اثاث‌کشی یکی از کابوس‌های هر آدمی است و راهنمای کامل اسباب کشی آسان می تواند راهکاری برای حل این مشکل باشد. نامنظم بودن و سختی بسته بندی و جابجایی وسایل همیشه یک دغدغه‌ی بزرگ است. اما اگر راهکار اسباب کشی راحت را بدانید این کار در کمترین زمان ممکن و به بهترین شیوه انجام می‌شود.

در این صفحه با راهنمای کامل اسباب کشی آسان به شما کمک می‌کنیم که به بهترین شیوه کارهای خود را انجام دهید بدون نگرانی برای ضرر و زیان‌های احتمالی که اسباب کشی به وسایل شما وارد می‌کند.

اسباب کشی راحت

اسباب کشی راحت

به عنوان اولین مرحله برای شروع، فهرستی تهیه کنید از وسایلی که به آن‌ها نیاز ندارید، با راحت شدن از شر وسایل اضافی فضای بیشتری برای شروع آزاد می‌شود. وسایلی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر جنبه‌ی دکوری دارند در صورت نبود لطمه‌ای به شما وارد نمی‌کنند.

برای داشتن اسباب کشی آسان باید از چند روز قبل شروع به کار بر اساس راهکارهای اسباب کشی آسان کنید و همه‌ی کارها را به روزهای آخر موکول نکنید. استرس و نگرانی که به شما وارد می‌شود مانع از انجام صحیح کارها میشود.

در صورتی که بخواهیم از راهنمای کامل اسباب کشی آسان صحبت کنیم اول از وسایل شکستنی شروع کنید. ظروف شکستنی را به دقت بسته بندی کنید.

یک نکته بسیار مهم دیگر در راهکارهای اسباب کشی آسان استفاده از کارتن اسباب کشی محکم برای ظروف شکستنی است که استقامت تحمل وزن ظروف شما را داشته باشد.

تناسب وزن بسته‌ها را رعایت کنید، در نظر داشته باشید که نباید یک بسته سبک و بسته‌ی دیگر بسیار سنگین باشد با این کار حمل و نقل را سخت می‌کنید و عملا از راهکارهای اسباب کشی آسان فاصله می گیرید. برای این کار می‌توانید از شرکت‌های باربری معتبر درخواست کنید تا کارگر بسته بندی اسباب کشی را به منزل شما بفرستند و با ترفندهای حرفه‌ای این کار را انجام دهند.

در بین ظروف برای جلوگیری از ضربه و شکستن می‌توانید از روزنامه‌های باطله یا لباس‌های کهنه استفاده کنید. همچنین روی بسته ظروف شکستنی حتما درج کنید که در هنگام حمل و نقل دقت بیشتری به خرج دهند. این نکته نیز یکی از با اهمیت‌ترین مسائل در راهنمای کامل اسباب کشی آسان می باشد.

حتما بخوانید: چه مواردی هزینه حمل اثاثیه منزل را افزایش می‌دهد؟

یکی دیگر از قسمت‌ها جابجا کردن کمدهای لباس است. از راهکارهای اسباب کشی آسان برای این مورد این است که لباس‌ها را از کشوها خارج نکنید و فقط برای سبک شدن کمد لباس کشوها را از کمد خارج کنید این کار علاوه بر سبک شدن کمدها اسباب کشی را نیز برای شما راحت می‌کند.

اما قبل از هر کار کمد لباس را هم همچون باقی وسایل منزل پاکسازی کنید. لباس‌هایی که برای مدت طولانی استفاده نکرده‌اید را از کمد خود دور بیاندازید این کار هم بار شما را سبک می‌کند هم فضای بیشتری برای شما آزاد میکند.

وسایلی که بیشتر از آن استفاده می‌کنید را در مرحله آخر بسته بندی کنید و آنها را جوری قرار دهید که در دسترس باشند. وسایل بهداشتی، خوراکی‌ها، لباس‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر چه که به نظر شما ضروری است.

حمل و نقل وسایل بسته بندی شده یکی دیگر از مراحل اسباب کشی آسان است. توصیه‌ی ما به شما استخدام کارگر اسباب کشی است که در این کار خبره باشند این افراد استانداردهای حمل و نقل درست را می‌دانند و کمترین ضرر را به وسایل شما می‌رسانند.

برای داشتن اسباب کشی راحت پس از حمل وسایل به مکان جدید سعی کنید بسته‌ها را در آخرین مرحله باز کنید و در وسط اسباب کشی با باز کردن بسته‌ها فضا را اشغال نکنید.

چک کردن نهایی وسایل را فراموش نکنید. گشتی در خانه بزنید تا مطئن شوید چیزی جا نمانده و اگر وسیله‌ای را جا انداخته بودید به صورت جداگانه بسته بندی کنید و روی آن برچسبی بزنید که در هنگام باز کردن بسته‌ها به راحتی آن را پیدا کنید.

حتما بخوانید: آیا اسباب کشی به شهرستان سخت است؟

نکات اسباب کشی راحت

نکات اسباب کشی راحت

چند نکته یا راهنمای کامل اسباب کشی آسان که باید رعایت کنید:

  1. نکته اول از نکات اسباب کشی راحت این است که هر وسیله را قبل از بسته بندی شسته و تمیز کنید. این کار در هنگام چیدمان وسایل به شما کمک زیادی می‌کند.
  2. اگر جعبه‌های وسایل شکستنی را نگه داشته‌اید هر وسیله‌ را در جعبه‌ی مربوط به خود قرار دهید چون جعبه‌های اصلی مقاومت بیشتری دارند.
  3. قبل از قرار دادن هر وسیله در جعبه ابتدا جعبه را چک کنید و از محکم بودن آن مطمئن شوید. برای راحتی بیشتر می‌توانید از چسب در قسمت‌های نازک استفاده کنید تا جعبه‌ها مقاومت بیشتری داشته باشند.
  4. در اسباب کشی‌ها احتمال کثیف شدن فرش‌ها بسیار است؛ برای جلوگیری از این اتفاق پارچه‌ای به قسمت ریشه‌های فرش وصل کنید.
  5. کشوهای کمد و میز توالت را ابتدا تمیز کنید و سپس وسایل را درون آن به مرتبی بچینید. برای جلوگیری از ریختن وسایل می‌توانید هر کشو را در کیسه‌های بزرگ زباله قرار دهید.
  6. وسایل با ارزش و ریز را می‌توانید در بین لباس‌هایتان قرار دهید تا هم از گم شدن آن‌ها جلوگیری کنید و هم اینکه از وارد شدن ضربه مصون می‌مانند.
  7. در بعضی خانه‌ها گل و گیاهان فراوانی یافت می‌شود که برای جابجایی آن‌ها همیشه دردسر ایجاد می‌کند. برای گلدان‌‌های بزرگ هیچ راه حلی وجود ندارد و باید به همان صورتی که هست جابجا شوند. اما گلدان‌های کوچک را می‌توانید در یک جعبه قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که بسیاری موارد دیگر هستند که می توان آن‌‌ها را در نکات اسباب کشی راحت دسته بندی و یادداشت کرد که هر کدام از آن ها بسته به شرایط و تجربه افراد می تواند متفاوت باشد .

در پایان:

برای داشتن یک اسباب کشی راحت هرگز همه‌ی کارها را به روز نیندازید. از همان لحظه که به شما اطلاع داده شد شروع کنید به جمع آوری وسایل. می‌توانید هر روز با یک اتاق این کار را انجام دهید به این ترتیب حجم کارها را کم کردهاید و فضا را برای خود بازتر می‌کنید. سعی کنید از همان ابتدا با استفاده از برنامه ریزی کارها را پیش ببرید.

وظایف را تقسیم کنید و همه‌ی بار کارها را بر دوش یک نفر قرار ندهید. استرسی که در این روزها ایجاد می‌شود برای همه‌ی اهل خانه است پس با گروهی انجام دادن کارها سرعت کارها را بیشتر کنید.

به طور کلی با مطالعه‌ی راهنمای کامل اسباب کشی آسان و یادگیری نکات مهم، در کمترین زمان ممکن و با دقت کامل نقل مکان کنید.

طبقه بندی شده در