تعویض فوم صندلی اداری یکی از خدمات مقرون به‌صرفه برای کاهش هزینه ادارات و سازمان می‌باشد؛ به ویژه اگر تعداد صندلی‌ها به مقدار زیادی باشد. مبلمان‌های اداری نیز به مرور زمان دچار فرسودگی شده و آسیب می‌بینند. یکی از انواع خرابی‌ها آسیب فوم صندلی اداری است. در این حالت باید نسبت به تقویت و یا تعویض ابر صندلی اداری اقدام کنیم. تقویت کردن برای این منظور انجام می‌شود که اگر فوم یا ابر صندلی حالت اولیه خود را از دست داده باشد با تعویض ابر یا فوم صندلی یا افزودن ابر یا فوم، آسیب آن را جبران کنیم. در ادامه این مطلب از “استاده مگ” به تقویت و تعویض فوم صندلی اداری و ابر صندلی اداری یکی از پرطرفدارترین خدمات تعمیر صندلی اداری خواهیم پرداخت.

تقویت و تعویض فوم و ابر صندلی اداری

جهت اقدام به تعویض فوم و ابر صندلی اداری در استاده کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 1. با شماره تماس موجود در صفحه تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق را با کارشناسان استاده درمیان بگذارید.
 2. پس از مشاوره لازم عکس صندلی اداری خود را ارسال می‌کنید تا قیمت دقیق و میزان ساعات کاری به صورت دقیق به شما ابلاغ شود.
 3. سپس تعمیرکاران با هماهنگی شما به محل شما حضور می‌بایند و تعمیرات صندلی شما را انجام خواهند داد.
 4. جهت تقویت و تعویض فوم و ابر صندلی اداری توجه داشته باشید که صندلی‌ها باید به کارگاه برده شوند.

جهت اقدام برای سایر خدمات زیر در استاده روی آنها کلیک کنید:

تعویض ابر و فوم صندلی اداری بهترین راه حل برای تقویت کردن و مجددا قابل استفاده کردن صندلی است. در یک صندلی اداری به دلیل تماس زیادی که افراد در طول روز با بدنه آن دارند؛ فوم و ابر صندلی اداری در اثر فشار و ساییده شدن مداوم دچار فرسودگی خواهد شد. بنابراین لازم است چند مدت یک‌بار نسبت به جایگزین کردن فوم صندلی اقدام کنیم. البته در صورتی که بدنه و سایر قسمت‌های صندلی سالم باشد و هزینه کردن برای تعویض فوم ارزش داشته باشد.

 • در ابتدا برای شروع کار لازم است تمامی قطعات صندلی اداری را از هم جدا نمایید و در صورت نیاز پشتی صندلی را نیز از قسمت نشیمن‌گاه در بیاورید.
 • بعد از این مرحله روکش را به وسیله باز کردن منگنه‌های متصل به آن از صندلی جدا کنید. در صورتی که روکش شما آسیب ندیده و سالم است با دقت فراوان منگنه‌ها را جدا نمایید تا روکش دچار پارگی نشود و بتوانید مجدد از آن استفاده کنید. اگر صندلی روکش پارچه‌ای داشته باشد جدا کردن آن بسیار راحت‌تر از روکش چرمی می‌باشد.
 • پس از جدا سازی روکش به بررسی میزان آسیب فوم و ابر صندلی اداری بپردازید تا بتوانید برای تقویت و یا در صورت لزوم تعویض فوم‌ها اقدام نمایید. در صورتی که تقریبا تا 60 درصد فوم‌ها سالم هستند؛ تقویت کردن بهترین روش است در غیر این صورت باید تعویض فوم‌ها را شروع کنید.
 • هنگامی که فوم‌ها به درستی در جای خود قرار گرفتند آن‌ها را با استفاده از چسب محکم نمایید. به طوری که فوم‌های قبلی به خوبی پوشیده شوند. دقت کنید که حجم فوم‌ها به اندازه باشد و مقدار زیاد آن باعث برآمده شدن نشیمن صندلی نشود. چون که هم روکش را خراب می‌کند و هم ظاهر بدی به صندلی می‌دهد.
 • بعد از تمام شدن این مراحل در صورت سالم بودن؛ روکش قبلی را با دقت تمام در جای خود با استفاده از چسب و یا با دستگاه منگنه مخصوص قرار دهید و محکم نمایید. بعد از آن مانند ابتدای کار تمام قطعات را با دقت کافی به هم متصل نمایید. پس از پایان کار اجازه دهید برای چند ساعت صندلی خشک شود و سپس از آن استفاده نمایید.

بهترین فوم برای صندلی اداری کدام است؟

برای تعویض فوم‌ها بهتر است مدل‌های آن را بشناسید؛ تا بتوانید بهترین حالت و راحتی را برای صندلی اداری فراهم کنید. زیرا زمانی که وضعیت راحتی در هنگام نشستن روی صندلی داشته باشید کار خود را به نحوه بهتری انجام خواهید داد. اگر به موقع نسبت به تعویض ابر و فوم صندلی اداری خود اقدام نمایید از پوسیدگی روکش صندلی نیز جلوگیری می‌کنید. زیرا با خورد شدن فوم روکش صندلی به تدریج دچار ساییدگی می‌شود.

 • فوم گرم: حالت ارتجاعی کمی دارد و هنگام نشتن روی آن متوجه سختی و سفت بودن آن می‌شوید.
 • فوم سرد: حالت ارتجاعی بیشتر آن و نرم بودن این نوع فوم آن را محبوب‌تر کرده است. علاوه بر آن طول عمر بیشتری نیز دارد. که تفاوت فوم گرم و سرد صندلی اداری در نوع تولید آن است. پس بهترین فوم صندلی اداری برای نشیمنگاه صمدلی استفاده از فوم سرد است.
 • ابر صندلی اداری: ابرها را حتما از نزدیک مشاهده کرده‌اید. درواقع جنس همان است اما قطر یا ضخامت ابر مصرفی برای صندلی اداری متفاوت است که قاعدتا ضخامت بیشتر کیفیت بالاتری را نیز به‌همراه خود خواهد داشت. از ابرها بیشتر برای تکیه‌گاه صندلی و دسته‌ها استفاده می‌شود.

در پایان

سعی کنید به هنگام تهیه صندلی به کیفیت و مقاومت آن دقت نمایید تا لازم نباشد در مدت کمی نسبت به هزینه کردن برای تعویض فوم صندلی اداری خود اقدام کنید. در نگه داری و استفاده درست از صندلی اداری نیز تلاش نمایید.

طبقه بندی شده در