در ادارات، شرکت ها، منازل و … معمولاً ساعت های زیادی در روز از صندلی اداری استفاده می شود و همین موضوع منجر به فرسودگی صندلی می شود. نشیمن گاه و دسته صندلی های اداری، اولین قسمت هایی هستند که فرسوده می شوند. به همین دلیل تعمیر صندلی برای سلامت جسم بسیار مهم است.

با توجه به این که قیمت صندلی اداری و صندلی چرخدار نسبتاً افزایش زیادی داشته است، با تعمیر یا تعویض دسته صندلی اداری و دسته صندلی چرخدار، می توان آن را به حالت اول برگرداند و در هزینه ها صرفه جویی زیادی کرد. در این صفحه از استاده به شما خواهیم گفت چگونه می توانید دسته صندلی اداری و چرخدار خود را تعمیر یا تعویض کنید. برای انجام این کار بایستی بهترین انتخاب و خرید دسته صندلی اداری را داشته باشید که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

انواع دسته صندلی

در اکثر موارد، دسته صندلی به بدنه صندلی متصل می‌شود اما در برخی موارد نیز دسته صندلی به صورت جدا وجود دارد. انواع مختلفی از دسته صندلی وجود دارد که عبارتند از:

 • دسته انتگرال : این نوع از دسته صندلی، بسیار نرم است و حس مطلوبی به فرد می دهد. این دسته صندلی اداری، مقاومت بسیار بالایی دارد و دلیل مقاومت بالا به خاطر روکش پلاستیکی بسیار مقاومی است که روی آن کشیده شده است.
 • دسته چرم : این نوع دسته صندلی برای صندلی های تمام چرم و از جنس چرم بدنه صندلی است.
 • دسته T شکل : همان طور که در تصویر زیر می بینید، این نوع دسسته صندلی، به شکل حرف T است. بر روی این نوع از دسته صندلی می توان از پد دسته صندلی استفاده کرد تا احساس راحتی برای دست و آرنج فرد فراهم شود.

شما می‌توانید با کمک متخصص حرفه‌ای تعمیر صندلی اداری، برای تعمیر و تعویض مکانیزم صندلی اداری خود اقدام کنید.

خرید دسته صندلی اداری

در خرید دسته صندلی اداری به چند نکته باید توجه داشت که عبارتند از :

 • نوع دسته صندلی
 • سایز صندلی
 • انطباق دسته صندلی با صندلی : طبیعتاً همه انواع دسته صندلی را نمی توان برای هر صندلی به کار برد.
 • قیمت دسته صندلی : در خرید دسته صندلی اداری با قیمت های مختلفی رو به رو خواهید شد که با دقت به کیفیت دسته صندلی می توانید بهترین دسته صندلی را با قیمتی مناسب خریداری کنید.
 • ارتفاع دسته صندلی : اگر ارتفاع دسته صندلی زیاد باشد، ممکن است نتواند زیر میز قرار گیرد. همچنین ارتفاع زیاد دسته صندلی، حس خوبی را برای فرد ایجاد نمی کند.

پیشنهاد می شود قبل از خرید دسته صندلی، از کارشناسان تعمیر صندلی و فروشندگان در مورد دسته صندلی انتخابی خود مشورت بگیرید تا با مشکل مواجه نشوید.

تعمیر و تعویض دسته صندلی

دسته انواع صندلی از جمله صندلی مدیریتی، کارمندی، ماساژور و … را می توان تعمیر نمود. با تعمیر دسته صندلی می توانید از خرید مجدد صندلی معاف شوید و صندلی خود را به حالت اولیه در بیاورید. تعمیر یا تعویض دسته صندلی، دو مرحله بسیار ساده دارد که به شرح زیر است :

مرحله اول: صندلی را به حالت برعکس روی میز قرار می دهیم و با استفاده از آچار، پیچ های زیر دسته صندلی را باز می کنیم.

مرحله دوم: حال دسته صندلی قدیمی جدا می شود و دسته صندلی جدید را جایگزین می کنیم. باید توجه نمود که برای تعویض دسته صندلی جدید فاصله سوراخ های پیچ و محل اتصال با پیچ کفی صندلی هماهنگ و یکی باشد.

به همین راحتی توانستیم دسته صندلی اداری خود را تعویض کنیم و از هزینه خرید صندلی جدید جلوگیری کردیم.

گاهی ممکن است دسته صندلی سالم باشد اما بخواهید دسته صندلی راحت تری داشته باشید. در این موارد نیز می توانید با تعویض دسته صندلی و استفاده از دسته صندلی آرگونومیک، شرایط بهتری برای بدن خود به هنگام کار فراهم کنید. دسته صندلی آرگونومیک، نوعی از دسته صندلی است که قابلیت تنظیم شدن است و باعث می شود دست ها و بدن فرد در زاویه درستی قرار بگیرد و سلامت بدن حفظ شود.

با تعویض دسته صندلی و استفاده از دسته صندلی آرگونومیک مزایای زیر برای بدن فرد به وجود می آید :

 • بدن کاربر در بهترین حالت قرار می گیرد و پشتیبانی خوبی از بدن صورت می گیرد.
 • جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه گردن و شانه.
 • نشستن راحت تر روی صندلی

طبقه بندی شده در

با برچسب در