ما در این صفحه از بازار خدمات آنلاین “استاده” قصد داریم به معرفی صافکاری با دستگاه بپردازیم و پیرامون نحوه عملکرد هرکدام از این دستگاه‌ها توضیحات مختصری را ارائه دهیم. از شما عزیزان دعوت می‌نماییم تا در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید.

هنگام رخداد سانحه‌ی تصادف خودرو اولین صدماتی که به دستگاه وارد می‌شود، ایجاد خط و خش، فرورفتگی، رنگ پریدگی و از دست دادن فرم واقعی خودرو می‌باشد که به منظور برطرف نمودن آنها نسبت به صافکاری آن اقدام شود.

صافکاری با روش‌های قدیمی نیز امکان پذیر است اما امروزه با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و دستگاه‌های مدرن همانند: دستگاه وکیوم، دستگاه نقطه زن، دستگاه هات باکس، دستگاه چسبی، دستگاه ساکشن و… عملیات صافکاری با سرعت و دقت بیشتری صورت می‌پذیرد و از آنجایی که اکثر فعالیت‌ها از بخش داخلی قطعه اعمال می‌شود، دیگر نگران وارد شدن آسیب به رنگ خودرو نخواهیم بود.

خدمات مربوط به خدمات لوکس خودرو در استاده:

صافکاری ماشین با دستگاه

با کمک روش صافکاری با دستگاه برخلاف روش‌های سنتی صافکاری دیگر نگران وارد شدن آسیب به رنگ بدنه‌ی دستگاه نخواهیم بود. صافکاری با دستگاه روش‌های گوناگون و ابزار آلات بسیار متنوعی دارد که هر کدام از آنها دارای مزایا و ویژگی‌های خاص خود هستند. در این قسمت قصد داریم به معرفی مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین روش‌ها و بررسی ویژگی آنها بپدازیم. این روش‌ها عبارت هستند از:

دستگاه هات باکس

دستگاه هات باکس می‌تواند با کمک نیروی الکترومغناطیسی ناهمواری‌ها را از بین می‌برد و قسمت‌های آسیب دیده‌ی خودروی مورد نظر به فرم اولیه‌ی خود برگرداند. این دستگاه بیشتر برای ترمیم قسمت‌هایی کاربرد دارد که به صورت نقطه‌ای آسیب دیده اند یا به اصطلاح دچار تگرگ خوردگی شده اند. 

دستگاه مکش یا ساکشن

با استفاده از روش صافکاری با دستگاه مکش یا مکنده قسمت آسیب دیده‌ی بدنه‌ی خودرو به شکل کاملا طبیعی و بدون آن که به تغییر در رنگ بدنه به محل اصلی خود برمی‌گردد و همانند روز اول ترمیم می‌شود. دستگاه مکش یا ساکشن بیشتر برای صافکاری خودروهای لوکس و گران قیمت کاربرد دارد که عملیات صافکاری بدون نیاز به رنگ‌کاری انجام می‌شود.

شیوه‌ی کارکرد دستگاه مکش به گونه‌ای است که هوا به طرف خارج بدنه‌ی خودرو فشرده می‌گردد و مکش ایجاد می‌شود.  شایان ذکر است قابلیت تنظیم فشار هوا نیز در نظر گرفته شده است.

به طور خلاصه می‌توان گفت با استفاده از دستگاه مکش صافکاری خودروی شما با وارد شدن کمترین آسیب به بهترین نحو ممکن به سرانجام خواهد رسید که این نکته برای خودروهای خارجی و گران قیمت اهمیت بالایی دارد.

لازم به ذکر است به منظور دستیابی به نتیجه‌ی مطلوب و پیشگیری از بروز آسیب‌های احتمالی عملیات صافکاری خودرو با ساکشن یا مکنده می‌بایست توسط تعمیرکار و صافکار ماهر، مجرب و متخصص انجام شود.

دستگاه لیزری

با استفاده از روش صافکاری با دستگاه لیزری می‌توان عملیات صافکاری را بسیار دقیق، سریع و همچنین با کیفیت بسیار بالاتری اجرا نمود. شایان ذکر است استفاده از دستگاه لیزری تنها در مراکز تخصصی و حرفه‌ای امکان پذیر است.

دستگاه نقطه زن

هنگام صافکاری برخی از بخش‌های خودرو نیاز است در قسمت‌های دوبل برشی ایجاد شود تا امکان دسترسی به بخش‌های آسیب دیده فراهم شود. این در حالی است که با کمک دستگاه نقطه زن دیگر نیازی به اجرای برش نمی‌باشد و تعمیرکاران و صافکاران متخصص می‌توانند حفظ ساختار بخش آسیب دیده، عملیات صافکاری با سرعت بالا و کیفیت فوق العاده به سرانجام برسانند.

صافکاری با ابزار چسبی تگرگ کش

صافکاری با ابزار چسبی تگرگ کش در مقایسه با صافکاری با مکش کاربرد مشابهی دارد با این تفاوت که جهت صافکاری و ترمیم آسیب دیدگی‌های کوچک و جزئی‌تر استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که جهت دستیابی به نتایج خوشایند و مطلوب می‌بایست عملیات صافکاری با دستگاه را به فرد متخصص و باتجربه بسپارید که در غیر این صورت نتیجه‌ی کاملا معکوسی را به دنبال خواهد داشت.

هزینه صافکاری خودرو

هزینه صافکاری خودرو

عوامل متعددی در تعیین قیمت‌گذاری هزینه صافکاری خودرو دخیل هستند. مهم‌ترین این موارد به شرح زیر می‌باشد:

  • میزان آسیب وارد شده به خودرو: با توجه به وسعت و میزان خسارت وارد شده به خودرو هزینه صافکاری با دستگاه می‌تواند بین چند صد هزار تومان الی چند میلیون تومان متغیر باشد.
  • انتخاب نحوه و روش صافکاری: صافکاری با دستگاه و یا بهره گیری از روش‌های سنتی به عنوان عامل بسیار مهم و موثری در تعیین قیمت صافکاری خودرو در نظر گرفته می‌شود.
  • نوع خودرو: باتوجه به پیچیدگی‌های فنی هر خودرو و مواد اولیه موردنیازی که برای هر خودرو منحصر به فرد است، هزینه صافکاری به نوع خودروی مورد نظر بستگی دارد.
  • قسمت آسیب دیده: هزینه صافکاری خودرو برای هرکدام از قسمت‌های: سپر عقب، سپر جلو، کاپوت، گلگیر، صندوق عقب و… متفاوت است و نمی‌توان قیمت ثابت و مشخصی را برای آنها در نظر گرفت.
  • تجهیزات و ابزار آلات مورد استفاده جهت صافکاری خودرو: برخی از روش‌های صافکاری خودرو به دستگاه‌های گران قیمت و ابزارآلات پیشرفته و تخصصی نیاز دارد که این امر در نهایت موجب افزایش قیمت صافکاری خواهد شد.
  • سطح دانش و مهارت تعمیرکار موردنظر: میزان مهارت و تخصص تعمیرکار موردنظر نیز یکی دیگر از موارد موثر بر تعیین هزینه صافکاری خودرو می‌باشد.

بهترین راه برای از بین بردن خط و خش ماشین چیست؟ برای اطلاع یافتن از این راه‌ها، روی لینک کلیک کنید.

همچنین شایان ذکر است درصورتی که خودروی شما نیاز به نقاشی و یا خرید تجهیزات و قطعات یدکی داشته باشد، این مبلغ به هزینه صافکاری خودرو اضافه خواهد شد.

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که به منظور آگاهی از قیمت دقیق صافکاری خودروی مورد نظر، با مشاوران و پشتیبانان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

هزینه صافکاری با دستگاه مکش و ساکشن

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، صافکاری با دستگاه مکش برای خودروهای لوکس استفاده خواهد شد که می‌تواند به بهترین شکل ممکن دفرمگی و قر شدگی‌های عمیق خودروی مورد نظر را نیز ترمیم کند. به همین دلیل است که هزینه بالای صافکاری با دستگاه مکش در کنار کیفیت خوبی که ارائه می‌دهد، کاملا به صرفه می‌باشد.

مزیت صافکاری خودرو با دستگاه وکیوم

مزیت صافکاری خودرو با دستگاه وکیوم

از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مزایای صافکاری با دستگاه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • دیگر به رنگ خودروی شما آسیبی وارد نمی‌شود.
  • نیازی نیست برشی برای قسمت‌های دوبل خودرو اجرا شود.
  • برعکس روش‌های کلاسیک و سنتی صافکاری پس از پایان عملیات صافکاری با دستگاه، هیچگونه اثری مبنی بر آسیب و خوردگی دستگاه جا نخواهد ماند.

در بعضی موارد ضرورتی ندارد که قطعات خودرو به منظور صافکاری باز شوند.

طبقه بندی شده در

با برچسب در