قیمت تعمیر پکیج و هزینه سرویس پکیج در سال 1401

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

تعمیر پکیج

به طور كلی تعمير پكيج برای حفظ و نگه‌داری هر یک از قطعات پكيج انجام می‌شود تا در نهایت به افرایش زمان کارکرد دستگاه کمک کند. تعمير پكيج دیواری از جمله كارهايی است كه معمولا و بالاخص در فصول سرد به آن نياز پيدا می‌كنيد زيرا پكيج‌ها معمولا دچار رسوب گرفتگی می‌شوند. در اين صفحه از خدمات آنلاین استاده به معرفی تعمیرکار پکیج و خدمات تعمیر پکیج به صورت تخصصی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشيد.

امروزه، پکیج وسیله‌ای است که در اکثر خانه‌ها پیدا می‌شود و قیمت تعمیرات پکیج یکی از مسائلی است که در ذهن افراد بعد از به وجود آمدن مشکلی برای پکیج‌شان، مطرح می‌شود. پکیج یکی از عضوهای پرکار منزل است که مدت‌زمان زیادی ( به‌خصوص در فصول سرد) مشغول کار است و برای منزل شما آب گرم فراهم میکند. طبیعی است که برای چنین دستگاهی که با آب در تماس است و فعالیت زیادی دارد، نیاز به تعمیر پکیج داشته باشیم.

قیمت تعمیر پکیج (همراه اجرت)

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

خدماتقیمت به تومان
سرویس پکیج دو مبدل500.000 تا 700.000
سرویس پکیج تک مبدل450.000 تا 650.000
تعمیر برد دستگاه400.000 تا 700.000
تعویض شیر موتوری500.000
تعویض پرشر سوییچ550.000
تعویض فلوسوییچ300.000 تا 500.000
تعویض فلومتر بوتان450.000 تا 650.000
تعویض ntcیک عدد300.000
تعویض ntcدو عدد 350.000
تعویض کیت شیر سه راه400.000 تا 550.00
اجرت تعویض روتور واستاتور400.000
اجرت تعویض مبدل اصلی450.000
اجرت تعویض مبدل ثانویه300.000
اجرت نصب صافی و تعویض شلنگ250.000+قیمت قطعه
اجرت تعویض شیر گاز400.000
اجرت سرویس فن350.000
اجرت تعویض منبع انبساط250.000 تا 500.000
اجرت نصب و جابجایی300.000 تا 550.000

مشکلاتی که ممکن است برای پکیج به وجود آید، طیف خیلی وسیعی دارد و درهرحال باید ابتدا علت را متوجه شد و سپس بعدازآن دست به تعمیر یا اقدام خاصی زد. با توجه به این‌که مشکل به وجود آمده برای پکیج پیست قیمت تعمیرات پکیج متفاوت است و فرد با مهارت در این زمینه ممکن است اجرت تعمیرات پکیج را به صورت متفاوتی ارزش‌گذاری کند. در ادامه قیمت تعمیر پکیج را در سه دسته تعویض، تعمیر و سرویس بیان کرده‌ایم.

نرخ نامه تعمیرات پکیج در قالب فعالیت‌های متفاوتی است که در قالب فعالیت‌های تعمیری و انجام تنظیماتی بر روی پکیج هستند. این نرخ نامه تعمیرات پکیج ممکن هرسال دستخوش تغییر شود

قیمت تعمیرات پکیج

هزینه سرویس پکیج و اجرت

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

نوع سرویسقیمت به تومان
تنظیم فشار و راه اندازی پمپ بدون تعویض قطعات100.000
تنظیم شیر کنترل گاز100.000
تنظیم فشار و شارژ منبع انبساط100.000
اسیدشویی پکیج زمینی400.000
اسیدشویی پکیج دیواری هر مبدل )با باز و بسته کردنمبدل (یا دستگاه اسیدشوییاز 150.000
تنظیم برد الکترونیکتا 200.000
سرویس سالیانه و راه اندازی پکیج دیواری و زمینی با 20دقیقه تست480.000
سرویس کامل: اسیدشویی، سرویس پمپ پکیج و قطعلت،سرویس شعله و جرقه زن480.000
ایاب و ذهاب50،000 تا 80،000
سرویس پیلوت دستگاه های پکیج زمینی و دیواری200.000

هزینه سرویس پکیج با توجه به خدماتی که ارائه می‌شود متفاوت خواهد بود. برای مثال قیمت تعمیرات پکیج برای خدماتی که مبنی بر تعمیر است با خدماتی که مبنی بر تعویض است، متفاوت خواهند بود. چند نمونه از هزینه سرویس پکیج که مبتنی بر تعویض قطعات است را در لیست بالا متذکر شدیم.

اجرت سرویس پکیج

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

اجرت خدماتقیمت به تومان
ایاب و ذهاب50،000 تا 80،000
تبدیل پکیج به گاز مایع و راه اندازی یا برعکس250.000
جابجایی دستگاه پکیج نصب شده و راه اندازی در همان محل480.000
تغییر فصل تابستان به زمستان با هوا گیری150.000
تبدیل شیر برقی به دستی یا اتوماتیک200.000
تعویض شیر اطمینان180.000

اجرت سرویس پکیج نیز مانند دیگر فعالیت‌های گفته‌شده، متنوع هستند و اجرت تعمیرات پکیج که در این دسته سرویس و راه‌اندازی قرارگرفته است در بالا آمده است.

هزینه نصب پکیج

کاربران گرامی، تمامی قیمت‌های اعلام شده در استاده به‌صورت حدودی می‌باشد.

نوع نصبقیمت به تومان
ایاب و ذهاب50،000 تا 80،000
نصب پکیج زمینی با دیگ چدنی320.000
نصب پکیج دیواری400.000
نصب پکیج زمینی با مبدل مسی320.000
اجرت سرویس پکیج

توجه نمایید که هزینه ایام و ذهاب بر روی قیمت تعمیرات پکیج در نظر گرفته نمی‌شود و برای خدمات با مبلغ زیر 40 هزار تومان دریافت می‌گردد. اگر قیمت تعمیر پکیج یا اجرت سرویس پکیج بیشتر از 40 هزار تومان باشد، برحسب توافق می‌تواند مقدار مشخصی دریافت شود.

بهتر است نصب پکیج در تراس یا آشپزخانه انجام شود. اصلی‌ترین نکته در نصب پکیج، چگونگی نصب آن روی دیوار است. نصب پکیج دیواری و زمینی به تخصص نیاز دارد و برای نصب آن باید به نکاتی از قبیل: بررسی نوع دستگاه، انتخاب محل نصب، میزان اکسیژن فضای محل نصب، توان دستگاه حرارتی ساختمان، دودکش مورد استفاده، فاصله پکیج تا دیوار و فشار منبع انبساط توجه نمود.

لازم به ذکر است نصب انواع مختلف پکیج، امری تخصصی است که نیازمند تعمیرکار پکیج می‌باشد.

تعمیر تخصصی پکیج

مراحل تعمیر پکیج

عمده دليل نيازمندی به تعمير پكيج دیواری، رسوبی است كه سبب عدم انتقال حرارت درست می‌شود. از طرفی سرعت گردش آب كم شده و حتی مصرف انرژی هم زياد می‌شود. همچنين رسوبات باعث خورندگی قطعات، بالا رفتن زياد دما در دستگاه و دست آخر خراب شدن كلی دستگاه خواهد شد.

دلیل دیگری که نیازمند به تعمیر پکیج دیواری خواهیم بود خراب شدن ترموستات پکیج است که بالا و پایین شدن حرارت آب یا گرمای شوفاژ خواهد شد. جرقه زدن، روشن نشدن، خاموش شدن خود به خودی پکیج و … از جمله شرایطی است که ما را نیازمند تعمیرات پکیج می‌کند.

بنابراین بهتر است از انواع مشکلاتی که احتمال دارد برای پکیج رخ دهد اطلاع پیدا کنید. برای مثال ممکن است پکیج شما ارورهایی دهد که باید با آنها با توجه به شرکت سازنده آشنا شوید و یا بعضا از پکیج صداهای ناهنجاری می‌شنوید و یا … که برای هر کدام از مشکلات نیازمند تعمیر پکیج توسط تعمیرکار متخصص هستید.

تعمیر پکیج غرب تهران

تعمير پكيج و عيب يابی و برطرف كردن عيب توسط تعميركار پکیج در استاده در غرب تهران انجام می‌شود. اگر قطعه‌ای معيوب باشد و نياز به تعويض وجود داشته باشد، تعميركار قطعه را با قطعات اصل و مرغوب تعويض می‌كند؛ اما اين تعويض هيچ گاه بي دليل انجام نمی‌شود و تنها در صورتی كه امكان تعمير وجود نداشته باشد، تعويض صورت می‌گيرد. جهت دریافت خدمات و اطلاع از قیمت تعمیر پکیج در ناحیه عرب تهران با شماره‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر پکیج شرق تهران

تعمير انواع برندهای پكيج در شرق تهران توسط تعمیرکاران پکیج در استاده انجام می‌شود. بهتر است سرويس دوره‌ای پكيج توسط تعميركار صورت بگيرد كه در طی آن قطعات مختلف پكيج و مسير خروج دود و ورود گاز به صورت حرفه‌ای چک می‌شوند. هزينه تعمير پكيج توسط تكنسين هاي استاده طبق نرخ اتحاديه و منصفانه تعيين می‌شود

تعمیر پکیج شمال تهران

تكنسين های متخصص معرفی شده در استاده آماده ارائه خدمات تعمير پكيج در شمال تهران به صورت حرفه‌ای هستند. عملكرد پكيج در فصول گرم و سرد متفاوت است و ممكن است برخی از قطعات پكيج نياز به تعمير داشته باشد. تعمير ترموستات، يون حسگر، فن و پمپ و ساير قطعات توسط تعميركار تعمير و در صورت نياز تعويض می‌شود.

تعمیر پکیج جنوب تهران

اگر پكيج شما نياز به تعمير دارد، تعميركاران استاده آماده ارائه خدمات تعمير پكيج در جنوب تهران به صورت تخصصی و با مناسب ترين هزينه هستند. در صورت خرابی قطعات پكيج ايرانی و خارجی، عيب يابي و رفع عيب انجام می‌شود. باتوجه به اينكه ارورهای پكيج هريک نشان دهنده يک سری خرابی هستند، بهتر است پيدا كردن منشا آن و تعمير توسط فرد ماهر انجام شود. جهت دریافت قیمت و خدمات تعمیر پکیج در جنوب تهران با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر برد پکیج

برد به یک صفحه‌ی عموما سبز اطلاق می‌شود که یکی از اصلی‌ترین قطعات پکیج می‌باشد و به طور کلی برای انجام کار اصلی سیستم پکیج باید بدون نقص وارد عملیات شود. تمام قطعاتی مانند آی‌سی، مقاومت، خازن، رگولاتور و … روی برد وصل می‌شوند. بنابراین، وظیفه برد پکیج، ایجاد ارتباط میان تمامی قطعات پکیج می‌باشد.

برد پکیج با توجه به اطلاعاتی که از سنسور‌ها دریافت می‌کند، فرمان عملیات را به سایر قطعات می‌دهد. هنگام ایجاد مشکل توجه به این موارد الزامی است که بررسی کردن برد پکیج امری تخصصی می‌باشد و بهتر است به دست تعمیرکار متخصص تعمیر پکیج سپرده شود.

تعمیر فن پکیج

فن، وظیفه استخراج مواد به دست آمده از احتراق پکیج را برعهده دارد. در صورتی که فن ها دچار مشکل شوند، احتراق به درستی در حضور اکسیژن صورت نمی‌گیرد و برد دستگاه اجازه روشن شدن نخواهد داشت. در نتیجه، آسیب جدی به دستگاه وارد می‌شود و در زمان تعمیر فن پکیج، تامین اکسیژن موردنیاز لازم است.

تعمیر رادیاتور پکیج

رادیاتور شوفاژ، نوعی تبدیل کننده حرارت است. عمل انتقال گرما در رادیاتور به کمک لوله‌های دارای آب گرم صورت می‌گیرد که این گرما را به‌واسطه‌ی حرکت خود از طریق تابش گرمایی به محیط انتقال می‌دهد. در صورتی که شیرپرکن بسته شده باشد یا ورودی آن‌ رسوب گرفته باشد، پکیج گرمای خود را از دست می‌دهد و برای تعمیر رادیاتور پکیج نیاز به خالی کردن آن می‌باشد.

تعمیرکار پکیج ماهر

یک تعمیرکار پکیج ماهر فردی است که دارای توانایی‌های زیر باشد:

 • متخصص در انجام تعمیرات پکیج و تشخیص خرابی آن
 • مسئولیت پذیر و حضور به موقع در محل
 • انجام تعمیرات در کوتاهترین زمان و با کیفیت بالا
 • دارای گارانتی تعمیرات
 • استفاده از قطعات اصل برای انجام تعویض قطعات پکیج
 • ارائه فاکتور خرید قطعات به صورت دقیق
 • دریافت اجرت و هزینه ایاب و ذهاب به صورت منصفانه

از جمله شرایطی است که یک تعمیرکار پکیج باید دارا باشد.

خدمات تعمیر پکیج

در زمینه های تخصصی مانند تعمیر پکیج، سرویس پکیج و نصب پکیج، وجود مجموعه‌ای با کادر مجرب همراه با دانش و مهارت فنی آماده خدمت‌رسانی شهروندان در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضروری است. در صورتی که نیاز به تعمیر پکیج یا تعویض یک قطعه خاص باشد، با خدمت تعمیرکار یا تکنسین ماهر پکیج، قطعات معیوب تعمیر و یا تعویض و سالم بودن آن‌ها همراه با ارائه گارانتی تست خواهد شد.

خدمات تعمیرات پکیج

به طور کلی خدماتی که برای تعمیر پکیج دیواری در نظر گرفته می‌شوند شامل موارد زیر است:

 1. نصب پکیج
 2. سرویس پکیج
 3. تعمیر برد پکیج
 4. تعمیر پکیج بوتان، ایساتیس، مرکوری، لورچ و …

هنگام استفاده از خدمات تعمیر پکیج این نکات را بهتر است بدانید.

 • از اولین مراحل برای شروع تعمیر بخش شناسایی ایرادات پکیج شما است.
 • نصب پکیج و در صورت هرگونه خرابی این خدمت توسط متخصصین دوباره انجام می‌شود.
 • تهویه پکیج بسیار اهمیت دارد و در صورت خرابی در خدمات تعمیر پکیج دیواری شما قرار می‌گیرد.
 • امکان خرابی قطعات دورنی پکیج وجود دارد که در آن صورت می‌توانید از تعمیرکار پکیج کمک بگیرید. زیرا باید به صورت تخصصی تمامی قطعات بررسی شود.
 • قسمتی به نام ‌Board  برای کنترل پکیج وجود دارد که در مواردی نیاز به تعمیر دارد.
 • یکی از مهم‌ترین بخش‌ها مبدل است که امکان خرابی آن نیز وجود دارد.

سرویس دوره‌ای پکیج

در بسیاری از مواقع به جای تعمیر پکیج، سرویس دوره‌ای و کامل پکیج موردنیاز است که برای سالم ماندن دستگاه و هم‌چنین جلوگیری از بروز آسیب قطعات، به‌صورت دو بار در سال توسط تعمیرکار پکیج انجام می‌شود.

در سرویس دوره‌ای تک تک قطعات پکیج به‌صورت جداگانه شستشو و سرویس می‌شوند و توسط تعمیرکار پکیج به تنظیمات کارخانه برمی‌گردند. پس از سرویس دوره‌ای، پکیج با دستگاه نو کارخانه تفاوتی نخواهد داشت.

در دهه اخیر پکیج‌ها موفق شدند جای موتورخانه‌ها و آبگرمکن‌ها را بگیرند و به عنوان انتخاب اول مردم برای گرم کردن آب و تامین کردن سیستم گرمایش تبدیل شوند. جاگیر نبودن و راحت بودن تنظیمات و نیز هزینه معقول، از جمله مواردی هستند که باعث افزایش رغبت عمومی به پکیج‌ها شده‌اند. سرویس پکیج معمولا هزینه زیادی ندارد و از این نظر هم نسبت به موتورخانه به صرفه است.

سرویس پکیج دیواری

سرویس کامل پکیج شامل چیست؟

سرویس کامل پکیج به معنی بررسی تمام قطعات مهم و ضروری است که امکان دارد در طول زمان استفاده، فرسوده شده باشند. این قطعات عبارتند از:

 • هواگیری پکیج با استفاده از دستگاه‌های مخصوص
 • تمیز کردن پکیچ و پاک کردن رسوب‌ها از آن
 • بررسی دمای پکیج و متعادل کردن آن
 • چک کردن رادیاتور و عیب یابی از شو‌فاژ‌ها در صورت لزوم
 • سنجیدن مقدار ورودی، خروجی و شدت جریان آب
 • چک کردن دودکش پکیچ و تمیز کردن آن
 • بررسی فن پکیج

غیر از موارد گفته شده تمام موارد مربوط به پکیج باید بررسی شده و در صورت وجود ایراد، تعمیر گردد.

معرفی سرویسکار پکیج در تهران

سرویسکار پکیج  باید فردی متخصص باشد و تمام زیر و بم پکیج دیواری را بشناسد. این فرد باید توانایی و ابزار لازم برای سرویس پکیج دیواری را داشته و بتواند این کار را با دقت کامل انجام دهد.

به چند روش می‌توان پکیج را سرویس کرد؟

دو روش برای سرویس پکیج دیواری وجود دارد که شما باید آن‌ها را بسته به نیاز پکیج خود انجام دهید. این روش‌ها عبارتند از:

سرویس کلی پکیج

در این روش تمام قطعات و اجزاء داخلی یا خارجی پکیج باز شده و به دقت بررسی می‌شود. در صورتی که پکیج خود را به تازگی تهیه کرده‌اید، نیازی به انجام این روش ندارید؛ اما اگر چندین سال است که از پکیج خود استفاده می‌کنید، لازم است تا آن را به طور کلی سرویس نمایید. این نوع از سرویس تنها سالی یک بار انجام می‌شود و عمر پکیج دیواری شما را تضمین می‌کند.

سرویس دوره‌ای پکیج

در این روش لازم است تا پکیج به طور مرتب و سالی دو بار سرویس شود. بهترین زمان برای سرویس، زمانی است که می‌خواهید از پکیج استفاده کنید و همچنین زمانی است که می خواهید مدت طولانی از آن استفاده نفرمایید.

سرویس فن پکیج

اگر خارج از دفعات سرویس دوره‌ای یا کلی پکیج دیواری، صدا‌های عجیب از پکیج خود شنیده‌اید، لازم است تا فن پکیج خود را سرویس کنید. این قطعه به دو دلیل می تواند خراب شود. اولین دلیل، ضربه خوردن به آن است که می‌تواند محور فن را دچار مشکل کرده و عملکرد آن را مختل کند. دومین دلیل نیز قرار گرفتن جسمی در داخل فن است که به دلیل تجمیع رسوبات در پکیج ایجاد می‌شود.

برای سرویس آن لازم است تا فن باز شده و به خوبی تمیز شود. اگر محور آن نیز دچار آسیب شده بود لازم است تا از فن خارج شده و تعمیر یا تعویض گردد. سرویس فن پکیج امری حساس بوده و بهتر است توسط سرویسکار پکیج انجام شود.

چه زمانی لازم است پکیج دیواری سرویس شود؟

به طور كلی تعمير پكيج برای حفظ و نگه‌داری هر یک از قطعات پكيج انجام می‌شود تا در نهایت به افرایش زمان کارکرد دستگاه کمک کند. تعمير پكيج دیواری از جمله كارهايی است كه معمولا و بالاخص در فصول سرد به آن نياز پيدا می‌كنيد زيرا پكيج‌ها معمولا دچار رسوب گرفتگی می‌شوند.

اگر سرویس پکیج را فقط زمانی انجام دهید که نشانه‌ای از خرابی در آن باشد، ضرر‌های زیادی را متحمل خواهید شد. برای جلوگیری از این کار لازم است تا پکیج خود رادر زمان‌های مشخصی سرویس کرده و به یک کارشناس مطمئن بسپارید. این کار باعث می‌شود تا عمر پکیج شما بالا رفته و قطعه‌ای در آن به طور کامل خراب نشود. سرویس پکیج هزینه کمتری نسبت به هزینه تعمیر یا تعویض قطعات پکیج دارد.

بهتر است که پکیج به طور منظم و سالی دو بار سرویس شده و توسط یک سرویسکار پکیج متخصص بررسی شود.

چرا باید پکیج دیواری را سرویس کنیم؟

 پکیج، آب شهری را از لوله‌ها گرفته و توسط سیستم گرمایش خود آن را به دمای مدنظر می‌رساند و وارد جریان آب لوله کشی منزل می‌کند. از آنجایی که آب شهری سرشار از املاح است، در صورت گرم شدن آب شهری، این املاح از آب جدا می‌شوند و در طی زمان به صورت رسوب در لوله‌های پکیج متوقف می‌شوند. همچنین پکیج، سرشار از قطعات مختلف با کارایی‌های مختلف است که در کنار هم به صورت یک سیستم واحد عمل می‌کنند. به همین دلایل پکیج از جمله وسایلی است که نیاز به سرویس مرتب داشته و باید هر چند وقت یکبار آن را سرویس کنیم تا بهترین کارایی را داشته باشد.

اشکالات رایج و سوالات متداول درباره پکیج

در ابتدا باید بگوییم که اگر تخصصی در زمینه تعمیرات پکیج دیواری ندارید بهتر است این امر مهم را به دست تعمیرکار پکیج بسپارید تا با خیالی آسوده همه مراحل ذکر شده در بالا به خوبی انجام شود. اما برای انجام تعمیرات تخصصی پکیج بهتر است با سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید شروع کنیم.

چرا پکیج بیشتر از حالت استاندارد داغ می‌شود؟

بهترین علت برای اینکه پکیج بسیار بیشتر از حالت استاندارد داغ می‌کند و نیاز به تعمیر دارد خرابی ترموستات پکیج است که در این صورت راه‌حل آن تعویض ترموستات است تا دوباره به حالت قبلی خود برگردد. چراکه در صورت خرابی آن، ترموستات قادر به تشخیص میزان دمای مناسب نیست و دما زیاد می‌شود و در نتیجه سبب داغ شدن پکیج می‌شود.

علت روشن نشدن پکیچ چیست؟

برای این امر باید به خوبی اتصالات پکیج را مشاهده کنید. در صورت ندیدن مشکل ظاهری در دستگاه می‌بایست به جرقه پکیج توجه کنید. اگر جرقه پکیج سوخته باشد دستگاه روشن نمی‌شود که باید تعویض گردد. وجود خرابی در سیستم جرقه و شعله یا سوختن پمپ سیرکولاسیون و اشکال در پرشر و فن نیز از دیگر دلایل این مشکل هستند.

چرا پکیج جرقه می‌زند؟

در این حالت بیشترین احتمال جهت تعمیر تخصصی ممکن است برای جرقه پکیج دیواری باشد. یا جرقه دستگاه خراب شده است و یا فاصله‌ای میان شعله و جرقه به وجود آمده است که سبب اختلال در عملکرد و جرقه زدن پکیج است. در صورتی که میان جرقه و شعله فاصله بیفتد و یا اینکه جرقه بسوزد و کار نکند، امکان روشن نشدن پکیج وجود دارد که در تعمیر پکیج باید به آن‌ها توجه شود.

صدای زیاد در پکیج را رفع کنید!

برای این امر حتما توجه داشته باشید که هوای درونی پکیج را بگیرید. اگر هوا درون پکیج باشد سروصدای موجود در آن آسایش را مختل می‌کند. جهت انجام این کار از تعمیرکار پکیج دیواری می‌توانید کمک بگیرید تا به صورت تخصصی به تعمیرات بپردازد. از دیگر دلایل معمول این مشکل، تمیز نبودن پروانه فن، تراز نبودن پکیج و یا رسوب مبدل حرارتی می‌باشد.

چرا شوفاژ گرم نمی‌شود؟

علت این امر می‌تواند عوامل زیر باشد:

 1. رسوب موجود در شوفاژ
 2. خراب شدن ترموستات پکیج
 3. مشکل در قطعه شیر سه طرفه

جهت تعمیرات تخصصی پکیج دیواری در این زمینه حتما با تعمیرکار ماهر تماس بگیرید. استاده با معرفی تعمیرکاران پکیج این شرایط را برای شما فراهم آورده است.

علت خاموش شدن پکیج

بهترین علت برای خاموش شدن انواع پکیج دیواری در تعمیر پکیج، کاهش فشار بار پکیج می‌باشد که عقربه آن نباید زیر عدد یک باشد. برای برطرف کردن آن باید شیرپرکن را باز کنید و بعد از صعود عقربه به یک و نیم بار آن را ببندید.

انواع پکیج‌های ساختمانی

برای تعمیر پکیج های ساختمانی، شناخت انواع مختلف این پکیج‌ها و قطعات آن‌ها ضروری است. پکیج‌های ساختمانی در دو نوع دیواری و زمینی در بازار موجود هستند که پکیج‌های دیواری نیز بسته به نوع کاربرد و مزایا و معایبی که دارند، در چهار دسته قرار می‌گیرند :

 1. مبدل حرارتی (شامل تک مبدله و دو مبدله)
 2. مخزن دار
 3. محفظه‌ی احتراق
 4. چگالشی

سایر قطعات مهم و کاربردی پکیج های دیواری

 • جرقه
 • وریستور
 • پمپ سیرکولاسیون
 • ترموستات
 • فلوسوئیچ
 • شیر اطمینان و سه طرفه
 • شیرپرکن
 • سنسور‌‌ها

در پایان

طی چند سال اخیر، بنابر دلایلی نظیر راندمان و ایمنی بالا، نیاز به فضای اندک، عدم تولید صدا و حداقل نیاز به مصرف برق، پکیج های گرمایشی جایگزین موتورخانه‌ها یا آبگرمکن و بخاری برای سیستم گرمایشی در منازل شده‌اند. مانند هر دستگاه دیگری، پکیج ها نیز در طول زمان کارکرد خود با مشکلاتی روبرو می‌شوند که در صورت بروز مشکلاتی از قبیل روشن نشدن پکیج، گرم نشدن آب خروجی، خاموش شدن ناگهانی پکیج و مواجهه با کد های خطا، تعمیر پکیج ضروری می‌شود.

همانطور که اشاره شد در تعمیر پکیج دیواری عوامل زیادی دخیل هستند که باید حتما از مرحله عیب یابی آن شروع کنید و اگر از ارورها و مشکلات پکیج خود سر در نمی‌آورید آن را به دست تعمیرکار متخصص پکیج بسپارید.

با توجه به قیمت‌های گفته شده در این صفحه از خدمات آنلاین استاده هر پکیج ممکن است سالیانه یا در بازه‌های زمانی مشخصی نیاز به تعمیر، تعویض قطعه‌ای یا سرویس کلی یا جزئی داشته باشد و ازآنجایی‌که پکیج‌ها را می‌توان تقریباً در اکثر خانه‌ها یافت، دانستن قیمت تعمیرات پکیج و یا اجرت تعمیرات پکیج امری مستحب است که به هنگام نیاز به تعمیرات واجب می‌شود! قیمت تعمیرات پکیج در سه دسته تعمیر، تعویض قطعات و سرویس در متن آورده شده و شما می‌توانید به‌صورت جزئی از هرکدام آن‌ها مطلع شوید.

سرویس پکیج دیواری امری مهم بوده که تمام صاحبان پکیج باید آن را انجام دهند. سرویسکار پکیج باید در هر بار سرویس، آن را به طور کامل بررسی کرده و تمام قطعات پکیج دیواری را چک کند. سرویس به موقع پکیج دیواری باعث می‌شود تا عمر آن بیشتر شده و عملکرد بهتری داشته باشد.

مطالب مرتبط برای شما...

 1. صنعت کار گفت:

  سلام قیمت ها را بروزرسانی کنید ممنون

 2. پورحاجی گفت:

  باسلام و درود ،پکیج بوتان بنسر دارم آب داخل حمام دمای ثابتی ندارد یعنی ی لحظه گرم لحظه بعد سرد میشه ولی بقیه شیر ها اینطوری نیس ی بار هم لوله آب گرم رسوب زدایی ومبدل های پکیج ها را رسوب زدایی کردیم ولی فایده ای نداشت لطفاً راهنمایی کنید باتشکر

 3. مریم گفت:

  پکیج بوش دارم ارور AA میزنه دماش ثابته فشارش روصفر اومده دیگه هر کاری کردم بالا نمی یاد از هر رادیاتور پره های آخریش سرده دنبال تعمیر کار کار بلدم راهنمایی کنید

 4. محسن گفت:

  سلام پکیج موقعی که شیر اب یا دوش حمام باز میسه صدای بلندی مثل روشن کردن دریل میده ،مربوط به چی میتونه باشه؟

 5. مهرزاد گفت:

  قیمت خازن های پکیج ایران رادیاتورچنده.
  هزینه ایاب وذهاب چنده

 6. حسین گفت:

  سلام
  چراغ ولوم پکیج من قرمز ثابت هست ممکن با تعویض سنسور ان تی سی رفع بشه کلا کار نمیکنه پکیج مدل کالدا ونزیا بوتان هستش ممنون

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما دوست عزیز
   یکی از دلایل آن می‌تواند سنسور ntc باشد.
   اگر چراغ قرمز ثابت است ممکن است برد پکیج مشکل داشته باشد.
   اگر چراغ قرمز درجا کار کند و فن کار نکند قطعا برد پکیج باید تعویض شود.
   موفق باشید

  • ناشناس گفت:

   برای نصب یک پپکیج 400/000تومان بعلاوه 80/000تومان ایاب و ذهاب؟؟!!! بعد از نصب پکیج که باید خود پکیج ما را بجای دستمزد ببرید!!! چهار تا دار و چهار تا شلنگ 480/000تومان!!؟ کیلویی چند حساب میکتید؟ نمایندگیش اینقدر نمیگیره

   • محمد گفت:

    من اگر با یه همچین مشتریایی برخورد کنم قطعا یه کاری میکنم که پکیجش یه ماهه نابود بشه بره یکی دبگه بخره تا دستمزد یک تخصص و پایین نیاره
    چون تا العا بع شدت چوب خوش قولی و قیمت منصفانه رو از چنین آدمایی خوردم به خودم قول دادم دیگه حتی به خودمم رحم نکنم

    • هموطن گفت:

     اصلا رفتار شایسته ای با سوالات مشتری نداشتید. متاسفم براتون

 7. مجتبی گفت:

  با سلام چند روزی میشه آب گرم ما کلا قطع شده ولی آب سرد داریم ایرادش چی میتونه باشه و هزینه چقدر داره که من بتونم از دوستان عزیز کمک بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید سمت منطقه بلوار فردوس

  • مهدی گفت:

   سلام
   یکی از دلایل اصلی رسوب گرفتن مبدل صفحه ای می‌تونه باشه.

 8. ناشناس گفت:

  واقعا که چقدر بی انصاف شدیم!!!
  خرج تراشی برای مردم. وقتی می بینند که مالک از کار سر در نمیاره با بی انصافی تمام برایش خرج تراشی می کنند. لوازم کار کرده استفاده می کنند. قیمت های نجومی اعلام می کنند. چرا باید پمپی که در بازار حداکثر یک و نیم میلیون است را سه و نیم میلیون اعلام کنند! پول را می گیرند و فاکتور نمی دهند و بازهم مشکل باقی مانده است!!!
  این رفتارها درست نیست و این پولها خوردن ندارد. از هر دستی بدی از همون دست بدترش را می گیرید…

  • تیم پشتیبان استاده گفت:

   باسلام
   احتراما اگر این تجربه از سرویس کارهای استاده داشته اید، حتما با شرکت تماس بگیرید تا ثبت شکایت شما پیگیری شود

 9. قاسمی گفت:

  پکیج ما گلدیران هست آب گرم رو که باز میکنیم آب سرد و گرم میشه مشکلش چیه

  • مهدی گفت:

   سلام دوست عزیز پکیجت رسوب داره

  • سیاوش گفت:

   رسوب ندارم می‌تونه عامل خارجی باشه منظورم از پمپ بیرون ساختمان باشه یا فشار آب ساختمان اگر ایراد دیگه ای نباشه

 10. رضا گفت:

  قیمت ها رو خییییلی پایین زدید این درست نیست تعمیر پکیج کار تخصصی هست ارزش کارو نیارید پایین

 11. ناشناس گفت:

  مشتریان گرامی
  یک سری از لوازم پکیج یا بهتره بگم اکثرشون قابل تعمیر نیست ،برای همینه که بعضی از دوستان فکر میکنند قطعه نیاز به تعویض ندارن.اما اگه تعمیر کاری نظر به تعویض برد دستگاهتون داشت تا کاملا مطمئن نشدید ،برد رو تعمیر یا تعویض نکنید .در بعضی موارد تعمیر بعضی از لوازم پکیج مثل مبدل اصلی کار درستی نیست ،چون امکان خرابی مجدد خیلی زیاد و مجددا درگیر نمایندگی و تعمیر کار می‌شید.
  بنده کارشناس پکیج هستم

 12. محمد گفت:

  متاسفانه تعمیر کارها فقط دنبال دریافت پول هستن.اصلا خیلی هاشون کار رو بلد نیستن.فقط هم تا میرسن میگن این باید تعویض بشه یا اون باید تعویض بشه.
  خدا لعنت کنه این کارخونه ها رو که یه دستگاه رو این جوری تحویل مردم میدن.
  نه نظارتی هست نه تعمیر کار کارشو بلد.

  • ناشناس گفت:

   شما بلدی خودت انجام بده نگو تعمیرکار بیاد.

  • مهدی گفت:

   شما میتونی به چند تا سرویسکار زنگ بزنی وقتی مطمئن شدی ایراد از چیه اونموقع درست کنی .

  • بهزادی گفت:

   من خودم سرویسکارم …‌ اکثر سرویسکارها تازه کار و نا وارد هستن اومدن یه شبه بار خودشون رو ببندن… فکر میکنند تکنسین ناسا هستن

 13. صابرمحبوب گفت:

  سرویسکارآبگرمکن وبخاری هستم

 14. جواد گفت:

  سلام یک لوله بازکنی نیم ساعت 250الی300 تومن اجرت داره.
  شما سرویس کامل و190زدین.بااینکه 2الی3ساعت زمان می‌بره.انصاف نیست.

 15. امیر مهرابلو گفت:

  سلام خسته نباشید پکیچ من صدا میداد تعمیر کار اومد روسوب گیری کرددرست کنه نتونسته درست کنه بازم صدا میده صد هزار تومان هم گرفت.

  • ناشناس گفت:

   روتور پمپ خرابه یا هوا داره

  • سرویس کار گفت:

   ببینید صدا دلایل مختلفی می تونه داشته باشه یکی اینکه هوا داخل لوله های پکیج داشته باشه یا اینکه پمپ شما رسوب داشته باشه و پروانه ی در روتور بخواد دوچرخه صدا ایجاد می کنه یا اینکه اگر پکیج شما دارای فن باشه کنکوری رو اگه درست نصب نکرده باشه سرویس کار صدای بدی میتونه ایجاد بکنه

 16. محسن ابراهیمی گفت:

  چطور ممکنه قیمتها نسبت به سال قبل نصف میشه اونم تو این وضعیت که تمام قیمتها به جرات میگم ۱۰ برابر شده خداوکیلی به اون متخصصینی که این قیمتها رو تایین کرده بگین به ولله کارگری خیلی به صرفه تره تا این شغل با این قیمتها

  • ناشناس گفت:

   خداوکیلی پارسال یه نصب رو چقدر می گرفتن مثلا ۸۰۰ تومن می گرفتن الان دارن ۴۰۰ تومن میگیرن بیخودی جو نده

 17. محمدرضا گفت:

  سلام پکیج من چند روزی است که زمانی که اب گرم و باز می‌کنیم قرمز میشه.دیروزآقای اومدن و گفتن که بین ۱.۵میلیون تا حدود ۳تومن خرج داره که اگر تعویض نشه و تعمیر بشه ۱.۵ملیون و اگر تعویض بشه حدود ۳میلیون از طرفی هم مالک شدیدا مخالفت کرده که این قیمت خیلی خیلی زیاد و با نهایتا ۵۰۰تومن درست میشه .لطف میکنین راهنمایی کنین هم خونه سرد شده و هم اب کرم نداریم ممنون میشم

  • ناشناس گفت:

   سلام پمپ پکیجتون کار نمیکنه .یا سوخته یا گیر کرده

  • سرویس کار گفت:

   پکیجتون کلا کار نمی کنه یا نه؟
   فن روشن میشه(اگر فن دار باشه) ؟
   مشعل روشن میشه و فندک صدای زده شدنش میاد ؟
   اگه همه ی اینها درست بود بعد از مدتی اگر پکیج شما به طور خودکار کلا قطع بشه به خاطر عملکرد کلید حرارتی قطعا پمپ شما سوخته چون آب رو نمیتونه به جریان بندازه

 18. سینا گفت:

  این قیمتای سال 99 واقعا؟
  خوبید شما ؟ ایاب ذهاب 15000 تومان اونم تو این وضعیت؟
  خب حتما تعین کننده این قیمت ها یا ایرانی نیست یا فقط میخواید مشتریارو با سرویس کارا درگیر کنید.
  ببخشید بابت چیزی که میگم ولی واقعا قیمتای اعلامی بچه گانست و چیزی جز درگیری مشتری و سرویس کار نداره.
  یادتون رفته که سرویس کارتونم باید زندگی کنه؟!

  • مجید گفت:

   با این نرخ نامه حتی نمیشه زنده موند چه برسه به زندگی. اینجوری فقط اطلاعات غلط میدید به مشتری ها و توقع کاذب واسشون ایجاد میکنید. قرار نیست که رایگان کار کنیم.با این قیمتا هزینه بنزین و روغن و بیمه و لاستیک خودرو هم به زور در میاد، اگه تازه تعمیر نزاره رو دست آدم.

  • سعید گفت:

   قیمتها من در آوردیست وگرنه چرا سربرگ و مهر صنف را ندارد ؟!

 19. یوسف لرستانی گفت:

  این نرخ نامه اصلا به صرفه نیست با این وضع اقتصادی ایاب ذهاب ۱۵ هزار تومن فقط کرایه ماشینم‌ نمیشه چ برسه وقتی که گذاشته میشه

 20. یوسف گفت:

  هزینه تعمیر مبدل حرارتی چقدره
  تک مبدل ایران رادیاتور

 21. علیرضا گفت:

  قیمت ها رو خییییلی پایین زدید این درست نیست تعمیر پکیج کار تخصصی هست ارزش کارو نیارید پایین

 22. محمدی گفت:

  سلام پکیج ما هنگام روشن شدن صوت میکشد و وقتی هم که میخواهیم پکیج رو کم کنیم ازآن آب میچکد ممنون میشم که علت رو بگید

  • ناشناس گفت:

   سلام رسوب گیر کرده از کدوم قسمت آب چکه میکنه؟
   یه نگاهی به شیر پر کن بنداز

 23. زهرا بهنیا گفت:

  تصحیح میکنم وسایل کهنه
  و فیلتر پلاستیکی کهنه

 24. زهرا بهنیا گفت:

  با سلام
  من برای تعمیر پکیج از نمایندگی فرد متخصص در خواست کردم اب گرم نمیاد
  اقایی از نمایندگی اومده دستگاه و باز کرد و برد
  بعد از یک هفته دستگاه و اورد با لیست بلند یک میلیون و سیصد
  ولی همچنان مشکل دستگاه باقی است و قسمت هایی هم با وسایل کنه تعویض شده مثل نضب فیلتر پلاستیکی کنه با ۱۳۰ تومن
  من خیلی ناراحت ام از کار اینا _هم یک هفته وقت ما رو تلف کردند هم دستگاه درست نشده مشکل همچنان هست
  هم لیست بلند داده و پول در خواست کرده و من پرداخت نکردم چون مشکل هنوز حل نشده
  شما می تونید کمکی به مصرف کننده ها هم کنید

  • یوسف لرستانی گفت:

   سلام
   اگه اب گرمایشی شما مشکلی نداره و رادیاتورها گرم هستن و‌کار میکنن مشکل یا از سه راه موتوریه یا فلوسوئیچ یا فلومتر اگر نه اونا سالم باشن باید مسیر اب گرم مصرفی رسوب زدایی بشه

 25. رحمانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  اجرت تعویض مبدل ثانویه پکیج آریستون چقدر میشه

 26. نوید گفت:

  همین کارارو میکنید انتظار مشتری زیاد میشه دیگ این چه وضع قیمت هاس اخه چرا این کارارو میکنید انقد اچرت هارو پایین میگید ارزش کار رو میارید پایین

  • تیم پشتیبان استاده گفت:

   نویجد جان سلام
   این هزینه ها از طرف متخصصین استاده اعلام و درج شده است.
   تلاش شده که هزینه های اعلام شده، هم رقابتی باشد و هم خیلی پایین یا بالاتر از عرف بازار نباشد

   • عرفانی گفت:

    آقا لرستانی عوضش اجرت های دیگه خیلی بالاست … من یه سرویسکار قدیمی هستم نصف این تعرفه و شاید کمتر از مشتری پول میگیرم … همه هزینه های ما رو که نباید مشتری پرداخت کنه خوبه انصاف هم رعایت بشه …

    • سرویس کار گفت:

     ببیخشید شمایی که یه تعمییر کار قدیمی هستی به اصطلاح خودت و قیمت مثلا پایین و نصف تعرفه میخوای بگیری برو برنج کیلویی ۹۰ تومن رو ۴۰ تومن بخر یا مرغ کیلویی ۳۰ تومن رو برو ۸ تومن بخر سرویس کار هم خرج زندگی داره یه کار تخصصی هست که باید نون تخصص و مهارت رو فرد بخورد

  • یبلی گفت:

   حالا انگار شما به قیمتا توجه میکنید و همیشه خدا هم فاکتور همراتون نیست

 27. رضای گفت:

  سلام هزینه سرویس مبدل وهدرولیک وشارژمنبع پارکینگها ورف نشتی وسرویس پمپ چقدر میشود ممنون

  • تیم پشتیبان استاده گفت:

   سلام پاسخ شما از طرف متخصصین داده شده

  • مهرداد گفت:

   سلام .با این وضع اقتصادی .این قیمتها واسه سرویسکاری که ۵۰ درصد هم پورسانت میده خییییلی پایینه .

   • بهزادی گفت:

    سلام … من یه نصاب و سرویسکارم با ۲۲ سال سابقه !!!! قابل توجه اونایی که میگن قیمت پایینه من با نصف قیمت این نرخنامه کار میکنم … چی شده ، چه خبره ؟ کدوم قانون و منطق میگه باید همه هزینه های زندگی سرویسکار رو از مشتری گرفت اونم تو این شرایط سخت اقتصادی ؟ منصف باشید خدا به کارتون برکت میده . خدا رو در نظر بگیرین اینقدر بی انصاف نباشین …

    • مجتبی گفت:

     دمت گرم آقای بهزادی
     چقدر کم هستن ادمای مثل شما..
     داشتم نظراتو میخوندم باورم شد باید عروسیم بگیریم بخاطر یه پکیج … ما مردم عادی ۱۰ وسیله مثل پکیج تو خونمون باشه که هست باید وام تعمیرات بگیریم .حقوق مشتری تو ایران مرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *