معرفی تعمیرکار جهت تعمیر صندلی آرایشگاه به صورت تخصصی یکی دیگر از خدمات آنلاین “استاده” می‌باشد که در این صفحه به آن خواهیم پرداخت. تعمیر جک صندلی آرایشگاه یکی از موارد شایع بین آرایشگرهاست که به معرفی تعمیرکاران مجرب در زمینه تعمیرات صندلی آرایشگاهی خواهیم پرداخت.

صندلی‌ها از ملزومات حیاتی آرایشگاه‌ها هستند. آرایشگاه‌ها برای اصلاح، آرایش کردن و شستشوی موها از صندلی‌های مخصوصی استفاده می‌کنند که انجام امور آرایشی و اصلاحی با کمک آن‌ها آسان‌تر است. با توجه به استفاده زیادی که از این صندلی‌ها می‌شود، احتمال خرابی در آن‌ها بسیار زیاد است. تعمیر صندلی آرایشگاهی با توجه به خرابی اتفاق افتاده صورت می‌گیرد و برای هر خرابی، تعمیر مناسب آن باید انجام شود. یکی از شایع‌ترین خرابی‌های صندلی آرایشگاهی، خراب شدن جک صندلی است.

ما در ادامه این مطلب از استاده تمام نکاتی را که لازم است درباره صندلی آرایشگاه بدانید توضیح داده و روش تعمیر آن را نیز به ساده‌ترین زبان، ذکر خواهیم کرد.

خرابی‌های شایع صندلی آرایشگاه

خرابی‌های صندلی آرایشگاهی معمولا بر اثر درست استفاده نکردن و یا استفاده بیش از حد به وجود می آیند. اکثر خرابی‌های صندلی آرایشگاهی در دسته‌های زیر هستند و شامل یکی از این بخش‌ها می‌شوند. خرابی‌های متداول صندلی‌های آرایشگاهی عبارتند از:

روشن نشدن صندلی برقی آرایشگاهی: گاهی اوقات ممکن است صندلی برقی به هر دلیلی روشن نشده و فعالیت خود را انجام ندهد.

شکستن قطعات صندلی آرایشگاهی: ممکن است در برخی موارد، یکی از قطعات کلیدی این دستگاه دچار شکستگی شده و کار صندلی مختل شود.

کار نکردن کنترل صندلی برقی آرایشگاهی: گاهی اوقات خرابی در کنترل رخ می‌دهد و کنترل به درستی کار نمی‌کند.

خراب شدن جک صندلی آرایشگاهی: گاهی اوقات ممکن است جک صندلی خراب شده باشد و یا شکسته باشد که در این صورت باید به تعمیر جک صندلی بپردازید.

سفت شدن پایه‌های صندلی آرایشگاهی: گاهی بر اثر درست روغن کاری نشدن، ممکن است پایه‌های صندلی سفت شوند و درست کار نکند. جهت تعویض پایه صندلی می‌توانید کلیک کنید و همین حالا اقدام نمایید.

تعمیر صندلی آرایشگاه

همانطور که هر بیمار نسخه به خصوص خود را برای درمان دارد، هر نوع خرابی صندلی آرایشگاه نیز دارای روش تعمیر مخصوص به خود است. در صورت خراب شدن صندلی آرایشگاهی باید ابتدا محل خرابی و نوع آن را پیدا کرد و سپس نسبت به تعمیر متناسب با خرابی اقدام نمود. تعمیرات متناسب با هر خرابی به شرح زیر است:

روشن نشدن صندلی برقی آرایشگاهی

در این صورت باید فیوزهای صندلی و ریموت‌ها و همچنین اتصال به برق بررسی شود. هر کدام از این موارد ممکن است خراب شده باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد. همچنین سیم‌کشی صندلی برقی نیز باید چک شود که در صورت وجود ایراد یا اشکال برطرف شود. بهتر است برای اتصال ایمن صندلی به برق از یک دستگاه محافظ استفاده نمایید تا تغییرات ولتاژ برق کنترل شود.

شکستن قطعات صندلی آرایشگاهی

در صورتی که علت خرابی شکستن قطعات صندلی آرایشگاه باشد، باید با در نظر گرفتن محل شکستگی، نسبت به تعویض یا تعمیر قطعه صندلی اقدام نمود. برای برخی قطعات ممکن است مجبور باشیم قطعات دیگری را نیز تعویض کنیم. در صورتی که قطعه شکسته شده، به قطعات دیگری متصل باشد، باید چند قطعه دیگر نیز همراه آن تعویض و جابجا شوند تا قطعه به درستی در محل خود قرار بگیرد.

جهت دریافت اطلاعات در زمینه مکانیزم صندلی و همچنین اقدام به تعویض یا تعمیر مکانیزم صندلی می‌توانید وارد این صفحه شوید و همین حالا درخواست کنید.

کار نکردن کنترل صندلی برقی آرایشگاه

در صورتی که خرابی صندلی آرایشگاه مربوط به کنترل و ریموت آن باشد، باید نسبت به بررسی بخش‌های مختلف ریموت و همچنین گیرنده‌ی آن در صندلی اقدام نمود. برای تعمیر کنترل صندلی باید بخش‌های مختلف آن را بررسی نموده و خرابی را پیدا کرد. بعد از پیدا کردن خرابی ریموت، باید نسبت به تعمیر آن خرابی اقدام نمایید.

تعمیر جک صندلی آرایشگاه

جک صندلی آرایشگاه قطعه‌ای مهم و کلیدی در هر صندلی است که با استفاده از آن می‌توان ارتفاع صندلی را تغییر داد. این قطعه در صندلی آرایشگاه‌ها دارای اهمیت به خصوصی است؛ زیرا آرایشگر برای بررسی دقیق مو و صورت مشتری نیاز به تغییر ارتفاع صندلی دارد.

زمانی که خرابی مربوط به جک باشد، باید نسبت به تعویض یا تعمیر جک صندلی آرایشگاهی اقدام کنید. در صورتی که خرابی نیاز به تعویض جک صندلی آرایشگاهی داشت، باید مراحل زیر را طی کنیم:

  • صندلی را در موقعیتی مناسب قرار داده تا دسترسی به جک راحت باشد.
  • با ضربه به محل قرارگیری جک آن را خارج کنید. ضربات باید منظم، با چکش و با میزان مناسب باشند.
  • جک را به آرامی از محل خود خارج نمایید.
  • جک جدید را به نحوی قرار دهید که دقیقا در جای جک قبلی قرار گیرد.
  • با ضربه زدن منظم به محل قرارگیری جک، آن را در محل خود محکم کنید.
  • سایر قطعات مرتبط با جک را در محل خود قرار دهید و اتصالات آن‌ها را برقرار نمایید.

سفت شدن پایه‌های صندلی آرایشگاه

اگر خرابی به وجود آمده به دلیل سفت شدن و درست کار نکردن پایه‌های متحرک صندلی باشد، باید با روغن‌کاری مناسب و همچنین درست کردن محل قرارگیری آن‌ها، نسبت به تعمیر خرابی‌ صندلی آرایشگاه اقدام نمود.

در پایان

صندلی آرایشگاهی یکی از لوازم آرایشگاه است که به علت تعدد استفاده، بسیار زیاد در معرض خراب شدن قرار می‌گیرد. سرویس منظم و رسیدگی و روغن‌کاری مرتب صندلی، می‌تواند تا حد امکان از خرابی صندلی جلوگیری کند. خرابی‌هایی که برای صندلی به وجود می‌آید معمولا از چند دسته محدود خارج نیستند و در صورتی که صندلی دچار خرابی شود، باید خرابی‌های شایع و علل آن بررسی و سپس رفع نمود. گاهی برای تعمیر خرابی صندلی آرایشگاهی باید یک قطعه تعویض شود و گاهی اوقات می‌توان با سرویس قطعات، خرابی صندلی را تعمیر نمود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در