ماشین ظرفشویی یک دستگاه پیچیده است و تعمیر ماشین ظرفشویی جی پلاس نیز یک کار کاملا تخصصی به حساب می‌آید. اصلی‌ترین دلیل محبوبیت ماشین ظرفشویی جی پلاس، صرفه‌جویی در وقت و انرژی است. معمولا سازوکار کلی همه برندهای ماشین ظرفشویی یکسان است؛ اما این ماشین‌ها در جزئیات نحوه کارکرد با هم تفاوت دارند. در ادامه از این صفحه از استاده به بررسی خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی جی پلاس خواهیم پرداخت.

قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی جی پلاس

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدمتقیمت به تومان
تعمیر برد ماشین ظرفشویی جی پلاساز 600.000
تعویض پمپ تخلیه ظرفشویی جی پلاس از 300.000
تعمیر موتور ظرفشویی جی پلاس از 400.000
تعویض المنت ظرفشویی جی پلاس از 2.500.000
تعویض موتور ساعت جی پلاس از 400.000
جرم گیری ماشین ظرفشویی جی پلاس از 250.000
تعویض آکوا استاپ ماشین ظرفشویی جی پلاس از 500.000

ممکن است خرابی ماشین ظرفشویی جی پلاس در بخش‌های مختلفی از دستگاه باشد. با توجه به این‌ که ماشین ظرفشویی یک ماشین پیچیده است، عیب‌یابی آن نیز یک کار تخصصی است و باید توسط متخصص این کار انجام شود.

در ابتدا متخصص باید با توجه به ارورهایی که دستگاه نشان می‌دهد و ایرادات به‌وجود آمده، محل خرابی و علت آن را پیدا کند. سپس با توجه به قطعات مورد نیاز و سختی کار تعمیر، قیمت تعمیر ماشین ظرفشویی جی‌ پلاس را تعیین کند. برای مثال اگر خرابی به‌دلیل نشت آب در داخل دستگاه باشد و نیاز به باز کردن کامل دستگاه داشته باشد، هزینه آن با نشتی آبی که بدون باز کردن دستگاه تعمیر می‌شود، متفاوت است.

به‌ طور کلی قیمت تعمیرات ماشین ظرفشویی جی پلاس باید توسط متخصص تعیین شود و بدون بررسی ماشین، تنها می‌توان قیمت تخمینی در این مورد اعلام نمود.

یکی از بزرگترین اشتباهات ممکن برای تعمیر ماشین ظرفشویی، سپردن کار به افراد غیر متخصص برای پایین آمدن هزینه تعمیر است. با توجه به قیمت بالای قطعات ماشین ظرفشویی، این کار می‌تواند باعث تحمیل هزینه‌های زیادی شود.

خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی جی پلاس

ماشین ظرفشویی همان‌‌ قدر که کمک‌حال خانم‌های خانه‌دار است، در صورت خرابی می‌تواند بسیار مشکل‌ ساز شود. خرابی‌های ماشین ظرفشویی بدون کمک گرفتن از نیروی متخصص قابل تعمیر نیست و به‌ هیچ‌ وجه نباید بدون حضور متخصص، اقدام به تعمیر دستگاه نمود.

با توجه به قیمت بالای قطعات ماشین ظرفشویی، این خطر که حین تعمیر دستگاه توسط افرادی که تخصص ندارند، به قطعات مهم‌تر آسیب برسد و زیان مالی شدیدی تحمیل شود، وجود دارد. ماشین‌های ظرفشویی جی‌ پلاس معمولا چند خرابی شایع دارند و اغلب خرابی رخ داده برای آنها از این مدل‌هاست. متخصصین تعمیر ماشین ظرفشویی جی‌پلاس با بررسی دقیق ماشین، مدل خرابی و نحوه تعمیر آن را بررسی کرده و سپس با تهیه‌ لوازم و قطعات مورد نیاز، نسبت به تعمیر اقدام می‌کنند.

خرابی‌های شایع ماشین ظرفشویی جی‌پلاس عبارتند از:

  • خرابی شیرهای مکانیکی و الکتریکی
  • نشتی آب
  • خرابی درب دستگاه
  • تخلیه‌ نکردن آب
  • خراب شدن ظرف نگهدارنده نمک
  • نمایان شدن خطا
  • خرابی هیتر ماشین ظرفشویی
  • خرابی هیدروستات ماشین ظرفشویی
  • خرابی‌های الکتریکی مثل خرابی سنسور، تایمر و…
  • خرابی پمپ تخلیه(جهت اقدام برای تعمیر پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی، سامسونگ و بوش می‌توانید کلیک کنید..)
خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی جی پلاس

عیب یابی ماشین ظرفشویی جی پلاس همراه راهکار

یافتن ایراد ماشین ظرفشویی برای متخصصین این کار که تجربه تعمیر تعداد بالایی ماشین ظرفشویی را دارند و با شایع‌ترین مدل‌های خرابی آشنا هستند، کار سختی نیست. متخصصین فنی با بررسی مشکل، منبع اصلی آن را پیدا می‌کنند و با تجربه خود برای تعمیر آن اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

توجه داشته باشید اگر پس از عیب یابی و تعویض قطعات ماشین ظرفشویی با مشکل ریست مواجه شدید، می‌توانید اطلاعات لازم جهت ریست ماشین ظرفشویی را بخوانید و از انواع آن مطلع شوید.

هر خرابی، یک تعمیر مخصوص به‌ خود را دارد و ممکن است برای آن نیاز به تعویض یک یا چند قطعه در ماشین ظرفشویی باشد. ماشین‌های ظرفشویی جی‌ پلاس چند ارور متداول جهت راهنمایی متخصص تعمیرات دارند. این ارورها به شرح زیر است:

ارورمشکل رخ داده
F5آب داخل ماشین ظرفشویی کافی نیست.
FE ماشین ظرفشویی بیش از حد آبگیری کرده است.
F2 آب به‌ درستی وارد ماشین ظرفشویی نمی‌شود.
F3 آب ماشین ظرفشویی به‌درستی تخلیه نمی‌شود.
E4 آب ماشین ظرفشویی در حال سرریز شدن است.
H4 سنسور دمای ماشین ظرفشویی به مشکل خورده است.
I40 هیدروستات ماشین ظرفشویی به مشکل خورده است.
E02 رله ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.
04 فن خشک‌ کن ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده است.
I50آب ماشین ظرفشویی تخلیه نمی‌شود.
D07ماشین ظرفشویی نشتی آب دارد.

با توجه به توضیحات هر ارور، متخصص باید به‌ درستی تشخیص دهد برای رفع مشکل نیاز به انجام چه اقدامات و تعویض چه قطعاتی است. در صورتی که تعمیر ماشین ظرفشویی به متخصص کاربلد سپرده نشود، ممکن است حین تعمیر یک‌ بخش، به سایر بخش‌ها نیز آسیب برسد و هزینه تعمیر ماشین ظرفشویی چند برابر شود.

عیب یابی ماشین ظرفشویی جی پلاس همراه راهکار

نتیجه‌ گیری

همان‌طور که گفته شد، تعمیر ماشین ظرفشویی یک کار کاملا تخصصی بوده و نیازمند داشتن تجربه در این زمینه است. برای تعمیر ماشین ظرفشویی جی‌ پلاس به صورت تخصصی باید با یک متخصص فنی در نمایندگی تماس گرفت و جزئیات خرابی را به او اعلام کرد.

متخصص مربوطه بعد از حضور در محل و بررسی ماشین، علت، میزان خرابی و راه‌حل آن را اعلام می‌کند. تعیین قیمت تعمیر ماشین نیز با توجه به اقدامات مورد نیاز برای تعمیر در این مرحله تعیین می‌شود.

طبقه بندی شده در