ریست کردن تلویزیون ال جی (بازگشت به تنظیمات کارخانه)

ریست کردن تلویزیون ال جی

ممکن است برای شما هم پیش‌ آمده باشد که با ریست کردن تلویزیون ال جی بتوانید همانند سابق از تلویزیون خود استفاده کنید. تلویزیون‌های ال جی از جمله محصولات پرطرفداری محسوب می‌شوند که محبوبیت بسیاری نزد کاربران دارند.

گاهی ممکن است به دلایل مختلف تلویزیون‌های ال جی دچار اشکالات متعددی شوند. به همین دلیل نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند. به جهت این که هزینه‌ای اضافی بابت تعمیرات تلویزیون خود نپردازیم، می‌توانیم از طریق ریست یا بازگشت به تنظیمات کارخانه از تلویزیون خود همانند روز اول استفاده کنیم. شایان‌ ذکر است این روش تنها در برخی از موارد جواب می‌دهد. در صورتی که با این روش مشکل تلویزیون درست نشد، باید به سراغ متخصصین ماهر بروید. با ما در بازار “خدمات آنلاین استاده” کنار ما باشید تا با ریست کردن تلویزیون‌ ال جی و خدمات تعمیر تلویزیون آشنا شویم.

جهت اقدام برای تعمیر تلویزیون ال جی در استاده و ثبت سفارش خود روی آن کلیک کنید.

آموزش ریست کردن تلویزیون ال جی

پیش از آموزش مراحل بازگشت تنظیمات کارخانه باید نکته‌ی مهمی را ذکر کنیم. پس از ریست تلویزیون و بازگشت به تنظیمات کارخانه، دیگر نمی‌توانید از دست‌کاری‌ها و تنظیماتی که بر روی تلویزیون انجام داده بودید، استفاده کنید. به طور مثال امکان دارد که کانال‌های تلویزیون را مطابق با سلیقه خود تنظیم کرده باشید. اما پس از بازگشت به تنظیمات کارخانه، دیگر کانال‌های تلویزیون بر اساس چینش شما نخواهند بود. بنابراین پیش از ریست کردن تلویزیون خود این مورد را در نظر داشته باشید. چگونه گوشی را به تلویزیون ال جی وصل کنیم؟

پروسه ریست تلویزیون ال جی از طریق دو روش گوناگون امکان‌پذیر است:

 • انجام ریست تلویزیون ال جی بدون کنترل
 • ریست کردن تلویزیون ال جی با کنترل
آموزش ریست کردن تلویزیون ال جی

مراحل ریست کردن تلویزیون بدون کنترل

 1. در تلویزیون‌های ال جی معمولاً 6 کلید قرار داده شده است. یکی از کلیدها مربوط به رفتن به بخش menu است. ابتدا این کلید را فشار دهید.
 2. با استفاده از کلیدهای بالا، پایین، چپ و راست می‌توانید بین گزینه‌های menu یکی را انتخاب کنید. برای ریست کردن باید گزینه تنظیمات یعنی settings را برگزینید.
 3. پس از آن، گزینه All Settings را برگزینید.
 4. از بین گزینه‌های گوناگون، General را انتخاب کنید.
 5. در نهایت گزینه Reset to Initial Settings برگزینید.
 6. تلویزیون ال جی در پایان رمزی را می خواهد. اگر که رمزی را قبلا قرار داده‌اید، می‌توانید از همان رمز استفاده کنید. در غیر این صورت به صورت پیش فرض رمز تمامی تلویزیون های ال جی 0000 یا 1234 است. پس از آن، گزینه Confirm را انتخاب کنید.

ریست کردن تلویزیون با استفاده از کنترل

 1. دکمه Settings را فشار دهید.
 2. آخرین گزینه‌ای که در Menu نشان‌ داده‌ شده است را انتخاب کنید.
 3. در پایان، گزینه Reset to Initial Settings برگزینید. رمز خواسته شده از سوی تلویزیون را نیز وارد نمایید. به‌ طور کلی ریست کردن با استفاده از کنترل تلویزیون به‌ مراتب آسان‌تر است.

ریست کردن کنترل تلویزیون ال جی

برخی از کنترل‌های تلویزیون ال جی به‌صورت هوشمند هستند. این کنترل‌ها به‌صورت وایرلس به تلویزیون‌های ال جی متصل می‌شوند. برخی اوقات امکان دارد نیاز باشد تا این کنترل‌ها را ریست کنید. به‌ منظور ریست کردن کنترل تلویزیون ال جی کافی است به مدت 10 ثانیه دکمه‌های Alt+Home را نگه دارید.

ریست کردن کنترل تلویزیون ال جی

نتیجه‌ گیری

گاهی تلویزیون‌های ال جی به منظور کارکرد درست خود نیاز دارند تا مورد ریست یا بازگشت به تنظیمات کارخانه قرار بگیرند. ریست کردن تلویزیون ال جی بدان معناست که دیگر تنظیمات شخصی و اولیه‌ای که قرار داده بودیم، وجود ندارد. به طور کلی، دو راه برای ریست کردن تلویزیون وجود دارد که آسان‌ترین روش، ریست کردن با استفاده از کنترل تلویزیون است. توصیه می‌شود به منظور انجام شدن اصولی ریست تلویزیون، با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *