درگیری با حشره انگل شپش همچنان یکی از معضلات دنیای امروزی به شمار می‌رود که در سراسر جهان انسان‌های زیادی را درگیر می‌کند. اگر درگیری با شپش زود شناسایی شود، درمان و سمپاشی آن راحت‌تر خواهد بود و آسیب کمتری وارد خواهد شد. اگر قصد سمپاشی شپش دارید، “استاده” با معرفی تیم حرفه‌ای در زمینه بهترین روش سمپاشی شپش به شما کمک می‌کند. توجه کنید که اگر پس از آگاه شدن از آلودگی با شپش برای از بین بردن آن نسبت به حفظ بهداشت و سمپاشی محیط اقدام نکنید، ممکن است دوباره درگیری با حشره رخ دهد و اطرافیان نیز آلوده شوند.

هزینه سمپاشی شپش

هزینه سمپاشی شپش به موارد متفاوتی از جمله وسعت محل آلوده و همچنین میزان آلودگی بستگی دارد. هرچقدر وسعت محل آلودگی و منزل بیشتر باشد، قاعدتا هزینه سمپاشی نیز بیشتر خواهد بود. اگر در همان روزهای اولیه آلودگی و بلافاصله پس از شناسایی به سمپاشی شپش بپردازید، از گسترش آن جلوگیری می‌کنید و از بین بردن آن از روی سر و بدن سریع‌تر و بهتر انجام می‌شود.

یکی از موارد مهم و قابل توجه در سمپاشی شپش، استفاده از سم‌های استاندارد و موادی است که به سلامت انسان آسیبی نرساند؛ از جمله سلامت کودکان که بسیار حساس هستند. “استاده” با معرفی تیم حرفه‌ای، سلامت شما و افرادی که درگیر آلودگی با شپش هستند را تضمین می‌کند. سمپاشی باید سلامت افراد را تضمین کند. در حالی که بوی بدی ندارد، موثر نیز باشد و قابلیت برگشت پذیری نداشته باشد.

بهترین زمان سمپاشی در طول روز و ساعت کی است؟

سمپاشی شپش

هرچقدر آگاهی در زمینه بهداشت و همچنین شناسایی سریع و زودهنگام شپش بیشتر باشد، قطعا مشکلات کمتری به بار خواهد آمد. در صورتی که از وجود شپش آگاه شدید، باید برای سمپاشی منزل به صورت دقیق و حرفه‌ای اقدام کنید. در این صورت پس از برطرف شدن مشکل، مجددا درگیری با شپش به وجود نخواهد آمد. کارشناسان معرفی شده در “استاده” فرآیند سمپاشی شپش را به صورت حرفه‌ای و دقیق با تجهیزات مناسب انجام می‌دهند.

قیمت سمپاشی موش و مارمولک در منزل و آپارتمان در سال 1400 را اینجا مشاهده کنید.

کاهش اثر آلوده‌کننده با سمپاشی شپش

انواعی از شپش که با پستانداران زندگی انگلی دارند، شناسایی شده‌اند. این حشرات تاثیر زیادی در زندگی میزبان خود، از جمله کاهش طول زندگی میزبان دارند. برای دریافت قیمت سمپاشی ساس تختخوابی و نحوه تخصصی سمپاشی ساس کلیک کنید.

تاثیر آلوده کننده شپش بر زندگی انسان

از آنجایی که شپش از خون و بقایای بیولوژیک میزبان تغذیه می‌کند، می‌تواند باعث منتقل شدن انگل‌های دیگر و آلودگی انسان با بیماری‌های میکروبی شود. همچنین ممکن است ناحیه‌ای که شپش زندگی می‌کند و از آن جا تغذیه می‌کند، دچار التهاب شود. شپش باعث بروز واکنش‌های آلرژیک نیز می‌شود.

چگونه از وجود شپش آگاه شویم؟

  • وجود شپش بالغ روی سر و بدن
  • وجود تخم‌های شپش که سفت و سفید هستند بر روی تار مو
  • خارش زیاد مخصوصا در پشت سر و پشت گوش
  • التهاب و سوزش
  • التهاب غدد لنفاوی
  • زخم شدن پوست در اثر گزش حشره و خارش زیاد

از بین بردن موریانه با نفت و گازوئیل [ چوب و دیوار ] چگونه است؟

انواع شپش

سه نوع شپش در ارتباط با انسان وجود دارد که شپش سر از شایع‌ترین آن‌ها است. این حشره معمولا در نواحی پشت سر و پشت گوش قرار می‌گیرد. خارش در این نواحی نشان‌ دهنده گزش این حشره است. علاوه بر آن، شپش معمولا تخم گذاری را در این نواحی انجام می‌دهد و وجود تخم‌هایی سفید و سخت که به تار مو و در نزدیکی ریشه چسبیده‌اند، نشان دهنده تخم گذاری شپش می‌باشد.

درمان شپش و جلوگیری از بروز آن

از نشانه‌های دیگر وجود شپش در سر، بزرگ شدن غدد در پشت گوش و پشت گردن است. اگر این موارد را مشاهده کردید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا هم شپش از بین برود و هم عوارض آن درمان شود. جهت اقدام برای سمپاشی سوسک روی آن کلیک کنید.

توصیه می‌شود علاوه بر اینکه بهداشت سر و بدن را رعایت می‌کنید، در صورتی که نشانه‌های وجود شپش را مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه کنید که برای از بین بردن آن‌ها از شامپوی مخصوص و اقدامات لازم استفاده کنید. در مرحله بعد به سمپاشی شپش در محل زندگی بپردازید تا اثری از این حشره انگل باقی نماند.

برای جلوگیری از درگیری با شپش، بهداشت فردی را بسیار رعایت کنید و در صورتی که به شپش آلوده شدید، مو‌ها را حتی‌الامکان کوتاه نگه دارید و از شامپویی که پزشک تحویز کرده است برای از بین بردن شپش استفاده کنید. لباس‌ها را با آب شصت درجه شستشو دهید تا اثری از آن‌ها باقی نماند. لباس‌ها را با فاصله زمانی کوتاه تعویض کنید و شستشو دهید. علاوه بر لباس، روبالشتی، ملحفه و پتوها نیز باید شستشو داده شوند.

از آن‌جایی که شپش برای تغذیه میزبان خود را می‌گزد، پوست دچار زخم‌هایی می‌شود که باید توسط پزشک درمان صورت بگیرد. در نتیجه، زخم و خارش در سر و بدن، از نشانه‌های آلودگی با شپش است که باید جدی گرفته شود.

اگر در محل زندگی نشانه‌هایی از وجود شپش مشاهده کردید و یا خودتان آلوده شدید، سریعا برای سمپاشی شپش اقدام کنید؛ چرا که در غیر این صورت آلودگی گسترش پیدا می‌کند و افراد دیگر نیز درگیر می‌شوند و شپش آسیب بیشتری به شما خواهد زد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,