تعمیرات سیستم صوتی خانگی در منزل [ سامسونگ و سونی ]

دفتر شمال تهران

تعمیرات سیستم صوتی خانگی

هنگام استفاده از سیستم‌ صوتی خانگی هر یک از قسمت‌های آن نظیر: بلندگو، ساندبار، آمپلی فایر، باند و… می‌توانند دچار اشکال شوند. در این صورت نیاز است در ابتدا مشکل پیش آمده با دقت بالا عیب‌یابی شود. سپس نسبت به انتخاب تیم متخصص و باتجربه جهت تعمیرات سیستم صوتی خانگی خود اقدام فرمایید. در این صفحه از خدمات استاده قصد داریم علاوه بر معرفی تعمیرکار برای انجام تعمیرات سیستم صوتی خانگی در منزل به چند مورد از عیوب و اشکالات رایج در پخش سیستم صوتی خانگی را به همراهی شما عزیزان بررسی نموده و علت بروز هر یک از آنها را به شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

تعمیرات سیستم صوتی خانگی در منزل

تعمیرات سیستم صوتی خانگی در منزل

برخی از اشکالات متداول و رایج برای تعمیرات سیستم‌ صوتی خانگی عبارت هستند از:

  • عدم همخوانی صدا و تصویر
  • روشن نشدن ساندبار
  • صدا نداشتن ساندبار
  • پخش صداهای عجیب و غیر معمول از ساندبار
  • گرم شدن بیش از حد و غیر معمول ساندبار
  • پخش نویز و صدای بی‌کیفیت هنگام کارکرد اسپیکر
  • پخش صدای وز وز و خش خش هنگام کارکرد باند
  • و…

عیب‌یابی و تعمیرات سیستم صوتی خانگی در منزل می‌بایست توسط تیمی متخصص و باتجربه انجام شود که با انواع برندها، انواع قطعات و نحوه‌ی کارکرد هرکدام از آنها آشنایی دارد. طبیعی است که انجام این تعمیرات توسط افراد عادی امکان پذیر نمی‌باشد.

شما عزیزان می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی تعمیرات سیستم صوتی خانگی در محل با خیال آسوده‌تر و بدون هزینه‌‌ی حمل و نقل و… نسبت به تعمیر دستگاه خود اقدام فرمایید.

تعمیرات سیستم صوتی خانگی سامسونگ

تعمیرات سیستم صوتی خانگی سامسونگ

در ادامه‌ی مطلب به معرفی چند مورد از رایج‌ترین و مهم‌ترین اشکالات گزارش شده در سیستم صوتی خانگی سامسونگ و بررسی علت دقیق بروز آنها برای تعمیرات سیستم سوتی خانگی سامسونگ می‌پردازیم:

عدم روشن شدن بلندگوی سینمای خانگی سامسونگ

از آنجایی که در اکثر اوقات روشن نشدن بلندگوی سینمای خانگی سامسونگ مربوط به وجود اشکال و نقص در بخشی به جز بلندگوی دستگاه می‌باشد، از این رو توصیه‌ می‌شود در این شرایط در ابتدا از قوی بودن آمپلی فایر دستگاه اطمینان حاصل نمایید. البته لازم به ذکر است عیب‌یابی دقیق و تعمیر دستگاه می‌بایست توسط تکنسین متخصص انجام شود.

اشکال در بلندگوهای جلو در سینمای خانگی سامسونگ

علت بروز این ایراد ممکن است به قدیمی یا شل بودن سیم‌های اتصال دستگاه مربوط باشد. زمانی که از صحت سیم‌های اتصال مطمئن شدید جهت اقدام برای تعمیرات به سراغ منوی تنظیمات سینمای خانگی سامسونگ بروید. در این صورت از اتصال کامل بلندگوهای جلو اطمینان حاصل نمایید. بدین منظور می‌توانید از روش میانبر گزینه‌ی Special EQ استفاده نمایید.

همچنین در بعضی مواقع عملکرد نادرست ساب وافرها منجر به خرابی بلندگوهای جلوی دستگاه خواهد شد.

خرابی ساب وافر سینمای خانگی سامسونگ

در بیشتر اوقات محل نادرست برای قرارگیری ساب وافرها منجر به خرابی آنها و شنیده شدن سوت بلند و صداهای عجیب از دستگاه خواهد شد. بدین منظور توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که از قرار دادن ساب وافر در نزدیکی بلندگوها پرهیز نموده و حتی الامکان آن را در گوشه‌ی اتاق و دور از دیوارها بگذارید.

درصورتی که مشکل ساب وافر پس از جابه‌جایی محل قرارگیری آن برطرف نشد، دستگاه خود را جهت انجام تعمیرات سینمای خانگی سامسونگ به تکنسین متخصص جهت بازبینی و تشخیص دقیق اشکال به وجود آمده بسپارید.

پخش صدای وز وز توسط بلندگوهای سامسونگ

در بیشتر مواقع این مشکل به اختلال در عملکرد یکی از گیرنده‌ها مربوط می‌باشد. بنابراین برای تشخیص گیرنده‌ی مشکل‌دار می‌بایست تمامی کابل‌های گیرنده را خارج کنید. سپس تک به تک به ساب وافر متصل نمایید. البته شایان ذکر است جهت عیب‌یابی دقیق و رفع مشکل پیش آمده توصیه می‌شود دستگاه را به تکنسین متخصص و باتجربه بسپارید.

پخش نشدن هیچ صدایی از سینمای خانگی سامسونگ

در این صورت معمولا یکی از موارد: خرابی بلندگوها، نصب نادرست و غیراصولی اجزا و دستگاه‌های سینمای خانگی، نقص یکی از قطعات داخلی دستگاه، اشکال در نحوه‌ی اتصالات و کابل‌ها و… که جهت عیب‌یابی دقیق می‌بایست توسط تعمیرکار مجرب و متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

عدم پخش صدا از بلندگوهای فراگیر (Surrounded) سامسونگ:

در صورت بروز این مشکل در ابتدا اتصالات کابل‌های بلندگو را بررسی نمایید. از صحت قرارگیری اتصالات و کیفیت کابل‌ها اطمینان حاصل فرمایید. سپس جهت آزمایش صداهای فراگیر از طریق تنظیمات DPS بلندگو، کانال را روی 2.1 تنظیم نمایید.

اگر همچنان صدایی شنیده نشد، به احتمال زیاد بلندگوهای فراگیر دچار اشکال شده اند.

وجود تاخیر در پخش صدا و تصویر و عدم همخوانی آنها در دستگاه سامسونگ

جهت حل این مشکل می‌توانید از طریق گزینه‌ی Audio Delay که در قسمت منوی تنظیمات دستگاه قرار دارد، هماهنگی صدا و تصویر را حتی در مقیاس یک میلی ثانیه تنظیم نمایید تا کاملا هماهنگ شوند. در صورتی که پس تنظیم هماهنگی صدا و تصویر از طریق راه حل ذکر شده همچنان تصویر قبل از شنیده شدن صدا ظاهر شود، احتمالا بخش سخت افزاری تلویزیون سامسونگ یا گیرنده دچار اشکال شده اند که می‌بایست جهت عیب‌یابی و برطرف نمودن اشکال پیش آمده توسط تکنسین ماهر و متخصص بررسی گردد.

همچنین برخی از ارورها و پیام‌هایی که ممکن است طی عملکرد دستگاه سامسونگ ظاهر شود، به شرح زیر می‌باشد:

  • پیام Protection: مربوط به اضافه بار در دستگاه می‌باشد. این ارور عموما به دلیل خرابی قسمت آمپلی فایر ظاهر می‌شود.
  • پیام Fan Check: در این هنگام عملکرد فن دستگاه دچار اشکال شده‌ است. می‌بایست نسبت به بررسی آن اقدام گردد.

تعمیرات سیستم صوتی خانگی سونی

تعمیرات سیستم صوتی خانگی سونی

همانطور که می‌دانید سونی یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی تولید انواع سیستم‌های صوتی نظیر: بلندگوهای معمولی، حرفه‌ای، بی‌سیم و… می‌باشد که هر کدام از این دستگاه‌ها ممکن است حین کارکرد خود دچار اشکالاتی شوند. در اغلب موارد علت پیدایش این مشکلات مربوط به مدارهای داخلی بلندگو می‌باشد که با یکبار خاموش و روشن نمودن دستگاه حل می‌شوند؛ اما در صورتی که پس از روشن کردن مجدد دستگاه برطرف نشدند، نیاز است دستگاه توسط تکنسین متخصص و باتجربه بررسی و تعمیر شود.

در ادامه‌ی مطلب به معرفی چند مورد از رایج‌ترین و مهم‌ترین اشکالات گزارش شده برای تعمیرات سیستم صوتی خانگی سونی و بررسی علت دقیق بروز آنها می‌پردازیم.

عدم کارکرد صحیح ساب وافر سینمای خانگی سونی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، نصب نادرست ساب وافر یکی از دلایل رایج برای تولید صداهای عجیب مانند سوت و درنهایت ناکارآمدی این قطعه می‌باشد. بهترین مکان جهت قرارگیری ساب وافر گوشه‌ی اتاق و دور از دیوارها می‌باشد.

درصورتی که پس جابه‌جایی ساب وافر مشکل آن حل نشد، به احتمال زیاد ساب وافر دستگاه شما خراب شده است که می‌بایست توسط تعمیرکار کاربلد بازبینی و تعمیرات سیستم صوتی خانگی انجام شود.

عدم پخش صدا در سیستم سینمای خانگی سونی

علت عدم پخش صدا در سیستم سینمای خانگی سونی، عدم آشنایی کاربر با منوی تنظیمات دستگاه می‌باشد که به راحتی قابل برطرف شدن خواهد بود. در ادامه‌ی مطلب قصد داریم دو روش که با کمک آنها صدای دستگاه شما پخش می‌شود را به شما عزیزان آموزش دهیم.

روش اول:

جهت رفع مشکل عدم پخش صدای سینمای خانگی سونی می‌بایست در مرحله‌ی اول گزینه‌ی Action Menu را بفشارید. سپس به قسمت اسپیکر و سیستم صوتی بروید و بخش هدفون/ خروجی صدا را حالت خروجی صدا (ثابت) انتخاب نمایید. درصورت عدم سازگاری سیستم با DTS یا Dolby Digital می‌بایست از طریق منوی تنظیمات، خروجی صدای دیجیتال به صورت PCM انتخاب شود.

روش دوم:

در ابتدا گزینه‌ی Home ریموت کنترل را بفشارید و سپس طبق مسیر رو به رو ادامه دهید: تنظیمات کانال < تنظیم آنالوگ < از پیش تنظیم نمودن دستی برنامه < سیستم تلویزیون. در نهایت می‌بایست صدای دیجیتال به صورت حداکثری تنظیم شود.

البته شایان ذکر است گاهی اوقات اشکال در بخش سخت افزاری دستگاه منجر به عدم پخش صدا در سیستم سینمای خانگی سونی خواهد شد. در این شرایط ‌می‌بایست با انتخاب تیم مجرب و متخصص جهت تعمیرات سیستم صوتی خانگی، نسبت به عیب‌یابی دقیق دستگاه، تعمیر آی سی آمپلی فایر، بررسی اتصالات و… اقدام فرمایید.

همچنین یکی از ارورها و پیام‌هایی که ممکن است طی عملکرد دستگاه سونی ظاهر شود، به شرح زیر می‌باشد: پیام Please wait: در این شرایط بخش CD سیستم صوتی دچار اختلال شده و عموما صدای خروجی نیز قطع خواهد شد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.