از دستگاه سبزی خرد کن جهت خرد کردن مواد غذایی استفاده می‌شود و در مدل‌های مختلفی تولید شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به سبزی خردکن بشقابی، مولینکس و سبزیران اشاره کرد. آموزش استفاده و نگهداری صحیح از دستگاه و تعمیر سبزی خردکن در صورت خرابی آن از خدمات مهم مجموعه استاده به شمار می‌رود.

ما در این صفحه از استاده قصد داریم که شما همراهان عزیز را با نکاتی پیرامون تعمیر سبزی خردکن برقی و خردکن آشنا سازیم تا با اطلاعات بیشتری به تعمیر آن‌ها بپردازید.

تعمیرات سبزی خردکن برقی

سبزی خردکن برقی نیز مانند سایر وسایل برقی ممکن است دچار خرابی گردد. استفاده غیراستاندارد از دستگاه می‌تواند منجر به کاهش طول عمر مفید دستگاه و درنهایت خراب شدن آن گردد. در این شرایط بهتر است از خدمات تعمیرات سبزی خردکن برقی مجموعه و نمایندگی‌های معتبر کمک گرفت.

یکی از موضوعات قابل توجه هنگام تعمیر سبزی خردکن، هزینه تعمیر آن می‌باشد. هزینه تعمیر سبزی خردکن برقی به عوامل گوناگونی بستگی دارد و از این جهت تعیین قیمت ثابت و مشخصی برای آن امکان‌پذیر نخواهد بود. مهم‌ترین این موارد به شرح زیر می‌باشد:

 • مدل دستگاه
 • برند سبزی خرد کن
 • ظرفیت سبزی خردکن
 • علت خرابی
 • کیفیت قطعات استفاده شده

برخی از رایج‌ترین خرابی‌های سبزی خردکن برقی که نشان‌دهنده نیاز دستگاه به تعمیرات می‌باشد، عبارت هستند از:

 • خرابی کابل برق یکی از دلایل رایج خرابی دستگاه سبزی خردکن برقی می‌باشد. برای برطرف نمودن این مشکل، باید به تعمیر کابل برق و در صورت لزوم تعویض آن، اقدام گردد.  
 • یکی دیگر از مشکلات سبزی خردکن برقی این است که موتور دستگاه هنگامی که باری داخل دستگاه نیست، به خوبی کار می‌کند اما هنگام ریختن سبزی، قدرت چرخش موتور کاهش پیدا کرده و یا کار نمی‌کند. توصیه می‌شود جهت تعمیر این مشکل به بررسی تیغه دستگاه بپردازید.
 • در واقع زمانی که تیغه سبزی خردکن کند شده باشد، سبزی بین ابتدای تیغه و بدنه می‌ماند و در نتیجه این امر باعث مانع حرکت تیغه خواهد شد. اگر پس از تیز کردن تیغه یا تعویض آن، خرابی برطرف نشد، بهتر است با کمک یک مولتی‌متر به تست و بررسی خازن راه‌انداز بپردازید.  
 • یکی دیگر از خرابی‌های پیش آمده برای سبزی خردکن برقی، داغ شدن بیش از حد موتور دستگاه می‌باشد که در چنین مواقعی معمولا بوی سوختگی به مشام خواهد رسید. در این شرایط توصیه می‌شود برای عیب یابی و تعمیر سبزی خرد کن به بررسی سیم پیچ اصلی یا کمکی دستگاه بپردازید. 
تعمیرات سبزی خردکن برقی

تعمیر خردکن مولینکس

یکی از پرکاربردترین وسایل برقی آشپزخانه، خردکن می‌باشد که استفاده از آن باعث سهولت در آشپزی می‌شود. یکی از بهترین و معروف‌ترین برندهای موجود در بازار، مولینکس می‌باشد و در این قسمت قصد داریم به بررسی نکاتی پیرامون تعمیر خردکن مولینکس بپردازیم. (چه نکاتی را باید هنگام تعمیر مخلوط کن مولینکس رعایت کنیم؟)

عوامل گوناگونی مانند: استفاده نادرست از خردکن، استفاده مکرر از دستگاه و… ممکن است باعث خرابی خردکن مولینکس شوند.

چند مورد از مهم‌ترین مشکلات گزارش شده برای خردکن مولینکس به شرح زیر می‌باشد:

 • داغ شدن بیش از حد دستگاه
 • روشن نشدن خردکن
 • از کار افتادن دکمه‌های دستگاه
 • خرابی برد دستگاه
 • خرابی تیغه سبزی خردکن  
 • بهتر است جهت تعمیر سبزی خردکن مولینکس با مرکز تعمیرات مولینکس تماس حاصل فرمایید. پس از برقراری تماس شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تعمیرکار مجرب به محل مراجعه نموده و با کمک قطعات باکیفیت و تجهیزات لازم به صورت تخصصی به تعمیر خردکن مولینکس می‌پردازد.

تعمیر سبزی خردکن سبزیران

سبزی خردکن سبزیران همانطور که از نامش پیدا است، در کشور ایران تولید می‌شود و جز برندهای معتبر و پیشتاز به شمار می‌رود. این سبزی خردکن دارای مدل‌ها و ظرفیت‌های متنوعی می‌باشد، بنابراین می‌توان گفت که سلایق مختلف مشتریان خود را پوشش می‌دهد.

سبزی خردکن سبزیران به صورت سطلی شکل بوده که بدنه این سطل و تیغه خردکن آن از جنس استیل مرغوب و ضد زنگ می‌باشد.

بعضی مواقع ممکن است سبزی خردکن سبزیران دچار خرابی گردد که در این صورت باید به تعمیر سبزی خردکن بپردازید. چند مورد از رایج‌ترین مشکلات گزارش شده برای سبزی خرد کن سبزیران به شرح زیر می‌باشد.

 • یکی از خرابی‌های سبزی خردکن سبزیران این است که پس از مدتی، به جای تولید سبزی‌های خرد شده، سبزی‌های له شده تحویل می‌دهد. دلیل این نوع خرابی به کند شدن تیغه سبزی خردکن مربوط می‌شود. تیغه دستگاه ممکن است در اثر استفاده مکرر و نادرست از سبزی خردکن دچار کندی شده باشد.

برای تعمیر این نوع خرابی، باید به تیز کردن تیغه سبزی خردکن و در صورت لزوم تعویض آن بپردازید.

 • یکی دیگر از مشکلات گزارش شده برای سبزی خردکن سبزیران، روشن نشدن دستگاه می‌باشد. این نوع خرابی معمولا به دلیل قطع بودن برق خود دستگاه یا محیط، رخ می‌دهد.

برای تعمیر این نوع خرابی ابتدا باید به بررسی برق محیط بپردازید. بدین صورت که ابتدا باید با استفاده از مولتی‌متر از جریان برق پریز کاملا مطمئن شوید. سپس به بررسی سیم‌ها، اتصالات و کابل دستگاه بپردازید. پس از انجام این اقدامات، اگر خرابی برطرف نشد باید موتور دستگاه را بررسی کنید. 

تعمیر سبزی خردکن سبزیران

تعمیر سبزی خردکن بشقابی

یکی از انواع سبزی خردکن‌های صنعتی، سبزی خردکن بشقابی است که معمولا از آن‌ بیشتر در مکان‌هایی از قبیل سبزی فروشی‌، رستوران، تالار، بیمارستان و… استفاده می‌شود و همانطور که از نامش پیداست، ظاهری شبیه به بشقاب دارد. سبزی خردکن بشقابی دارای تیغه‌های تیز می‌باشد. همچنین جنس بدنه آن نیز از استیل ضد زنگ است.

سبزی خردکن بشقابی نیز ممکن است به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. برای مثال عواملی مانند استفاده مداوم از دستگاه یا رسیدگی نکردن به آن، در طول زمان آسیب‌های جدی را به دستگاه وارد خواهد نمود. یکی از رایج‌ترین خرابی‌های این نوع سبزی خردکن، کج شدن شفت نگهدارنده گیربکس و دیگ دستگاه می‌باشد. تعمیر سبزی خردکن بشقابی نیز باید توسط نمایندگی  معتبر تعمیرات سبزی خردکن انجام گیرد.   

تعمیر سبزی خردکن بشقابی

نتیجه گیری  

اولین گام در تعمیر سبزی خردکن برقی، آن است که ابتدا به بررسی علت خرابی پرداخته و سپس برای تعمیر دستگاه، اقدامات لازم را انجام دهید که در این مقاله به توضیح آن‌ها پرداخته شد.

همچنین توجه داشته باشید که هنگام خراب شدن سبزی خردکن سبزیران، سبزی خردکن بشقابی و خردکن مولینکس، استاده قادر است برای تعمیر آن‌ها، تعمیرکاران متخصص و باتجربه خود را به تمام مناطق استان تهران (شمال، جنوب، غرب و شرق) اعزام ‌نماید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در