از مواقع ممکن است نشتی آب به دلیل شل شدن پیچ‌های المنت دستگاه، رخ داده باشد که این شرایط باید با استفاده از یک آچار به محکم نمودن آن‌ها بپردازید.

در بعضی از مواقع دیگر نیز ممکن است نشتی آب به علت پوسیده شدن مخزن آب، رخ داده باشد که برای برطرف نمودن این عیب نیز باید به تعویض مخزن بپردازید.

برق دار شدن آب آبگرمکن برقی

یکی از خرابی‌های آبگرمکن برقی، برق دار شدن آب آن است که این نوع خرابی، بسیار خطرناک بوده و باید حتما توسط تعمیرکاران متخصص انجام گیرد. 

عیب یابی برق دار شدن آب آبگرمکن: در چنین شرایطی برای عیب یابی این نوع خرابی باید به بررسی سیم ارت آبگرمکن بپردازید. در واقع نبود سیم ارت آبگرمکن باعث برق دار شدن آب آبگرمکن و همچنین برق دار شدن بدنه دستگاه می‌شود.

تولید آب با بوی نامطبوع

یکی دیگر از خرابی‌های آبگرمکن برقی، تولید آب با بوی نامطبوع است که باید عیب یابی شود.

عیب یابی تولید آب با بوی نامطبوع: در بعضی از مواقع ممکن است احساس نمایید که آب گرمی که توسط آبگرمن برقی ایجاد شده بوی نامطبوعی مانند بوی تخم مرغ فاسد شده، می‌دهد. در چنین شرایطی برای عیب یابی این مشکل باید به بررسی لوله‌ها بپردازید، چون وجود گوگرد در آب لوله کشی باعث ایجاد بوی نامطبوع آب می‌شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود که در لوله اصلی ساختمان، دستگاه تصفیه آب نصب کرده تا چنین مشکلی رخ ندهد.

نتیجه گیری

آبگرمکن برقی ممکن است به دلایل زیادی مانند خرابی قطعات داخلی آن، دچار مشکل شود که در این شرایط، بهترین راه این است که عیب یابی و تعمیر دستگاه را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در