بیش از 50 نمونه کار درب آکوستیک چرمی لمسه کاری شده ضد صدا

درب آکوستیک

درب آکوستیک چرمی یکی از پر استفاده‌ترین عایق‌های ضد صدا است که می‌توانیم از آن برای آکوستیک کردن درب و بهتر کردن فضا دکوراسیون داخلی استفاده کنیم. درب آکوستیک چرمی ضد صدا بر اساس استفاده از نوع چرم، سوزن گل میخ، لمسه کاری و… قیمت‌های متفاوتی دارد.

یکی از مهمترین موارد که در زمان ساخت درب آکوستیک چرمی ضد صدا باید در نظر بگیرید، ضمانت چرم و لمسه کاری درب است.

این مهم است که هیچ صدایی از اتاق شما خارج نشود و مهمتر از آن این است که هیچ صدایی هم وارد اتاق نشود. برای مدیران بسیار مهم است که در اتاق خود بدون هیچ سرو صدایی تمرکز کنند و هیچ صدایی حواس آن ها را پرت نکند.

در این قسمت توضیح خواهیم داد که درب قدیمی خود را به چه روش می‌توان به درب آکوستیک تبدیل کرد.اگر قصد هزینه کردن برای خرید یک در آکوستیک جدید را ندارید، می‌توان در فعلی خود را به یک درب آکوستیک تبدیل کرد. با ما همراه باشید تا بیشتر با آکوستیک آشنا شوید، در پایین با انواع پنل‌های آاکوستیک و عایق‌های صوتی آن آشنا شوید.

قیمت درب آکوستیک چرمی

لیست قیمت درب ضد صدا آکوستیک چرمی بالا بر اساس انتخاب شما مشخص خواهد شد. برای مثال می‌توان به قیمت درب آکوستیک یک‌طرف اشاره کرد یا قیمت درب ضد صدایی که شما می‌خواهید از دستگیره استفاده کنید یا خیر.

برای مشاوره در زمینه درب آکوستیک می توانید تماس بگیرید
تعمیر کار درب چرمی و درب آکوستیک تایید شده از طرف سایت استاده
نام: برادران محمدزاده
تلفن کارگاه: 0216672565602166715970
تلفن همراه: 0912489981809122841161
آدرس: تهران – خ جمهوری – خ سرهنگ سخایی – جنب بیمارستان شرکت نفت – پلاک 63

تماس و مشاوره رایگان

قیمت درب آکوستیک بر اساس نوع چرم بسیار مختلف است.

استفاده از چرم با کیفیت در درب آکوستیک ضد ضدا شما باید دارای ضمانت باشد.

قیمت درب آکوستیک چرمی هم به نوع درب شما هم بستگی دارد؛ برای ساخت و تبدیل درب چوبی، به درب آکوستیک چرمی، چوب یا آلیاژ درب تاثیر بر قیمت درب ضد صدا آکوستیک خواهد گذاشت. مثلا دیگر را می‌توان به لمسه کاری درب اشاره کرد؛ لمسه کاری درب آکوستیک شما می‌تواند هزینه‌ای بین 200،000 هزار تومان تا 1.500.000 میلیون تومان فقط داشته باشد. استفاده از سوزن گل‌میخ گران قیمت و تعداد آنها تاثیر زیادی بر قیمت لمسه کاری درب آکوستیک دارد.

تعمیرکاران استاده امکان تخفیف به ارگان ها، شرکت‌های خصوصی و سازمان‌های دولتی به همراه ارائه فاکتور رسمی را نیز دارند.

لمسه کاری درب آکوستیک چه تاثیری در زیبایی درب دارد؟

لمسه کوبی هم تاثیر بسیاری زیادی در زیبایی درب در دکوراسیون داخلی دارد.
گفته می‌شود لمسه کاری دیوار و لمسه کوبی درب از طرح‌های معماری فرانسوی تاثیر گرفته شده است. از مزایای لمسه کاری بر روی آکوستیک درب می‌توان به عایق صدا (طول موج) اشاره کرد که تاثیری هرچند کوچک در کنترل ورود و خروج صدا دارد.

برای لمسه دوزی بر روی درب معمولا از اشکال هندسی استفاده می‌کنند و در صورت کیفیت بالا لمسه کوبی می تواند تا چندین سال برای شما بدون هیچ در رفتگی برای شما قابل استفاده باشد. این مورد همانند لمسه دوزی مبل است.

امکان شستشوی درب لمسه کاری شده در صورت استفاده از روکش چرم برای درب آکوستیک وجود دارد.

البته این مورد به طراحی و دوخت چرم بستگی زیادی خواهد داشت. برای لمسه کوبی آکوستیک درب معمولا از سوزن‌های گل میخ و دکمه استفاده می‌شود. این سوزن ها می تواند از طرف مشتری خریداری شود و به استادکار داده شود ویا می‌توان این مورد را به دست با تجربه استاد کار بدهیم.

لمسه کاری بر روی درب کاری زمان بر است و به همین دلیل تاثیر زیادی بر روی درب خواهد داشت. برای لمسه کاری و لمسه کوبی نیاز به استفاده از پارچه ویا چرم‌های باکیفیت است. اشکال هندسی بر روی چرم یا پارچه کشیده می‌شود و خطها از طرف خیاط در مرحله بعد کشیده می‌شود.

یک لایه ابر سه سانتی به عنوان زیر کار در لایه میانی درب آکوستیک استفاده می‌شود که بتواند برای لمسه دوزی و خود درب فرم‌های مناسب را بدهد.

از شکاف‌های درب غافل نشوید

یک سری موار هستند که خود شما بدون هیچ هزینه ای هم می‌توانید برای آکوستیک کردن درب یا اتاق خود انجام دهید. این کارها درست است که راه حل اساسی نیستند وی می‌توان تا حدودی عایقی برای صدا ها باشد.

شکاف‌های درب مجراهای خوبی برای ورودی و خروجی صدا هستند و باید سعی کنید که این شکاف ها را پر کنید. به شدت شمارا تشویق می‌کنیم که از شکاف‌های درب غافل نشوید. این کار باعث می‌شود جلوی ورود و خروج کمی از صدا را بگیرید.

شکاف‌های بزرگ و کوچک را پیدا کنید و با پوشش مناسبی این شکاف ها را پر کنید؛ این مورد برای آکوستیک دیوار نیز صادق است.
شاید فکر کنید که این کار بی فایده است ولی بعد از پوشش کامل شکاف‌های درب خودتان متوجه خواهید شد که چه تاثیری هرچند کوچک بر آکوستیک کردن اتاق داشته است.

به مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد استفاده از فرش قبل یا بعد از درب‌های اتاق است. در نظر داشته باشید که استفاده از قالیچه ویا فرش‌های کوچک یا بزرگ در ورودی ویا خروجی درب می‌تواند آکوستیک درب ویا اتاق را تا حدود خیلی کمی انجام دهد.

درب آکوستیک ضد صدا کجا استفاده می‌شود؟

ممکن است که درب‌ آکوستیک ضد صدا معمولا در استودیو‌های ضبط صدا استفاده شود ولی باید به این نکته توجه کرد که اتاق هایی وجود دارد که به همان اندازه که در استودیو ها مهم است صدا وارد یا خارج نشود، در اتاق‌هایی مثل دفتر مدیریت هم بسیار مهم هستند.

درب آکوستیک بیشتر در سالن همایش، سالن آمفی تئاتر، استودیو موسیقی و… استفاده می‌شوند. امروزه شرکت ها و مدیران سازمان ها تمایل بسیار زیادی پیدا کرده اند که از درب آکوستیک در اتاق‌های مجموعه خود استفاده کنند.

درهای آکوستیک می‌توانند هم شکیل باشند هم عایق صوتی و حرارتی خوبی برای اتاق‌های مدیران سازمان ها و شرکت ها باشند.
زمانی که آکوستیک بر روی درب انجام می‌شود، از چرم برای زیبایی آن استفاده می‌کنند که به آن درب چرمی می گویند.
درب چرمی زیبایی و احساس بیشتری در دکوراسیون داخلی شما ایجاد خواهد کرد.

نمونه کار درب آکوستی لمسه کاری شده

به جرات می‌توان گفت یکی از جذاب‌ترین و در عین حال پرطرفدارترین اجزایی که می‌توانیم برای دکوراسیون داخلی منزل و به خصوش محل کار انتخاب کنیم؛ استفاده از درب چرمی و درب آکوستیک می‌باشد! در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده قصد” داریم تا نمونه‌هایی از درب‌های چرمی و درب‌های آکوستیک را ارائه دهیم تا بتوانید برای انتخاب هرچه بهتر این نوع درب‌ها اقدام کنید.

بهترین چرم برای درب آکوستیک گرمی؟

leather door

از چرم برای روکش درب آکوستیک استفاده می‌شود. چرم مصنوعی باکیفیت بالا یکی از گزینه‌هایی است که معمولا درب کارها از آن برای روکش درب آکوستیک استفاده می‌کنند.

استفاده از چرم در نمای دکوراسیون منزل یا دکوراسیون اداری تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد.
روکش چرم دوام بیشتری نسبت به پارچه دارد و به همین دلیل است که معمولا از چرم برای در چرمی و یا آکوستیک استفاده می‌شود.

روکش‌های چرم ساده تر از روکش‌های پارچه شستشو می‌شوند و به همین دلی است که دوام بیشتری نسبت به پارچه دارند.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که می‌توانید از روکش‌های پارچه هم برای روکش درب آکوستیک خود استفاده کنید که این مورد ملزم به استفاده از پارچه‌های با کیفیت بسیار بالا است و در هزینه شما تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

آکوستیک چیست؟

آکوستیک درب چرمی

وقتی ما به هر جسمی ضربه وارد می‌کنیم یک صدا از آن تولید می‌شود. این صدا که از جسم ایجاد شده است نتیجه ارتعاشات است. حال اینجاست که علم فیزیک برای کنترل و جلوگیری از این ارتعاشات و صداها وارد می‌شود.
نام دیگر آکوستیک را صوت شناسی هم می‌نامند که یکی از شاخه‌های علم فیزیک است.

انواع پنل‌های درب آکوستیک چرمی

بسته به نوع استفاده و دانش آکوستیک از پنل‌های آکوستیک در سالن‌های سینما، سالن‌های آمفی تئاتر، اتاق‌های ضبط ، اتاق‌های خاص مثل اتاق مدیریت و … استفاده می‌شوند.
پنل‌های آکوستیک به سه دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند که در زیر به صورت کلی توضیح داده شده است.

دیفیوزها
برای پراکنده شدن صداها از پنل‌های دیفیوز استفاده می‌شود. معمولا از پنل‌های دیفیوز در استودیوها استفاده می شود. برای پخش کردن صدا در استودیو ها از دیفیوز ها استفاده می‌شود.

جاذب ها
برای جذب صدا از پنل‌های جاذب استفاده کرد. همانطور که از نام آن مشخص است، پنل‌های جاذب قابلیت جذب حداکثری صدا را دارند.

بیس ترپ ها
پنل‌های بیس ترپ برای گیر انداختن بیس ها در فراکانس‌های پایین استفاده می‌شوند.

دیفیوز جاذب
این نوع پنل ترکیبی از جاذب و دیفیوز است. هم صدا را جذب می‌کند و هم صدا را پخش می‌کند. معمولا از دیفیوز جاذب در کف استفاده می‌شود.

چه دربی را درب عایق صدا نام می‌بریم؟

به زبان ساده به دربهایی که جلوگیری می‌کند از ورود و خروج صدا. درب آکوستیک یا درب ضد صدا از موج‌های صدا، فراصوت‌ها و… جلوگیری می‌کند. جالب است بدانید کلمه آکوستیک از واژه های یونانی گرفته شده است که به معنای قابل شنیدن است.

ضد صدا کردن درب یا ضد صدا کردن دیوار درجه‌های مختلفی دارد. به زبان ساده یک درب آکوستیک تا 10 درصد می‌تواند جلوی صدا را بگیرد و درب آکوستیک دیگر می‌تواند تا 80 درصد جلوی صدا را بگیرد. فارغ از کیفیت درب، درصد جلوگیری از صدا یک واحد اندازه گیری برای درب‌های آکوستیک ویا ضد صدا هستند.

هرچقدر کیفیت و تعداد فوم‌های کارشده در درب بیشتر باشد، میزان صدای گرفته شده بیشتر خواهد بود. این فوم‌ها تاثیر بسیار زیادی در قیمت آکوستیک کردن درب ویا دیوار دارند

درب آکوستیک و درب ضد صدا چه کاربردی دارد؟

یکی از مکان‌هایی که بیشترین استفاده را از درب آکوستیک دارد، استودیو ضبط است. در حین ضبط یک آهنگ یا برنامه نباید هیچ‌گونه صدایی به درون استودیو نفوذ کند. به همین دلیل استفاده از درب‌های آکوستیک و درب ضد صدا در این مکان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وجود این درب‌ها می‌تواند به صاحبان استودیو کمک کند که در اتاق‌های مختلف صداهای مختلف را ضبط کرده و هر اتاق را به خوبی ایزوله نمایند.

معمولا درب‌های آکوستیک طراحی بسری مناسبی ندارند و به همین دلیل امکان چرم کوبی روی درب‌ها جود دارد و در زمان چرم‌کوبی می‌توان از لمسه دوزی هم استفاده کرد.

به علاوه استفاده از درب‌های ضد صدا برای واحدهای آپارتمانی نیز یک امر ضروری است با وجود چنین درب‌هایی صداهای داخل منزل به بیرون نفوذ کرده و حریم خصوصی افراد حفظ خواهد شد. همچنین شما با خیال راحت می‌توانید یک جلسه فوق محرمانه را در پشت درب‌های آکوستیک یا درب ضد صدا برگزار نمایید و هیچ‌گونه نگرانی از بابت نفوذ صدا به گوش نامحرمان نداشته باشید. به همین دلیل بیشتر شرکت‌ها در ساخت اتاق کنفرانس خود از درب‌های آکوستیک استفاده می‌کنند تا بتوانند تصمیمات مهم را بدون نگرانی از درز صدا به بیرون با صدای بلند اعلام کنند.

یکی دیگر از موارد پرکاربرد درب‌های آکوستیک و درب ضد صدا استفاده از آن برای ساخت درب دستشویی است. در محیط‌های کوچک یا اداری درب‌های ضد صدا می‌توانند بهترین گزینه برای حفظ حریم خصوصی افراد در دستشویی‌ها باشند. به طور کلی هر مکانی که نیاز به یک محیط ایزوله داشته باشد که بتوان صحبت‌های جریان یافته در آن را از گوش نامحرمان به دور داشت، گزینه مناسبی برای استفاده از درب آکوستیک و درب ضد صدا است. به عنوان مثال اتاق‌های بازجویی یا بازرسی پلیس، آزمایشگاه‌ها، مراکز مشاوره و اتاق پزشکان از مهم‌ترین مکان‌هایی است که باید درب آکوستیک و درب ضد سرقت مورد استفاده قرار گیرد.

اما کاربرد درب‌های ضد صدا و درب آکوستیک تنها به حفظ حریم خصوصی افراد محدود نمی‌شود. این درب‌ها معمولا در مکان‌ها و کارگاه‌هایی که سروصدای زیادی تولید می‌کنند، برای جلوگیری از مختل شدن آسایش همسایگان یا مراجعان استفاده می‌شوند. به عنوان مثال در کارخانه‌هایی که از ماشین‌آلات صنعتی سنگین استفاده می‌کنند یا دفاتر چاپ استفاده از درب آکوستیک می‌تواند گزینه خوبی برای از بین بردن آلودگی‌های صوتی باشد.

درب آکوستیک جلوی چه امواجی را می‌گیرد؟

همانطور که در بالا به آن اشاره شد بستگی به نوع آکوستیک شما و میزان کاهش صدا از طرف درب شما دارد. بسته به کیفیت درب ویا تایل‌هایی که در درب‌های ضد صدا استفاده می‌شود، میزان کاهش صدا کاملا متفاوت است. نکته قابل توجه درزهای کناری درب‌ها هستند که می‌توانند درصد قابل توجه‌ای از صداها را پوشش دهد. حتما در زمان نصب درب آکوستیک به درزهای چهارچوب درب توجه کنید.

درب‌های ضد صدا پوشش خوبی برای آلودگی‌های محیطی هم هستند و در کنار این می‌توانند عایق حرارتی مناسبی برای جلوگیری از ورود ویا خروج هوای گرم و سرد هم بشوند.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. محسن گفت:

  سلام. با تشکر از اطلاعات خوب تان.اندیشه شهریار هم کار انجام می دهید؟

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی استاده
   بله، جهت ثبت درخواست خود با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید و پس از مشاوره لازم در خواست خود را ثبت نمایید.

 2. میرحسینی گفت:

  سلام شهرستان هم کار انجام میدهید ؟؟یا شعبه ای چیزی دارید .استان گلستان

  • محمد زاده (تعمیرکار درب) گفت:

   سلام
   در برخی موارد اگر تعداد سفارش شما بالا باشد، در شهرهای دیگر هم انجام میدیم
   در استان گیلان هم کار انجام دادیم ولی هیچ شعبه یا نمایندگی نداریم

 3. حسبن گفت:

  با سلام ایا دو لنگه درب سرویس بهداشتی هم لمسه کوبی میشود

 4. مجتبی گفت:

  شما ام که هر سوالی میکنن جماعت میگین تماس بگیرن..خوب یکدفه بگین سوال نکنین فقط تماس بگیرین

  • admin گفت:

   مجتبی عزیز سلام
   برخی از سوالات امکان پاسخ در قسمت نظرات را دارند و برخی نیز نیاز به صحبت تلفنی ویا ارسال عکس و… است.
   تمام تلاش از طرف سرویس دهندگان برای پاسخ به سوالات شما عزیزان در قسمت نظرات خواهد شد ولی در برخی موارد نیاز به تماس تلفنی است.

 5. علی گفت:

  درب های ضد سرقت که عایق صدا نیستند هم قابلیت آکوستیک دارند؟

  • admin گفت:

   باسلام
   لطفا با شماره های درج شده در همین صفحه تماس بگیرید

 6. علی گفت:

  سلام اجرای آکوستیک در محل هم انجام میشه

 7. avenger boy گفت:

  سلام
  ۱_برای اکوستیک کردن درب میشه از خود پنل های اکوستیک هم استقاده کرد؟
  ۲_و اینکه اگه همین پنل ها(مثلا مدل شانه تخم مرغی با ضخامت ۵ سانت) رو روی کل دیوارهای یه اتاق کوچیک با دیوارای ضخیم نصب کنیم میشه از بیرون رفتن صدای داد زدن به طور کامل هم جلوگیری کرد؟

  • admin گفت:

   باسلام
   1- بله، البته بستگی هم به نوع درب شما دارد.
   2- بله، کار بسیار تخصصی است و اگر به درستی این کار انجام شود به خوبی می توانید یک عایق صوتی مناسب برای اتاق خود ایجاد کنید

   • مهرداد جعفری گفت:

    هزینش حدودا چقدر میشه؟ درب ورودی به واحد آپارتمان هستش

    • admin گفت:

     باسلام
     لطفا با شماره هایی که در همین صفحه هستند تماس بگیرید.

 8. مهرداد گفت:

  با سلام
  میخواستم درب اتاقم که توی خونه داخلش درس میخونم رو آکوستیک کنم
  اولا دیوار کنار در هم قابلیت آکوستیک شدن داره اصلا هیچ صدایی از پذیرایی به اتاق نرسه؟
  ثانیا همین دری که الان داریم رو میشه آکوستیک کرد یا باید کلا یه در دیگه بخرم؟
  ثالثا هزینش به چه صورته؟
  ممنوتم

  • admin گفت:

   باسلام
   1- بله امکان آکوستیک کردن دیوار هست وباید با متخصصینی که در این زمینه فعالیت می کنند تماس بگیرین.
   2-بله همین دربی که دارین قابلیت آکوستیک شدن دارد.
   3- لطفا با شماره های همین صفحه تماس بگیرید تا هزینه را به شما اعلام کنند.
   باتشکر

   • مهرداد جعفری گفت:

    سلام
    درب ورودی آپارتمان منزل خیلی سبک است و خیلی راحت صدا به بیرون مرود . آیا امکانش هست آکوستیک بشه ؟ هزینش چقدر میشه ؟ خودم وسائل تهیه کنم میتونم انجام بدم یا نه ؟

    • admin گفت:

     باسلام
     لطفا با شماره های درج شده در همین صفحه تماس بگیرید

  • محمد گفت:

   سلام
   برای اکوستیک دیوار اتاق خواب طرحی دارید ؟لطفا راهنمایی کنید

 9. سعید سرخه گفت:

  هزینه ساخت درب اکوستیک چرمی چقدره

  • admin گفت:

   باسلام
   لطفا با تعمیر کاری که شماره آن در همین صفحه درج شده است تماس بگیرید.
   باتشکر

   • محمد نيك نژاد گفت:

    سلام
    شركت ما چندسال پيش با برادران محمد زاده همكاري كرده بود. چندماه پيش نياز به روكش درب داشتيم كه براي يك سري دلايل به يك شركت ديگه داده بوديم. بعد از نصب درب كارشون انقدر بد بود كه مدير مجموعه اعلام كرد درب بكنيد كه جلو چشمم نباشه و گفت به همو كسي كه درب هاي قبلي دادين بدين.
    منم از اين سايت دوباره آقاي محمد زاده پيدا كردم و ايشان مجدد درب مارو روكش چرم كردن و اختلاف كيفيت كار آقاي محمدزاده با اون شركت قبلي باورنكردنيه نكته جالب اينكه قيمتش هم كمتر بوده
    باتشكر از سايت خوبتون

 10. pooya گفت:

  برای درب اصلی هم میشه از درب آکوستیک استفاده کرد؟

  • admin گفت:

   باسلام
   بله ولی بستگی به نوع درب شما دارد. معمولا برخی از درب های ورودی قابلیت آکوستیک شدن ویا چرم شدن را ندارد.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *