تعمیر اجاق گاز پیلوت و تعمیر فندک گاز پیلوت

دفتر شمال تهران

تعمیر اجاق گاز پیلوت

خوشبختانه امروزه تعمیر مشکلات گوناگون اجاق گاز به راحتی انجام می‌شود. بنابراین نیازی به صرف هزینه‌ی گزاف برای خرید اجاق گاز یا اجاق فر جدید نیست. اما تعمیر اجاق گاز پیلوت را بهتر است به تعمیرکار وارد و خبره این زمینه بسپارید. در صورت دست‌کاری ناشیانه، امکان نشت گاز و انفجار آن وجود دارد. در این صفحه از خدمات استاده به معرفی تعمیرکار اجاق گاز متخصص جهت تعمیر اجاق گاز پیلوت و تعمیر فندک اجاق گاز پیلوت خواهیم پرداخت.

قیمت تعمیر اجاق گاز پیلوت

خدمتقیمت به تومان
سرویس کامل اجاق گاز پیلوت130.000
تعویض سرشعله اجاق گاز پیلوت45.000
تعویض ترموکوبل اجاق گاز پیلوت45.000
تعویض سیم ترموکوبل اجاق گاز پیلوت50.000
تعویض ترانس اجاق گاز پیلوت70.000
تعویض شیشه اجاق گاز پیلوت75.000
تعویض بوبین اجاق گاز پیلوت60.000

تعمیر فندک اجاق گاز پیلوت

اجاق گاز عضو دائمی و مهم همه‌ی آشپزخانه‌ها است و عملکرد درست آن الزامی است. در کشور ما یکی از برندهای باکیفیت و پرطرفدار، برند پیلوت است. پیلوت، در مدل‌ها و انواع گوناگونی اجاق گازهای ایستاده، رومیزی و اجاق فر روانه بازار نموده است. به دلیل استفاده مکرر از اجاق گاز در طول شبانه روز، ممکن است که مشکلاتی برای اجاق گاز پیلوت شما رخ دهد. این اتفاق شما را هنگام پخت‌وپز به دردسر بیاندازد.

تعمیر فندک اجاق گاز پیلوت

فندک اجاق گاز پیلوت از مهم‌ترین اجزای آن نیز است. همچنین بیشتر از بقیه بخش‌های آن در معرض خرابی قرار می‌گیرد. ممکن است فندک اجاق گاز پیلوت شما کلا کار نکند. یا با فشردن طولانی مدت نیز باعث روشن شدن شعله نشود. در هر دو صورت می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه از استاده جهت ثبت سفارش تعمیر فندک اجاق گاز پیلوت تماس گرفته و مشکل خود را مطرح کنید.

قبل از تعمیر اجاق گاز پیلوت، از اتصال صحیح گاز و برق اجاق مطمئن باشید. از موارد مختلفی که سبب خراب شدن فندک اجاق گاز پیلوت می شوند، نوسانات برق، نفوذ آب به داخل اجاق هنگام تمیز کردن آن، سر رفتن مایعات و ریختن آن‌ها روی اجاق گاز و فشار بیش از حد دکمه فندک هستند.

پس از تماس با شماره تلفن نمایندگی اجاق گاز پیلوت، تعمیرکار ماهر و باتجربه در این زمینه به خانه‌ی شما می‌آید. تعمیرکار پس از عیب‌یابی و بررسی دلیل از کار افتادن فندک اجاق گاز، به تعمیر آن می‌پردازند. هم‌چنین با ارائه ضمانت، در صورت بروز مجدد مشکل در بازه زمانی معین، تعمیرات اجاق گاز پیلوت شما رایگان انجام خواهد گرفت.

خدمات تعمیر اجاق گاز پیلوت

خدمات تعمیر اجاق گاز پیلوت

علاوه بر خراب شدن فندک اجاق گاز پیلوت، موارد دیگری نیز امکان دارد سبب افت عملکرد اجاق گاز شما شوند. از جمله‌ی این موارد می‌توان به روشن نشدن اجاق گاز، خاموش شدن ناگهانی، شعله ناپایدار و زیاد، یکسان توزیع نشدن حرارت و… اشاره نمود.

  • معمولا علت خاموش شدن ناگهانی اجاق گاز پیلوت، خراب شدن ترموکوپل یا ترموستات و از گرفتگی پیلوت‌های اجاق است. در صورتی که مشکل از ترموکوپل باشد، هنگامی که دست خود را از پیچ تنظیم شعله برمی‌دارید، شعله کم می‌شود. سپس در نهایت خاموش می‌گردد. در بیشتر موارد ترموکوپل اجاق گاز پیلوت قابل تعمیر است. در غیر این صورت نیز می‌توان با نمونه‌ی اورجینال مشابه تعویض نمود.
  • از دیگر موارد تعمیر اجاق گاز پیلوت، از کار افتادن پیچ‌های تنظیم شعله آن است. اگر هنگام روشن کردن شعله، پیچ آن به راحتی نچرخد و گیر کند، از فشار آوردن به آن خودداری کنید. زیرا ممکن است با این کار پیچ‌های تنظیم بشکنند. در این صورت بهتر است با شماره تلفن نمایندگی اجاق گاز پیلوت تماس بگیرید. تعمیرکاران این مشکل را به صورت اصولی برطرف می‌نمایند.
  • از دیگر مشکلات اجاق گاز پیلوت می‌توان به برق گرفتگی بدنه یا دستگیره‌های آن اشاره نمود. این مشکل ناشی از کار افتادن بخش برقی یا اتصالی پیدا کردن سیم‌کشی درون اجاق است. هنگام مشاهده این مشکل از تماس با اجاق گاز شدیدا خودداری نمایید و از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید.
  • در مواردی که شعله اجاق گاز شما یکنواخت نبوده و غیرطبیعی باشد نیاز به تنظیمات تخصصی دارد. برای رفع این مشکل شیر اصلی گاز یا نازل‌های آن بررسی و کنترل می‌شوند. در صورت گرفتگی سوراخ‌های پیلوت به تمیز کردن آن‌ها اقدام می‌شود. (قوانین تمیز کردن اجاق گاز که گاز شما را مثل روز اول می‌کند)
  • اگر شعله اجاق گاز شما به رنگ زرد بسوزد یا صدای غیرطبیعی هنگام روشن بودن داشته باشد نیز باید به فکر تعمیر اجاق گاز خود باشید. طبیعی نبودن شعله از درست نبودن نسبت هوا به گاز هنگام سوختن نشأت می‌گیرد. برای رفع این نوع خرابی، باید صفحه مخلوط‌کن اجاق گاز پیلوت تنظیم شود.

اگر فر اجاق گاز شما نیز دچار خرابی شده باشد هم می‌توانید با برقراری تماس با شماره تلفن نمایندگی اجاق گاز پیلوت، آن را تعمیر نمایید.

مشکلاتی که عموما برای فر اجاق گاز پیلوت رخ می‌دهد، به دلیل خراب بودن یا تنظیم نبودن ترموستات و تایمر آن است. این موارد و همه‌ی موضوعات دیگری که مانع از کارکرد صحیح فر می‌شوند، به سادگی توسط نمایندگی‌های تعمیر اجاق گاز پیلوت برطرف می‌گردند. علاوه بر مواردی که به توضیح آن‌ها پرداخته شد سایر مواردی مانند خرابی بوبین، المنت حرارتی، رگولاتور فشار، شیر اطمینان، برد الکتریکی فر، فن داخلی و… نیز پس از عیب‌یابی دقیق توسط تکنسین‌های متخصص و ماهر در زمینه تعمیر گاز پیلوت، تعمیر یا در صورت نیاز تعویض خواهند شد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.