از گوشی هوشمند خود می‌توانید همچنین برای اتصال به تلویزیون و تبدیل گوشی به کنترل استفاده کنید. درواقع تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون از چند روش امکان پذیر می‌شود که در ادامه این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به بررسی آنها می‌پردازیم. با ما همراه شوید.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون

تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون با استفاده از چند برنامه انجام می‌گیرد. اما در حالت کلی به سه روش و با استفاده از برنامه‌هایی که در ادامه ذکر شده‌اند، انجام می‌شود: نحوه اتصال گوشی به تلویزیون( با کابل و بدون کابل) را در “استاده” بخوانید.

اتصال از طریق مادون قرمز

یکی از برنامه‌هایی که به تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون کمک می‌کند؛ AnyMote Smart Remote است. این نرم افزار نوعی کنترل از راه دور است که قادر است به هر چیزی همچون تلویزیون، ست تاپ باکس، پخش کننده DVD و BluRay، VCR، آمپلی فایر، Air Conditioner، گیرنده AV، سوئیچر، دوربین DSLR و غیره که دستورات مادون قرمز را دریافت می‌کنند، دستور بدهد.

نحوه فعال سازی زیرنویس تلویزیون سامسونگ و مشکل برعکس بودن آن را در این صفحه مطالعه کنید.

این برنامه از برترین برنامه‌های تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون به شمار می‌رود که با مادون قرمز کار می‌کند. به‌وسیله این نرم افزار می‌توانید انواع گیرنده دیجیتال، تلویزیون و غیره را کنترل کنید.

درواقع این برنامه می‌تواند از دستگاه‌های دیجیتالی و گوشی‌های هوشمند که مجهز به مادون قرمز می‌باشند حمایت کند. پس پیشنهاد می‌کنیم اگر گوشی شما هم از مادون قرمز پشتیبانی می‌کند، این روش بهترین انتخاب است. چگونه گوشی سامسونگ را به تلویزیون وصل کنیم؟

اتصال از طریق وای فای به صورت غیر مستقیم

برای آنکه به کمک وای فای و به‌طور غیر مستقیم گوشی خود را به کنترل تلویزیون تبدیل کنید، موارد زیر الزامی است:

 • گوشی دوم یا یک مودم.
 • تلویزیون دارای وای فای و یا وای فای دایرکت باشد.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ال جی را در “استاده” بخوانید.

در واقع این برنامه در شبکه محلی شما کار می‌کند. اگر مودم ندارید، با داشتن یک گوشی دیگر می‌توانید همین پروسه را انجام دهید. در این صورت از گوشی دوم به عنوان یک مودم استفاده کنید. در این حالت شما باید هات اسپات گوشی دوم را فعال کنید. سپس وای فای گوشی اول و وای فای تلویزیون را فعال کنید و آن را به هات اسپات گوشی دوم وصل کنید.

مراحل اتصال به صورت غیرمستقیم

برای این مورد قادر هستید از نرم افزار AnyMote Smart Remote کمک بگیرید. اما این اختلاف وجود دارد که در این صورت با استفاده از وای فای اقدام به اتصال گوشی خود کرده‌اید.

 • شما باید برای شروع این برنامه را از گوگل پلی دانلود و نصب کنید.
 • سپس باید گوشی و تلویزیون شما به یک مودم مشترک متصل شود.
 • دقت داشته باشید که با استفاده از این راه اینترنت شما حجم مصرفی را اختصاص نمی‌دهد.
 • شما حتی می‌توانید گوشی و تلویزیون را به یک مودم بدون شارژ وصل کنید و دریابید که در اجرای برنامه مشکلی نخواهید داشت.
 • از یک مودم برای تلویزیون و مودم استفاده کنید.
 • نرم افزار را باز کرده و نام تلویزیون را جستجو کنید. آن را انتخاب کنید تا گوشی شما مثل یک کنترل کار کند. چگونه گوشی را به تلویزیون سونی وصل کنیم؟
تبدیل گوشی به کنترل از راه دور

اتصال از طریق وای فای به صورت مستقیم

همانطور که در روش قبل اشاره شد، تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون از طریق یک وسیله دیگر مانند مودم یا گوشی دوم صورت می‌گرفت. به همین دلیل هم به این روش، غیر مستقیم گفته شد. اما در روش مستقیم شما نیازی به این کار ندارید. می‌توانید بدون مودم یا گوشی دوم، گوشی را به تلویزیون وصل کنید.

نحوه اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون را در این صفحه از استاده بخوانید.

مراحل اتصال به صورت مستقیم

در این روش نکته مهم آن است که تلویزیون شما باید از WiFi و WiFi Direct پشتیبانی کند. درواقع یک نرم افزار ریموت کنترل باشد که قابلیت اتصال مستقیم به وای فای دایرکت را داشته باشد. معمولا نرم افزارهایی که توسط خود کمپانی سازنده تلویزیون‌ها ارائه می‌شوند، می‌توانند این کار را انجام دهند.

بعد از آنکه نرم افزار مرتبط با هر کدام از تلویزیون‌ها را دانلود کردید؛ شما باید وای فای و وای فای دایرکت تلویزیون را روشن کنید. در این زمینه نیاز به مودم هم ندارید. سپس وای فای گوشی را روشن کنید و به وای فای دایرکت تلویزیون وصل شوید. اکنون تمام قابلیت‌های یک کنترل را می‌توانید با استفاده از یک گوشی اعمال کنید.

نرم افزار تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سامسونگ

 • برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون‌های سونی: Video & TV SideView : Remote
 • تبدیل موبایل به کنترل تلویزیون سامسونگ:  Remote for Samsung TV
 • نرم افزار تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون پاناسونیک: Remote for Panasonic TV
 • برنامه تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی: Remote for LG TV

تبدیل گوشی سامسونگ به کنترل تلویزیون

در برندهای متنوع به غیر از شیائومی، کمی کار تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون سخت است. برای این منظور شما به یک برنامه نیاز دارید. این برنامه برای گوشی سامسونگ و دیگر برندها از طریق وای فای یا بلوتوث اتصال گوشی و تلویزیون را برقرار می‌کند. یکی از گزینه‌های پیشنهادی برای گوشی‌های اندرویدی مانند سامسونگ، برنامه Android Tv Remote Control است که می‌توان آن را به بدون پرداخت هزینه از گوگل پلی دانلود کرد. بعد از دانلود و نصب برنامه شما باید گوشی و تلویزیون را به یک وای فای مشترک وصل کنید یا از هات اسپات گوشی سوم کمک بگیرید.

در پایان:

این روزها تلفن‌های همراه فقط برای برقراری یک تماس یا حتی استفاده در شبکه‌های اجتماعی استفاده نمی‌شوند. شما امروزه با استفاده از یک گوشی موبایل هوشمند می‌توانید محل مورد نظر خود را پیدا کرده یا غذای مورد علاقه خود را ثبت سفارش کنید. گاهی اوقات گوشی شما می‌تواند در هنگام انتظار برای چیزی سرگرمتان کند و یا برای شما یک تاکسی بگیرد. با پیشرفت هر روز تکنولوژی، می‌توان از دستگاه‌های کوچک‌تر برای کنترل دستگاه‌های بزرگ‌تر مانند انواع تلویزیون استفاده کرد و تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون را انجام داد.