تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی (بیمارستان، هتل و خشکشویی)

تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی

در این صفحه از استاده قصد داریم به معرفی خدمات تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی بیمارستان، تعمیر لباسشویی صنعتی هتل و همچنین تعمیر لباسشویی صنعتی خشکشویی و مراکز درمانی بپردازیم. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا ضمن آشنایی با خرابی‌های رایج ماشین لباسشویی صنعتی، از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی و لوازم برقی صنعتی نیز بهره‌مند شوید.

ماشین لباسشویی صنعتی یکی از پرکاربردترین ابزارآلات مورد استفاده در مراکز مختلف از جمله بیمارستان‌ها، هتل، پادگان و خشکشویی می‌باشد که در شستشوی تعداد زیادی از البسه نقش دارد. ممکن است به دلیل استفاده مداوم از این نوع لباسشویی و حجم بالای کار آن، عملکرد دستگاه با مشکلات متعددی مواجه شود که در این شرایط، استفاده از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی توسط نمایندگی معتبر لازم می‌گردد.

تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی در محل

تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی در محل

ماشین لباسشویی مورد استفاده در مراکزی چون خشکشویی، بیمارستان و هتل از جمله دستگاه‌های صنعتی پرکاربردی به شمار می‌رود که کوچک‌ترین خرابی و مشکل در عملکرد قطعات داخلی آن، کارکرد دستگاه را با اختلال مواجه می‌کند. وجه تمایز لباسشویی صنعتی با دستگاه لباسشویی عادی در این است که دستگاه صنعتی سیستم هوشمند و ویژه‌ای به منظور شستشوی بی وقفه لباس‌ها دارد و می‌تواند عمل ضدعفونی کردن لباس‌ها و آبگیری‌ آنها را ضمن مصرف کمتر آب و مواد شوینده به ثمر برساند.

 تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی به دلیل فناوری و تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن از جمله خدمات فنی و پیچیده‌ای است که مستلزم دانش و مهارت بالا می‌باشد. به همین منظور توصیه می‌شود به هیچ وجه تعمیرات ماشین لباسشویی صنعتی خود را به مراکز نامعتبر نسپارید و تنها پس از مشورت با کارشناسان خبره و متخصص در این زمینه نسبت به تعمیرات این دستگاه برقی اقدام نمایید.

شما می‌توانید با تماس و ثبت درخواست خود در مجموعه استاده از خدمات تعمیر در محل این مجموعه بهره‌مند شوید. کارشناسان مربوطه پس از حضور در محل، دستگاه را به دقت بررسی و عیب یابی نموده و پس از شرح مشکل رخ داده برای شما، در صورت درخواست عملیات تعمیرات، تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی در محل را با هزینه‌ای مقرون به صرفه و ضمن استفاده از قطعات اورجینال آغاز می‌کنند.

عیب یابی ماشین لباسشویی صنعتی(همراه رفع مشکل)

از آنجایی که میزان کار ماشین لباسشویی صنعتی و حجم لباس‌های قابل شستشو در دستگاه بسیار زیاد است، احتمال خرابی لباسشویی نیز در طول مدت کارکرد آن افزایش می‌یابد. برخی از مهم‌ترین خرابی‌های رخ داده برای لباسشویی صنعتی به شرح زیر است:

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و عدم آبگیری

یکی از مهم‌ترین علل رخداد این مشکل، خرابی شیربرقی لباسشویی می‌باشد. در سایر موارد، خرابی اتصالات برقی قطعاتی چون هیدرواستات و میکروسوئیچ دستگاه نیز در بروز این مشکل دخیل هستند.

عیب یابی ماشین لباسشویی صنعتی

انجام نشدن عملیات پس از آبگیری

در ابتدا لازم است از عدم قطعی اتصالات هیدرواستات و خراب نبودن آن مطمئن شوید. در صورتی که هیدرواستات دچار خرابی شده باشد و اتصالات آن با موتور تایمر از بین رفته باشد، عملیات پس از آبگیری در لباسشویی انجام نخواهد شد. همچنین، توصیه می‌گردد به منظور بررسی دقیق مشکل از سالم بودن اتصالات سیم پیچ موتور تایمر نیز اطمینان حاصل نمایید. در صورت آگاهی نداشتن از نحوه انجام کار، با تعمیرکار لباسشویی صنعتی مشورت نمایید.

عدم کارکرد موتور شستشو

از اصلی‌ترین دلایل بروز این مشکل، خرابی موتور، خازن و یا یاتاقان است. توصیه می‌شود در صورت خرابی هر یک از قطعات فوق به صورت خودسرانه نسبت به عیب یابی دستگاه اقدام نکنید؛ چرا که خرابی بیشتر موتور و یاتاقان می‌تواند منجر به بروز خرابی کل دستگاه شود و لباسشویی صنعتی را به کل از کار بیندازد.

عدم تخلیه آب کثیف پس از شستشو

از مهم‌ترین علل تخلیه نشدن آب کثیف لباسشویی صنعتی، گرفتگی یا انسداد لوله‌ها و پمپ تخلیه می‌باشد. در این شرایط لازم است پمپ تخلیه رسوب زدایی یا رفع گرفتگی شود تا مسیر تخلیه آب ماشین لباسشویی باز شود. در این حالت، بهره‌مندی از دانش فنی و مهارت یک تعمیرکار لباسشویی صنعتی در این زمینه موثر خواهد بود.

حرکت لباسشویی در حین شستشو

در صورتی که لباسشویی به درستی در محل قرارگیری خود نصب نشده باشد و یا تراز نباشد، در حین شستشوی لباس‌ها حرکت می‌کند و ثابت نمی‌ماند. خرابی تسمه‌ها و فنرهای دیگ لباسشویی و همچنین محکم نبودن بست‌های دستگاه از دیگر علل حرکت لباسشویی در هنگام کارکرد می‌باشد. توصیه می‌شود به منظور جلوگیری از بروز این مشکل از پایه‌های مخصوص لباسشویی برای فیکس کردن دستگاه استفاده نمایید.

تولید صدای زیاد توسط لباسشویی

وجود شکستگی در قطعات داخلی و خراب شدن یاتاقان دستگاه از علل بروز صدای زیاد لباسشویی می‌باشد. همچنین، اگر لاستیک قرار گرفته در اطراف درب لباسشویی و تسمه‌های دستگاه دچار خرابی شده باشند، صدای بلند و گوش خراشی از دستگاه تولید خواهد شد.

حل نشدن پودر لباسشویی

انسداد، کثیفی یا خرابی فیلتر و جاپودری لباسشویی از مهم‌ترین دلایل حل نشدن پودر می‌باشند. در این راستا به منظور رفع مشکل به وجود آمده لازم است فیلتر لباسشویی رفع گرفتگی شود. گاهی نیز ممکن است استفاده بیش از اندازه از پودر و یا مصرف پودر نامناسب برای دستگاه باعث بروز این مشکل شود.

توصیه می‌شود همواره از پودرهای استاندارد و مرغوبی که مناسب کار دستگاه باشند، استفاده نمایید و تا حد امکان پودرهای دستی را در داخل دستگاه نریزید.

خاموشی یا توقف عملکرد لباسشویی در حین شستشو

مهم‌ترین دلایل خاموشی لباسشویی در حین کارکرد و شستشوی لباس‌ها عبارتند از: نوسانات برق، خرابی موتور لباسشویی، اختلالات تایمر و شیربرقی و همچنین خراب شدن میکروسوئیچ و قفل درب دستگاه

عدم تمیزی لباس‌ها

یکی از مهم‌ترین دلایل شستشوی نامناسب لباس‌ها در لباسشویی صنعتی، پر کردن بیش از حد لباس در دستگاه و تا حد بالاتر از ظرفیت آن است. ظرفیت استاندارد لباسشویی‌های صنعتی از 20 تا 150 کیلوگرم می‌باشد که تحمیل فشار و بار اضافه بر آن، عملکرد دستگاه را با مشکل مواجه می‌کند. همچنین، در صورتی که برنامه شستشو به درستی تنظیم نشود و یا از پودر مناسب دستگاه استفاده نگردد، امکان این مشکل وجود دارد. کثیف بودن مخزن داخلی لباسشویی صنعتی نیز از دیگر دلایلی است که باعث می‌شود لباس‌ها به خوبی شسته نشوند.

 توصیه می‌شود به صورت دوره‌ای نسبت به پاکسازی مخرن داخلی لباسشویی اقدام کنید و پس از هربار استفاده از لباسشویی و بعد از اتمام عملیات شستشوی آن، درب دستگاه را باز بگذارید تا رطوبت باقی مانده در مخزن به مرور زمان خشک شود و بستری برای رشد میکروب‌ها و میکروارگانیسم‌های آلوده ایجاد نگردد.

اتصال برق در بدنه دستگاه

خرابی سیم‌های اتصال دستگاه و وجود اتصال برق در یکی از اجزا و قطعات داخلی لباسشویی صنعتی باعث اتصال برق بدنه دستگاه شده و می‌تواند باعث سوختن آن شود.

در نهایت توصیه می‌گردد به منظور تعمیر ماشین لباسشویی صنعتی به صورت خودسرانه اقدام نکنید و تعمیرات آن را به مجموعه‌ای معتبر بسپارید. به منظور اقدام برای تعمیرات ماشین لباسشویی صنعتی در استاده می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *