رنگ پریدگی و آسیب دیدگی رنگ ماشین می‌تواند به دنبال عوامل متعددی ایجاد شود که یکی از مهم‌ترین این موارد قرار گرفتن زیر نور خورشید به صورت مداوم و طولانی مدت می‌باشد. در این شرایط می‌بایست اقدامات لازم نسبت به رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو انجام شود.

ما در این صفحه از استاده به معرفی خدمات رفع آفتاب سوختگی ماشین بپردازیم و هزینه رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو را بررسی نماییم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.

هزینه رفع آفتاب سوختگی خودرو

به طور کلی در نظر گرفتن قیمت ثابت و مشخص برای هزینه رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو امکان پذیر نمی‌باشد؛ چراکه هزینه رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو به عوامل گوناگونی مانند: میزان آسیب دیدگی رنگ خودرو، نوع خودرو، کیفیت مواد مصرفی، حجم رنگ استفاده شده و… بستگی دارد.

بنابراین توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت مشاوره و اطلاع از هزینه دقیق رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو با مشاوران و پشتیبانان ما تماس حاصل نموده و شرایط ماشین خود را بازگو فرمایید.

رفع آفتاب سوختگی ماشین

مهم‌ترین راهکارها و مراحلی که جهت رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو کاربرد دارد، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • شستشوی مناسب خودرو: منظور از شستشوی خودروف شستشوی تمام آلودگی‌ها، اثرات انگشت، رد حشرات، قطرات باران و… می‌باشد که می‌بایست با دقت بالا انجام شود. برای شستشوی این آلودگی‌ها که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند می‌توانید از شوینده و تمیز کننده‌ی Detailing Clay استفاده نمایید. در این مرحله شستشوی خودرو توسط کارواش نیز توصیه می‌گردد. (قیمت صفرشویی خودرو و هزینه صفرشویی داخل ماشین را بخوانید)
رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو

به طور معمول استفاده از Detailing Clay قبل از مرحله‌ی پولیش کردن کاربرد دارد.

 • ترمیم رنگ بدنه‌ی خودرو:  در این مرحله هر گونه آسیب دیدگی که به رنگ بدنه خودرو وارد شده است، مانند: خط و خش و… ترمیم می‌شود. در ادامه به صورت کامل‌تر به توضیح و بررسی این مورد می‌پردازیم.
 • شستشوی مجدد خودرو: در این مرحله به طور معمول از ماده شوینده‌ی ماشین Detailing Clay استفاده می‌شود.
 • پولیش کردن خودرو: پولیش کردن جهت براق شدن خودرو کاربرد دارد. استفاده از پولیش دوکاره نتایج بهتری را به همراه دارد.
 • استفاده از سیلانت یا محافظ رنگ خودرو: پس از پایان پولیش نمودن خودرو، استفاده از سیلانت یا محافظ رنگ به مقدار زیادی می‌تواند ماشین مورد نظر را از نور خورشید مانند کرم ضد آفتاب محافظت نماید.

برای مشاهده هزینه سرامیک خودرو و نانو سرامیک بدنه ماشین روی لینک کلیک کنید.

رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو نقره‌ای

همانطور که در سطح شهر مشخص است، اغلب خودروها به رنگ سفید یا مشکی می‌باشند و به میزان کمتری شاهد خودروی نقره‌ای رنگ هستیم. علت این موضوع مربوط به دشوار بودن ترمیم رنگ و رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو نقره‌ای و به طور کلی‌ ماشین‌های رنگی می‌باشد. همچنین شایان ذکر است تشخیص رنگ شدگی خودروهای نقره‌ای و رنگی توسط کارشناسان بسیار آسان‌تر و سریع‌تر صورت می‌پذیرد.

ترمیم رنگ خودرو

ترمیم رنگ خودرو

رنگ بدنه‌ی خودرو می‌تواند به دنبال عوامل متعددی دچار آسیب شود و نیاز به ترمیم داشته باشد. مهم‌ترین مواردی که نوعی تهدید در نظر گرفته می‌شوند و در طولانی مدت منجر به آسیب رنگ خودرو خواهند شد، عبارت هستند از:

 1. تابش نور خورشید: مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل آسیب رنگ خودرو، تابش مستقیم و مداوم نور خورشید می‌باشد. بنابراین تا حد امکان از پارک نمودن ماشین خود زیر نور آفتاب پرهیز فرمایید.
 2. بارش‌های اسیدی: باران‌های اسیدی به عنوان یکی دیگر از عواملی است که به دنبال کاهش ضخامت رنگ بدنه خودرو و از بین رفتن لایه‌های آن باعث کاهش عمر مفید رنگ بدنه خودرو خواهد شد.
 3. تغییرات آب و هوایی: تغییرات شدید آب و هوایی نیز یکی دیگر از مواردی است که در طولانی مدت باعث آسیب دیدگی رنگ خودرو می‌شود.
 4. فضولات حیوانات و شیره‌ی درختان: فضولات حیوانات به خصوص پرندگان و همینطور شیره‌ی درختان می‌تواند منجر به تغییر رنگ بدنه‌ی خودرو شود.
 5. گرد و غبار: گرد و غبار نیز می‌تواند منجر به آسیب دیدگی رنگ خودرو شود.
 6. شستشوی کارواش: استفاده از مواد شوینده‌ی بیش از اندازه و یا قوی نیز می‌تواند به رنگ بدنه‌ی خودرو آسیب وارد نماید. قیمت کارواش سیار و خدمات شستشوی خودرو در محل را اینجا بخوانید.

در صورتی که بخشی از رنگ ماشین شما دچار تغییر شده و یا به هر نحوی آسیب دیده است، می‌بایست نسبت به ترمیم رنگ خودرو اقدام فرمایید. توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت به حداقل رساندن هزینه ترمیم رنگ خودرو در حالی که کیفیت کار نیز تضمین می‌شود، ترمیم رنگ خودروی خود را به تکنسین حرفه‌ای، آموزش دیده، با تجربه بسپارید.

چگونگی ترمیم رنگ خودرو

لایه‌ی روئین رنگ خودرو به ترتیب شامل سه بخش: جلا دهنده، رنگ اصلی و آستر می‌باشد که درصورت آسیب دیدگی هرکدام از این قسمت‌ها می‌بایست با روش مخصوصی که دارد، ترمیم رنگ خودرو انجام شود. به همین دلیل است که توصیه می‌شود ترمیم رنگ ماشین خود را به تکنسین ماهر، آموزش دیده و باتجربه بسپارید.

به طور کلی اولین مرحله جهت ترمیم رنگ خودرو، انتخاب و تهیه‌ی قلم خش گیر متناسب با رنگ خودرو می‌باشد. شایان ذکر است شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به شماره‌ی نوشته شده در قسمت زیر درب موتور خودرو، از رنگ خودروی مورد نظر مطلع شوید.

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از قلم خش گیر می‌بایست به خوبی محل مورد نظر را با آب و صابون بشویید. در این مرحله می‌توانید برای شستشوی بهتر از خمیر دندان نیز استفاده فرمایید. سپس با کمک سنباده‌ی نرم قسمتی از رنگ بدنه‌ی خودرو که دچار آسیب دیدگی شده است را هموار نمایید. در مرحله‌ی بعد مجددا عمل شستشو را انجام داده و با حوله‌ی خشک و بدون پرز محل نسبت به خشک کردن محل مورد نظر اقدام فرمایید. اکنون نوبت استفاده از پولیش و قلم خش گیر فرا می‌رسد. لازم به ذکر است پولیش برای آسیب دیدگی‌ها و خراش‌های سطحی و قلم خش گیر برای آسیب دیدگی‌های عمیق‌تر کاربرد دارد.

جمع بندی

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که با رعایت چند نکته‌ی کلیدی از آسیب دیدگی رنگ ماشین خود جلوگیری نموده و طول عمر مفید رنگ خودرو را افزایش دهید. مهم‌ترین این اقدامات عبارت هستند از:

 • پارک نمودن خودرو در سایه و به دور از نور مستقیم خورشید
 • اجتناب از پارک نمودن خودرو در زیر درخت
 • استفاده از چادر و روکش خودروی مناسب و باکیفیت
 • شستشوی خودرو با مواد شوینده‌ی مناسب

طبقه بندی شده در

با برچسب در