ما در این صفحه از استاده مگ به بررسی آموزش ژلیش ناخن و مراحل ژلیش ناخن در خانه می‌پردازیم. پس اگر به آموزش کاشت ژلیش ناخن علاقه دارید، مطالب این صفحه را از دست ندهید. در نظر داشته باشید خدمات ژلیش ناخن توسط ناخن‌کاران متخصصی که توسط مجموعه استاده معرفی شده‌اند، انجام می‌شود.

مراحل ژلیش ناخن طبیعی

ژلیش ناخن، یک فرایند زیبایی است که با افزودن لایه‌های نازک ژل روی ناخن‌ها، به آن‌ها ظاهری جذاب و درخشان می‌بخشد. این فرایند در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد تمایل دارند خودشان بتوانند ژلیش ناخن خود را در خانه انجام بدهند.

در ادامه به معرفی مراحل ژلیش ناخن در خانه می‌پردازیم. این مراحل عبارت هستند از:.

 • انجام زیرسازی
 • آماده‌سازی ناخن
 • استفاده از لاک ژل
مراحل ژلیش ناخن طبیعی

آموزش ژلیش ناخن در خانه

ژلیش ناخن در خانه نیازمند یک سری لوازم است. بهتر است پیش از شروع آموزش ژلیش ناخن طبیعی با این وسایل آشنا شوید.

 • بافر برای صاف کردن سطح ناخن
 • سوهان دستی برای فرم دادن به شکل ناخن‌ها
 • نیپر برای برداشتن پوسته‌های اضافه دور ناخن
 • محلول ضدقارچ برای پاک‌سازی آلودگی‌های سطح ناخن
 • کوتیکول ریموور برای نرم کردن کوتیکول جهت عقب بردن بهتر آن‌ها
 • پوشر جهت عقب بردن کوتیکول‌ها
 • بیس کت ژل برای چسبندگی بیشتر لاک ژل
 • تاپ کت ژل براق یا مات برای دوام بیشتر لاک ژل و پیشگیری از لب‌پر شدن
 • استون یا الکل
 • دستگاه UV یا LED

مرحله اول: زیرسازی

اگر از قبل ناخن‌هایتان را لاک زده‌اید، به وسیله استون یا الکل نسبت به پاک آن‌ها اقدام نمایید. حال با کوتیکول ریموور، کوتیکول‌هایتان (پوست‌های اضافه در محل رویش ناخن) را نرم کنید. سپس با عقب‌زن یا پوشر، آن‌ها را عقب بزنید. حال هرچقدر از کوتیکول‌ها باقی مانده است را با نیپر ببرید.

در قدم بعدی با ناخن‌گیر ناخن‌هایتان را کوتاه کنید و با سوهان، فرم مدنظرتان را ایجاد کنید و سعی کنید اندازه ناخن‌ها را یکسان باشد. سپس با کمک پد کلینزر، سطح ناخن را پاک کنید و بعد با استفاده از بافر، هر نوع چربی و آلودگی موجود بر سطح ناخن را شستشو دهید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان این ابزار را به صورت عمودی روی ناخن استفاده نفرمایید.

آموزش ژلیش ناخن در خانه

مرحله دوم: آماده‌سازی ناخن

در مرحله دوم لایه‌ای ضد قارچ بزنید و تا خشک شدن کامل آن صبر بفرمایید. می‌توانید برای چسبندگی بیشتر مواد از پرایمر استفاده کنید. پس از قرارگیری لایه‌ای نازک از بیس کت ژل بر روی سطح ناخن، آن را در دستگاه یووی بگذارید تا به طور کامل خشک شود. نکته قابل توجه در این مرحله این است که به هیچ عنوان لایه بیس کت ژل نباید ضخیم باشد، در غیر این صورت لایه‌های بعدی به خوبی قرار نخواهند گرفت.

مرحله سوم: استفاده از لاک ژل

سطح ناخن را با لایه‌ نازکی از لاک ژل بپوشانید و در مرحله بعد با استفاده از دستگاه یووی خشک کنید. توجه کنید که مواد را روی کوتیکول نزنید. سپس لایه دوم را به همین شیوه بر سطح ناخن قرار دهید و در دستگاه خشک کنید. پد کلینزر را به الکل آغشته کرده و آن را بر روی هر انگشت خود بکشید تا هر گونه آلودگی را شستشو دهد. در قدم آخر با توجه به انتخاب خود، یک لایه تاپ کت مات یا براق بزنید و حدود یک دقیقه آن را در نور یووی خشک کنید.

ریموو ژلیش ناخن در خانه

پس از آشنایی با آموزش ژلیش ناخن و بررسی مراحل ژلیش ناخن، نوبت به آموزش ریموو ژلیش ناخن در خانه می‌رسد. بدین منظور منظور روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به معرفی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

ریموو ژلیش ناخن در خانه

استفاده از سوهان: روشی کاربردی اما با عارضه

شما می‌توانید با کمک سوهان ناخن باکیفیت، به آهستگی ژلیش ناخن را ریموو کنید. در این روش باید از وارد کردن هر گونه فشار بپرهیزید و انجام این کار با سرعت زیاد خودداری کنید. به منظور انجام اصولی این کار باید سوهان را از بخش خارجی ناخن‌ها به جهت بخش میانی ناخن بکشید. توجه کنید که حتما ناخن‌ها را به یک جهت سوهان بکشید. همچنین تنها به سوهان ژلیش اکتفا نمایید و به هیچ عنوان برای سوهان کشیدن سطح ناخن اقدام نفرمایید. بعد از انجام این کار، سطح ناخن‌های شما حساس و نازک می‌شود و باید تا زمان رشد مجدد ناخن از آن‌ها مراقبت کنید.

استفاده از استون و پنبه

برای این کار به موارد زیر نیاز است:

 • فویل
 • پنبه استریل
 • استون با درصد بالا (100%)

در قدم اول فویل را باز کنید و آن را به بخش‌های مناسب تقسیم‌بندی کنید. در مرحله بعد لایه رویی ژلیش را سوهان بکشید و بعد پنبه را با استون نم‌دار کنید و آن را روی ناخنتان قرار دهید. فویل را دور انگشت خود بپیچید. این مراحل را برای تمامی انگشتانتان انجام دهید. پس از آن که فویل را روی انگشت‌ها قرار دادید، مدتی صبر کنید تا تاثیر خود را بگذارد.

مدت زمان معینی برای آن قابل پیش‌بینی نیست و این زمان به درصد استون مصرفی و عوامل دیگری بستگی دارد. پس از گذشت مدت زمان لازم، فویل‌ها را باز کنید و پنبه آغشته به استون را روی ناخن‌هایتان بکشید. این روش نسبت به روش قبل آسیب کمتری به ناخن‌هایتان وارد می‌کند.

طبقه بندی شده در