ممکن است خودروی شما به هر دلیلی دچار خط و خش شده باشد و شما نیز به فکر از بین بردن خط و خش ماشین خود باشید. این خط و خش‌ها زیبایی ماشین را خدشه دار می‌کنند و رنگ کردن مجدد خودرو نیز هزینه‌ی زیادی را به دنبال خواهد داشت. در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” سعی داریم تا بهترین راهکار از بین بردن خط و خش ماشین را شرح دهیم و شما را با آن آشنا کنیم تا با کمترین هزینه، این مشکل را برطرف کنید.

لازم به ذکر است برای رفع خط و خش غیرسطحی ماشین بهتر است به متخصصین آن مراجعه کنید؛ زیرا روش‌های خانگی معمولا برای این خرابی کارساز نیستند. به طور کلی، زمانی که آسیب ماشین، سطحی بوده و به سطح فلزی بدنه آسیب نرسیده باشد می‌توانید از روشی که در ادامه شرح داده شده است، استفاده کنید. با ما همراه باشید

سرامیک ‌خودرو چیست؟ قیمت نانو سرامیک بدنه خودرو

از بین بردن خط و خش ماشین با پولیش

استفاده از پولیش یک روش کاربردی برای از بین بردن خط و خش ماشین است. برای از بین بردن خط و خش ماشین با پولیش، طبق مراحل زیر عمل کنید:

شستشوی ماشین

اولین مرحله، شستشوی ماشین است. اگر این کار را انجام ندهید، دید کافی بر روی خط و خش پیدا نخواهید کرد و متعاقب آن، کیفیت ترمیم کاهش خواهد یافت. می‌توانید ماشین را به کارواش ببرید و یا در منزل با استفاده از مواد شوینده قلیایی مانند شامپو نسبت به شستشوی ماشین خود اقدام کنید.

قیمت کارواش سیار در محل و خدمات شستشوی خودرو در محل را در این صفحه از استاده مشاهده کنید.

شوینده‌های قلیایی قوی به بدنه‌ی خودرو آسیب می‌رسانند. بنابراین، ترجیحا از شوینده‌های ضغیف و یا شوینده‌های مخصوص شستشوی ماشین استفاده کنید.

بهتر است این عملیات را در یک محیط سربسته انجام دهید؛ زیرا در این صورت، از ورود گرد و خاک به داخل خط و خش ممانعت می‌شود. پس از شستشو بهتر است بار دیگر سطح بدنه‌ی خودرو را به طور کامل با آب بشویید تا مواد شوینده‌ی باقی مانده به طور کامل از بین بروند. پس از آن توصیه می‌شود با یک دستمال تمیز و خشک، سطح ماشین را کاملا خشک کنید.

شستشوی ماشین

سنباده زدن خط و خش ماشین

اگر امکان قرار دادن خودرو در زیر نور خورشید را دارید، بهتر است این پروسه را انجام دهید تا خط و خش به صورت کامل و دقیق نمایان شوند. سپس نسبت به سنباده کاری ناحیه‌ی آسیب دیده به وسیله‌ی یک سنباده‌ی نرم اقدام کنید. لازم به ذکر است که با توجه به اهمیت بالای این مرحله، تمامی موارد ذکر شده را با دقت رعایت کنید و به طور دقیق نسبت به انجام مراحل فوق اقدام کنید.

قیمت صفرشویی خودرو و هزینه صفرشویی داخل ماشین چقدر است؟

با انجام این کار باعث می‌شوید تا خراش ایجاد شده، صاف شود. در مراکزی که برای از بین بردن خط و خش اقدام می‌کنند نیز این کار انجام می‌شود. توجه کنید که حتما باید از یک سنباده نرم استفاده کنید و برای پیشگیری از ایجاد خط و خش جدید می‌توانید محل مورد نظر را خیس کنید.

سنباده زدن خط و خش ماشین

استفاده از رقیق کننده خودرو یا خمیر دندان

در این مرحله باید از رقیق کننده‌ی رنگ استفاده کنید. این ماده مشابه برخی پولیش‌های خاص است که لایه‌ی نازکی از سطح ماشین را برمی‌دارد و آن را براق می‌کند. با توجه به خاصیت و کارکرد این ماده، نباید از نوع قوی آن استفاده کنید؛ چون ممکن است به رنگ ماشین آسیب وارد کند.

گفتنی است برای انجام این امر می‌توانید از خمیر دندان نیز استفاده کنید. برای استفاده از خمیردندان به منظور از بین بردن خط و خش ماشین باید مقداری از آن را با آب رقیق کنید. سپس با سنباده، خمیردندان را روی سطح محل مورد نظر بریزید.

نحوه استفاده از خمیردندان برای از بین خط و خش ماشین

  1. مقدار یک چهارم از خمیردندانی را روی دستمال میکروفایبر نرم و مرطوب بریزید.
  2. آن را به صورت دورانی بر روی ناحیه‌ی مورد نظر بمالید و این کار را تا وقتی که خمیر دندان به درستی روی سطح مورد نظر پخش شود پیش ببرید.
  3. در این مرحله، ناحیه‌ی مورد نظر را به خوبی بشویید. ابتدا با شلنگ آب نسبت به شستشو اقدام کنید و سپس با دستمال نرم و تمیز آن را کاملا خشک کنید.

هزینه ترمیم و رفع آفتاب سوختگی ماشین و رنگ خودرو را در این صفحه مشاهده کنید.

استفاده از رقیق کننده خودرو یا خمیردندان

پولیش زدن ماشین

از باقی نماندن رطوبت بر روی بدنه‌ی خودرو و محل نظر اطمینان حاصل کنید. با استفاده از یک پولیش و دستمال نرم و بدون وارد کردن فشار، ناحیه‌ی مورد نظر را پولیش بزنید. در نهایت با از بین بردن خط و خش ماشین، مجددا محل مورد نظر را شستشو دهید و ماشین را زیر نور بررسی کنید. اگر تمام خط و خش‌ها از بین رفته باشد، این کار با موفقیت انجام شده است. در غیر این صورت دوباره با رعایت موارد ذکر شده، نسبت به پولیش کاری ماشین خود اقدام کنید.

پولیش زدن ماشین

طبقه بندی شده در