اگر قصد اسباب کشی دارید و یا به تازگی قصد دارید نسبت به جابجایی یخچال ساید بای ساید خود اقدام کنید، باید اصولی را رعایت کنید تا دستگاه آسیب نبیند. حمل یخچال ساید بای ساید باید توسط افراد ماهر در این امر صورت بگیرد. اگر خودتان نیز قصد انجام این کار را دارید، باید با طریقه‌ی استاندارد جابجایی یخچال و راهکارهای اصولی این امر آشنا شوید. در ادامه این مطلب در “استاده” درباره‌ی خدمات جابجایی یخچال و چگونگی حمل یخچال ساید هنگام باربری علاوه بر هزینه‌ی کارگر حمل یخچال توضیح داده خواهد شد.

هزینه کارگر حمل یخچال

خدمتقیمت به تومان
حمل ساید بای ساید تا طبقه همکف118.000
حمل یخچال به ازای هر طبقه اضافه17.000
باز و بسته کردن اجزای یخچال برای جابجایی120.000 تا 250.000

مراحل جابجایی یخچال ساید بای ساید

روش جابجایی ساید بای ساید

جابجایی و حمل وسایل بزرگ امری بسیار دشوار است که نیازمند راهکارهای استاندارد و اصولی می‌باشد. بنابراین، در ادامه این صفحه مراحل جابجایی یخچال ساید بای ساید به منظور حمل آسان و بی دردسر این دستگاه توضیح داده است. توصیه می‌گردد مراحل زیر را گام به گام و با نهایت توجه انجام دهید. راهنمای کامل اسباب کشی آسان و ترفندها و نکات اسباب کشی را در “استاده” بخوانید.

خاموش کردن یخچال قبل از جابجایی

بهتر است یک روز قبل از اسباب کشی دستگاه را خاموش کنید تا برای حمل آماده شود. همچنین پس از جابجایی نیز دستگاه باید بین 4 تا 24 ساعت خاموش بماند. البته اگر کاملا افقی نشده بود و تا 45 درجه خم شده بود، 4 تا 6 ساعت نیز مناسب است.

لازم به ذکر است زمانی که ناچارا دستگاه را کاملا افقی و به صورت خمیده قرار دادید، یخچال باید تا یک روز خاموش باشد تا از احتمال سوختن آن جلوگیری شود.

خالی کردن یخچال

در این مرحله باید دستگاه را به طور کامل خالی کنید. سپس قفسه‌ها را بیرون بیاورید و جداگانه بسته بندی کنید. برای آسیب ندیدن قفسه‌ها می‌توانید بر روی آنها سلفون بکشید. سپس در نهایت، آب سرد کن و محفظه یخ را نیزخالی کنید.

بسته بندی یخچال

بهتر است دستگاه را در کارتن اصلی‌اش قرار دهید و یا از کارگر مربوطه برای بسته بندی وسایل بزرگ و دستگاهی چون یخچال کمک بخواهید تا این کار به صورت تخصصی انجام شود.

در صورت نبود کارتن اصلی یخچال می‌توانید از پلاستیک‌های حباب دار بزرگ یا فوم ضربه گیر برای جلوگیری از آسیب یخچال استفاده کنید.

جابجایی با روش باز کردن درب یخچال

مراحل جابجایی یخچال

طریقه‌ی جابجایی در این حالت کمی متفاوت است. برای جابجایی یخچال با این روش بهتر است هنگام اعزام کارگر برای حمل یخچال، از تکنسین مربوطه نیز بخواهید تا در محل مورد نظر شما را همراهی کند. زیرا می‌توانید با کمک او درب یخچال ساید بای ساید را پیش از حمل آن به طبقه مورد نظر، باز کنید. البته برخی از کارگران حمل یخچال، این کار را نیز به درستی انجام می‌دهند.

این امر کمک شایانی به حفظ سلامت دستگاه می‌کند و از آسیب دیدن و قر شدن بدنه و درب دستگاه جلوگیری می‌کند. به دلیل تخصصی بودن انجام این عمل بهتر است خودتان نسبت به آن اقدام نکنید و تنها در زمان داشتن مهارت و اطلاعات کافی دست به کار شوید. در غیر این صورت از افراد خبره در این زمینه کمک بخواهید. پس از جابجایی یخچال و قرارگرفتن آن در مکان مورد نظر، لازم است مجددا از تکنسین برای بستن درب یخچال ساید بای ساید کمک بخواهید.

گفتنی است پس از اتمام کار باید دستگاه حداقل تا 6 ساعت خاموش و بدون حرکت باشد و سپس یخچال به برق زده شود.

نحوه جابجایی یخچال از پله

برای جابجایی یخچال ساید در این حالت باید حداقل از سه کارگر کمک بخواهید. برای جابجایی یخچال از پله باید به صورت دنده عقب، تک‌نفره یا دونفره دستگاه به پایین یا بالا حمل شود. باربری حرفه‌ای در این حالت با کمک طناب و ملحفه مخصوص انجام می‌شود. در بعضی موارد لازم است تا دستگاه با کارتن حمل شود تا گارانتی آن حفظ شود. همین مورد سبب سخت شدن جابجایی خواهد شد؛ در همین شرایط است که حداقل سه نفر برای این کار لازم خواهد بود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در