پتانسیل پنهان کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی

نقش کتابخانه در دکوراسیون داخلی

همانطور که می دانیم امروزه بسیاری از افراد با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از گوشی های هوشمند و یا اپلیکشین های کتابخوانی، از خواندن کتاب فاصله گرفتند و ترجیح می دهند که به صورت مدرن تری به مطالعه کتاب بپردازند.

اما برای جلوگیری از این امر و ترویج خواندن کتاب و لذت برن از لمس کتاب حین خواندن آن پیشنهاد می کنیم بخشی از فضای خانه و یا محل کار خود را به کتابخانه اختصاص دهید و طوری آن را طراحی کنید که افراد با دیدن آن به کتاب خواندن تشویق شوند.

در ادامه برای خلق یک دکوراسیون داخلی متفاوت و مدرن به وسیله کتابخانه به چند راهکار اشاره خواهیم کرد.

ساخت کتابخانه در راهرو

اگر منزل شما دارای راهرویی در ابعاد مناسب می باشد می توانید دیوار های راهرو را به کتابخانه و یا قفسه های کتاب تبدیل کنید و از یک کتابخانه مدرن در منزل خود لت ببرید.

نکته ای که باید به آن دقت کرد این است که اگر راهروی شما از ابعاد کوچکی برخوردار می باشد می توانید قفسه های کتاب را داخل دیوار بسازید تا به راحتی بتوان رفت و آمد کرد. شما می توانید با نورپردازی های زیبا کتابخانه خود را متفاوت تر کنید.

ساخت کتابخانه در اشکال مختلف

شما می توانید بر اساس نوع و سبک علاقمندی های خود کتابخانه ای به سبک خود داشته باشید. به عنوان مثال اشکال هندسی و یا هر نوع طرح خاصی را که علاقه مند می باشید به نجاری ها و یا شرکت هایی که از خدمات قبول سفارش برخوردار می باشند سفارش دهید و از طرح دلخواه خود لذت ببرید.

ساخت کتابخانه بر دیوار بالای میز کار

اگر شما دارای یک اتاق کار کوچک هستید می توانیددیوار بالای میز کار خود را به کتابخانه تبدیل کنید. شما می توانید قفسه های کتاب را تا سقف ادامه دهید و زیبایی کتابخانه خودرا چندین برابر کنید.

برای دسترسی راحت به کتاب های بالاتر می توانید از چهارپایه و یا نردبان استفاده کنید.

ساخت کتابخانه به وسیله شلف

اگر محیط اداری و یا منزل شما بزرگ می باشد و می خواهید با صرف هزینه مناسب یک کتابخانه زیبا داشته باشید می توانید با استفاده از شلف های بند و یا قفسه های بلند و پایه دار این کار را انجام دهید. شلف و یا قفسه پایه دار را در بخش خلوت منزل و یا محل کار خود قرار دهید و کتاب های خود را در آن بچینید و با یک صندلی راحت محیط را زیبا تر سازید.

ساخت کتابخانه در اتاق خواب

اگر نمی خواهید کتاب های شما در معرض دید همه باشد و یا جایی برای کتاب های خود پیدا نمی کنید می توانید قسمتی از اتاق خواب خود را با قفسه هایی زیبا و رنگبندی مناسب با دکوراسیون اتاق خواب به کتابخانه تبدیل کنید و شب ها با خواندن یک کتاب زیبا خوابی لت بخش اشته باشید.

ساخت کتابخانه زیر پله ها

این سبک از ساخت کتابخانه در بین افراد جوان و برای دکوراسیون خانه نقلی بسیار پرطرفدار می‌باشد؛ شما می توانید قسمت زیر پله ها را به یک کتابخانه مدرن تبدیل کنید و نظر افراد را به آن جلب نمایید.

ساخت کتابخانه در آشپزخانه!

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که عاشق آشپزی می باشید می توانید جزیره آشپزخانه خود را به کتابخانه ای زیبا تبدیل کنید. این نوع کتابخانه بسیار هوشمندانه و ناب می باشد.

چند نکته هوشمندانه در طراحی کتابخانه:

همیشه لزومی ندارد که قفسه های کتابخانه را پر از کتاب های مختلف کرد، سعی کنید اگر در یک قفسه پنج کتاب می گذارید و فضای قفسه پر می شود در قفسه کناری آن از یک کتاب استفاده کنید و یا حتی آن را خالی بگذارید. شلوغ بودن کتابخانه باعث ناآرامی و دوری از آن می شود.

همچنین شما می توانید برای زیبا تر شدن کتابخانه خود از گلدان های زیبا بهره بگیرید و یا با استفاده از گل های طبیعی می تواند حس طراوت و زنده بودن را القا نماید. به طور مثال اگر دیوار اطراف کتابخانه شما از نوع رنگ و نقاشی ساختمان می باشد می توانید با استفاده از گلدان و یا گل های طبیعی و حتی مجسمه های مدرن و ساده در قفسه های کتابخانه، به آن زینت بخشید.

استفاده از ترکیب رنگی مناسب و ایجاد هارمونی بین کتابخانه و سایر دکوراسیون داخلی منزل و یا محیط کار می تواند تاثیر به سزایی در زیبا تر شدن دکوراسیون شما بگذارد. به طور مثال می توانید از انواع کاغذ دیواری مناسب با اشکال کتابخانه خود استفاده کنید و آن را متفاوت کنید.

 لازم به ذکر می باشد که شما می توانید برای دکوراسیون اداری خود از کاغذ دیواری اداری در طرح ها و رنگ های مناسب با سبک و سلیقه کاری خود انتخاب نمایید.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. حمید گفت:

  کسی رو میشناسید کتابخونه زیر پله ای بسازه؟

 2. حسین گفت:

  اول بایدکتاب خون بشن ملت

 3. سعیدی گفت:

  متاسفانه بعضی ها یک کتابم ندارن

 4. ناشناس گفت:

  من همیشه دلم می خواست کتابخونه داشته باشم با کلی کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.