اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به‌علت محبوبیت شرکت هواوی در ایران، کاربر و طرفدار این گوشی هستند و از این گوشی استفاده می‌کند، و اکنون با مشکلاتی در موبایل خود مواجه شده‌اید، در ادامه با توضیحات استاده درباره تعمیرات گوشی هواوی همراه باشید. جهت اقدام برای تعمیرات موبایل هواوی می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده تماس بگیرید.

هزینه تعمیر موبایل هواوی

خدمتقیمت به تومان
تعمیرات گوشی هواوی115.000 تا 6.800.000

در تعمیرات موبایل، به علت گستردگی در ایرادات فنی و همچنین تفاوت در مدل گوشی هواوی، طیف وسیعی از هزینه ها پرداخت می‌شود.‌ هرچه مشکل بیشتر سخت افزاری باشد، قاعدتا هزینه آن بیشتر است

هزینه تعمیر موبایل هواوی

قبل از هرچیز، چند نکته را درباره تعمیر گوشی هواوی رعایت کنید:

 • خودتان حتی‌المقدور تعمیر نکنید. ممکن است به گوشی آسیب برسانید. بهتر این است که به نمایندگی تعمیرات موبایل هواوی مراجعه کنید و از تعمیرکاران معرفی شده در استاده کمک بگیرید.
 • از اطلاعات محرمانه خود بک‌آپ گرفته و آن‌هارا پاک کنید.
 • توجه به هزینه و زمان تعمیر بسیار مهم است.
 • لیستی از ایرادات موبایل خود تهیه کنید و به تعمیرکار آن ارائه دهید.

هزینه تعمیر دکمه پاور گوشی هواوی

یکی از پرکاربردترین قسمت‌های تلفن همراه، دکمه پاور است و خرابی آن، عملا به معنی بی‌مصرف شدن گوشی می‌باشد. در برخی از انواع موبایل مانند گوشی هواوی، بیشتر شاهد خرابی دکمه پاور هستیم. انواع مشکلات دکمه پاور عبارتند از: سفت شدن و عمل نکردن درست دکمه پاور، گیر کردن آن و… . تعمیر دکمه پاور گوشی هواوی، به علت پیچیده نبودن، معمولا هزینه زیادی ندارد ولی به نوع و مدل گوشی هواوی نیز وابسته است.

هزینه تعمیر ال سی دی گوشی هواوی

خدمتقیمت به تومان
تعمیر ال سی دی هواوی 1.450.000

یکی از خطرات احتمالی برای صفحه تاچ گوشی، همیشه خطر ضربه خوردن آن بوده است. به علت ضربه‌ای که به ال‌ سی دی موبایل وارد شده، ممکن است مجبور به تقبل هزینه های متفاوتی برای تعمیر و یا تعویض آن شوید.

عوامل موثر در هزینه تعمیر ال سی دی هواوی:

 • نوع گوشی هواوی
 • مرکز تعمیرات موبایل هواوی
 • ضمانت و گارانتی
 • تقلبی یا اصل بودن قطعات

خدمات تعمیرات گوشی هواوی

برخی خدمات تعمیرات تخصصی هواوی عبارتند از :

 • تعویض هارد موبایل

به‌علت حساس بودن هارد در گوشی‌ها، نیاز به تعمیر و تعویض توسط متخصص و کارشناس دارد. برای خرابی‌های هارد موبایل، دو حالت وجود دارد. ممکن است مشکل با تعمیر هارد رفع شود و یا ممکن است هارد کاملا سوخته باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

 • تعمیر مموری کارت
 • تعویض یا تعمیر میکروفون و اسپیکر گوشی
خدمات تعمیرات گوشی هواوی

یکی از علل اصلی مشکل صدا در تلفن همراه، خراب بودن و ایراد داشتن میکروفون و اسپیکر گوشی می‌باشد. به‌هنگام مشکل در عملکرد میکروفون، می‌توان تشخیص داد که امکان دارد اتصال میکروفون با برد قطع شده است.

 • تعمیر آی‌سی سوخته
 • تعمیر بلوتوث گوشی

تعمیر باتری گوشی هواوی

هرچه بیشتر گوشی استفاده شود، باتری‌های لیتیمی کوچکی که در آن‌ها به‌کار برده می‌شوند، بیشتر فرسوده می‌شوند و درنهایت باید تعمیر یا تعویض شوند. از علل معیوب شدن باتری گوشی هواوی، می‌توان به نفوذ کردن رطوبت بیش از حد به آن، شارژ کردن مداوم گوشی و یا استفاده از شارژر های تقلبی می‌باشد.

اما چند نکته برای جلوگیری از خراب شدن باتری موبایل هواوی:

 1. اجازه ندهید شارژ گوشی شما به صفر درصد برسد.
 2. بهتر است گوشی 100درصد شارژ نشود.
 3. هنگامی که تلفن همراه شما در حال شارژ شدن است از آن استفاده نکنید.

بهترین و مناسب‌ترین روش برای تعویض و یا تعمیر باتری گوشی، سپردن این‌کار به افراد متخصص آن است.

همچنین نکته قابل توجه دیگر این است که اگر باتری گوشی متورم بود نیز، نباید اصلا خودتان آن را تعویض نمایید. اگر باتری موبایل دیگر قابل تعمیر نبود و نیاز به تعویض داشت، باید دقت کنید که باتری تعویضی اوریجینال و مناسب قدرت تلفن همراه هواوی باشد.

تعمیر شارژر موبایل هواوی

زمانی که شارژر به گوشی همراه متصل شود و علامت شارژ روی گوشی پدیدار گردد، متوجه سالم بودن شارژر می‌شویم. اما گاهی گوشی شارژ نمی‌شود و یا اتصالی پیدا کرده و قطع و وصل می‌شود و بنابراین شارژر نیاز به تعمیر دارد. اما احتمال دیگری که وجود دارد این است که مشکل از مدار شارژ موبایل باشد. در ابتدا از سالم بودن تلفن همراه مطمئن شوید سپس برای تعمیر شارژر اقدام نمایید.

شارژر دارای دو قسمت کابل و اداپتور می‌باشد. معمولا مشکلات شارژر ناشی از اتصالی قسمت کابل هستند. به هرصورت باید متخصص تشخیص دهد که مشکل از کدام یک می‌باشد سپس به تعمیر و یا تعویض آن بپردازد.

تعمیرات هارد گوشی هواوی

همانطور که می‌دانید، هارد (ROM) در تلفن همراه هواوی نقش بسیار مهمی را دارا است و تمام اطلاعات بلند مدت شما درون آن قرار دارد. بنابراین به‌ هنگام خرابی، تعمیر آن باید به درستی انجام شود.

علائم خراب بودن هارد موبایل هواوی:

 • کند عمل کردن تلفن همراه
 • هنگ کردن موبایل و restart شدن ممتد
 • خاموش شدن خود به خودی گوشی
 • برگشت به حالت تنظیمات کارخانه به هنگام اپدیت شدن گوشی

اگر حداقل یکی از این علائم در تلفن همراه هواوی مشاهده شد، باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که مشکل از هارد می‌باشد. بدین گونه که گوشی خود را در حالت شارژ کامل به رایانه متصل کنید. اگر موبایل توسط لپ‌تاپ یا کامپیوتر شما شناسایی شد و پیام found new hardware را مشاهده کرديد، احتمال خراب بودن هارد موبایل شما زیاد می‌باشد. تعمیر هارد گوشی هواوی g630 توسط متخصصان استاده انجام می‌شود.

اما موضوع مهم و قابل توجه، این است که امروزه تعمیر هارد با توجه به پيشرفت‌ها راحت‌تر شده است و در بسیاری از موارد اصلا نیازی به تعویض برد نمی‌باشد. به هرصورت، بهتر است برای تعمیر و یا تعویض هارد گوشی خود، از متخصصان این کار در مرکز تعمیرات گوشی هواوی کمک بگیرید.

تعمیر برد گوشی هواوی

تعمیر برد گوشی هواوی

درواقع اصلی‌ترین بخش و قسمت گوشی، برد یا مادربرد یا برد اصلی می‌باشد. همه قطعات یک تلفن همراه از طریق برد بهم وصل می‌شوند پس بسیار بخش حساسی است.

برخی علائم خرابی برد هواوی:

 • خالی شدن سریع باتری و داغ شدن تلفن همراه
 • عمل نکردن درست ناگهانی دوربین های موبایل
 • مشکل و خرابی در قسمت وای‌فای گوشی
 • ایرادات و مشکلاتی در خصوص صدا

اگر این موارد مشاهده شدند، احتمال خرابی و ایراد پیدا کردن برد زیاد می‌باشد. اما خبر خوب این که امروزه در بسیاری از موارد و مشکلات گوشی، نیازی به تعویض برد نیست و متخصصین می‌توانند آن را تعمیر نمایند.

در ادامه به برخی قطعات مورد بررسی در تعمیر برد موبایل اشاره خواهیم کرد:

 1. ترانزیستور
 2. سیم پیچ
 3. دیود
 4. مقاومت
 5. خازن

طبقه بندی شده در