تعویض و فروش جک صندلی

تعویض و فروش جک صندلی اداری و گردان تا 3 سال ضمانت کتبی

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده، با تعمیرکاران جک صندلی اداری آشنا خواهید شد. انواع آن را خواهید شناخت، با قیمت آن آشنا می شویم، به دلایل خرابی آن می پردازیم، آموزشی برای تعویض جک صندلی در منزل یا محل کار خود خواهید دید و به معرفی تعمیرکاران حرفه‌ای تعمیرات صندلی اداری می‌پردازیم.

قیمت جک صندلی

لطفا جهت دریافت قیمت دقیق با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

جهت دریافت قیمت جک صندلی اداری در جنس چینی و تایوانی لطفا با شماره‌های موجود در همین صفحه از خدمات آنلاین استاده تماس بگیرید. جک بین مکانیزم صندلی اداری و پایه صندلی اداری قرار دارد و وظیفه آن بالا یا پایین آوردن کفیه صندلی می باشد.

جک صندلی اداری یکی از مهمترین قطعات صندلی اداری است و بیشتر خرابی در صندلی های اداری را دربر می گیرد. در ادامه بیشتر با جک صندلی اداری آشنا خواهیم شد.

انواع جک در بازار ایران

انواع جک صندلی اداری

تمامی جک ها وارداتی هستند. انواع جک را میتوان به جک تایوانی، جک چینی و جک آلمانی اشاره کرد. جک های آلمانی کیفیت بسیار بالاتری نسبت به تمامی جک ها در بازار ایران دارد ولی در بازار ایران تا به امروز (سال 1399) بسیار کمیاب هستند. جک تایوانی معمولا با یک سال ضمانت عرضه میشود و کیفیت آن از جک چینی بسیار بالاتر است.

جک صندلی اداری به سایز های 8، 10، 12 و 22 سانتی متر هستند. جک های چینی با سه درجه کیفی 1، 2 و 3 در بازار ایران عرضه می شوند.

در مقاله قطعات صندلی اداری می توانید با تمام قطعات صندلی آشنا شوید.

عکس های زیر، ساختمان جک و اجزای داخلی آن را نمایش می دهند.

ساختار جک صندلی اداری
قطعات جک صندلی اداری

آموزش تعویض جک صندلی اداری

در ویدیو زیر شما آموزش کامل از تعویض جک را خواهید دید تا در صورت لزوم بتوانید صندلی اداری خود را در منزل یا محل کارتان تعمیر کنید.

این مقاله میتواند با کمک شما مفید تر باشد. لطفا در قسمت نظرات مطالبی که باید به این مقاله اضافه شود را درج نمایید.

هر نوشته ویا علامت دیگری بر روی جک مشاهده کردید، مطمئن باشید که جک صندلی اداری شما به هیچ عنوان تایوان نیست.

ما به التفاوت قیمت جک تایوانی با یک جک بی کیفیت ویا چینی در بازار حدود چهار برابر است. پس اگر شما یک جک بی کیفیت را به عنوان جک تایوان خریداری کنید، ضرر بسیار زیادی خواهید کرد.

حال در برخی موارد فروشنده ویا تعمیرکار صندلی به شما اعلام خواهد کرد که به شما تضمین اصل بودن جک ویا تعویض را به شما خواهد داد.

فروشنده ویا تعمیرکار انقدر بر روی قطعه به اصطلاح تایوانی شما سود کرده است که 3 بار هم قطعه شما را رایگان تعویض کنند، باز هم سر شما کلاه رفته است.

فریب جملاتی مثل: این هم تایوان است ولی جدیده، این کیفیتش خیلی بهتره، این آلمانیه، این ایرانی ولی کیفیتش خیلی بهتر از تایوانه، من ضمانت به شما خواهم داد و… را نخورید.

علت پایین رفتن جک صندلی چیست؟

صندلی‌های اداری به جهت استفاده طولانی مدت و زیاد از آن، ممکن است که به سرعت دچار ایراد شده و از کار بیفتند. خراب شدن صندلی اداری به بدن فرد استفاده کننده آسیب میرساند. همچنین در دراز مدت سلامتی وی را به خطر خواهد انداخت. بنا‌بر‌این، عیب یابی و تعمیر صندلی اداری به موقع امری ضروری بوده و سبب حفظ سلامتی فرد مصرف کننده خواهد شد.

یکی از دلایل خراب شدن صندلی اداری، پایین رفتن جک صندلی است. پایین رفتن جک صندلی باعث از بین رفتن تعادل صندلی شده و مشکلات دیگری را نیز در پی خواهد داشت. ما در ادامه این صفحه از سایت استاده تمامی مواردی را که لازم است در مورد جک صندلی بدانید، توضیح داده‌ و روش تعمیر آن را نیز ارائه نموده‌ایم.

جک صندلی چه وظیفه‌ای دارد؟

جک صندلی، قسمتی مهم است که وظیفه تنظیم قد صندلی را به عهده دارد. به کمک این قطعه، استفاده از صندلی آسان‌تر شده و لازم نیست که برای هر میز، یک صندلی خریداری شود. این وسیله اندازه طولی صندلی را به کمک شما تغییر داده و به میزان لازم و استاندارد برای میز مورد نظر شما خواهد رساند.

جک صندلی قطعه‌ای است فلزی یا آهنی که در داخل آن، گاز نیتروژن جریان دارد. این وسیله به کمک دو پیستون و یک میله کار می‌کند. با عقب و جلو رفتن پیستون توسط گاز نیتروژن، صندلی بالا و پایین می‌رود. جک صندلی به کمک وزن فردی که روی آن نشسته و اهرم متصل به جک، کار می‌کند. به این صورت اندازه صندلی اداری تنظیم می‌شود.

چند نوع جک صندلی وجود دارد؟

جک صندلی به دو جهت دسته بندی می‌گردد:

 1. اولین دسته بندی، بر اساس اندازه جک بوده که به دلیل کاربرد صندلی متغیر است. جک‌هایی که اندازه بلندی داشته و بیشتر برای استفاده در آشپزخانه‌ها و رستوران‌های سلف سرویس استفاده می‌شود، جک اپن نام دارند.
 2. دسته بندی دوم نیز از نظر کشور سازنده جک است. در کشور ما جک‌های چینی و تایوانی بیشتر یافت خواهند شد. تفاوت جک صندلی چینی و تایوانی در جنس فلز به کار رفته در جک است.

فلزی که از آن در ساخت جک استفاده می‌شود باید مقاومت بالایی داشته و در مدت زمان بالا، دچار آسیب نگردد. همچنین باید تحمل وزن افراد را داشته و به راحتی شکسته نشود. شما می‌توانید متخصص تعمیر صندلی خود را از بین متخصصین معرفی شده در سایت استاده انتخاب کنید.

خراب شدن جک صندلی چه علائمی دارد؟

 • اگر پس از چند دقیقه نشستن بر روی صندلی، ناخودآگاه اندازه طول صندلی کوتاه شود و فرد به سمت پایین بیاید، این معنا را دارد که جک صندلی شما خراب شده است. در این صورت باید به فکر تعمیر جک صندلی اداری خود باشید.
 • اگر جک صندلی شما خراب باشد، صندلی تعادل نداشته و به چپ و راست متمایل خواهد شد. در این حالت امکان افتادن شما از روی صندلی بالا بوده و بهتر است از آن استفاده نفرمایید.

دلایل پایین رفتن جک صندلی و رفع مشکل

 1. امکان دارد به دلیل استفاده طولانی مدت از صندلی یا وزن بالای فرد استفاده کننده و فشار بر روی جک صندلی، نیتروژن داخل آن که اصلی‌ترین قسمت داخل جک صندلی است بیرون کشیده شده و جک، فاقد گاز شود. در این حالت، جک امکان کنترل قد صندلی را نداشته و از کار خواهد افتاد.
 • در این مورد جک صندلی نیاز به تعویض داشته و قابل استفاده نخواهد بود. برای تعویض آن باید از فرد مطمئن، جک سالم و نو خریداری شده و آن را جایگزین جک خراب کرد.

2. ممکن است که فضای داخلی جک به دلیل استفاده از آن در مدت زیاد، دچار اصطکاک شده و گشاد شود. در این مورد نیز جک صندلی به وظیفه خود عمل نکرده و غیر قابل استفاده خواهد بود.

3. خراب شدن و شکستن هر یک از اجزا داخلی جک نیز به آن آسیب وارد نموده و در فعالیت جک صندلی خلل ایجاد خواهد کرد.

 • در مورد دوم و سوم با تعویض قطعات داخلی یا تعمیر آن به دست فرد متخصص می‌توان از جک قبلی دوباره استفاده نمود. البته توجه بفرمایید که انجام این کار مستلزم تشخیص زود هنگام خرابی جک صندلی است.

توجه داشته باشید که جک صندلی استاندارد و مقاوم، دیر‌تر خراب شده و تحمل آن در برابر وزن افراد نیز بیشتر است.

مراحل تعمیر جک صندلی

در بسیاری از مواقع، اگر شما زود متوجه خرابی جک صندلی شوید، می‌توانید آن را با کمترین هزینه تعمیر نمایید. در غیر این صورت احتمالا جک صندلی نیاز به تعویض خواهد داشت. بهترین تعمیرکاران تعمیر صندلی را می‌توانید در سایت استاده پیدا کرده و بصورت مستقیم با آن‌ها تماس بگیرید.

برای تعمیر یا تعویض جک صندلی بهتر است که به فرد متخصص مراجعه شود. اما در صورت داشتن تجربه کافی در این زمینه، خودتان نیز می‌توانید آن را تعویض یا تعمیر کنید. برای تعویض این قطعه لازم است که:

 1. پایه‌های صندلی را با پیچ گوشتی مخصوص باز نموده و جک را بیرون بیاورید.
 2. پس از آن جک را از صندلی جدا کرده و جک جدید را جایگزین کنید.
 3. توجه بفرمایید که تمام قطعات باید به همان صورت اولیه دوباره وصل شوند تا صندلی دچار مشکلات دیگری نشود.
 4. در آخر دوباره جک صندلی را تست کنید و در اندازه مورد نظر قرار دهید تا از صحت کار خود مطلع شوید.

نتیجه گیری و چند نکته که باید بدانید

1- حتما از تعمیر کار صندلی خود درخواست کنید برای جک صندلی ضمانت به شما بدهد.

2- تشخیص جک های با کیفیت کار بسیار دشواری برای شما است.

3- این مورد را در نظر داشته باشید که پرداخت هزینه بالا برای جک، تضیمن با کیفیت بودن جک نیست. متاسفانه این مورد در بازار به وفور اتفاق می افتد که فروشنده یا تعمیر کار، جک چینی بی کیفیت را با هزینه بالا به مشتری می دهد تا مشتری فکر کند که جکی که دریافت کرده، جک با کیفیتی است.

آخرین مطالب تعمیرات صندلی در استاده مگ