اتصال گوشی به تلویزیون ال جی یکی از پرتکرارترین و رایج‌ترین سوالاتی می‌باشد که ممکن است برای بسیاری از کاربران تلویزیون‌های هوشمند و یا غیرهوشمند مطرح شود. جهت اشتراک‌ گذاری محتوا از صفحه‌ گوشی، تبلت و… به تلویزیون ال جی، روش‌های متنوع و گوناگونی مانند: استفاده از کابل USB، HDMI، مبدل‌های سیمی، بی‌سیم و… وجود دارد که ما در این صفحه به معرفی و بررسی 4 روش مهم و پرکاربرد به منظور اتصال گوشی به تلویزیون ال جی می‌پردازیم و آنها را به شما عزیزان آموزش می‌دهیم. با ما در “استاده مگ” همراه باشید تا با چگونگی اتصال گوشی به تلویزیون ال جی آشنا شوید.

وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی با بلوتوث

پس از آن که بلوتوث دستگاه را از طریق یکی از دو روشی که پایین‌تر معرفی شد روشن نمودید، تنها کافی است بلوتوث گوشی خود را فعال کرده و با دستگاه تلویزیون ال جی جفت کنید. آموزش فعال کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی را در این صفحه مشاهده کنید.

جهت جفت نمودن و اتصال گوشی همراه به تلویزیون ال جی از طریق بلوتوث، نیاز است در قسمت بلوتوث گوشی از میان دستگاه‌های اطراف، تلویزیون ال جی را انتخاب کرده و روی آن کلیک نمایید. در این مرحله کد تاییدی ظاهر می‌شود که این کد می‌بایست توسط کنترل وارد دستگاه تلویزیون شود.

چگونه گوشی را به تلویزیون سونی وصل کنیم؟

فعال نمودن بلوتوث تلویزیون ال جی

می‌توان گفت راحت‌ترین و در دسترس‌ترین طریقه وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی، استفاده از کابل می‌باشد. ولی در این روش، محدوده حرکتی شما کم خواهد بود. بنابراین ممکن است برای بعضی از کاربران آزاردهنده باشد. می‌توانید آموزش وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون [ بدون کابل و HTMI ] را در این صفحه بخوانید.

جهت اتصال گوشی به تلویزیون ال جی از طریق بلوتوث، نیاز است در ابتدا به دفترچه راهنمای تلویزیون ال جی رجوع کنید. پس از آن اطمینان حاصل نمایید که دستگاه شما مجهز به بلوتوث داخلی باشد. البته لازم به ذکر است اکثر تلویزیون‌‌های موجود در بازار مجهز به این تکنولوژی می‌باشند.

به طور کلی فعال نمودن بلوتوث تلویزیون ال جی از دو طریق امکان‌ پذیر است که به شرح زیر می‌باشد:

  • در منوی اصلی بیشتر تلویزیون‌های ال جی، بخش بلوتوث دستگاه وجود دارد. شما عزیزان می‌توانید از طریق این قسمت به صورت مستقیم بلوتوث دستگاه را روشن نمایید.
  • روش دوم فعال نمودن بلوتوث دستگاه، از طریق منوی مخفی است. گفتنی است این روش بیشتر توسط تکنسین‌ها و تعمیرکاران استفاده می‌شود.

جهت دسترسی به منوی پنهان در ابتدا باید هردو دکمه‌ OK و panel به منظور فعال‌سازی بلوتوث تلویزیون، تلویزیون را به مدت 5 ثانیه بفشارید. روش دیگری که وجود دارد، فشار دادن همزمان دکمه‌ OK و دکمه‌ کاهش صدا به مدت 15 ثانیه می‌باشد.

آموزش کامل تعمیر کنترل تلویزیون در استاده

با کمک هر کدام از دو روش ذکر شده، وارد منوی مخفی تلوزیون خواهید شد که در این منو ابتدا وارد قسمت Engineering شده و سپس بلوتوث دستگاه را فعال نمایید. درنهایت تلویزیون ال جی را Restart نمایید. پس از انجام مراحل ذکر شده، در قسمت تنظیمات صدای دستگاه گزینه‌ی جدیدی با عنوان اتصال به دستگاه‌های بلوتوثی ظاهر خواهد شد.

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون ال جی

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون ال جی

جهت اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون‌های مدل 2019 به بعد ال جی در ابتدا وارد قسمت Setting گوشی شوید و سپس در منوی جستجو، عبارت wireless را سرچ و گزینه‌ی wireless display را انتخاب نمایید. در مرحله‌ی بعد گزینه‌ی wireless display را فعال کنید تا در منوی پایین نام تلویزیون شما ظاهر شود. نحوه وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون را در این صفحه از استاده مطالعه کنید.

سپس با کلیک بر روی تلویزیون مورد نظر، عبارتی بر تلویزیون شما ظاهر خواهد شد که باید آن را تایید نمایید. در این مرحله گوشی شما با موفقیت به تلویزیون اتصال پیدا خواهد کرد.

نکته: این روش برای پاسخ به این سوال که “چگونه گوشی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟” از سرعت و دقت بالایی برخورددار است و حتی می‌تواند در فاصله‌های دور نیز جوابگو باشد.

شایان ذکر است جهت اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون‌های ال جی مدل 2016، 2017 و 2018 ال جی و به صورت کلی نحوه وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی از روش دیگری استفاده می‌شود. در این روش از منوی برنامه‌های تلویزیون گزینه‌ی screen share را انتخاب کرده. آن را روشن نمایید تا تلویزیون شما برای اتصال به سایر دستگاه‌ها آماده شود. بهترین برنامه ضبط فیلم از صفحه گوشی را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

دو روشی که در بالاتر به توضیح آنها پرداختیم، مربوط به اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون ال جی به صورت بی‌سیم می‌باشد. در روش دیگری که برای اتصال وجود دارد، از کابل HDMI استفاده می‌شود. این کابل باید در یک سمت کابل HDMI باشد تا به تلویزیون وصل شود و در سمت دیگر جهت اتصال به گوشی کابل USB Type C داشته باشد.

اتصال گوشی به تلویزیون ال جی با کابل

نکته: لازم به ذکر است تلویزیون ال جی شما باید برخوردار از پورتی باشد تا بتواند به کابل HDMI وصل شود. تلویزیون‌های نسل جدید همگی این قابلیت را دارند. راه های اتصال گوشی آیفون به تلویزیون سامسونگ را در این صفحه بخوانید.

بعد از متصل نمودن گوشی به تلویزیون ال جی از طریق کابل، پیامی در صفحه‌ تلویزیون ظاهر می‌شود. در این مرحله می‌بایست آن را تایید نمایید. درنهایت تلویزیون ال جی شما به گوشی متصل خواهد شد.

توجه: هرگوشی که مجهز به خروجی USB Type C باشد، می‌تواند از این طریق به تلویزیون مورد نظر متصل گردد.

نحوه اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون ال جی با اسمارت ویو

اتصال گوشی به تلویزیون ال جی با اسمارت ویو

در گوشی‌های سامسونگی که اندروید آنها 6 به بالا می‌باشد، برنامه‌ای تحت عنوان اسمارت ویو به صورت پیش‌ فرض تعبیه شده است که شما عزیزان با کمک این برنامه می‌توانید گوشی خود را به تلویزیون ال جی متصل نمایید و به راحتی به پاسخ این پرسش که “چگونه تلویزیون ال جی را به گوشی وصل کنیم؟” دست یابید. لازم به ذکر است وصل شدن گوشی به تلویزیون ال جی با وای فای و از راه دور نیز امکان‌پذیر است که در کنار روش‌های فوق قابل اجراست. چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم؟

نکته: توجه داشته باشید روش فوق مربوط به مدل‌های 2019 به بعد تلویزیون‌ ال جی می‌باشد. برای مدل‌های پایین‌تر و در پاسخ به این پرسش که “چگونه موبایل را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟” نیاز است حتما برنامه‌ screen share را در لیست برنامه‌های نصب شده بر تلویزیون داشته باشید و آن را فعال نمایید. در غیر این صورت تلویزیون مورد نظر قادر نخواهد بود که به گوشی شما متصل شود. تلویزیون صدا دارد، اما تصویر نه! علت چیست؟

با ما همراه باشید تا در ادامه‌ مطلب نحوه‌ اتصال گوشی به تلویزیون ال جی با اسمارت ویو را آموزش دهیم.

  1. بدین منظور در ابتدا بر روی بخش اسمارت ویو کلیک نموده و آن را باز کنید. با این کار جستجو آغاز شده و نام تلویزیون شما در فهرست و صفحه‌ی باز شده قابل مشاهده خواهد بود.
  2. سپس از میان فهرست ظاهر شده، بر روی تلویزیون مورد نظر کلیک نمایید. در این مرحله پیامی در صفحه‌ تلویزیون شما ظاهر خواهد شد که می‌بایست آن را تایید کنید.
  3. درنهایت پس از چند لحظه گوشی شما به تلویزیون ال جی متصل خواهد شد.

طبقه بندی شده در