اگر قصد جابه‌جایی دارید، مستاجرید یا خانه جدید خریده‌اید؛ حتما باید به فکر تهیه کارتن اسباب کشی هم باشید. می‌دانیم که اگر پیدا کردن کارتون‌ها به درستی انجام نشود ممکن است خیلی از وسایل شما حین اسباب کشی خراب شود یا از بین برود، خصوصا شکستنی‌ها و ظروف آشپزخانه که این روزها بسیار هم گران شده است.

مطمئنا اگر کارتن اسباب کشی شما مقاوم و خوب باشد، خیلی از خطرات از وسایل شما دور خواهد شد.

در این صفحه از استاده به معرفی بهترین شرکت‌ها برای خرید کارتن اسباب کشی، چگونگی تهیه آن و قیمت انواع کارتن خالی برای اثاث کشی می‌پردازیم.

قیمت کارتن اسباب کشی

قیمت کارتن اسباب کشی

قیمت کارتن اسباب کشی متفاوت است، این قیمت بستگی دارد که شما از چه نوع کارتنی استفاده می‌خواهید بکنید؛ کارتن نو یا دست دوم و کهنه، سایز آن چه اندازه‌ای باشد، مقاومت آن چقدر است و …! طبیعی است که قیمت کارتن اثاثیه نو بیش‌تر از انواع دیگر کارتن‌هاست و بسته به مقاومت و تعداد لایه‎های کارتن این قیمت بالاتر و پایین‌تر خواهد شد؛

سایز کارتن اسباب کشیقیمت کارتن اسباب کشی به تومان
کارتن سایز بزرگ 17،000
کارتن سایز کوچک9،000
کارتن سایز متوسط14،000
کارتن مخصوص حمل کتاب8،500
5 عددی کارتن سایز بزرگ 81،000
10 عدد کارتن سایز متوسط136،000
10 عدد کارتن کتاب78،000
10 عدد کارتن سایز کوچک88،000

قیمت کارتن اسباب کشی دست دوم هم همانطور که از اسمش مشخص است، کم‌تر بوده و شما می‌توانید با هزینه کم‌تری آن را تهیه کنید؛

اما باید هنگام گذاشتن وسایل در کارتن دست دوم دقت بالایی داشته باشید تا براثر کم بودن مقاومت آن، دچار خسارت نشوید.

خرید کارتن اسباب کشی

خرید کارتن اسباب کشی

برای خرید کارتن اسباب کشی شما باید هزینه بیش‌تری کنار بگذارید و بودجه زیادتری برای این بخش در نظر بگیرید. طبیعی است که خرید کارتون‌های نو قیمت بیش‌تری به نسبت کارتن دست دوم دارد و شما باید این قضیه را مد نظر داشته باشید.

اما این هزینه بیش‌تر مزیت‌هایی نیز برای شما دارد، مثلا این‌که از مقاومت کارتن اطمینان دارید، اکثر کارتن‌های موجود برای خرید 5 لایه هستند و مقاومت خوبی برای جابه‌جایی وسایل دارند و شما می‌توانید با خیال راحت ظروف چینی و بلور خود را نیز در کارتن اثاثیه نو بگذارید و به منزل جدید خود بروید.

حتما بخوانید: چه مواردی هزینه حمل اثاثیه منزل را افزایش می‌دهد؟

لیست سایت‌های خرید کارتن اسباب کشی

لیست سایت‌های خرید کارتن اسباب کشی
  • سایت دیجی‌کالا (digikala.com)
  • سایت ایزی پک (easypackco.ir)
  • سایت دیوار (divar.ir)
  • سایت زود پک (zoodpack.com)

مزیت دیگر خرید کارتون اسباب کشی نو این است که می‌توانید ابعاد متفاوتی برای وسیله‌ها و کاربردهای مختلفی بخرید و همه وسایل خود را با نظم در آن‌ها قرار دهید.

برای خرید کارتن اسباب کشی می‌توانید از شرکت‌های متخصص در حوزه اسباب کشی یا شرکت‌های تولید کننده کارتن تهیه و استفاده کنید.

توجه داشته باشید که برای بسته بندی مبلمان می‌توانید از همین شرکت‌ها یا نکات خلاقانه‌ای استفاده کنید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.

کارتن اسباب کشی ارزان

کارتن اسباب کشی ارزان

قبل از همه تلاش کنید از باربری‌ معتبر برای حمل اثاثیه استفاده کنید.
شاید شما گزینه‌ای دیگر برای تهیه کارتن اسباب کشی ارزان مد نظر دارید و آن هم سر زدن به سوپر مارکت‌ها و مغازه‌ها یا افرادی است که کارتن خالی دارند تا از آن‌ها کارتن اثاثیه را با قیمت ارزان بخرید.

این کارتن‌ها نیز ممکن است ریسکی که در گزینه قبل به شما گفتیم را داشته باشد، یعنی اگر این کارتن‌ها شل باشند و مقاومت لازم را نداشته باشند؛ ممکن است هم پولی که برای آن‌ها داده‌اید هدر برود و هم وسیله‌هایتان آسیب ببیند. پس اگر قصد خرید کارتن اسباب کشی ارزان قیمت دارید، باید دقت کنید که کارتن مناسبی تهیه کنید؛ به خصوص برای حمل اثاثیه منزل به شهرستان که مسافت طولانی‌تری در پیش است حتما باید از کارتن‌های محکم و سالم استفاده کنید.

اگر سراغ سوپرمارکت و میوه فروشی می‌روید، به تمیز بودن کارتن خالی برای اثاث کشی نیز دقت کنید؛ بعضی از کارتن‌ها اصلا بهداشتی نیستند و ممکن است وسایلی که در آن می‌چینید را کثیف و آلوده کنند.

حتما بخوانید: راهنمای کامل اسباب کشی آسان و ترفندهای آن

کارتن اسباب کشی دست دوم

کارتن اسباب کشی دست دوم

این روزها بازار جابه‌جایی در زمان حمل اثاثیه ویا استفاده از اتوبار بسیار رواج دارد، باید زودتر به فکر بیفتید و دنبال تهیه کارتن اسباب کشی دست دوم و یا نو باشید و این کار را به روزهای آخر موکول نکنید؛ خصوصا اگر قصد دارید سراغ دوستان و آشنایان بروید تا کارتن‌ اثاثیه آن‌ها را قرض بگیرید و جمع کردن وسایل را شروع کنید.

این هم کار خوبی است و از نظر اقتصادی نیز به صرفه است؛ اما نکته‌ای که باید برای گرفتن کارتن اسباب کشی دست دوم باید در نظر بگیرید این است که کارتن‌ها محافظ وسیله‌های شما در طول جابه‌جایی هستند.

پس نباید فرسوده و وارفته باشند؛ در این صورت ممکن است بعد از باز کردن کارتن‌ها در منزل جدیدتان با صحنه‌های دلخراشی مواجه شوید.

همچنین ممکن است این کارتون‌ها چندین بار بین افراد ردوبدل شده باشد که در این صورت باید بیشتر مراقب باشید.

جعبه اسباب کشی

جعبه اسباب کشی

مواردی هستند که اگر شما آن‌ها را در مورد کارتن یا جعبه اسباب کشی رعایت کنید، بعید است مشکلی برای وسایل‌تان پیش بیاید و با اطمینان خوبی می‌توانید آن‌ها را جابه‌جا کنید.

  • وسایل سنگین مانند ظروف کریستال را در جعبه اسباب کشی بزرگ نچینید؛ چرا که کارتن شما هر قدر هم که مقاومت داشته باشد و مستحکم باشد، اگر اندازه آن بزرگ باشد و شما به عنوان مثال تعداد زیادی ظرف کریستال در آن قرار دهید، احتمال پارگی آن در حین جابه‌جا کردن هست.
  • این موضوع اگر به وسایل شما آسیبی هم نرساند، هم باعث آسیب دیدن ستون فقرات و درد در ناحیه گردن و دست‌ها شما و کارگر بسته بندی اسباب کشی خواهد شد و هم باعث به هم ریختن نظم وسایل‌تان و هدر رفتن وقت شما قطعا خواهد شد.
  • اگر پوشاک یا هر وسیله‌ دیگری که ممکن است خیس شود را درون جعبه اسباب کشی می‌گذارید بهتر است قبل از چیدن وسیله‌ها درون آن، یک کیسه زباله بزرگ را دور تا دور، درون کارتن اسباب کشی بگذارید و بعد لباس‌ها یا کتاب‌های خود را درون جعبه اسباب کشی بگذارید تا خیال‌تان از بابت خیس شدن آن‌ها نیز راحت باشد.
  • از مزیت کارتن خالی برای اثاث کشی این است که به نظم دادن وسایل شما می‌پردازد. وقتی همه وسایل اتاق یا آشپزخانه را در کارتن خالی می‌چینید و روی آن می‌نویسید که چه وسیله‌هایی داخل آن است، بعد از رفتن به خانه جدید تازه متوجه خواهید شد که این کارتن‌های خالی برای اثاث کشی چه کمک بزرگی به شما کرده است که می‌توانید با خیال راحت به چیدن وسایل منزل بپردازید و در صورت طول کشیدن چیدمان خانه و با بی‌حوصله‌گی، درعوض خانه شما ریخت‌و‌پاش نخواهد بود.

در پایان:

با توجه به توضیحات این صفحهه از خدمات آنلاین نکت، تهیه کارتن اسباب کشی مناسب و مقاوم هم می‌تواند راحت باشد و هم می‌تواند پر دردسر باشد؛ اما می‌توانید با انتخاب کردن شرکت مناسب برای خرید کارتن و انتخاب کارتن‌های دست دوم مقاوم و بهداشتی، دردسر را به حداقل ممکن برسانید و از ریخت‌وپاش و اتلاف وقت ازرشمند خود جلوگیری کنید.

طبقه بندی شده در