آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

باز کردن چاه توالت، مهارتی که به نظر می‌رسد هر فردی باید آن را داشته باشد تا در صورت مواجه با مسئله گرفتگی از پس رفع آن برآید. گرفتگی چاه توالت اتفاقی کاملاً رایج است که می‌تواند بنا به دلایل مختلفی همچون گیرکردن اشیای گوناگون، نوار بهداشتی، دستمال، رسوب گرفتگی و… به وقوع بپیوندد و ما را نیازمند به لوله بازکنی کند. باز کردن چاه توالت بسته به شدت گرفتگی می‌تواند تحت استفاده از روش‌های مختلفی از مراجعه به کارشناس خبره تا استفاده از دم‌دستی‌ترین وسایل ازجمله آویز لباس، صابون، شامپو و … انجام شود.

خوب است شما نیز با مجموعه روش‌های باز کردن چاه دستشویی که در ادامه آورده شده اند، آشنا شوید. آشنایی با این مهارت‌ها به شما کمک می‌کند که به هنگام وقوع گرفتگی لوله توالت و پخش شدن بوی بد در محیط منزلتان و یا بدتر از همه این‌ها بالا آمدن آب در کاسه توالتتان، بتوانید عملکرد درستی را از خود نشان دهید.

هزینه باز کردن چاه توالت

بسته به نوع فنر زنی و میزان گرفتگی چاه توالتقیمت به طور میانگین بین 70.000 تا 280.000 تومان

هزینه باز کردن چاه توالت، بر اساس نرخ اتحادیه لوله بازکنی تصویب می‌شود. در بحث هزینه، وسیله‌ای که توسط کارشناس برای رفع گرفتگی لوله توالت استفاده می‌شود، نیز نقش بسیار مهمی دارد. در صورت استفاده از دستگاه فنر زن، بسته به تعداد دفعات لازم و همچنین طول فنر زن می‌تواند مقادیر متغیری داشته باشد.

گرفتگی چاه دستشویی

گرفتگی چاه دستشویی

برای گرفتگی چاه دستشویی در منزل شما می‌توانید از:

  • فنر دستی
  • مواد شوینده
  • تلمبه پلاستیکی  در سایز کوچک
  • و سایر ترفندهایی که در ادامه به آنها میپردازیم استفاده کنید.

در مواقعی که گرفتگی چاه دستشویی شدید است و با استفاده ازآنچه پیش‌تر گفته شد رفع نمی‌شود، بهترین گزینه پیش روی شما، تماس با سرویس کار لوله بازکنی می باشد. سرویس‌کاران در استاده این تضمین را به شما میدهند تا در اسرع وقت و با قیمتی مناسب به رفع مشکل بپردازند. با روش های کلاهبرداری در لوله بازکنی آشنا شوید!

روش باز کردن چاه توالت

روش باز کردن چاه توالت

در بحث روش باز کردن چاه توالت شما می‌توانید از وسایل و ابزار آلات پیشرفته‌ای همچون دستگاه فنر زنی برقی، شارژی دریلی و حتی ارابه‌ای استفاده کنید. اما همیشه سطح گرفتگی آن‌قدرها بالا نیست که شما نتوانید خودتان با استفاده از روش‌های آسان بدون حضور یک کارشناس و یا متخصص از پس آن برآیید. در ادامه به‌صورت فهرست وار به مجموعه‌ای از موادی که می‌توانید برای روش باز كردن لوله فاضلاب توالت از آن‌ها استفاده کنید، اشاره شده است. روش باز كردن چاه توالت با اسید را اینجا مطالعه کنید

پس از آن به تشریح و جداگانه درباره هرکدام از روش‌ها، توضیحاتی ارائه می‌شود.

  1. آب گرم
  2. محلول‌های خانگی لوله بازکن
  3. آویز لباس
  4. محلول‌های اسیدی لوله‌بازکن (به علت ایجاد مشکلات تنفسی و همچنین پوستی، استفاده از آن‌ها توصیه نمی‌شود.)
  5. چنته و پودر لباس‌شویی

هزینه لوله کشی فاضلاب توالت فرنگی و توالت ایرانی را در این صفحه مشاهده کنید.

آب گرم: در مبحث روش باز کردن چاه توالت، بهتر است بدانید گهگاه ریختن آب گرم در توالت به‌عنوان اولین و ساده‌ترین روش، می‌تواند کارساز واقع شود. در این روش شما باید یک کاسه آب گرم (و نه جوش، به علت آسیب‌های وارده همچون ترک برداشتن کاسه توالت و احتمال ایجاد شکستگی در قسمت‌های مختلف آن) را داخل کاسه توالت بریزید. مدتی صبر کنید و در ادامه بررسی کنید که آیا گرفتگی رفع شده است و یا خیر؟ در صورت تغییر سطح آب و همچنین تخلیه شدن آب، شما می‌توانید در ادامه با استفاده از آب ولرم، کاسه توالت را به‌صورت کامل شستشو دهید.

محلول‌های خانگی: در بحث یکی از مؤثرترین محلول‌ها استفاده از نسبت یکسانی از سرکه و جوش‌شیرین است. برای ساخت چنین محلولی باید 1 لیوان آب گرم+نصف لیوان از سرکه و جوش شیرین مخلوط کنید. محلول حاصل را در داخل کاسه توالت بریزید و در ادامه نیز مخلوطی متشکل از آب گرم و سرکه را مجدداً به آن اضافه کنید. در صورت جواب نگرفتن در همان بار اول، این روش را میتوانید برای رفع گرفتگی لوله توالت تا 3 بار انجام دهید.

محلول‌های خانگی

آویز لباس: در استفاده از آویز لباس برای رفع گرفتگی لوله فاصلاب توالت، بهتر است که از آویزهایی که توسط پلاستیک پوشانده شده اند، استفاده شود. اگر بنا به هر علتی به این نوع آویزها دسترسی ندارید، می‌توانید پوشش مدنظر را با استفاده از یک عدد پارچه ایجاد کنید.(این پوشش مانعی را برای آویز لباس فلزی جهت آسیب رساندن به لوله‌ها ایجاد می‌کند.) در ادامه لازم است که این آویز را صاف کنید تا فقط قسمت انتهایی آن (حلقه) باقی بماند. سپس، با استفاده از چرخاندن آویز در داخل لوله، اقدام به چسباندن عامل گرفتگی و بیرون کشیدن آن کنید. دقت داشته باشید که استفاده از آویز باید با بیشترین مقدار دقت و احتیاط انجام پذیرد چراکه در غیر این صورت می‌تواند سبب بروز آسیب جدی در لوله‌های سیستم فاضلاب ساختمان شما شود.

ماده سفیدکننده: از این روش تنها زمانی استفاده کنید که میزان گرفتگی بسیار بالا باشد. برای باز کردن چاه توالت در این روش شما کافی است مقدار نصف یک لیوان ماده سفیدکننده را درون کاسه توالت بریزید و در ادامه باید از صابون ماشین ظرف‌شویی نیز استفاده کنید. پس از گذشت مدت‌زمانی، آب گرم را به کاسه اضافه کنید و لوله را با استفاده از آب گرم شست‌وشو دهید. در صورت رفع نشدن گرفتگی چاه توالت با استفاده از این روش، می‌توانید 2 بار این مراحل را تکرار کنید.

محلول‌های اسیدی لوله بازکن: همان‌طور که گفته شد، استفاده مداوم از از محلول‌های اسیدی لوله بازکن به‌واسطه اثرات نامطلوبی که بر روی سلامت پوست و همچنین دستگاه تنفسی دارند، به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. لازم به ذکر است که در این روش، نوع محلول اسیدی که شما خریداری می‌کنید به نوع لوله فاضلاب شما بستگی دارد. این محلول‌ها به‌واسطه ماهیت اسیدی خود، می‌توانند به‌مرورزمان سبب پوسیده شدن و به دنبال آن سوراخ شدن لوله‌های فاضلاب منزل شما شوند. به همین علت استفاده از آن‌ها به صورت مداوم به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. دقت داشته باشید که خودتان یک فاصله حداقلی را نسبت به لوله‌ها در طول استفاده از این محلول‌ها باید داشته باشید چراکه امکان آسیب به چشم‌ها و حتی قدرت بینایی شما نیز وجود دارد.

محلول‌های اسیدی لوله‌بازکن

چنته و پودر لباس‌شویی: در این روش باز کردن چاه، بهتر است ابتدا مقداری از آن‌ها را داخل لوله بریزید و مدت زمانی در حدود 10 الی 15 دقیقه صبر کنید. در بازه زمانی مذکور، ترکیبات درون هرکدام از مواد نام برده شده طی واکنش شیمیایی به جنگ با عامل گرفتگی می‌روند و تا حد امکان برای از بین بردن آن تلاش می‌کنند. لازم به ذکر است که چنته پس از قرار گرفتن در داخل لوله‌ها و تماس با آب جاری در آن‌ها، ماهیت اسیدی پیدا می‌کند و راز اثرگذاری آن در باز کردن چاه توالت در این است.

طبقه بندی شده در