بسته بندی وسایل بزرگ در اسباب کشی قلق‌ها و نکات مخصوص به خود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان و به راحت‌ترین شکل همه وسایل خود را بسته بندی و آن‌ها را به مکان جدید منتقل کنید. بسته بندی وسیله‌های بزرگ در زمان اسباب کشی از جمله مواردی است که اغلب ما با توجه به تجربه خودمان و اطرافیانمان شروع به جمع کردن و بسته بندی وسایل می‌کنیم و همیشه آن‌ را به آخرین مرحله موکول می‌کنیم و به درستی آن‌ها را بسته بندی نمی‌کنیم. در این صفحه قصد داریم تا نکات بسته بندی وسایل بزرگ را با هم مرور کنیم و یاد بگیریم.

بسته‌بندی وسایل بزرگ

بسته بندی اصولی وسایل بزرگ که اکثر آن‌ها نیز وسایل گران قیمتی مثل یخچال، تلویزیون،‌ مبل و … است، از آسیب دیدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. شاید در ابتدا فکر کنید که به عنوان مثال بسته بندی صحیح مبل‌ها چه اهمیتی دارند و آن‌ها در زمان اسباب کشی آسیبی نخواهند دید؛ اما باید بدانید که این وسایل بزرگ در زمان حمل و نقل توسط باربری هم ممکن است به دیوارها و دیگر وسایل آسیب بزنند و هم خودشان آسیب ببینند.

بهترین کار برای بسته بندی و جابه‌جایی وسایل بزرگ، حمل آن‌ها در کارتن‌های اولیه خودشان است، اگر کارتن خود محصول را در اختیار ندارید می‌توانید از پلاستیک‌های حباب‌دار، چسب، کارتن‌های چندلایه، سلفون و روزنامه باطله کمک بگیرید.

مبلمان و سرویس خواب

شاید آسان‌ترین روش بسته بندی مبلمان در زمان اسباب کشی، پوشاندن آن‌ها با سلفون به نظر برسد، باید بدانید که این کار صرفا مبل شما را از کثیف شدن دور نگه می‌دارد و احتمال آسیب به مبلمان شما هنوز وجود دارد.

بهترین روش برای جلوگیری از پاره شدن یا خراب شدن مبل، پوشاندن آن با کارتن‌های چند لایه یا پتو است.

بعد از اینکه مبل‌های خود را به این روش بسته بندی کردید حالا می‌توانید با سلفون یا چسب آن را محکم کنید.

برای بسته بندی سرویس خواب خود نیز باید تمام اجزایی که از هم جدا می‌شوند، مانند تختخواب از هم باز کنید و هر کدام را جداگانه بسته بندی کنید.

بسته بندی یخچال

حمل یخچال در زمان اسباب کشی یکی از سخت‌ترین مراحل است که احتمال خراب شدن و آسیب دیدن یخچال را نیز زیاد خواهد کرد. با بسته بندی اصولی و صحیح یخچال می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد و در منزل جدید نیز یخچال خود را سالم تحویل بگیرید. برای بسته بندی یخچال به:

  • پلاستیک‌های حبابی
  • کارتن و چسب احتیاج دارید.

اولین نکته این است که همه مواد و اقلام داخل یخچال را قبل از بسته بندی تخلیه کنید و چیزی را داخل یخچال نگذارید؛ همچنین طبقات، کشوها، یخ‌ساز و دیگر بخش‌های بازشدنی یخچال را جدا کنید.

طبقات شیشه‌ای را با پلاستیک‌های حباب دار یا روزنامه باطله بپوشانید و در نهایت آن‌ها را چسب‌کاری کنید.

هر کدام از اجزا که احتمال شکستن دارند را به همین شکل بسته بندی کنید یا آن‌ها را داخل کارتن بگذارید.

اگر یخچال شما از نوع سایدبای‌ساید است بهتر است تا درهای آن را نیز جدا کنید و به شکل مجزا حمل کنید. اگر در از بدنه جدا نمی‌شود آن را به بدنه با کمک تسمه یا پارچه محکم ببندید تا در زمان اسباب کشی باز نشوند.

دور کل یخچال را بعد از انجام مراحل قبل با پلاستیک ضربه‌گیر بپوشانید و آن را با چسب فیکس کنید.

اگر روی پلاستیک ضربه‌گیر را نیز با کارتن بسته بندی کنید کامل می‌توانید از سلامت و آسیب ندیدن یخچال مطمئن باشید.

استاندارد و چگونگی جابجایی یخچال ساید بای ساید را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

بسته بندی اجاق گاز مبله

برای بسته بندی اصولی اجاق گاز نیز ابتدا تمام اجزای گاز که جدا می‌شوند را کاملا جدا کنید؛ چدن‌ها، شعله‌ پخش‌کن‌ها، سینی فر و دیگر اجزا را جدا و به درستی بسته بندی کنید.

اجزایی هم که جدا نمی‌شوند ولی امکان تکان خوردن دارند را با چسب در جای خود محکم کنید.

اگر در فر گاز شیشه‌ای است باید آن‌ را با روزنامه باطله یا پلاستیک حباب‌دار محفوظ کنید و بعد اجاق گاز را داخل کارتن قرار دهید یا آن را با بابل رپ بپوشانید.

بسته بندی ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی

نکته اصلی برای حمل و نقل ماشین لباسشویی ثابت کردن درام آن است. برای اینکه در زمان حمل و نقل درام ثابت بماند و از تعادل خارج نشود، پیچ‌های مخصوص آن را در زمان اسباب کشی در پشت ماشین لباسشویی محکم کنید. شیرهای آب را نیز با چسب به بدنه ماشین لباسشویی بچسبانید و بعد برای بسته بندی آن نیز می‌توانید از بابل رپ‌ها استفاده کنید و دور تا دور آن را با پلاستیک‌های حباب‌دار بپوشانید و با چسب فیکس کنید تا در اثر ضربه آسیب نبیند.

سخن آخر

بسته‌بندی وسایل بزرگ بخش اصلی زمان ما را در اسباب کشی به خود اختصاص می‌دهد. بسته بندی وسایل به شکل صحیح مهم‌ترین بخش اسباب کشی است که اگر به درستی انجام نشود، زمان، هزینه و دردسرهای بسیاری را در پیش خواهد داشت. امیدواریم با مطالعه این مطلب اطلاعات سودمندی درباره بسته بندی وسایل بزرگ کسب کرده باشید.

طبقه بندی شده در