یکی از موارد قابل توحه که در باز سازی آشپزخانه موثر است، هزینه باز سازی است. در حقیقت برآورد بودجه مورد نیاز، اولین قدم برای باز سازی آشپزخانه است. بنابراین لازم است که قبل از باز سازی آشپزخانه، میزان بودجه خود را با دقت، بررسی کرده و سپس به باز سازی آشپزخانه خود بپردازید. حال در ادامه این صفحه از “استاده” سعی داریم که شما را با باز سازی آشپزخانه قدیمی و هزینه آن آشنا سازیم تا با توجه به آن، به نحو مطلوبی آشپزخانه قدیمی خود را باز سازی کرده و از محیط دنج ایجاد شده لذت ببرید. همچنین شما را به دیدن نمونه کار قبل و بعد باز سازی آشپزخانه در استاده دعوت می‌کنیم.

جهت اقدام برای خدمات زیر در استاده کلیک کنید:

هزینه باز سازی آشپزخانه

خدمتقیمت به تومان
باز سازی جزئی آشپزخانه20.000.000 از
باز سازی کلی آشپزخانه40.000.000 از

هزینه تعمیرات آشپزخانه قدیمی به میزان تغییراتی که می‌خواهید در محیط ایجاد نمایید، بستگی دارد. بنابراین، هزینه تغییرات کلی آشپزخانه نسبت به نوع جزئی بیشتر خواهد بود.

برای مثال هزینه تغییرات کفپوش آشپزخانه یا تغییر اپن آشپزخانه قدیمی نسبت به سایر زیبا سازی‌ها مانند زدن برچسب روی درب کابینت‌ها، بالاتر می‌باشد.

هزینه تعمیر آشپزخانه در قسمت‌های مختلف آن، متغیر می‌باشد. بنابراین برای اطلاع از هزینه لازم بهتر است به کارشناسان و متخصصان این زمینه رجوع کرده تا از قیمت‌های معقولانه و منصفانه آن، مطلع شوید. به صورت کلی می‌توان گفت که عوامل زیادی بر هزینه موثر می‌باشد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • متراژ آشپزخانه قدیمی
  • کیفیت متریالی که در مرمت آشپزخانه از آنها استفاده شده است.
  • دستمزد افراد متخصص
  • میزان تجربه و تخصص استادکار و افراد متخصص
  • محل زندگی
  • نوع باز سازی و میزان تغییرات

باز سازی آشپزخانه قدیمی

آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم هر خانه‌ای به شمار می‌آید. به طوری که به عنوان قلب خانه نیز شناخته شده است. در واقع، آشپزخانه محیط اصلی و مرکزی خانه است که افراد خانه در بیشتر اوقات، تعاملات خود را در این محیط، انجام می‌دهند. در همین راستا، باز سازی آشپزخانه باعث ایجاد تغییرات بزرگ و کوچک در آشپزخانه شده و علاوه بر آن، باعث افزایش زیبایی محیط و کارایی فضا نیز می‌شود. بنابراین کیفیت آشپزخانه تاثیر بسیار زیادی در زیبایی محیط دارد. به گونه‌ای اگر باز سازی آن به درستی انجام گیرد، فضا را زیبا و دلنشین خواهد کرد.

هنگام باز سازی آشپزخانه لازم است سبک طراحی آشپزخانه را در نظر بگیرید؛ چرا که مصالح استفاده شده در انواع طرح‌ها، متفاوت می‌باشد. بدین منظور می‌توان به مواردی چون مرمت کابینت‌های قدیمی، تعویض کفپوش، در صورت لزوم تعمیر سقف آشپزخانه، تغییر در پلان‌ها با توجه به متراژ آشپزخانه و… برای باز سازی آشپزخانه اشاره کرد. همچنین می‌توانید از سبک‌های مختلفی از جمله مدرن، کلاسیک، ارگانیک، روستیک و… بهره ببرید.

به طور کلی می‌توان گفت باز سازی آشپزخانه قدیمی شامل دو روش باز سازی به صورت جزئی و باز سازی به صورت کلی می‌باشد که توضیح آنها به شرح زیر است:

باز سازی جزئی

در باز سازی آشپزخانه به صورت جزئی، اقداماتی نظیر تغییر رنگ درب‌های کابینت، زدن برچسب روی درب‌های کابینت و… انجام می‌شود.

باز سازی کلی برای آشپزخانه

این در حالی است که در مرمت آشپزخانه به صورت کلی، اقداماتی مانند تعویض سرامیک، کاشی، لوله‌کشی آب سرد و گرم، تغییر در اپن آشپزخانه (با توجه به سبک مورد علاقه افراد) و… انجام می‌گیرد.

در همین راستا برای ساخت مجدد آشپزخانه قدیمی، باید هزینه‌هایی را پرداخت نمایید که میزان پرداخت این هزینه‌ها با توجه به میزان تغییرات (کلی یا جزئی) افزایش یا کاهش می‌یابد.

تغییر کاشی‌های بین کابینت‌های آشپزخانه قدیمی

یکی از اقداماتی که هنگام تغییرات آشپزخانه قدیمی انجام می‌شود، تغییر کاشی‌های بین کابینت‌های آشپزخانه است. در واقع کاشی‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند و تغییر کاشی با توجه به سلیقه افراد و سبک مورد نظر، انتخاب می‌شود. برای مثال بعضی از افراد کاشی‌های ساده و براق را می‌پسندند؛ در حالی که سلیقه بعضی از افراد، کاشی‌های طرح‌دار می‌باشد. 18 مدل کابینت جدید برای آشپزخانه کوچک 2022 را مشاهده نمایید.

معمولا از کاشی‌های طرح‌دار بیشتر در دیوار پشت اجاق گاز یا سینک ظرف‌شویی در آشپزخانه استفاده می‌شود. 

تغییر درب‌های کابینت آشپزخانه

یکی دیگر از اقداماتی که معمولا هنگام ساخت مجدد آشپزخانه قدیمی انجام می‌گیرد، تغییر درب‌های کابینت آشپزخانه می‌باشد. به طوری که اگر این کار به درستی انجام شود، نتیجه رضایت بخشی را به ارمغان می‌آورد. در بعضی از مواقع، استفاده از اکسسوری‌های مناسب با کابینت، زیبایی کابینت‌ها را چند برابر می‌کند.

برای مثال تغییر دستگیره‌های کابینت باعث تغییر محیط آشپزخانه و زیباشدن آن می‌شود. همچنین توجه داشته باشید زمانی که قصد تغییر رنگ درب‌های کابینت‌ها را دارید، باید انجام این کار را به فرد متخصص بسپارید. چون این فرد، علم رنگ شناسی داشته و رنگ‌ها و ترکیب‌های آن را به خوبی می‌شناسد.

تغییر پوشش کف آشپزخانه

یکی دیگر از مواردی که معمولا هنگام تعمیر آشپزخانه انجام می‌شود، تغییر پوشش کف آشپزخانه است که تغییر اساسی در محیط آشپزخانه ایجاد می‌کند. برای انجام این کار باید مقدار بودجه خود را در نظر گرفته و با توجه به آن، کفپوش مورد علاقه خود را خریداری نمایید. البته موارد دیگری را نیز باید در نظر بگیرید.

گفتنی است بهتر است کفپوشی برای آشپزخانه انتخاب شود که کیفیت آن بالا بوده و نظافت آن نیز آسان باشد. قیمت آسمان مجازی آشپزخانه را بخوانید.

نمونه کار قبل و بعد باز سازی آشپزخانه

آشپزخانه به عنوان قطب عملکردی هر خانه‌ به شمار می‌آید که همواره مورد توجه افراد بوده است. در واقع در هر آشپزخانه باید فضای مناسبی برای پخت و پز، طبقه بندی و نظم دهی و… وجود داشته باشد که در بعضی از آشپزخانه‌های قدیمی این فضا وجود ندارد. بنابراین افراد به تعمیر و احیای آشپزخانه خود اقدام می‌کنند تا با انجام این کار علاوه بر داشتن این فضا، دکوراسیون داخلی آشپزخانه را نیز تغییر دهند و زیبایی محیط را نیز دو چندان کنند. برای درک این موضوع، بهتر است که با چند نمونه کار قبل و بعد از باز سازی آشپزخانه آشنا شوید.

قبل از باز سازی آشپزخانه

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، آشپزخانه دارای کابینت‌های قهوه‌ای رنگ چوبی و قدیمی است که پس از مدتی، این فضا برای افراد خسته کننده شده است. همچنین نورگیر بودن این محیط، باعث تشدید بی‌روح شدن محیط می‌شود.

قبل بازسازی آشپزخانه 1

بعد از باز سازی آشپزخانه

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید تغییر رنگ کابینت‌ها، انرژی خاصی به آشپزخانه بخشیده و باعث شده که آشپزخانه پر انرژی نشان داده شود.

بعد بازسازی آشپزخانه 1

قبل از باز سازی آشپزخانه

همانطور که در تصویر می‌بینید در این آشپزخانه از رنگ‌های سیاه و سفید، بیش از اندازه استفاده شده است که این موضوع باعث شده آشپزخانه به محیطی بی‌روح تبدیل شود.

قبل از بازسازی 2

بعد از باز سازی آشپزخانه

در این تصویر نیز با استفاده از رنگ‌های شاد در دیوارهای بین کابینت‌ها، محیط آشپزخانه تغییر کرده و به فضایی پر انرژی و شاد تبدیل شده است.

بعد از بازسازی 2

نتیجه گیری

مرمت و تغییر آشپزخانه قدیمی شامل اقدامات مختلفی نظیر ترمیم یا تعویض کابینت‌های آشپزخانه، تعویض کاشی‌های بین کابینت‌ها، تعویض کفپوش‌ها، ترمیم سقف آشپزخانه، تعمیر میزکار آشپزخانه و… می‌باشد که باعث تغییر در دکوراسیون آشپزخانه می‌شود. به طوری که اگر این کار به درستی و اصولی انجام شود، زیبایی محیط مورد نظر را چند برابر می‌کند.

همچنین عوامل زیادی بر هزینه احیای آشپزخانه قدیمی تاثیر دارد که از جمله آنها می‌توان به متراژ محیط، کیفیت متریال و مصالح استفاده شده، دستمزد و میزان تجربه متخصصان، نوع تغییرات، میزان تغییرات و… اشاره کرد. بنابراین، توصیه می‌شود جهت بهره‌مندی از خدمات باز سازی آشپزخانه با “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در