لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • لیست قیمت نقاشی ساختمان به صورت دقیق و کامل بر اساس نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان را می‌توانید در این صفحه از استاده مشاهده نمایید. توجه داشته باشید که لیست قیمت‌های نقاشی ساختمان در شهریور 1402 به روز رسانی شده است. زمانی که حرف از رنگ و نقاشی خانه می شود اولین چیزی که به ذهن ما می رسد قیمت نقاشی ساختمان است.

  اینکه چگونه نقاشان ساختمان متراژ خانه را محاسبه می کنند و قیمت دقیقی را اعلام می کنند شاید موضوعی باشد که برای شما نیز جالب توجه باشد. در ادامه می خواهیم ضمن ارائه قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن و قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، چگونگی محاسبه متراژ خانه جهت رنگ آمیزی را بیان کنیم تا بتوانید خود به راحتی همچون یک نقاش ماهر به محاسبه متراژ و هزینه ها بپردازید.

  قیمت نقاشی ساختمان

  نوع رنگقیمت هر متر مربع (تومان)
  رنگ روغن 70.000 تا 90.000
  رنگ پلاستیک 50.000 تا 75.000
  رنگ آکریلیک (بدون بو)70.000 تا 95.000
  رنگ بلکا40.000 تا 70.000
  رنگ کنیتکس95.000 تا 120.000
  رنگ مولتی کالر با زیرسازی80.000 تا 90.000
  نقاشی ابزار گچی45.000 تا 50.000
  هر متر طول
  نقاشی سقف شیروانی50.000 تا 60.000
  کناف بتونه ماستیک با رنگ55.000 تا 65.000
  بتونه کاری40.000 تا 50.000

  اختلاف قیمت‌ها براساس نوع رنگ استفاده شده تغییر خواهد کرد. برای مثلا استفاده از رنگ روغن هادی ویا سحر کیفیت بیشتری دارند یا برند کاپارول در نقاشی اکریلیک کیفیت بالاتری دارند یا رنگ پارس بهار از بهترین برندها در زمان نقاشی با رنگ پلاستیک است.

   قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغنی

  نوع رنگقیمت هر متر مربع (تومان)
  رنگ روغنی70.000 تا 90.000

  معمولاً قیمت نقاشی ساختمان با رنگ روغن برحسب هر لیتر مورد استفاده محاسبه و تعیین می‌شود. در واقع هر یک لیتر رنگ حدود ۳ الی ۴ متر مربع از سطح را برای رنگ‌آمیزی پوشش می‌دهد. به‌همین دلیل قیمت هر متر رنگ روغنی باید با توجه به برند رنگ مورد توجه قرار گیرد.

   البته جدا از قیمت رنگ که در این مورد موثر است، دستمزد نقاش نیز در تعیین قیمت نقاشی ساختمان در تعیین قیمت هر متر مربع رنگ روغنی دخیل می‌باشد. چراکه حدود ۴۰ درصد قیمت تعیین شده در نقاشی ساختمان به‌ازای قیمت هر متر رنگ روغنی مربوط به دستمزد رنگ روغنی یا به طور کلی دستمزد نقاش می‌باشد.

  سومین عامل تعیین قیمت، مربوط به هزینه مصالح و ابزار نقاشی می‌باشد. نقاش برای انجام کار منزل شما نیاز به خرید لوازم خاص و رنگ موردنظر شما دارد که این موارد را در هزینه اکتسابی محسوب کرده و قیمت هر متر مربع رنگ روغنی را محاسبه می کند.

  اما مورد آخر در تعیین قیمت هر متر رنگ روغنی مربوط به سطح مورد نظر شما برای رنگ‌کاری می‌باشد. چراکه قیمت نقاشی سقف و دیوار و یا حتی درب و پنجره با یکدیگ کاملا متفاوت می‌باشد. در واقع اگر شما رنگ سقف بامصالح را درخواست کنید، هزینه نهایی که برای تعیین قیمت هر متر مربع رنگ روغنی بیان می‌شود متفاوت‌تر از هزینه رنگ دیوار بدون مصالح می‌باشد. به همین دلیل در محاسبه هزینه و دستمزد رنگ روغنی باید به برند رنگ، متراژ نقاشی، سطح و محیط مورد نظر، مصالح و ابزار نقاشی، دستمزد نقاش رنگ روغنی نیز توجه کنید.

  قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک

  نوع رنگقیمت هر متر مربع (تومان)
  رنگ پلاستیک50.000 تا 75.000

  پیش از آنکه به قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو بپردازیم باید گفت که اگر به دنبال نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک قابل شستشو هستید، بهتر است بدانید که این رنگ همان رنگ تمام پلاستیک است که برخی از تولیدکننده‌ها ادعای قابل شستشو بودن آن‌ها را مطرح می‌کنند. در این خصوص باید گفت که ادعای نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک تا حد زیادی درست است. البته باید به خاطر داشته باشید که شما نمی‌توانید به اندازه یک رنگ روغنی از رنگ‌های پلاستیکی انتظار قابل شستشو بودن را داشته باشید.

  قیمت رنگ پلاستیک

  همچنین توجه کنید که قابل شستشو نبودن این رنگ‌ها به این معنی است که اگر دچار لک شوند، با استفاده از آب نمی‌توانید این لک‌ها را به سادگی دیوارهای با رنگ روغنی تمیز کنید. اما باز هم استفاده از روش‌هایی مانند بخارشوی، حوله مرطوب یا اسفنج می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای تمیز کردن دیوارهای با رنگ پلاستیک باشد.

  در نهایت بعد از انتخاب یک رنگ تمام پلاستیک، باید بدانید که قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو با توجه به برند و وزن آن‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. این رنگ‌ها در سطل‌های 5 و 10 کیلویی موجود هستند. قیمت رنگ پلاستیک قابل شستشو در هر صورت از رنگ‌های روغنی و آکریلیک ارزان‌تر خواهد بود.

  قیمت هر متر رنگ پلاستیک با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. دقت کنید که شما نمی‌توانید رنگ پلاستیک را روی هر سطحی کار کنید. مثلاً در وهله اول باید بدانید که رنگ پلاستیک را نمی‌توان روی سطح فلزی مانند پنجره بزنید. برای دیوار نیز اگر از قبل هیچ رنگی روی دیوار نباشد (دیوار گچی)، باید ابتدا روی دیوار را روغن الیف درجه 1 کار کنید. بعد از آن بتونه کاری کرده و می‌توانید رنگ‌آمیزی را شروع کنید.

  در موارد دیگر معمولاً پرسیده می‌شود که چطور رنگ پلاستیک ساختمان را روی رنگ روغنی کار کنیم؟ در پاسخ باید گفت که در ابتدا باید دیوار را به طور کامل از گرد و غبار و دوده پاک‌سازی کرده و سپس همه ترک‌ها و درزها را با استفاده از بتونه بپوشانید. سپس در مرحله آخر می‌توانید غلظت مناسبی از رنگ پلاستیک را انتخاب کرده و دیوار خود را با آن نقاشی کنید.

  دقت کنید که هنگام محاسبه قیمت هر متر رنگ پلاستیک و اجرت رنگ پلاستیک، بتونه‌کشی و همچنین روغن‌کاری دیوار نیز هزینه‌ای جدا برای شما در بر خواهند داشت. اگر قصد دارید که دیوار ساختمان خود را نقاشی کنید، با توجه به مراحلی که پیش از رنگ کردن قرار است انجام شود، اجرت رنگ پلاستیک شما محاسبه خواهد شد. اجرت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک به صورت متری است و عملا قیمت هر متر رنگ پلاستیک یک نرخ مبنا می باشد، که توصیه می‌کنیم حتماً با شرکت یا فردی که قرار است این خدمات را به شما ارائه دهند، در خصوص قیمت دستمزد رنگ پلاستیک به صورت کلی و قیمت هر متر رنگ پلاستیک مذاکره کنید.

  نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

  نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان

  قطعا بسته به نوع رنگی که در نقاشی ساختمان استفاده می شود، قیمت آن نیز متفاوت خواهد بودو دستمزد نقاش نیز، برحسب هر مترمربع از دیوار و همچنین رنگ آمیزی سقف‌ها محاسبه می شود.

  اما به صورت کلی قیمت ها و هزینه نقاشی ساختمان با توجه به نرخ اتحادیه نقاشی ساختمان به این صورت است:

  • در صورتی که برای سقف رنگ پلاستیک و برای دیوارها رنگ روغنی مات استفاده شود، هزینه نقاشی ساختمان با در نظرگرفتن مصالح، هر متر مربع 50.000 تا 90.000 تومان است.
  • اگر سقف با رنگ پلاستیک و دیوارها با آکریلیک رنگ شده باشند، قیمت نقاشی ساختمان با در نظر گرفتن مصالح آن، هر متر مربع 50.000 تا 95.000 تومان است.
  • اگر دیوارها و سقف هر دو با رنگ های پلاستیک رنگ آمیزی شوند، هزینه رنگ آمیزی ساختمان با در نظر گرفتن مصالح، هر متر مربع 50.000 تا 75.000 تومان است.
  • همچنین قیمت رنگ بلکا، مولتی کالر و کنیتکس، برای هر متر مربع، با در نظر گرفتن مصالح بین 40.000 تا 120.000 تومان می‌باشد.

  توجه کنید که برای رنگ آمیزی بدون مصالح، از هر نوعی که در بالا گفته شد، هنگام محاسبه قیمت رنگ ساختمان طبق قیمت اتحادیه نقاشی ساختمان ، دو هزار تومان از هر متر کسر خواهد شد.

  به طور کلی، میانگین قیمت نقاشی ساختمان مدرن برای رنگ های پلاستیک، بسته به کیفیت و نوع رنگ مصرفی، بین 50 هزار تومان تا نهایتا 75 هزار تومان، در نظر گرفته می شود. همچنین برای رنگ های روغن نیز، قیمت رنگ آمیزی ساختمان، باز هم بسته به کیفیت و نوع رنگ مصرفی، بین 70.000 تومان تا نهایتا 90.000 تومان خواهد بود.

  قیمت نقاشی نرده

  نقاشی نرده بسته به نوع رنگ، متراژ کلی، زیر کاری، نوع نرده که از جنس نرده ساده، فرفورژه ساده ویا پیچیده دارد متفاوت است.

  نوع خدمتهر طرف متر مربع (تومان)
  نقاشی نرده ساده42.000 تا 50.000
  نقاشی نرده ساده فرفورژهتماس بگیرید
  نقاشی نرده فرفورژه پیچیدهتماس بگیرید

  قیمت رنگ درب حیاط

  نوع خدمت قیمت به تومان
  رنگ درب ورودی (نفر رو) و پارکینگ2.000.000 تا 2.500.000

  برای قیمت رنگ درب حیاط آهنی باید بگوییم هزینه زیادی نسبت به سایر اجزای ساختمان ندارد. اینکه از چه نوع رنگی استفاده شود و آیا از رنگ ضد آب استفاده می‌شود یا خیر در قیمت رنگ درب آهنی بسیار تاثیر گذار می‌باشد.

  نکته دیگری که در قیمت رنگ درب حیاط تاثیرگزار است اندازه درب آهنی می‌باشد و همچنین استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای نیز می تواند قیمت رنگ درب آهنی را افزایش دهد. طرح درب حیاط نیز هر چقدر ساده‌تر باشد قیمت رنگ‌آمیزی نیز کاهش می‌یابد و بالعکس.

  قیمت نقاشی درب و پنجره

  نوع خدمت قیمت به تومان
  نقاشی درب (هر عدد چهارچوب)200.000 تا 300.000
  نقاشی پنجره ساده100.000 تا 150.000
  نقاشی پنجره طرحدار150.000 تا 200.000

  زمانی که می‌خواهید اقدام به نقاشی ساختمان کنید قیمت نقاشی درب و پنجره بر روی قیمت کل نقاشی حساب می‌شود؛ اما اگر بخواهید به صورت جداگانه اقدام به این کار نمایید نوع رنگ مصرفی، قیمت رنگ آمیزی در و پنجره را افزایش یا کاهش می‌دهد.

  برای دستمزد رنگ آمیزی در و پنجره باید بگوییم بسته به تعداد و اندازه درب و پنجره‌ها قیمت رنگ آمیزی در و پنجره متفاوت است.

  تعیین هزینه نقاشی ساختمان به چه مواردی بستگی دارد؟

  نقاش برای محاسبه هزینه نقاشی ساختمان، شرایطی را در نظر می‌گیرد. هر کدام از این شرایط می‌تواند تاثیر زیادی روی هزینه تمام شده‌ی نقاشی داشته باشد. عوامل موثر عبارتند از:

  • تعداد اتاق خواب‌ها
  • نقاشی ساختمان با رنگ روغنی یا پلاستیکی
  • نقاشی ساختمان با رنگ نانو
  • برند رنگ‌های انتخابی
  • تنوع رنگ
  • تجربه و دستمزد دریافتی نقاش
  • جنس سطح دیوار

  هر کدام از این شرایط به سهم خود می‌تواند درصد زیادی در تعیین هزینه نقاشی ساختمان موثر باشد. برای مثال هزینه نقاشی منزل 100 متری 3 خوابه به دلیل وجود دیوارهای بیشتر، از هزینه نقاشی منزل 100 متری 2 خوابه بیشتر است یا قیمت رنگ روغن تقریبا دو برابر رنگ پلاستیکی است.

  روش‌های محاسبه قیمت نقاشی ساختمان

  نحوه محاسبه قیمت نقاشی ساختمان را عوامل متعددی بسنگی دارد که در ادامه این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” به آن‌ها خواهیم پرداخت. هر یک از این عوامل در کنار عوامل دیگر در تعیین هزینه‌های نقاشی ساختمان موثر است و باید تمام فاکتورها در تعیین هزینه بررسی شوند.

  محاسبه قیمت نقاشی ساختمان معمولا دو حالت دارد. این روش‌ها عبارتند از:

  1. روش کنترات: در این روش از محاسبه، نقاش ساختمان با بررسی منزل از نظر تعداد اتاق، متراژ حدودی و شرایط دیگر، یک قیمت کلی برای نقاشی منزل اعلام می‌کند. قیمت اعلام شده در این روش معمولا به تفکیک اعلام نمی‌شود و نقاش تنها مبلغ نهایی را اعلام می‌کند.
  2. روش متراژ: در این روش از محاسبه، نقاش با بررسی منزل از نظر متراژ و شرایط کلی، هزینه نقاشی ساختمان را به تفکیک اعلام می‌کند. در این روش، هزینه نقاشی دیوارها و سقف، هزینه خرید رنگ و لوازم، دستمزد نقاش و موارد دیگر به تفکیک محاسبه می‌شود و مبلغ نهایی که از سمت نقاش اعلام می‌شود مجموع این هزینه‌هاست. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک را می‌توانید ببینید.

  نحوه محاسبه متراژ دیوار برای نقاشی

  در محاسبه قیمت بر اساس متراژ، متراژ سقف و دیوارها ملاک تعیین هزینه است. برای محاسبه متراژ دیوار برای نقاشی و همچنین رنگ آمیزی سقف، متراژ منزل را باید در عدد 3 ضرب نمود. برای مثال اگر یک واحد مسکونی 70 متر باشد، متراژ دیوار و سقف آن و مبنای محاسبه هزینه نقاشی 210 متر خواهد بود. اما برای محاسبه متراژ دیوارها به تنهایی، باید طول و عرض هر دیوار را به صورت جدا محاسبه کرد و با هم جمع کرد.

  برای مثال انتخاب رنگ روغنی می‌تواند هزینه را نسبت به انتخاب رنگ پلاستیکی تا دو برابر افزایش دهد و زیاد بودن تعداد اتاق می‌تواند بین 15 تا 20 درصد در تعیین قیمت موثر باشد. برای محاسبه دقیق هزینه نقاشی ساختمان باید حتما ساختمان توسط نقاش ماهر بررسی شود و با در نظر گرفتن عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار، هزینه نهایی تعیین شود.

  محاسبه متراژ خانه

  محاسبه متراژ خانه

  به طور کلی برای به دست آوردن قیمت نقاشی ساختمان ابتدا می بایست متراژ زیر بنای آن واحد را به دست آوریم.

  سپس باید، متراژ زیر بنا را در عدد 3 ضرب کرده که در این صورت متراژ کل خانه برای رنگ آمیزی ساده به دست می آید.

  به دو مثال زیر توجه کنید:

  فرض کنید که قرار است قیمت نقاشی ساختمان یک واحد 200 متری را محاسبه نمایید. در این صورت، متراژ کل خانه که برای محاسبه نقاشی یا رنگ آمیزی در نظر گرفته می شود، 600 متر مربع است. یعنی این متراژ، متراژ رنگ آمیزی ساده دیوارها و همچنین سقف ها است.

  در صورتی که ابزارهایی مانند دکور خانه به رنگ دیگری، غیر از رنگ دیوارها یا رنگ زمینه، رنگ آمیزی شده باشد، در این صورت هر متر طول این ابزار، به میزان نصف قیمت دیوار، به قیمت نقاشی ساختمان و رنگ آمیزی کل محاسبه می شود.

  price-of-painting-building

  قیمت رنگ آمیزی چارچوب درب به صورت عددی و با میزان متر طول آنها، محاسبه می شود.

  توجه کنید که معمولا نقاشان هنگام تعیین قیمت برای رنگ درب پارکینگ و حیاط قیمت مشخصی را تعیین نمی کنند و به صورت توافقی با شخص هزینه را تعیین خواهند کرد.

  مورد بالا یک مثال فرضی است، ولی خانه ها با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه قیمتی که هر واحد رنگ آمیزی  می شود متفاوت خواهد بود حتی اگر دو واحد به یک میزان متراژ داشته باشند.

  مثلا فرض کنید یک واحد کمد دیواری نداشته باشد یا مثلا تنها یک اتاق داشته باشد. ولی در مقابل، یک واحد دیگر، با همان متراژ زیر بنا، دو خوابه باشد و در هر دو خواب و یا یکی از آنها، کمد دیواری وجود داشته باشد. قطعا، هزینه نقاشی ساختمان برای این دو واحد با یکدیگر متفاوت خواهد بود. حتی اگر زیربنای هردو یکی باشد. جهت انجام خرده کاری نقاشی ساختمان همین حالا در استاده اقدام کنید.

  در نقاشی ساختمان، علاوه بر متراژ دیوارها به موارد زیر نیز توجه می شود:

  • همانطور که در بالا گفته شد، قیمت رنگ آمیزی دیوار و سقف های خانه بر حسب متر مربع محاسبه می شوند.
  • دربها نیز، برحسب متر مربع محاسبه خواهند شد.
  • قیمت رنگ آمیزی نرده ها نیز متفاوت است و به نسبت اینکه ساده باشد و یا دستگیره داشته باشد، بر حسب متر مربع یا متر طول محاسبه می شود.
  • درهای آهنی خانه، مانند درب پارکینگ و یا درب حیاط خانه، به صورت عددی محاسبه می شوند.
  • متراژ ابزارهایی که ممکن است که در سقف یا دیوار خانه وجود داشته باشند، برحسب متر طول محاسبه می شود و قیمت رنگ آمیزی آنها براساس همین متراژ خواهد بود.
  • چارچوب درب ها بسته به انواع آنها، ممکن است بر حسب متر طول و یا به عدد محاسبه شوند.

  متراژ فضاها و ابزارهای دیوار ها و سقف ها مانند پنجره ها، اگر نیاز به رنگ آمیزی نداشته باشند، برحسب متر طول محاسبه شده و از متراژ کل خانه کسر می شود.

  نحوه محاسبه اندازه درب و پنجره برای نقاشی

  کیفیت و نوع رنگ، شکل درب و پنجره، اندازه آن‌ها و دستمزد نقاش در نحوه محاسبه نقاشی درب و پنجره تاثیر دارد. نقاش تعداد درب‌ها را محاسبه می‌کند و همچنین برای پنجره‌ها در صورتی که از حفاظ برخوردار باشند، حفاظ‌ها نیز محاسبه خواهند شد. برای نقاشی نرده‌ها نیز بسته به متراژ آن‌ها و میزان ظرافت و سختی آن نقاش محاسبات خود را انجام خواهد داد. جهت اقدام به نقاشی درب و پنجره می‌توانید از متخصصین استاده درخواست نمایید.

  ظریف کاری چقدر در قیمت نقاشی ساختمان موثر است؟

  نقاشی ساختمان فقط برای رنگ کردن دیوارهای صاف با سطح یک اندازه نیست. رنگ کردن گچبری‌ها، آرک آشپزخانه، چهارچوب درها، سقف‌های کاغذ و هر جایی که نیاز به ظریف کاری داشته باشد وقت و دقت بسیار زیادی لازم دارد. مهارت یک نقاش کاربلد در هنگام رنگ کردن این موارد مشخص می‌شود و هر چقدر نقاش ماهرتر باشد، دستمزدش نیز بیشتر می‌شود. ظریف کاری یکی از عوامل موثر در تعیین هزینه نقاشی ساختمان است و هر چقدر نیاز به ظریف کاری بیشتری باشد، هزینه نقاشی نیز بالاتر می‌رود. قیمت نقاشی ساختمان با رنگ نانو را اینجا ببینید.

  هزینه نقاشی ساختمان‌های قدیمی

  هر چقدر ساختمان قدیمی‌تر باشد و سن دیوارها بالاتر باشد، آسیب‌های وارد شده به آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. نم داشتن دیوار، ترک داشتن و پوسته پوسته شدن از جمله مواردی است که ممکن است در دیوارهای با سن بالا وجود داشته باشد. نقاش باید ابتدا با زیرسازی، نسبت به رفع این ایرادات اقدام کند و هر چقدر سن دیوار بالاتر باشد، زیرسازی قوی‌تری نیاز دارد. بنابراین برای ساختمان‌های قدیمی با دیوارهای مسن، هزینه زیرسازی بالاتر می‌رود و در نتیجه هزینه نقاشی این ساختمان‌ها بالاتر است.

  رنگ‌های مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان

  رنگ‌های مناسب برای رنگ آمیزی ساختمان
  • رنگ مناسب و توصیه شده برای درب های فلزی، درب های چوبی و همچنین چارچوب های فلزی، رنگ روغن است که هنگام ترکیب رنگ نیز رنگ های زیبایی می توان خلق کرد.
  • برای دیوار و سقف می توانید از رنگ پلاستیک استفاده نمایید.
  • رنگ مناسب و توصیه شده برای سقف آشپزخانه، رنگ های مات است. اما اگر در آشپزخانه تان هود داشته باشید و گرد و غبار زیادی نیز در آشپزخانه وجود نداشته باشد، می توانید رنگ های پلاستیک را در سقف آن به کار ببرید.
  • برای قرنیزهایی که از جنس سنگ هستند رنگی که می توانید استفاده کنید، رنگ روغن است.
  • همچنین توصیه می شوند درب های چوبی خانه به صورت آماده رنگ شوند. در غیر این صورت، می توانید با روغن جلای چوب این نوع درب ها را رنگ کنید.

  طبقه بندی شده در