این روزها با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ نیز دارای ویژگی‌ها و قابلیت‌های منحصر به فردی از جمله اتصال به شبکه اینترنت و پشتیبانی از نصب برنامه و نرم افزار روی آنها شده‌اند. البته برخی نرم افزارها و شبکه‌های اجتماعی پرکاربرد به صورت پیش‌فرض بر روی تلویزیون‌های هوشمند سری جدید سامسونگ نصب هستند. اما برای برخی دیگر، نیاز به نصب برنامه روی تلویزیون سامسونگ می‌باشد.

علاوه بر نرم افزارهای کاربردی، می‌توان بازی‌های گوناگون را نیز روی تلویزیون سامسونگ نصب نمود و به ویژگی‌ها و امکانات این تلویزیون‌ها افزود. همچنین می‌توان شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، واتساپ یا توییتر، نرم افزارهای مخصوص پخش ویدیو مانند یوتیوب و آپارات، نرم افزارهای مخصوص فیلم، سریال و… را روی تلویزیون سامسونگ خود نصب کرد. اگر شما نیز قصد نصب برنامه را دارید، با ما همراه باشید تا در این محتوا از “استاده” به این سوال اساسی که (چگونه در تلویزیون سامسونگ برنامه نصب کنیم؟) پاسخ دهیم.

جهت آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون روی آن کلیک کنید.

چگونه در تلویزیون سامسونگ برنامه نصب کنیم؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای نصب نرم افزار در تلویزیون سامسونگ استفاده از برنامه فروشگاه سامسونگ (Samsung store) است که بر روی همه‌‌ی تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ وجود دارد. برای استفاده از این برنامه باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

چگونگی اتصال گوشی سامسونگ به تلویزیون را در “استاده مگ” بخوانید.

مراحل نصب برنامه روی تلویزیون سامسونگ

 1. اولین قدم، ساخت حساب کاربری آن است. برای این کار به کمک کنترل تلویزیون، مرورگر موجود در تلویزیون سامسونگ را باز کرده و سایت رسمی سامسونگ را جست‌وجو نمایید.
 2. بعد از ورود به سایت رسمی سامسونگ، در بالای این صفحه گزینه ثبت‌نام (Sign up) را انتخاب کنید.
 3. حال صفحه‌ای شامل نام کاربری، ایمیل، رمز ورود و… باز می‌شود. پس از پر کردن این بخش‌ها گزینه ادامه (Next) را بفشارید.
 4. پس از نهایی کردن این اطلاعات، ایمیلی حاوی لینک تأییدیه ثبت‌نام به آدرس ایمیلی که در مرحله قبلی وارد کردید، ارسال می‌شود که با کلیک روی این لینک احراز هویت شما کامل و حساب کاربری سامسونگ شما ساخته شده است.
 5. اکنون برنامه فروشگاه سامسونگ را در تلویزیون هوشمند خود پیدا کرده و آن را اجرا نمایید.
 6. پس از ورود به برنامه سامسونگ استور، در قسمت منوی آن، گزینه‌ی برنامه‌ها (Apps) را به وسیله کنترل تلویزیون انتخاب کنید.
 7. پس از انتخاب این گزینه، صفحه‌ای با عنوان برنامه‌های من (My apps) گشوده می‌شود. در این صفحه دسته‌بندی‌های مختلف برنامه‌های موجود در سامسونگ استور را می‌توانید ببینید. علاوه بر این امکان جست‌وجوی نام نرم افزار دلخواه شما در این برنامه نیز وجود دارد.
 8. در میان گروه‌های گوناگون برنامه، به دنبال نرم افزار مورد نظر خود بگردید. پس از انتخاب برنامه دلخواه، صفحه‌ای شامل اطلاعات نصب نرم افزار در تلویزیون سامسونگ و نحوه عملکرد این برنامه نمایش داده می‌شود.
 9. پس از مطالعه اطلاعات مربوط به نصب و ویژگی‌های برنامه مورد نظر، می‌توانید گزینه‌‌ی نصب (Install) را انتخاب کنید تا نصب برنامه روی تلویزیون سامسونگ انجام شود.
 10. بعد از تمام شدن مراحل دانلود و نصب نرم افزار در تلویزیون سامسونگ، پنجره‌ای با پیام (آیا مایل به باز کردن این برنامه هستید یا خیر؟) نمایش داده می‌شود. اگر تمایلی به باز کردن برنامه در این زمان ندارید، می‌توانید از این پنجره خارج شوید.
 11. حال می‌توانید در قسمت برنامه‌های من (My apps) ، برنامه نصب شده خود را اجرا کرده و از آن لذت ببرید.
چگونه در تلویزیون سامسونگ برنامه نصب کنیم

نصب برنامه و بازی روی تلویزیون سامسونگ

علاوه بر نصب برنامه روی تلویزیون سامسونگ، می‌توانید بازی‌های گوناگون و مهیج را نیز روی آن نصب و اجرا نمایید و از ویژگی‌های این تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ حداکثر استفاده را ببرید. لیست برنامه‌های اتصال گوشی به تلویزیون را بخوانید.

مراحل نصب بازی و برنامه

 1. برای این کار ابتدا تلویزیون سامسونگ را به اینترنت متصل نمایید.
 2. بعد از اتصال به اینترنت با فشردن دکمه Power تلویزیون سامسونگ، منوی اصلی گشوده می‌شود. در این منو باید گزینه Smart Hub را انتخاب نمایید.
 3. سپس در این صفحه عبارت برنامه‌ها (Apps) را پیدا کرده و به کمک کنترل تلویزیون آن را انتخاب کنید. با انتخاب Apps، منوی جدیدی پیش روی شما باز خواهد شد.
 4. در منوی Apps باید به دنبال گزینه‌ی برنامه‌های سامسونگ (Samsung Apps) بگردید.
 5. تمامی برنامه‌های موجود روی تلویزیون سامسونگ شما در این قسمت قابل مشاهده هستند. با انتخاب آیکون به شکل دسته کنسول بازی، می‌توانید بازی‌های موجود را ببینید. سپس با انتخاب بازی مورد نظر و زدن دکمه Enter، بازی دلخواه خود را روی تلویزیون سامسونگ اجرا نمایید.
 6. اگر در مقابل بازی مورد نظر شما عبارت رایگان (Free) نوشته نشده باشد، از قسمت Smart Hub گزینه‌ای به نام On Screen را پیدا کرده و باز کنید.
 7. پس از انجام این کار گزینه‌ای برای دانلود بازی فعال می‌شود که با زدن دکمه Enter دانلود آغاز می‌گردد.
 8. بعد از اتمام دانلود بازی با انجام مراحل نصب آن، می‌توانید این بازی را اجرا کرده یا در صورت عدم تمایل با انتخاب گزینه Close آن را بسته و بعدا اجرا نمایید.
نصب برنامه و بازی روی تلویزیون سامسونگ

مطلب نهایی

نصب برنامه روی تلویزیون سامسونگ و همچنین نصب بازی در آن امکان دارد در برخی از مدل‌های تلویزیون سامسونگ با روش مطرح شده در این مطلب اندکی متفاوت باشد؛ اما کلیات مراحل نصب نرم افزار در تلویزیون سامسونگ به همین شیوه بوده و تنها ممکن است نام گزینه‌ها در منوی مدل‌های مختلف تلویزیون سامسونگ با هم کمی تفاوت داشته باشند. بنابراین، توصیه می‌گردد برای بهره‌مندی از خدمات نصب برنامه روی تلویزیون سامسونگ با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در