در این صفحه از خدمات آنلاین استاده همراه باشید تا با چگونگی اتصال انواع گوشی شیائومی به تلویزیون آشنا شویم. همچنین ضمن آموزش نحوه انتقال تصاویر و محتواهای گوشی شیائومی به تلویزیون، روش اتصال گوشی شیائومی مدل نوت 8 به تلویزیون برند سامسونگ را نیز شرح دهیم.

امروزه شاهد پیشرفت روزافزون تکنولوژی در کنار طراحی و ساخت تلویزیون‌های نسل جدید و به روز هستیم. تعامل و ارتباط میان دستگاه‌های الکترونیکی مدرن از جمله تلویزیون و گوشی‌های تلفن همراه هوشمند از طریق روش‌های مختلف و کاربردی فراهم گردیده است. گوشی‌های شیائومی یکی از پرطرفدارترین نوع گوشی‌های امروزی به حساب می‌آیند. بنابراین نحوه اتصال آنها به تلویزیون نیز یکی از دغدغه‌های مهم کاربران این گوشی به شمار می‌رود.

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون

به منظور اتصال گوشی شیائومی به انواع تلویزیون‌های هوشمند، راه‌های زیادی وجود دارد. از قبیل روش‌های بیسیمی و سیم‌دار یا با کابل مخصوص که برخی از کاربردی‌ترین این روش‌ها به شرح زیر است:

روش‌های اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون به صورت سیم‌دار و با کابل:

اتصال گوشی Xiaomi با کابل HDMI

در صورتی که تلویزیون هوشمند شما دارای پورت HDMI باشد و امکان وصل کردن به کابل HDMI داشته باشد و گوشی شیائومی مورد نظر شما نیز به پورت اتصال به کابل USB مجهز باشد، امکان اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون و انتقال تصاویر، فیلم‌ها و یا موسیقی از گوشی به تلویزیون مهیا می‌گردد.(توجه داشته باشید که کابل HDMI در سایزهای مختلفی شامل سایز ماکرو، متوسط و میکرو عرضه می‌گردد. که کابل HDMI type C برای اتصال به گوشی شیائومی مناسب است.

چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم؟

لازم است سایز آن را بر اساس پورت USB گوشی خود انتخاب نمایید. و از کابلی استفاده کنید که نهایت همخوانی را با گوشی شیائومی و مدل آن داشته باشد.) جهت وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون با استفاده از کابل HDMI طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. ابتدا کابل HDMI را تهیه کنید. توجه داشته باشید که یک سر کابل رابط مورد نظر باید به صورت USB type C و دارای سایز متناسب با پورت گوشی باشد تا از نظر اتصال مشکلی به وجود نیاید.
  2. اکنون، یک سر کابل HDMI را به خروجی تلویزیون و سر دیگر آن را به پورت گوشی متصل نمایید.
  3. در این مرحله با انتخاب گزینه Allow از طریق گوشی شیائومی و اجازه دسترسی تلویزیون به گوشی همراه، اتصال مابین گوشی شیائومی و تلویزیون برقرار می‌شود. و به راحتی می‌توانید انواع محتوای مورد نظر خود را به واسطه صفحه نمایش بزرگ تلویزیون به نمایش بگذارید. لیست برنامه های اتصال گوشی به تلویزیون در این صفحه بخوانید.
اتصال گوشی Xiaomi با کابل HDMI

روش‌های اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون هوشمند به صورت بیسیم:

اتصال گوشی Xiaomi از طریق سیستم Wireless display

اتصال گوشی‌های شیائومی به تلویزیون به صورت اتصال از راه دور و روش‌های بیسیمی و بدون کابل از محبوبیت زیادی در مقایسه با روش‌های دیگر برخوردار است. بنابراین انواع روش‌های اتصال بیسیمی برای اتصال موبایل شیائومی به تلویزیون وجود دارد که بسیار کاربردی است.

بهترین برنامه ضبط فیلم از صفحه گوشی را اینجا مشاهده کنید.

یکی از این روش‌ها، قابلیت انتقال محتوای گوشی به تلویزیون از طریق سیستم وایرلس می‌باشد. که این گونه گوشی‌ها قابلیت پشتیبانی از آن را در انواع مدل‌ها طراحی کرده‌اند. به منظور اتصال، طبق گام‌های زیرعمل کنید:

  1. ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی شیائومی خود شوید. و با انتخاب گزینه More یا Connection & Sharing از بخش Network، قابلیت سیستم وایرلس(Wireless display) را در گوشی شیائومی فعال نمایید. چگونه گوشی را به تلویزیون سونی وصل کنیم؟
  2. اکنون از میان لیست باز شده، نام و مشخصات تلویزیون مورد نظر خود را از بین تمامی دستگاه‌های در دسترس گوشی بیابید. گوشی شیائومی را به آن وصل یا اصطلاحا به شبکه مشترک با آن کانکت نمایید. در این صورت اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون، انجام و ارتباط این دو دستگاه الکترونیکی از راه دور برقرار می‌گردد.

به منظور قطع ارتباط نیز می‌توانید از طریق انتخاب گزینه Casting screen، اتصال بین گوشی و تلویزیون را قطع و ارتباط آنها را disconnect کنید.

به منظور فعال شدن سیستم انتقال محتوای گوشی شیائومی به تلویزیون از طریق وایرلس، لازم است تا تلویزیون هوشمند و گوشی شیائومی به شبکه وای ‌فای یکسانی متصل باشند. و پس از اتصال سیستم Wireless display، گوشی شیائومی وای ‌فای مشترک با تلویزیون را بیابد. اطلاعات کامل و نحوه اتصال کابل اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ را اینجا بخوانید.

اتصال گوشی Xiaomi به تلویزیون با قابلیت میراکست

قابلیت میراکست نیز یکی دیگر از روش‌های اتصال گوشی به تلویزیون به صورت وایرلس می‌باشد. که مزایا و کاربرد گسترده‌ای دارد.

در صورتی که از قابلیت پشتیبانی تلویزیون هوشمند و گوشی شیائومی نسل جدید خود از سیستم میراکست اطمینان دارید، به منظور اتصال گوشی به تلویزیون از طریق قابلیت میراکست و انتقال تصاویر، فیلم‌ها و انواع محتواها به صفحه نمایش تلویزیون، طبق مراحل زیرعمل نمایید:

  1. ابتدا از دسترسی دستگاه‌های الکترونیکی به شبکه اینترنت و وای فای در محل مورد نظر مطمئن شوید. و تلویزیون و گوشی شیائومی را به شبکه وای فای مشترکی متصل نمایید. بهترین برنامه ضبط فیلم از صفحه گوشی را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.
  2. در گام بعد، بلوتوث گوشی خود را روشن نمایید. سپس گزینه اسکرین کست را در قسمت تنظیمات گوشی بیابید و آن را فعال نمایید.
  3. پس از انتخاب نام و مدل تلویزیون مربوطه از میان لیست دستگاه‌های در دسترس، فرآیند اتصال دو دستگاه تلویزیون و گوشی شیائومی برقرار می‌شود. و می‌توانید محتواهای دلخواه خود را از طریق صفحه تلویزیون به نمایش بگذارید.

اپلیکیشن‌های متصل کننده گوشی شیائومی به تلویزیون

علی‌رغم وجود روش‌های مختلف سیم‌دار و بیسیمی برای اتصال گوشی‌های اندرویدی و شیائومی به تلویزیون، برنامه‌های متفاوتی نیز برای این مدل از گوشی ارائه شده است. به راحتی می‌توانید آنها را بر روی گوشی همراه خودنصب کنید. و بدون استفاده از هیچگونه سیم یا کابل، محتوای گوشی خود را به صفحه تلویزیون انتقال دهید. و اتصال بین گوشی و تلویزیون را برقرار نمایید.

از جمله بهترین و کاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های پیشنهادی در این زمینه، اپلیکیشن‌هایی چون Screen Stream Mirroring، Screen Mirroring و Screen Mirroring with TV می‌باشند که کاربرد گسترده‌ای دارند و مزایای زیادی را برای گوشی‌های اندرویدی و مدل شیائومی مهیا کرده‌اند.

از بهترین اپلیکیشن‌های کاربردی برای گوشی‌های شیائومی نیز می‌توان به برنامه‌های Remote desktop، Microsoft remote desktop و… اشاره کرد.

اتصال گوشی شیائومی مدل نوت 8 به تلویزیون برند سامسونگ

گوشی شیائومی مدل نوت 8 نیز یکی از انواع مدل‌های گوشی شیائومی و از دسته گوشی‌های اندرویدی می‌باشد. این مدل از تکنولوژی روز برخوردار است. به منظور اتصال گوشی شیائومی نوت 8 به انواع برندهای تلویزیون نیز راه‌های متنوعی وجود دارد. از جمله ارتباطات سیم‌دار و وایرلس که همانند راه‌های گفته شده در بالا قابل اجراست.

لازم به ذکر است برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های گوناگونی نیز جهت برقراری ارتباط و اتصال بین گوشی شیائومی نوت  8 و تلویزیون هوشمند وجود دارد، که در صورت پشتیبانی گوشی و با نصب آنها به راحتی می‌توانید تصاویر و محتواهای گوشی موبایل خود را به تلویزیون منتقل کنید و تصاویر یا فیلم‌ها را به صورت آینه به تلویزیون انتقال دهید. و آن را بر روی صفحه‌ای بزرگ به نمایش بگذارید.