این روزها یکی از امکاناتی که اغلب تلویزیون‌های هوشمند دارند، اتصال آنها به لپ تاپ است. برخی از این تلویزیون‌های هوشمند دارای وایرلس داخلی هستند و بدون هیچ سیم یا کابلی می‌توانید این اتصال را انجام دهید. اتصال لپ تاپ به تلویزیون ال ای دی یا ال سی دی در ویندوز کار ساده‌ای است و البته نیازمند صفحه نمایش بزرگ‌تری است. وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با توجه به شرایط تلویزیون و لپ تاپ متفاوت است و شامل روش‌های با کابل و بدون کابل می‌شود.

در ادامه این مطلب از خدمات آنلاین “استاده” ما را دنبال کنید تا با آموزش وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با استفاده از کابل HTMI و بدون کابل و بی‌سیم آشنا شویم. جهت استفاده از خدمات زیر در استاده روی آنها کلیک کنید:

ویدیو اتصال لپ تاپ به تلویزیون

وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون در ویندوز 10

وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون در ویندوز 10

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون در کنار استفاده از کابل Hdmi می‌تواند به‌طور بی‌سیم هم انجام شود. برای این کار در لپ‌ تاپی با ویندوز 10 شما باید با استفاده از Miracast به‌طور بی‌سیم تلویزیون یا پروژکتور را به لپ تاپ متصل کنید. قبل از این کار بهتر است دفترچه راهنمای تجهیزات خود را بررسی کرده تا مطمئن شوید که آیا از Miracast پشتیبانی می‌کند یا خیر.

لیست برنامه های اتصال گوشی به تلویزیون را در این صفحه مشاهده کنید.

زمانی که تلویزیون یا پروژکتور شما از Miracast پشتیبانی نمی‌کند شما می‌توانید از روش استفاده از مبدل Miracast استفاده کنید. این مبدل به پورت hdmi تلویزیون یا پروژکتور متصل می‌شود.  برای اتصال بی‌سیم در ویندوز 10 باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • مطمئن شوید که تلویزیون؛ پروژکتور یا دیگر دستگاه های Miracast به همان شبکه وای فای لپ تاپ شما متصل هستند.
 • دستگاه را تنظیم کنید تا سیگنال Miracast را دریافت کند. البته دقت داشته باشید که این دستورالعمل‌ها در هر دستگاهی متفاوت است.
 • کلید ویندوز و P کیبورد خود را انتخاب کرده و  گزینهConnect to a wireless display  را انتخاب کنید.
 • در این مرحله ویندوز ۱۰؛ دستگاه‌های پشتیبانی شده‌ای که شما می‌توانید به آنها وصل شوید را اسکن کرده و سپس شما می‌توانید بعد از ظاهر شدن آنها، دستگاه خود را انتخاب کنید. (دلیل خرابی تصویر تلویزیون چیست؟)
 • مزایا: حمایت از ویندوز 10 و 8.1، دریافت و ارسال هم‌زمان خوب
 • معایب: حمایت نکردن قطعی از 4K، لگ هنگام بازی

وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون در کنار استفاده از کابل Hdmi می‌تواند به‌طور بی‌سیم هم انجام شود. برای این کار در لپ‌ تاپی با ویندوز 10 شما باید با استفاده از Miracast به‌طور بی‌سیم تلویزیون یا پروژکتور را به لپ تاپ متصل کنید.

وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون در ویندوز 7

وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون در ویندوز 7

برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 7 می‌توان از روش وای فای دایرکت استفاده کرد. وای فای دایرکت به دو دستگاه دستور می‌دهد تا بی هیچ کابلی، مودم، روتر و غیره با یکدیگر در ارتباط باشند. در این روش شما باید از وای فای خود استفاده کنید که نحوه ارتباط مانند ارتباط از طریق بلوتوث است. اتصال لپ تاپ به تلویزیون، اتصال موس، کیبورد، پرینتر و غیره از این طریق انجام می‌شود. سیستم عامل اندروید هم به صورت داخلی از این ویژگی پشتیبانی می‌کند.

دلایل خاموش شدن ناگهانی لپ تاپ به همراه راه حل اینجا بخوانید و راهکارهای آن را انجام

برای این اتصال نیاز است که تلویزیون هوشمند شما هم به دستگاه wifi متصل شود که امروزه اغلب تلویزیون‌های هوشمند جدید این امکان را دارند. یک دستگاه می‌تواند تمام دستگاه‌های سازگار در یک محدوده را شناسایی کند. زمانی که دو دستگاه به هم متصل می شوند، آن ها از طریق Wi-Fi Protected Setup یا WPS متصل می شوند. برای این وصل کردن نیاز است که در قسمت تنظیمات ویندوز 7 تنظیمات وای فای را انتخاب کرده و در لیست به دنبال Wi-Fi Direct باشید. با این روش می‌توانید این بخش را فعال کنید. شما باید Network Name SSID و Passcode را یادداشت کرده و سپس با انتخاب Add وسیله یا تلویزیون را که می‌خواهید متصل کنید.

 • مزایا: سرعت بالا و ارتباط میان چندین دستگاه
 • معایب: نیازمند نزدیک بودن چند دستگاه در یک محدوده

برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 7 می‌توان از روش وای فای دایرکت استفاده کرد. وای فای دایرکت به دو دستگاه این قابلیت را می‌دهد تا بی‌هیچ کابل، مودم، روتر و غیره با یکدیگر در ارتباط باشند.

وصل كردن لپ تاپ به تلويزيون با کابل hdmi

در ارتباط با آموزش وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون یکی از راه‌ها استفاده از کابل hdmi است که راهی راحت و فیزیکی است. این کابل کمک می‌کند تا کیفیت خوبی از صدا و تصویر را همزمان با هم تجربه کنید. این روش در کنار روش‌های دیگر بی‌سیم مورد نیاز است تا بدون تداخل امواج بتوانید از تماشای تصاویر لذت ببرید. این گزینه به خصوص برای برج‌هایی که مشترکین زیادی در استفاده از شبکه وای فای دارد کاربردی است.

تلویزیون صدا دارد ولی تصویر ندارد! دلیل این مشکل چیست؟ اطلاعات کافی را در این صفحه بخوانید.

معمولا از این روش در خانه‌های کوچک استفاده می‌شود زیرا فاصله و مسافت زیاد میان تلویزیون و لپ تاپ هم سبب کم شدن و افت کیفیت تصاویر و صدا خواهد شد. بنابراین انتقال تصویر در فاصله یک متری بهتر از انتقال تصویر با کمک hdmi در فاصله 25 متری با کابل است.

برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با کمک کابل hdmi شما باید ابتدا کابل را به پورت‌های روی تلویزیون و سپس به پورت آن در لپ تاپ وصل کنید. زمانی که این اتصال انجام شد؛ شما باید ورودی یا همان Input تلویزیون خود را بر روی پورت مورد نظر تنظیم کنید. بر روی کنترل تلویزیون‌های هوشمند جدید دکمه‌ای با همین نام Input یا Source وجود دارد که از آن برای اجرای تنظیمات بیشتر می‌توانید استفاده کنید.(آموزش کامل تعمیر کنترل تلویزیون (ال جی، سامسونگ و سونی))

اگر اتصال لپ تاپ به تلویزیون به صورت خودکار انجام نشد می‌توانید در لپ تاپ خود از کلیدهای ویندوز+P استفاده کنید. از قسمتی که می‌بینید باید گزینه Duplicate را انتخاب کنید.

 • مزایا:  وضوح تصویر و صدای بالا به همراه اتصال مطمئن
 • معایب:  محدود بودن فضایی و اندازه و همچنین وابستگی شدید به چینش وسایل

برای اتصال و وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون با کمک کابل hdmi شما باید ابتدا کابل را به پورت‌های روی تلویزیون و سپس به پورت آن در لپ تاپ متصل کنید.  

کابل اتصال لپ تاپ به تلویزیون

کابل HDMI یک کابل مستقیم و مطمئن برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون است. اغلب لپ تاپ‌ها دارای پورت HDMI هستند و از آنها به غیر از اتصال به تلویزیون برای اتصال به درایوهای فلش، چاپگر و دیگر دستگاه‌ها نیز استفاده می‌شود. کابل HDMI دارای بهترین کیفیت تصویر با وضوح بالا و پایین‌ترین میزان تاخیر در داده‌های ورودی است. زمانی که کابل HDMI را به تلویزیون متصل می‌کنید نیاز به هیچ گونه تنظیم یا نصب برنامه بر روی لپ تاپ ندارید.

جمع بندی

 • این روزها یکی از امکاناتی که اغلب تلویزیون‌های هوشمند دارند، اتصال آنها به لپ تاپ است. برخی از این تلویزیون‌های هوشمند دارای وایرلس داخلی هستند  و بدون هیچ سیم یا کابلی می‌توانید این اتصال را انجام دهید.
 • کابل HDMI یک کابل مستقیم و مطمئن برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون است. اغلب لپ تاپ‌ها دارای پورت HDMI هستند و از آنها به غیر از اتصال به تلویزیون برای اتصال به درایوهای فلش، چاپگر و دیگر دستگاه‌ها نیز استفاده می‌شود. 
 • برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون با کمک کابل hdmi شما باید در وهله اول کابل را به پورت‌های روی تلویزیون و سپس به پورت آن در لپ تاپ متصل کنید. زمانی که این اتصال انجام شد؛ شما باید ورودی یا همان Input تلویزیون خود را بر روی پورت مورد نظر تنظیم کنید.
 • برای این کار در لپ‌ تاپی با ویندوز 10 شما باید با استفاده از Miracast به‌طور بی‌سیم تلویزیون یا پروژکتور را به لپ تاپ متصل کنید.
 • برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 7 می‌توان از روش وای فای دایرکت استفاده کرد. وای فای دایرکت به دو دستگاه این قابلیت را خواهد داد تا بدون نیاز به هر نوع کابل، مودم، روتر و غیره با یکدیگر در ارتباط باشند.