هنگامی‌ که زمان اثاث کشی منزل فرامی‌رسد، سختی‌ها و دردسرهای بسیاری به سراغ ما می‌آید. از گشت‌وگذار برای یافتن خانه‌های جدید تا انجام مراحل مشخص برای گرفتن خانه، همواره با فرسودگی همراه است. همین امر در ارتباط با یافتن کارگر باربری و کارگر اثاثیه منزل نیز صدق می‌کند.

فرآیند جمع‌آوری وسایل و انتقال آن به منزل جدید، توان زیادی را از ما می‌گیرد. به همین دلیل شرکت‌های بسیاری درزمینهٔ حمل بار به وجود آمده‌اند که بتوانند به ما کمک کنند. با استفاده از خدمات ارائه‌ شده از سوی آنها مانند در اختیار گذاشتن خاور، نیروی انسانی و … می‌توانیم از بیشتر شدن خستگی جسمانی خود جلوگیری کنیم.

یکی از نکات بسیار مهم برای ما این است که قیمت و هزینه‌ تمامی مراحل و فرآیندهای آن را داشته باشیم. این امر به ما کمک کرده تا تخمین درستی از هزینه‌ها داشته باشیم. به همین دلیل دیگر در هزینه‌های مربوط به کارگر اسباب کشی به مشکل برنمی‌خوریم.

 یکی از مواردی که هزینه‌های آن برای ما مهم است، هزینه کارگر باربری جهت حمل اثاث منزل است. با ما در استاده همراه باشید تا بیشتر با این مسئله آشنا شویم.

هزینه کارگر باربری در سال 1402

خدمتقیمت به تومان
کارگر جابه‌جایی فقط برای حمل بار(ثابت سه ساعته)180.000
کارگر بدون کامیون برای حمل وسایل بزرگ(به ازای هر طبقه)40.000
باربری برای هر ساعت اضافه کار60.000
ایاب و ذهاب باربری35.000

عوامل موثر بر هزینه کارگر باربری

هزینه کارگر باربری

هنگام استفاده از یک شرکت باربری، نکته‌ای که باید بدانید این است که هزینه‌ اعلام‌شده از سوی این شرکت‌ها به‌صورت کلی اعلام می‌شود. برای مثال هزینه خاور، هزینه کارگر اثاثیه منزل و دیگر هزینه‌ها درمجموع به شما اعلام می‌شود. اگرچه شما می‌توانید قیمت هرکدام از این موارد را به‌صورت جزئی نیز بدانید.

تعداد کارگر باربری

هرکدام از موارد مطرح‌شده به نکات بسیاری بستگی دارد. در هزینه کارگر باربری نیز موارد متعددی می‌تواند در کم یا زیاد شدن هزینه‌ها مؤثر باشد. به طور مثال یکی از موارد تأثیرگذار، تعداد کارگرانی می‌باشد که درخواست می‌کنید. در صورتی‌ که وسایل شما زیاد باشد، بالطبع به کارگر اثاث منزل بیشتری نیاز است تا بتوانند وسایل را جابه‌جا کنند.

نوع وسایل

یکی دیگر از مواردی که در هزینه‌ تخمینی برای کارگر اثاثیه منزل اعمال می‌شود، هزینه‌ جابه‌جایی برخی از وسایل خانه است. برخی از اثاث خانه، به دلیل داشتن وزن زیاد، روند سرعت اسباب کشی را کاهش می‌دهند. حمل گاوصندوق همراه با هزینه حمل را در “استاده” بخوانید.

وسایلی که همواره هزینه‌های اضافه‌ای برای حمل آنها در نظر گرفته می‌شود، شامل موارد زیر است:

  • یخچال‌های 16 فوت و بالاتر
  • پیانو
  • میز ناهارخوری بالای شش نفر
  • گاوصندوق
  • تردمیل
  • ماشین ظرف‌شویی
  • ماشین لباسشویی
  • اجاق‌گاز
  • بازکردن شیر ظرف‌شویی از مبدأ و بستن آن در مقصد

هزینه تمامی این موارد و دیگر وسایل سنگین، با توجه‌ به تعرفه تعیین شده از سوی اتحادیه باربری، از مشتریان گرفته می‌شود. میزان مبلغ گرفته شده برای هرکدام از این وسایل به طور معین تعیین نشده است؛ زیرا به موارد متعددی بستگی دارد. به طور مثال اگر یخچال شما بیشتر از 16 فوت باشد، هزینه‌ی اضافی که باید پرداخت شود نیز متفاوت است. بسته بندی وسایل بزرگ در زمان اسباب کشی چگونه انجام می‌شود؟

تعداد طبقات

یکی دیگر از نکات حائز اهمیت در هزینه کارگر باربری، تعداد طبقات ساختمان مبدأ و مقصد شماست. به طوری که هر چه خانه در طبقات بالاتری از ساختمان واقع شده باشد و میزان حمل بار توسط کارگرها بیشتر و در مسافت طولانی‌تری باشد، هزینه لازم برای حمل اثاثیه منزل نیز بیشتر خواهد بود.

مسافت حمل بار برای کارگر باربری

در برخی از منازل به دلیل این‌ که آسانسوری وجود ندارد، کارگر باربری باید وسایل را از طریق پله‌ها به مقصد موردنظر ببرند. به همین دلیل میزان طبقات و نبود آسانسور نیز می‌تواند هزینه‌های بیشتری را برای شما داشته باشد.

دستمزد کارگر اثاثیه منزل

دستمزد کارگر اثاثیه منزل

همان‌طور که در مطالب بالا خواندید، اصولاً چندان نمی‌توان هزینه‌‌ای قطعی برای دستمزد کارگر اثاثیه منزل در نظر گرفت. باید ابتدا تمامی شرایط شما بررسی شود تا بتوانیم هزینه‌ها را به‌ صورت دقیق اعلام کنیم. البته با توجه‌ به شرایط کنونی می‌توانیم بگوییم که دستمزد هر کارگر باربری بالای 200 هزار تومان است.

ساعات اثاث کشی

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفته شود، میزان ساعات کاری کارگر است. به طور معمول هر شرکت باربری، سه ساعت را برای هر خدمت در نظر می‌گیرد. اگر بیشتر از سه ساعت شود، به‌ازای هر ساعت اضافی، میزان مبلغ اضافه‌ای برای هزینه کارگر اثاث منزل محاسبه می‌شود.

این قاعده ساید شما را نگران کند که کارگر باربری از روی عمد کاری کنند تا ساعت کاری آنها بیشتر از سه ساعت شود. جالب است بدانید این کار به ضرر کارگران است؛ زیرا امکان دارد به ازای هر ساعت اضافی که بمانند، نتوانند برای خدمتی دیگر فعالیت کنند. درنتیجه، دستمزد خود را از دست می‌دهند. بنابراین برای این‌ که بتوانند دستمزد خود را نیز بیشتر کنند، تمامی تلاش خود را به کار می‌گیرند تا هر چه سریع‌تر فرایند حمل به اتمام برسد.

نوع بسته بندی وسایل

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید از کارگر اثاثیه منزل استفاده کنید بحث بسته‌بندی وسایل است. به گونه‌ای که هر چه وسایل حساس‌تر و میزان بسته بندی موردنیاز بیشتر باشد، هزینه دریافتی کارگر باربری نیز بیشتر خواهد بود. معرفی کارگر بسته بندی اسباب کشی برای لوازم منزل و حمل اثاثیه را در “استاده” بخوانید.

کارگران اثاثیه منزل می‌توانند در بسته‌بندی وسایل خانه شما نیز شرکت کنند. این امر خستگی جسمانی برای شما به همراه نمی‌آورد و می‌توانید سریع‌تر حمل وسایل را انجام دهید.

نرخ بسته‌بندی وسایل نیز به‌صورت ساعتی محاسبه می‌شود. به‌ صورت معمول بین 30 الی 50 هزار تومان برای بسته‌بندی وسایل منزل در نظر گرفته می‌شود.

نتیجه‌ گیری

درمجموع در اسباب کشی باید موارد زیادی را در نظر گرفت. یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد، شرکت انتخابی جهت حمل اثاث منزل و همچنین هزینه کارگر اثاثیه منزل است. هزینه کارگران باربری نیز به موارد متعددی مانند تعداد کارگران، تعداد طبقات منزل جدید، میزان ساعات کاری و وزن وسایل سنگین بستگی دارد. بنابراین بر اساس این موارد می‌توان هزینه قطعی دستمزد کارگر باربری را محاسبه کرد.

طبقه بندی شده در