گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایلی قادر به تماشای فیلم و سریال مورد علاقه خود نباشید. ما در این صفحه از استاده مگ قصد داریم به آموزش کامل نحوه ضبط فیلم از تلویزیون بپردازیم.

آموزش ضبط فیلم از تلویزیون سامسونگ

به طور کلی بهترین و پرمصرف‌ترین روش‌های ضبط فیلم از تلویزیون عبارت هستند از:

  • ضبط با کمک USB
  • استفاده از حافظه‌ داخلی تلویزیون (مخصوص دستگاه‌های مجهز و پیشرفته)
  • ضبط فیلم با استفاده از دستگاه PVR
  • ضبط فیلم با استفاده از دستگاه DVR
  • ضبط فیلم با استفاده از دستگاه NVR
آموزش ضبط فیلم از تلویزیون سامسونگ

بیشتر تلویزیون‌های سامسونگ مجهز به حافظه داخلی می‌باشند و از این طریق امکان ضبظ فیلم مورد علاقه فراهم گردیده است. اما سریع‌ترین و اقتصادی‌ترین روش ضبط فیلم از تلویزیون سامسونگ را می‌توان استفاده از فلش مموری یا USB در نظر گرفت. در این روش ابتدا USB مورد نظر را به خروجی مربوطه وصل کنید. با این کار پیامی بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌گردد که نشان‌دهنده تایید اتصال USB به تلویزیون می‌باشد. حال می‌بایست تلویزیون را بر روی کانال مورد نظر تنظیم نمایید.

اکنون وارد قسمت Schedulling تنظیمات (Setting) تلویزیون سامسونگ خود شده و سپس حافظه مورد نظر جهت ضبط فیلم و سریال را انتخاب فرمایید. در مرحله بعد با گزینه Recording را انتخاب نمایید. در صورتی که در پیدا کردن این گزینه دچار مشکل شده اید می‌توانید با کارشناسان متخصص استاده در تماس باشید.

پس از انتخاب گزینه Recording، تلویزیون سامسونگ اسکن حافظه متصل به دستگاه را آغاز می‌کند که درنهایت می‌بایست توسط کاربر گزینه Proceed فشرده شود تا عملیات ضبط فیلم شروع به کار کند. به طور معمول حدود 30 الی 45 ثانیه بعد عملیات ضبط فیلم آغاز خواهد شد.

برای آموزش فعال کردن منوی مخفی تلویزیون سامسونگ روی لینک قرار داده شده کلیک کنید و مطالب این آموزش کاربردی را مطالعه کنید.

در برخی تلویزیون‌های سامسونگ امکان مشخص نمودن فرمت فایل ضبط شده فراهم گردیده است. همچنین شایان ذکر است تعیین ساعت مشخص جهت پایان دادن به عملیات ضبط فیلم یکی دیگر از ویژگی‌های کاربردی در ضبط فیلم از تلویزیون سامسونگ می‌باشد.

روش ضبط کردن فیلم از تلویزیون ال جی

برای ضبط فیلم از تلویزیون ال جی لازم است پس از تنظیم دستگاه بر روی کانال مورد نظر در مرحله اول جهت به نمایش آمدن Screen Remote، دکمه Q.Menu را فشار دهید. اکنون با انتخاب بخشی که شبیه ساعت است، قسمت Progress bar ظاهر می‌شود. در این مرحله عملیات ضبط فیلم آغاز شده است. شما می‌توانید با انتخاب گزینه  Rec که مخفف Record می‌باشد و سپس انتخاب گزینه Recording Stop عملیات ضبط فیلم را متوقف سازید.

توصیه می‌شود پیش از شروع عملیات ضبط فیلم از تلویزیون ال جی به منظور پیشگیری از پاک شدن اطلاعات موجود بر USB و هارد اکسترنال از آنها Backup تهیه نمایید.

آموزش ضبط فیلم از تلویزیون ال جی به کمک USB

آموزش ضبط فیلم از تلویزیون ال جی به کمک USB

پس از متصل نمودن USB یا هارد اکسترنال به پورت مخصوص دستگاه تلویزیون و تایید اتصال آنها، با فشردن دکمه Record بر ریموت کنترل عملیات ضبط فیلم آغاز خواهد شد. شما می‌توانید هر زمانی که مایل هستید با فشردن دکمه Stop ریموت کنترل عملیات ضبط را متوقف نمایید. قابل توجه است در صورتی که دکمه Record بر تلویزیون شما دیده نمی‌شود، احتمال دارد دستگاه قابلیت ضبط فیلم و سریال را نداشته باشد.

آموزش ضبط فیلم از تلویزیون ال جی از طریق حافظه داخلی

روش دیگر ضبط فیلم از تلویزیون ال جی استفاده از حافظه داخلی دستگاه می‌باشد. قابل توجه است که کیفیت تصویر ضبط شده در این روش نسبت به استفاده از USB یا هارد اکسترنال کاهش چشمگیری می‌یابد و حتی به صورت همیشگی نیز ذخیره نخواهد شد. اما از مزایای آن می‌توان به امکان ضبط از تلویزیون بدون احتیاج به حافظه خارجی اشاره کرد. همچنین شایان ذکر است تلویزیون‌های مجهز به این قابلیت قیمت بالاتری دارند.

تلویزیون‌های ال جی در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند که باتوجه به خصوصیات و سال تولید آنها ممکن است در چگونگی شروع روند ضبط فیلم از تلویزیون اندکی متفاوت باشند. بنابراین توصیه می‌شود جهت اطلاعات بیشتر و یا در صورت نیاز به راهنمایی با کارشناسان متخصص استاده در تماس باشید.

آموزش ضبط فیلم از تلویزیون ال جی با استفاده از دستگاه جانبی

امکان ضبط فیلم از تلویزیو ال جی با کمک دستگاه‌های واسط و جانبی مانند: PVR (Personal Video Recorder)، DVR، NVR و… نیز امکان‌پذیر می‌باشد. (نصب برنامه روی تلویزیون ال جی و نرم افزار اندروید)

نحوه ضبط فیلم از تلویزیون اسنوا

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، بهترین، مطمئن‌ترین و کم‌ هزینه‌ترین روش برای ضبط فیلم از تلویزیون استفاده از فلش مموری (USB) یا هارد اکسترنال است که برای تمام دستگاه‌ها قابل استفاده می‌باشد. بدین منظور پس از انتخاب کانال و برنامه مورد نظر، در ابتدا هارد اکسترنال یا فلش مموری را به پورت دستگاه متصل نمایید و سپس وارد قسمت تنظیمات (Setting) تلویزیون شوید و حافظه مربوطه را جهت ذخیره فایل تایید نمایید. اکنون می‌توانید با انتخاب گزینه Recording عملیات ضبط فیلم و سریال را آغاز کنید.

تلویزیون‌های اسنوا در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند که باتوجه به خصوصیات و سال تولید آنها ممکن است در چگونگی شروع روند ضبط فیلم از تلویزیون اندکی متفاوت باشند. بنابراین توصیه می‌شود جهت اطلاعات بیشتر و یا در صورت نیاز به راهنمایی با کارشناسان متخصص استاده در تماس باشید.

طبقه بندی شده در