بیشتر افراد ساخت مبلمان در کارگاه‌های مبل‌سازی را به خرید آن ترجیح می‌دهند. زیرا با این کار می‌توانند مدل و رنگ مبلمان را به سلیقه خود انتخاب کنند. به‌علاوه هزینه تمام‌شده ساخت مبلمان نسبت به خرید آن از نمایشگاه یا فروشگاه پایین‌تر است. در این صفحه قصد داریم تا قیمت ساخت مبل در کارگاه‌ مبل سازی را بررسی کنیم. بنابراین در ابتدا به سراغ عواملی می‌رویم که در تعیین این قیمت تاثیرگذار هستند. سپس محدود قیمتی آن را در سال 1399 مورد بررسی قرار می‌دهیم.

متخصصین تعمیرات مبل در استاده

تاثیر اندازه و ابعاد مبلمان بر هزینه ساخت آن

یکی از تاثیرگذارترین موارد در قیمت گذاری ساخت مبل در کارگاه مبل‌سازی، ابعاد و اندازه مبل است. واضح است که هرچقدر ابعاد مبل بزرگ‌تر باشد، میزان چوب و پارچه مصرفی هم بیشتر است. آنچه که ابعاد مبل را تعیین می‌کند، تک نفره، دونفره یا سه نفره بودن آن است. همچنین مدلی که انتخاب می‌کنید هم بر تعیین ابعاد مبل تاثیرگذار است. در کنار این‌ها تعداد مبلمان هم می‌تواند در هزینه تمام‌شده ساخت مبل تاثیرگذار باشد.

تاثیر نوع چوب مبلمان بر هزینه ساخت آن

چوبی که برای ساختن مبل استفاده می‌کنید، در هزینه نهایی ساخت آن اثر مستقیمی دارد که بسته به نوع و کیفیت چوب، قیمت آن می‌تواند متفاوت باشد. اما نمی‌توان گفت که لزوما گران قیمت بودن چوب گواه باکیفیت بودن آن است. مبلمان وسیله‌ای از خانه است که باید وزن زیادی را تحمل کند و تا سال‌های زیادی مورداستفاده قرار می‌گیرد. به همین دلیل حتما در انتخاب چوب آن باید دقت کافی به عمل آمده و یک چوب باکیفیت انتخاب شود. واضح است که در این زمینه مشورت با یک کارشناس شما را پشیمان نخواهد کرد. آیا تعمیر مبل به صرفه است؟

هزینه پارچه مبلی بر ساخت مبل

یکی از مزایای ساخت مبل در کارگاه مبل‌سازی این است که شما با گستره بزرگی از پارچه‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف روبرو می‌شوید. اما علاوه بر رنگ و طرح پارچه، جنس پارچه است که باید در اولویت اول در هنگام انتخاب قرار بگیرد. پارچه‌هایی که به طور رایج در صنعت ساخت مبل استفاده می‌شوند، دارای جنس‌های چرم، جیر، کتان، مخمل، طرح چرم و میکروفایبر هستند. همان‌طور که گفتیم مبلمان وسیله‌ای است که تا مدت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. بنابراین در هنگام انتخاب پارچه آن باید علاوه بر کیفیت پارچه به رنگ و طرح آن نیز توجه ویژه‌ای کنیم.

مبل لاوست چیست؟ لاوست اسپرت، راحتی، تختخواب شو

تاثیر مدل مبلمان بر هزینه ساخت آن

وقتی برای ساخت مبلمان وارد یک کارگاه مبل‌ سازی می‌شوید، کاتالوگ‌های مختلفی از مبل‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید مبلمان خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. مدل انتخاب‌شده علاوه بر میزان چوب و پارچه در میزان کاری که باید برای ساخت مبل انجام شود، هم تاثیرگذار است. بنابراین هر چه مدل ظریف‌تر باشد، کار دقیق‌تری باید بر روی آن انجام گیرد. درنتیجه هزینه ساخت آن بالا می‌رود. بنابراین هر چه ابزار و زمان بیشتری برای ساخت مبلمان صرف شود، هزینه ساخت آن هم بالا خواهد رفت.

جدیدترین رنگ چوب مبل و انواع رنگ چوب مبلمان را مشاهده کنید.

قیمت ساخت مبل در گارگاه مبل سازی!

محدوده قیمتی برای ساخت مبل در کارگاه‌ها از 500 هزار تومان تا 20 میلیون تومان می‌باشد.

بسته به اینکه سفارش ساخت مبل خود را به چه کسی می‌سپارید، هزینه ساخت مبلمان متفاوت است. بنابراین معقول‌ترین راهکار جهت اطلاع از یک قیمت منصفانه ساخت مبل در کارگاه‌های مبل‌سازی این است که به کارگاه‌های مبل‌سازی شهرتان سر زده و قیمت را جویا شوید. هر کارگاه بسته به نوع چوب و پارچه‌ای که برای ساخت مبلمان انتخاب می‌کند، قیمت متفاوتی را برای خود در نظر خواهد گرفت. البته بیشتر سازندگان مبل در کارگاه‌ها تا زمانی که شما مدل خود را انتخاب نکنید، قیمت ساخت آن را به شما اعلام نمی‌کنند. زیرا همان‌طور که گفتیم مدل در میزان چوب و پارچه مصرفی تاثیرگذار است.

در حال حاضر هزینه ساخت مبلمان در محدوده قیمتی 500 هزار تومان تا 20 میلیون تومان قرار می‌گیرد. البته به‌طور متوسط و برای یک مبلمان عادی دستمزد در حدود یک میلیون و دویست هزار تومان است. اما باید بدانید که با توجه به تغییر قیمت‌ها ممکن است که هزینه ساخت از این مقدار بالاتر رفته و شما هرگز نتوانید کارگاهی را پیدا کنید که با این قیمت برای شما مبل بسازد.

سخن پایانی

اینکه بخواهید مبلمان خود را به صورت آماده خریداری نکنید و آن را مستقیما به کارگاه‌ها سفارش دهید انتخاب شایسته‌ای است. زیرا با این کار می‌توانید نحوه ساخت و متریال استفاده شده را ببینید و مبلمانی با طراحی و پارچه دلخواه تحویل بگیرید. هم‌چنین در مواردی مراجعه مستقیم به کارگاه‌ها باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده و سفارش به این نحو برای شما ارزا‌نتر باشد. اما پیشنهاد ما این است که با توجه به تغییر سریع قیمت‌ها از ابتدا با سرپرست کارگاه و متخصصین این امر در رابطه با هزینه‌ها صحبت کنید تا در هنگام تحویل و پرداخت دچار مشکل نشوید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,