در هنگام جابجایی و اثاث‌کشی، یکی از بزرگ‌ترین عوامل استرس‌زا برای افراد نحوه بسته ‌بندی مبلمان دراسباب ‌کشی می‌باشد. چرا که امروزه تقریباً در تمام خانه‌های ایرانی، یک دست مبل راحتی وجود دارد.

همچنین اگر این جابجایی برای جهیزیه عروس نیز باشد، توجه به طریقه صحیح بسته ‌بندی مبلمان در اسباب ‌کشی بسیار مهم خواهد بود. بنابراین باید به نکات ایمنی و اصول بسته ‌بندی مبلمان در اثاث ‌کشی به صورت محافظت شده آشنا باشید تا مشکلی در این امر رخ ندهد.

 در این صفحه از خدمات آنلاین استاده به بیان اصول و نحوه صحیح بسته ‌بندی مبلمان در اسباب ‌کشی، آموزش بسته بندی مبلمان برای اسباب کشی و نکات مهم بسته بندی می‌پردازیم.

بسته بندی مبل برای اسباب کشی

بسته بندی مبل برای اسباب کشی

تجربه انجام بسته ‌بندی مبل برای اسباب‌ کشی و ایمن‌سازی آن یکی از چالش‌هایی است که جابجایی را بسیار مشکل و نگران‌کننده می‌کند. چرا که برای افراد یک خانواده توجه به نکات اصولی و رعایت آنها برای حداقل کردن آسیب به مبلمان و لوازم منزل درگیری ذهنی بسیار بالایی خواهد داشت.

 اما می‌توان با رعایت توصیه های مربوط به بسته ‌بندی مبلمان دراسباب ‌کشی، جابجایی‌ را یک کار روتین و معمولی کنیم.

 وقتی صحبت از بسته ‌بندی مبل برای اسباب‌ کشی راحت می‌کنیم، منظورمان:

  • مبل‌های سلطنتی و راحتی
  • میز نهارخوری
  • میز و صندلی
  • بوفه، کتابخانه، جای‌کفشی
  • کمدها
  • و مبلمان اداری می‌باشد. 

در هنگام جابجایی مبلمان حتماً باید بسته‌بندی اصولی و محافظت شده صورت گیرد، چرا که در هنگام ورود خسارت و خراش به مبلمان، هزینه‌های رفع آن و یا جایگزین کردن بسیار بالا می‌باشد. بنابراین توجه به بسته ‌بندی مبل برای اسباب‌ کشی بسیار مهم است.

البته به دلیل کاربرد زیادی از روکش پارچه‌ای و یا چرم در مبلمان، این روکش‌ها می‌تواند در برابر اجسام برنده و نوک نیز آسیب‌پذیر باشند.

بخش چوب مبلمان نیز در برابر ضربه وسایل آسیب‌پذیر خواهد بود. به همین دلیل بسته ‌بندی مبل برای اسباب‌ کشی و رعایت اصول و نکات لازمه بسیار حیاتی می‌شود.

 برای جلوگیری از این آسیب و انجام درست بسته ‌بندی مبلمان در اسباب‌ کشی می‌توانید از پتوهای مسافرتی استفاده کنید و مبلمان را کاملاً بپوشانید. پوشش درست و مناسب مبلمان در بسته‌ بندی می‌تواند از آسیب در هنگام جابجایی جلوگیری کند.

همچنین می‌توانید از سلفون‌های ضخیم نیز برای پوشاندن و نگهداری مبلمان در اثاث‌کشی استفاده کنید. این امر علاوه‌ بر تمیز ماندن مبل و محافظت نمودن از مبلمان اداری، سرعت جابجایی را نیز افزایش می‌دهد.

و در نهایت می‌توانید از باربری‌های مجاز در سطح شهر که خدمات حرفه‌ای در زمینه بسته بندی تمام لوازم منزل و محل کار را عرضه می‌دارند استفاده کنید.

 نکات بسته بندی مبلمان برای اثاث کشی

 نکات بسته بندی مبلمان برای اثاث کشی
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

اگر قصد دارید خود کار بسته ‌بندی و جابجا کردن لوازم را انجام دهید، ضروری است که با نکات بسته بندی مبلمان برای اثاث کشی آشنا باشید.

چرا که با توجه به رعایت نکات ایمنی و بسته‌بندی محافظت شده لوازم می‌توانید مبلمان چوبی و حتی لوازم بزرگ و سنگین همچون یک باربر حرفه ای جابجا کنید و حتی آن‌ها را برای اسباب کشی به شهرستان آماده کنید.

 با آگاهی از نکات بسته بندی مبلمان برای اثاث کشی و توجه به این ترفندهای کاربردی و بسیار ساده می‌توانید اسباب‌کشی خود را به راحتی انجام دهید.

در ادامه به بیان چند نکته اصلی برای جابجایی مبلمان در منزل، اداره و یا هر مکان دیگری که شما قصد انجام این امر را دارید، می‌پردازیم.

جدا کردن قطعات مبلمان در اسباب‌کشی

 اگر مبلمان و میزهای منزل شما به گونه‌ای هستند که قابلیت جدا کردن و سرهم کردن مجدد را دارند، حتماً برای اثاث‌کشی آنها را از هم جدا کنید‌. اگر هم نگران وصل کردن و درست کردن مجدد آنها هستید، می‌توانید از دفترچه راهنما برای این امر استفاده کنید. 

 اگر هم دفترچه راهنمایی در دسترس ندارید، می‌توانید از مراحل جدا کردن مبلمان و میزها عکس و یا فیلم بگیرید و برای وصل کردن استفاده کنید.

لوازم بسته بندی مبلمان در اسباب ‌کشی 

از نکات بسته بندی مبلمان برای اثاث کشی و انجام یک بسته‌بندی باکیفیت، استفاده از لوازم و متعلقات بسته‌بندی مناسب می‌باشد.

لوازمی چون: جعبه، کارتن ضخیم و محکم مقوایی، روزنامه و کاغذ باطله، پلاستیک حبابدار و ضربه‌گیر، نوار چسب و برچسب، پتو مسافرتی وغیره برای بسته‌بندی محافظت شده بسیار کاربردی است.

توجه داشته باشید که کارگر اسباب کشی با رعایت تمام اصول و مهارت هایی که دیده است می‌تواند عدم آسیب به وسایل را به صفر برساند.

حتما بخوانید: قیمت کارتن اسباب کشی ارزان و دست دوم

رعایت نکات ایمنی در زمان حمل به کامیون در اسباب‌کشی

 از دیگر نکات بسته بندی مبلمان برای اثاث کشی، هنگام جابجایی مبلمان و چیدمان آن در داخل کامیون است که باید حتماً به وسایل اطراف مبلمان توجه کنید.

در برخی از اوقات با وجود حرفه‌ای بودن کارگر بسته بندی برای اسباب کشی انجام چیدمان درست و اصولی و استفاده از ابزارهای مناسب و باکیفیت، به دلیل قرار گرفتن مبلمان در کنار ابزارها و وسایل دیگر در ماشین اسباب‌کشی، شاهد وارد شدن آسیب و خراش به مبلمان و میز و صندلی‌ها هستیم.

بنابراین در هنگام چیدن مبلمان در کامیون به محل قرار گرفتن مبلمان و وسایل اطراف آن نیز توجه داشته باشید.

همچنین انتخاب یک ماشین مناسب برای حمل اثاثیه منزل اهمیت بسیار بالایی دارد.

 آموزش بسته بندی مبلمان برای اسباب ‌کشی

 آموزش بسته بندی مبلمان برای اسباب ‌کشی

یکی از ابزارها و وسایل بسته بندی مبلمان چرم و پارچه ای در اسباب کشی، پلاستیک‌های حباب دار می‌باشد که در آموزش بسته بندی مبلمان برای اسباب ‌کشی حتماً توصیه می‌شوند.

در واقع از این به دلیل خاصیت ضربه‌گیر بودن‌شان می‌توانند به خوبی از لوازم محافظت کنند. البته برای این امر از پتوهای مسافرتی و یا پارچه‌های ضخیم نیز می‌توانید بهره ببرید.

نکته بعدی در آموزش بسته بندی مبلمان برای اسباب ‌کشی ، استفاده از کاغذهای مقوایی می‌باشد. شما می‌توانید از این کاغذهای باطله در بین قطعات چوبی مبلمان برای حفاظت اضافی و جلوگیری از ایجاد خراش استفاده کنید.

برای محافظت از شیشه‌های میز نیز می‌توانید از پلاستیک‌های حباب‌دار، پارچه و یا پتوهای مسافرتی استفاده کنید و سپس با نوار چسب آنها را کاملاً بپوشانید تا خطری برای حمل نداشته باشد.

توجه به نکات آموزشی لازم و رعایت و انجام آنها هم کار شما را برای جابجایی راحت و آسان می‌کند و هم لوازم و مبلمان در نهایت درست و کامل جابه‌جا می‌شوند.

 در هنگام چیدن وسایل در کامیون اثاث‌کشی حتماً در اطراف آنها پتو و پارچه بگذارید تا در هنگام لغزش و دست‌انداز ماشین، صدمه‌ای به وسایل وارد نشود. می‌توانید تشک‌ها و کوسن‌های مبلمان را در سطح کامیون قرار دهید تا میزان لغزش‌های ماشین را کاهش دهد.

 در پایان چیدمان وسایل و مبلمان در کامیون حتماً برای محافظت بیشتر از طناب و قلاب استفاده کنید.

 در قرار دادن مبلمان و وسایل در پشت کامیون حتماً به وزن و اقلام سنگین‌تر لوازم نیز توجه داشته باشید و آن‌ها را به طور مساوی و مشابه در کامیون قرار دهید‌ اگر تمام وسایل و مبلمان سنگین را در یک طرف کامیون گذاشته و طرف دیگر را صرفاً با کارتن پر کنید، مطمئناً رانندگی نیز سخت‌تر خواهد شد و لرزش و حرکت وسایل نیز رخ خواهد داد. بنابراین لوازم و مبلمان را به طور مساوی در کامیون پخش کنید.

در این صفحه خدمات آنلاین استاده نیز با اهمیت بسته بندی مبلمان در اسباب کشی و نحوه انجام آن آشنا شدیم. حال امید است با بهره‌گیری از این مطلب از آسیب‌های احتمالی وارده به مبلمان‌تان جلوگیری شود.

طبقه بندی شده در