شرکت ال جی یکی از برندهای بسیار پیشتاز و معتبر در ساخت و تولید وسایل الکترونیکی از جمله تلویزیون می‌باشد بطوریکه این شرکت توانسته با تولید تلویزیون‌های متفاوت و متناسب با مکان‌های مختلف، سلایق گوناگون مشتریان خود را در بر بگیرد.

یکی از قابلیت‌های ممتاز تلویزیون ال جی، نصب انواع برنامه و نرم افزار روی آن است بطوریکه پس از متصل شدن تلویزیون ال جی به اینترنت، بینندگان می‌توانند برنامه مورد علاقه خود را دانلود و نصب کرده و از آن لذت ببرند که در ادامه این مطلب درباره نحوه نصب برنامه روی تلویزیون ال جی به توضیح بیشتری می‌پردازیم.

آموزش نصب برنامه روی تلویزیون ال جی

برای نصب برنامه روی تلویزیون هوشمند ال جی باید پنج مرحله زیر طی شود:

  • مرحله اول: اولین مرحله برای نصب برنامه روی تلویزیون ال جی، اتصال تلویزیون به اینترنت می‌باشد. در واقع ابتدا باید از متصل شدن تلویزیون به اینترنت، اطمینان حاصل کرده و سپس به نصب برنامه روی آن اقدام فرمایید.
  • مرحله دوم: در این مرحله باید دکمه SMART را از کنترل پنل انتخاب کنید. در این قسمت شما به صفحه اصلی وارد شده که در این صفحه  باید آیکون مربوط به پروفایل را از قسمت بالایی سمت راست صفحه انتخاب نمایید.
  • مرحله سوم: در این مرحله باید اطلاعاتی  که مربوط به حساب کاربری خودتان است را وارد نموده و سپس Sign In بزنید.   حال می‌توانید به بررسی دسته‌هایی بپردازید که در بالای صفحه تلویزیون قرار دارند و از میان آن‌ها دسته‌ای که مورد نظرتان است را انتخاب کنید. سپس به پیدا کردن برنامه‌ای که مد نظرتان است، بپردازید و پس یافتن برنامه مورد نظر، روی آن کلیک کنید.
  • مرحله چهارم: در این مرحله شما صفحه جدیدی را مشاهده می‌کنید. در این حالت، باید گزینه  Install را بزنید تا برنامه‌ای که در مرحله قبل انتخاب کرده‌اید، نصب گردد.
  • مرحله پنجم: در مرحله‌ آخر باید منتظر باشید تا نصب نرم افزار روی تلویزیون ال جی به صورت کامل انجام شود. پس از نصب برنامه مورد نظر می‌توانید آن را اجرا کرده و به آسانی از آن استفاده نمایید. (البته لازم به ذکر است که برخی از برنامه‌ها به صورت رایگان نصب نخواهند شد.)
نصب نرم افزار روی تلویزیون ال جی

نصب برنامه و نرم افزار اندروید

به طورکلی نصب نرم افزار اندروید روی تلویزیون ال جی امکان پذیر نیست و تنها در صورتی می‌توانید برنامه و نرم افزار روی تلویزبون ال جی نصب کنید که آن برنامه توسط سرور ال جی ارائه شده باشد.

همچنین برای اینکه برنامه‌ها و نرم افزارها عملکرد بهتری داشته باشند می‌توانید حافظه Cache تلویزیون ال جی را پاک کنید. برای انجام این کار لازم است که به مرورگر تلویزیون رفته و سپس از قسمت تنظیمات، پاک کردن داده‌ها را انتخاب کنید. در بعضی از مواقع ممکن است پس از انجام این کار، حافظه نهان تلویزیون ال جی پاک نشود. در چنین شرایطی می‌توانید به ریست کردن تلویزیون بپردازید. برای انجام این کار کافی است در منوی تلویزیون، گزینه باز نشانی به تنظیمات کارخانه را انتخاب نمایید.

اسکرین میرورینگ سامسونگ کجاست؟ فعال سازی اسکرین میرورینگ را با کلیک روی لینک در این صفحه یاد بگیرید.

نصب برنامه و نرم افزار اندروید روی تلویزیون ال جی

نحوه استفاده از برنامه‌های نصب شده روی تلویزیون ال جی

پس از اینکه برنامه‌های مورد نظر را روی تلویزیون ال جی نصب نمودید برای استفاده از آن‌‌ها می‌توانید به پوشه More رفته و تمامی برنامه‌های نصب شده را در آنجا مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که برای نصب تمام برنامه‌ها روی تلویزیون ال جی، اتصال به اینترنت لازم است در حالیکه پس از نصب برنامه و  استفاده از برنامه، اتصال به اینترنت ضرورتی ندارد مگر در شرایطی خاص ممکن است استفاده از برخی  برنامه‌ها نیاز به اینترنت داشته باشند.

 نصب گوگل پلی روی تلویزیون ال جی

برای نصب گوگل پلی روی تلویزیون ال جی، باید دکمه HOME که روی کنترل قرار دارد را فشار دهید. سپس باید اسکرول کنید تا آرم استور محتوای ال جی را بیابید و پس از آن، enter را زده و APPS را انتخاب نمایید. حال می‌توانید برنامه مورد نظر خود یعنی گوگل پلی را انتخاب کرده و گزینه INSTALL را بزنید تا برنامه مورد نظر نصب شود. 

نحوه نصب برنامه‌های شخص ثالث روی تلویزیون LG webOS

برای نصب برنامه‌های شخص ثالث روی تلویزیون LG webOS لازم است که در مرحله اول وارد صفحه‌ی اصلی تلویزیون هوشمند ال جی شوید. حال باید گزینه برنامه‌های بیشتر را انتخاب نمایید. پس از آن، فروشگاه محتوای ال جی را انتخاب نموده و برنامه‌ی مورد نظر خود را جست و جو کرده و آن را پیدا کنید. در مرحله آخر برنامه ی مورد نظر یعنی برنامه‌های شخص ثالث را روی تلویزیون نصب کنید. پس از نصب برنامه می‌توانید آن را اجرا کرده و از آن استفاده نمایید.

تلویزیون ال جی در انواع مختلفی ساخته می‌شود که قابلیت‌های فراوانی دارد. یکی از قابلیت‌های جذاب آن، این است که شما می‌توانید به راحتی برنامه و نرم افزار مورد نظر خود را روی آن نصب کرده و از آن استفاده کنید که در این مطلب از استاده مگ سعی کردیم شما را با مراحل نصب برنامه و نرم افزار روی تلویزیون ال جی آشنا کنیم تا به بتوانید از آن‌ها استفاده کرده و لذت ببرید.

طبقه بندی شده در